Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το music player http://www.droid-life.com/2011/04/05/download-new-android-music-play-3-0-336/ μπορώ να το εγκαταστήσω στο mini μου με την 2.1.1.Α.0.6 πάνω?

Το κατέβασά και το άνοιξα με το Astro File Manager και δεν μπορεί να το κάνει εγκατάσταση... Μάλλον σαν κατεστραμένο αρχείο το βλέπει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον εκανα το λαθος να βαλω την νεοτερη εκδοση για το pro μου την 0.6. και απο τοτε εχω το εξης προβλημα οταν συνδεω το usb καλωδιο με τον υπολογιστη και κανω προσαρτηση δεν μου εμφανιζει την καρτα μου στον υπολογιστη :(

 

τι μπορω να κανω? το update το ενανα μεσω SEUS

 

ακυρο ηταν δικο μου λαθος

Edited by kkgas
solved
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς λύση στο πρόβλημα του spb 3d shell; εγώ κάτι βρήκα..μπλοκάροντας το μάρκετ..αλλά για να αναβαθμίσω τις υπόλοιπες εφαρμογές πρέπει να μπαίνω με τον αρχικό...

 

Για πες τι ακριβως εκανες!

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος μπορει να βοηθησει εχω 2 αλυτα προβληματα στο mini pro.

1. Το κλειδωμα οθονης/πληκτρων χανεται μετα το αρχικο ξεκλειδωμα. Εχω ρυθμισει το κλειδωμα να γινεται μετα απο 5 λεπτα αδρανειας,

και 2.πατωντας το κουμπι της καμερας δεν ξεκιναει η εφαρμογη τηςφωτογραφικης μηχανης

www.superuser.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Για πες τι ακριβως εκανες!

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Είναι λίγο σπαστικό..Λοιπόν, απεγκατάστασα τον luncher,μπήκα στον astro έσβησα τον φάκελο που μένει μετά την πρώτη εγκατάσταση, κατεβάζω από μάρκετ το droidwall, τικάρω το μάρκετ μόνο για να μην έχει πρόσβαση στο κινητό (στην ουσία βάζω firewall στο μάρκετ), τον τρέχω και όλα οκ.αν τικάρεις τον luncher δεν θα έχεις ενημερώσεις καιρού κτλ.δεν πρέπει να τον βάλεις σαν προεπιλογή γιατί αν θες να μπεις μάρκετ για ενημερώσεις και αναζήτηση, πρέπει να βάζεις τον αρχικό, να ξετικάρεις τον firewall να κανείς τι θέλεις να κάνεις, και ξανά εμπλοκή το μάρκετ.την εμπλοκή την κανείς με κλειστό το ίντερνετ..Αυτά..για αρχή.Τώρα ψάχνω να το κάνω να δουλεύει με εντολή στο λειτουργικό του..

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο σπαστικό..Λοιπόν, απεγκατάστασα τον luncher,μπήκα στον astro έσβησα τον φάκελο που μένει μετά την πρώτη εγκατάσταση, κατεβάζω από μάρκετ το droidwall, τικάρω το μάρκετ μόνο για να μην έχει πρόσβαση στο κινητό (στην ουσία βάζω firewall στο μάρκετ), τον τρέχω και όλα οκ.αν τικάρεις τον luncher δεν θα έχεις ενημερώσεις καιρού κτλ.δεν πρέπει να τον βάλεις σαν προεπιλογή γιατί αν θες να μπεις μάρκετ για ενημερώσεις και αναζήτηση, πρέπει να βάζεις τον αρχικό, να ξετικάρεις τον firewall να κανείς τι θέλεις να κάνεις, και ξανά εμπλοκή το μάρκετ.την εμπλοκή την κανείς με κλειστό το ίντερνετ..Αυτά..για αρχή.Τώρα ψάχνω να το κάνω να δουλεύει με εντολή στο λειτουργικό του..

 

Ρε συ πρεπει να κανω ολα αυτα;;χανει τη μαγεια του πιστευω..δεν γινεται απλα να το εγκαταστησω και τελος;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ πρεπει να κανω ολα αυτα;;χανει τη μαγεια του πιστευω..δεν γινεται απλα να το εγκαταστησω και τελος;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Εε..! Μα αυτή είναι η μαγεία του..Αγόρασε τον.Το δικό μας το μάρκετ δεν υποστηρίζει paid εφαρμογές, μπορείς μέσω pay pal και warez..14$...

