Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω το μινι και εχω προβλημα με την ενταση του ηχειου κατα τις κλησεις υπαρχει κανενας τροπος να το δυναμωσω λιγακι...?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, εχω το μινι και εχω προβλημα με την ενταση του ηχειου κατα τις κλησεις υπαρχει κανενας τροπος να το δυναμωσω λιγακι...?

 

Tην ώρα της κλήσεις θα πατήσεις το volume up και θα δυναμώσει.. Εκτός αν είναι ήδη στο τέρμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει πρόβλημα που το έχουν πειράξει με super user κτλ?

 

δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει πρόβλημα που το έχουν πειράξει με super user κτλ?

κανενα απολυτως προβλημα δεν θα εχει.με το φλασαρισμα χανονται ολα και επανερχεται στην εργοστασιακη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση είναι στο τέρμα απλά για κάποιο λόγο δεν ακούγεται δυνατα

 

πας για επισκευη τα επεξε το ηχειακι αν εχεις εγγυηση εισαι τυχερος για αυτο τρεχα σε ενα se service...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ασχημη εμπειρια με την Sony Ericson.

Εχω ενα Xperia X10 mini, λιγοτερο απο 6 μηνες, το οποιο εδω και 1,5 μηνα μια φορτιζε και μια δεν φορτιζε. Μεχρι που πριν απο μια εβδομαδα σταματησε να φορτιζει τελειως. Το εστειλα για σερβις και η απαντηση τους ηταν οτι δεν καλυπτεται απο την εγγυηση γιατι εχω κανει ζημια εσωτερικα στην υποδοχη φορτισματος, και το μονο που μπορει να γινει ειναι να μου το αντικαταστησουν πληρωνοντας €90. Σημειωτεον οτι το τηλεφωνο δεν εχει πεσει ποτε κατω, το δε προβλημα ηταν τελειως σταδιακο.

 

Το θεωρω απλα απαραδεκτο και την χειροτερη δυσφημιση της εταιρειας. Ειλικρινα θα βεβαιωθω οτι ολοι οι γνωστοι μου θα μαθουν για αυτο, και δεν προκειται να αγορασουμε ποτε κανενα προιον αυτης της εταιρειας.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Ασχημη εμπειρια με την Sony Ericson.

Εχω ενα Xperia X10 mini, λιγοτερο απο 6 μηνες, το οποιο εδω και 1,5 μηνα μια φορτιζε και μια δεν φορτιζε. Μεχρι που πριν απο μια εβδομαδα σταματησε να φορτιζει τελειως. Το εστειλα για σερβις και η απαντηση τους ηταν οτι δεν καλυπτεται απο την εγγυηση γιατι εχω κανει ζημια εσωτερικα στην υποδοχη φορτισματος, και το μονο που μπορει να γινει ειναι να μου το αντικαταστησουν πληρωνοντας €90. Σημειωτεον οτι το τηλεφωνο δεν εχει πεσει ποτε κατω, το δε προβλημα ηταν τελειως σταδιακο.

 

Το θεωρω απλα απαραδεκτο και την χειροτερη δυσφημιση της εταιρειας. Ειλικρινα θα βεβαιωθω οτι ολοι οι γνωστοι μου θα μαθουν για αυτο, και δεν προκειται να αγορασουμε ποτε κανενα προιον αυτης της εταιρειας.

 

γιατι σου ζητανε τοσα πολλα?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

γιατι σου ζητανε τοσα πολλα?

 

Αν πάθει κάτι το φλασάκι της φόρτισης ποτέ δε το καλύπτει η εγγύηση. Το λένε πριν καν το πάρουν. Τουλάχιστον σε εμένα που πήγα ένα x8 μου το είπαν..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εδω και καιρο εχω περασει την εφαρμογη τιτανιουμ μπακαπ την εκδοση προ σπασμενη,περιπου μια βδομαδα τωρα προσπαθουσε να κανει ενημερωση αλλα δεν τα καταφερνε και εβγαζε σφαλμα.χτες τελικα εκανε την ενημερωση ομως μου πεταξε οτι δεν εχω διαθεσιμο ελευθερο χωρο στην συσκευη μου και ετσι μετεφερα μεσω της εφαρμογης αυτης ολες τις εφαρμογες στην καρτα μνημης.παλι ομως πεταει το ιδιο μηνυμα ενω εχω παρα πολυ χωρο τοσο στην συσκευη οσο και στην καρτα μνημης.να φανταστειτε εκανα ρεβοοτ και η εφαρμογη απεγκαταστηθηκε μονη της.τι μπορει να φταιει? ειχε κανεις το ιδιο προβλημα? φοραω λογισμικο minicm7 2.3.5