Link to comment
Share on other sites

http://semcblog.com/2010/09/13/x10-mini-gets-blue-and-pink-colours/

 

ξερετε που θα βρω το συγεκριμενο κινητο σε αυτο το χρωμα(ροζ)?

δεν ειναι το ιδιο ροζ με αυτο που κυκλοφορει..

το βρηκα τυχαια στο google..δε το εχω δει ομως σε καποιο καταστημα..

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

:grin: Νομίζω ότι βρήκα το πρόβλημα του spb 3d shell.θα τον τεστάρω καμιά 2-3 μέρες να σιγουρευτώ..:cool:
Link to comment
Share on other sites

:grin: Νομίζω ότι βρήκα το πρόβλημα του spb 3d shell.θα τον τεστάρω καμιά 2-3 μέρες να σιγουρευτώ..:cool:

 

Για πες και σε μας να το τεσταρουμε!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/xp130?cc=global&lc=en

 

μπορει κανεις να μου πει που θα βρω αυτο το πακετο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα πήρα το xperia mini pro, γενικά μ'αρεσεί , τώρα κάτι που δεν μπορώ να ρυθμίσω : Πως μπορώ να βάλω default να γράφει με κεφαλαία ? Όλες μου οι επαφές είναι με κεφαλαία και μου την δίνει όταν θέλω να κάνω αναζήτηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα πήρα το xperia mini pro, γενικά μ'αρεσεί , τώρα κάτι που δεν μπορώ να ρυθμίσω : Πως μπορώ να βάλω default να γράφει με κεφαλαία ? Όλες μου οι επαφές είναι με κεφαλαία και μου την δίνει όταν θέλω να κάνω αναζήτηση
Για δοκιμασε να πατησεις 2 φορες το βελακι που δειχνει προς τα πανω για να βαλεις κεφαλαια.

 

EDIT:Ακυρο,δεν πιανει. Ειναι μονο για μια φορα.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας Σήμερα πήρα το κινητάκι κι οι φωτό που έβγαλα έχουν πολύ χαμηλή ανάλυση. Συγκεκριμένα 324χ243. Πως μπορώ να την αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να βγάλω άκρη πως δουλευει το κινητό και θέλω μια βοηθεια...

 

Εχω κοσμοκάρτα στο τηλέφωνο ενω περασα χειροκίνητα συμφωνα με τις οδηγίες για το WAP,MMS και ιντερνετ παρόλα αυτά δεν δουλεύει ούτε το facebook ούτε το youtube κτλ...

 

Επίσης με το gps θα πρέπει να βλέπει ουρανό το κινητό για να δουλέψει γιατί όταν ενεργοποιώ το Navigon ψάχνει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Δεν ξέρω πολλά απο κινητά , δοκιμασα να ψάξω στο στο τοπικ αλλά δεν τα καταφερα να βρώ κάτι, αν αυτά που ρωτάω έχουν απαντηθει μην με παρεξηγήσετε

Link to comment
Share on other sites

Serenity Project:

http://i212.photobucket.com/albums/cc310/KreAch3R_photos/screen-20110408-1618.png

Link to comment
Share on other sites

:grin: Νομίζω ότι βρήκα το πρόβλημα του spb 3d shell.θα τον τεστάρω καμιά 2-3 μέρες να σιγουρευτώ..:cool:

 

Στειλε μου πμ μαν!!!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Serenity Project:

http://i212.photobucket.com/albums/cc310/KreAch3R_photos/screen-20110408-1618.png

 

theme? Launcher pro ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!ειμαι καινουργια στο φορουμ σας οπως επισης ειμαι καινουργια σχετικα με το sony ericsson x10 mini pro και θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις για αρχη! 1) θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει πωσ σβηνουν ολες οι κλησεις του τηλεφωνου (εισερχομενες, εξερχομενες, αναπαντητες) και 2) πως μπορω να βαλω ηχο στα μηνυματα??? ευχαριστω πολυ:)
Link to comment
Share on other sites

theme? Launcher pro ?

 

Είναι θέμα ναι, και περιλαμβάνει το framework και κάποιες εφαρμογές (+LPP). Όταν το έχω έτοιμο θα το δείτε. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ kalas! θα περιμενω νεοτερα μολισ μπορεσεις.προσ το παρον δεν εχω καποιο αλλο θεματακι για να ρωτησω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...