 

 

 

edit : να σημειωσω οτι εχω βαλει αρκετες εφαρμογες επιτηδες για να διαπιστωσω αν οντος εχει η συσκευη προβλημα και ολες εγκαθισταντε κανονικοτατα.

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου ομως οποιαδηποτε εκδοση του titanium backup δεν την δεχετε λεγοντας οτι εχω πληρης μνημη,ειτε σπασμενη ειτε δωρεαν απο το μαρκετ,μηπως μπορω να κανω την ιδια δουλεια με καποια αλλη εφαρμογη?τι μου συμβουλυετε να πραξω για να διορθωσω το προβλημα? μηπως να περασω την εφαρμογη nandroid που απο οτι καταλαβα κανει την ιδια δουλεια? Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αν πάθει κάτι το φλασάκι της φόρτισης ποτέ δε το καλύπτει η εγγύηση. Το λένε πριν καν το πάρουν. Τουλάχιστον σε εμένα που πήγα ένα x8 μου το είπαν..

Ευχαριστω παιδια.

BlackX φανταζομαι ειναι ταριφα.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

BlackX φανταζομαι ειναι ταριφα.

τελικα η ταριφα ειναι γιατι θα το ξεκολησουν απο την πλακετα και θα κολισουν το καινουργιο μιας και ειναι κολιμενο πανω στην πλακετα... :wacko:

Δεν μας επιτρέπεται στο παρόν φόρουμ η συζήτηση για σπασμένες εφαρμογές.

 

γιατι δεν μας επιτρεπει το φορουμ για σπασμενες εφαρμογες και μας επιτρεπει για σπασμενα λογισμικα( costum roms)?

δεν ειναι λιγο κοροιδια?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό. Οι custom roms είναι δημιουργήματα των ίδιων των ανθρώπων που τις διακινούν στα διάφορα forums, ενώ αντίθετα οι εκάστοτε εφαρμογές που είναι δωρεάν στα γνωστά μαγαζάκια ενώ είναι επί πληρωμή στο google play δεν είναι δημιουργήματα αυτών που τις ανεβάζουν εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ειμαι κάτοχος ενος ΧPERIA X1O MINI PRO και κατα την ενεργοποίηση της συσκευής αρκετές φορές κάνει 2-3 επανεκκινήσεις απο μόνο του.

Επίσης οταν είμαι συνδεδεμένος στο Ιnternet μερικές φορές κολλάει και κάνει πάλι επανεκκίνηση απο μόνο του.

Την συσκευή την έχω σχεδόν εναν χρόνο.

Εχει κανείς το ιδιο σύμπτωμα?

Link to comment
Share on other sites

κάνε hard reset.

εννοείται ότι θα πρέπει να κρατήσεις back up, καθώς η συσκευή θα γυρίσει στην εργοστασιακή της κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

κάνε hard reset.

εννοείται ότι θα πρέπει να κρατήσεις back up, καθώς η συσκευή θα γυρίσει στην εργοστασιακή της κατάσταση

 

Βασικά mol δε νομίζω να γίνει κάτι έτσι. Εγώ προτείνω update μέσω SUS...

Link to comment
Share on other sites

OΚ μαγκες βρήκα ακρη τελικά!!!

 

Τι χρωστάω?

 

Tελικα τι εκανες και το διορθωσες?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παίδες ένα θεματάκι έχω τις τελευταίες μέρες με την συσκευή , αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.... ανά 10λεπτο περίπου αναβοσβήνει η οθόνη 4-5 φορές για 2 δευτερόλεπτα.... δοκίμασα να αλλάξω την ζωντανή ταπετσαρία μήπως έφταιγε αυτό αλλά όχι.... δοκίμασα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά ούτε αυτό έκανε κάτι.... καμμία ιδέα ???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...