Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

Μιας και instagram η όπως λέγεται δεν έχουμε στα χ10 μινι μας....υπάρχει κάτι παρόμοιο?για επεξεργασία φώτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα

Μιας και instagram η όπως λέγεται δεν έχουμε στα χ10 μινι μας....υπάρχει κάτι παρόμοιο?για επεξεργασία φώτο?

 

Δοκίμασε το pixlr-o-matic

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay υπαρχουν οθονες απο 8-13€

Καλυτερα να το κανεις μονος σου ή καποιος που ξερει, δεν αξιζει να το φτιαξεις στην sony γιατι θα σου κοστισει πολυ περισσοτερα απο το να αγορασεις ενα αλλο μεταχειρισμενο(60€)

 

 

 

Kαι θα απαντησω στον εαυτο μου

 

Ηρθε η οθονη σε καλη συσκευασια, την βαζω επανω και η οθονη απλα εχει προβλημα

Συγκεκριμενα δειχνει μονο στο 1/4 της επιφανειας και εχει ακομα ενα σπασμενο σημειο

Στελνω email για αντικατασταση αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα

 

Δεν ειναι κανονας, ειμαι η εξαιρεση σιγουρα, καλυτερα να προσεχουμε απο που αγοραζουμε

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το TOM TOM και το IGO σε XPERIA X10( όχι mini). Κάποια στιγμή στην αρχική εγκατάσταση των δύο προγραμμάτων δούλεψε. Τώρα δεν βρίσκει δορυφόρους χωρίς να έχω κάνει κάποια παρέμβαση. Ενεργοποιώ το GPS από τις ρυθμίσεις του τηλ. βγάζει το σήμα ότι ψάχνει για δορυφόρους αλλά τίποτε. Τα προγράμματα δεν έχουν κάποια ρύθμιση που να σε παραπέμπουν να ρυθμίσεις τους δορυφόρους.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μια φιλη μου εχει αυτο το τηλ,το πηγα στον γερμανο και ζητανε για αναβαθμιση λογισμικου 26 ευρω.

καποια βοηθεια καποιος με καποιο τροπο,με λινκ,εστω και αγγλικα ακομα,οχι αναλυτικες οδηγιες!!!

ευχαριστω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μια φιλη μου εχει αυτο το τηλ,το πηγα στον γερμανο και ζητανε για αναβαθμιση λογισμικου 26 ευρω.

καποια βοηθεια καποιος με καποιο τροπο,με λινκ,εστω και αγγλικα ακομα,οχι αναλυτικες οδηγιες!!!

ευχαριστω!!!:)

Αν κατεβάσεις από το site της το pc companion και συνδέσεις το τηλέφωνο, αν έχει διαθέσιμη αναβάθμιση θα σου τη βγάλει. Την ίδια δουλειά μπορείς να κάνεις και με το SUS (Sony Update Service). Τώρα είμαι σε κινητό και δεν έχω πρόχειρο το λινκ αλλά αν βάλεις 'Sony PC companion' στο google είναι το πρώτο αποτέλεσμα αν δεν απατώμαι. Δεν είναι δύσκολο.

ΥΓ: Άκου 26 ευρώ!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μιά βδομάδα που του πέρασα το Minicm7 και για 2-3 μέρες όλα δούλευαν μιά χαρά, ώσπου μιά μέρα την ώρα που σερφάριζα, το κινητό έσβησε. Όταν το άνοιγα με το που πήγαινε να ανοίξει την sim, ξανάσβηνε. Χωρίς Sim όλα μιά χαρά. Το γυρίζω σε stock με το Seus, τα ίδια. Εν τέλει παίξε-παίξε, άρχισε να μην bootάρει σωστά, να μην φορτίζει σωστά και να δείχνει 90% μπαταρία την μία και καπάκι μετά την επαννεκίννηση 10%. Οπότε μάλλον όλα αυτά τα περίεργα που αναφέρουν και τα παιδιά στις 2-3 τελευταίες σελίδες, είναι ξελιγωμένη μπαταρία.

 

Παρήγγειλα ήδη μία μπαταρία από ebay, και όταν έρθει θα επιβεβαιώσω αν ήταν όντως έτσι. Η μπαταρία μαζί με σετ εργαλειάκια, 6€. http://www.ebay.com/itm/200927262713?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι ίδιας ποιότητας με την μαμά, αλλά πλέον δεν με απασχολεί, διότι το Mini θα γίνει αλλαγή της αλλαγής, ήδη παρείγγειλα Cubot GT99 και ένα πιό μικρό για ρεζέρβα, γιατί τα είδα όλα την τελευταία εβδομάδα που το mini έσβηνε χωρίς λόγο μέσα στην τσέπη μου και ξέμενα από κινητό από τις 11 το πρωί...

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι πολυ χαρουμενος γιατι καταφερα να αλλαξω επιτυχημενα την οθονη του x10 mini μου που ειχα αγορασει απο ebay

Παροτι εχω νεο κινητο ηταν κριμα να καθεται με σπασμενη οθονη στο συρταρι

8€ μου στοιχησε ετσι κι αλλιως και φυσικα περασα .14 kernel και mini-cm7 rom

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eιμαι πολυ χαρουμενος γιατι καταφερα να αλλαξω επιτυχημενα την οθονη του x10 mini μου που ειχα αγορασει απο ebay

Παροτι εχω νεο κινητο ηταν κριμα να καθεται με σπασμενη οθονη στο συρταρι

8€ μου στοιχησε ετσι κι αλλιως και φυσικα περασα .14 kernel και mini-cm7 rom

:D

 

Και πάνω που μπήκα να ρωτήσω βλέπω την απάντηση σου :P

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει αλλάξει κανείς την οθόνη και αν είναι εύκολο.

Θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες γιατί το κινητό δεν το έχω μπροστά μου (είναι κάποιου φίλου).

Έχεις κάποιο manual/ video/ οδηγίες που ακολούθησες;;

Από εργαλεία τι χρειάζεσαι;

Πόση ώρα σου πήρε;

Χρειάζεται να προσέξω κάτι ιδιαίτερα;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορει καποιος να μ πει τα συν και τα μειον της συσκευης?

Σκεφτομαι να το παρω για 2ο και για λιγο παραπανω πειραματισμο με custom roms κλπ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...τους φιλους!!!

 

Εκανα νεο θεμα γιατι κανενας αλλος δεν μου εχει απαντησει σε θεμα και ελπιζω να παρω μια απαντηση μετα απο καμια βδομαδα.!

Εχω το χ10μινι το οποιο το εχω αναβαθμησει με την cm10 μινι σλιμ (η καινουργια εκδοση) συμφωνα με τους οδηγους.!

Ολα πανε ρολοι τα παντα αλλα εχω ενα προβλημα που ισως πρεπει να μου πειτε τι φταιει!

Οταν βαζω τα ακουστικα στο κινητο κολλαει και κανει επανακινηση!!!

Γιατι ολο αυτο???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων..!!!Καλη συνεχεια !

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε παρακαλώ έναν ελαφρύ launcher, για το mini Pro.

Zeam launcher δοκίμασε.

Καλημερα σε ολους...τους φιλους!!!

 

Εκανα νεο θεμα γιατι κανενας αλλος δεν μου εχει απαντησει σε θεμα και ελπιζω να παρω μια απαντηση μετα απο καμια βδομαδα.!

Εχω το χ10μινι το οποιο το εχω αναβαθμησει με την cm10 μινι σλιμ (η καινουργια εκδοση) συμφωνα με τους οδηγους.!

Ολα πανε ρολοι τα παντα αλλα εχω ενα προβλημα που ισως πρεπει να μου πειτε τι φταιει!

Οταν βαζω τα ακουστικα στο κινητο κολλαει και κανει επανακινηση!!!

Γιατι ολο αυτο???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων..!!!Καλη συνεχεια !

 

Δοκίμασε να ξανα περάσεις την ρομ.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Zeam launcher δοκίμασε.

 

 

Δοκίμασε να ξανα περάσεις την ρομ.

 

Ρε φιλε ειναι καπως τωρα να τα ξαναπερναβ...εχω τοσα πραγματα...μηπως υπαρχει αλλη λυση..καποιος που ξερει καλυτεραή να εχει το ιδιο προβλημα και να το εχει φτιαξει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ειναι καπως τωρα να τα ξαναπερναβ...εχω τοσα πραγματα...μηπως υπαρχει αλλη λυση..καποιος που ξερει καλυτεραή να εχει το ιδιο προβλημα και να το εχει φτιαξει?

 

Πάρε backup και ξανα περνά την ρομ. Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα γυρνας παλι πίσω. Απο οτι βλέπω η ρομ ειναι bug free. Εκτός αν έχεις κάποια παλαιότερη έκδοση που εχει το bug οπότε αν περάσεις την νεότερη θα διορθωθεί.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup και ξανα περνά την ρομ. Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα γυρνας παλι πίσω. Απο οτι βλέπω η ρομ ειναι bug free. Εκτός αν έχεις κάποια παλαιότερη έκδοση που εχει το bug οπότε αν περάσεις την νεότερη θα διορθωθεί.

 

 

Εχω βαλει την σλιμ cm10 ...Τα εχω ηδη στην sd καρτα ολα τα απαραιτητα..αλλα αν την ξαναπερασω το ιδιο δεν θα ειναι .?

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τη miui rom? τιμια φαινεται σε κατι βιντεακια..τι bugs εχει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την σλιμ cm10 ...Τα εχω ηδη στην sd καρτα ολα τα απαραιτητα..αλλα αν την ξαναπερασω το ιδιο δεν θα ειναι .?

 

Απλα σου λέω να πάρεις backup απο recovery και αφου τα έχεις ολα έτοιμα να δοκιμασεις. Δεν χάνεις τιποτα εκτός απο χρονο

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα οπως ειπες ...!Πηρα Back up και ολα τα απαραιτητα..τα ξαναπερασα συμφωνα με τους οδηγους αλλα παλι τα ιδια ..Δεν γινεται να βαλλω τα ακουστικα γτ αν τα βαλλω παλι κολλαει το κινητο...!Καμια αλλη εναλακτικη.?
Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα οπως ειπες ...!Πηρα Back up και ολα τα απαραιτητα..τα ξαναπερασα συμφωνα με τους οδηγους αλλα παλι τα ιδια ..Δεν γινεται να βαλλω τα ακουστικα γτ αν τα βαλλω παλι κολλαει το κινητο...!Καμια αλλη εναλακτικη.?

 

Μονο να περάσεις κάποια αλλη ρομ

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα οπως ειπες ...!Πηρα Back up και ολα τα απαραιτητα..τα ξαναπερασα συμφωνα με τους οδηγους αλλα παλι τα ιδια ..Δεν γινεται να βαλλω τα ακουστικα γτ αν τα βαλλω παλι κολλαει το κινητο...!Καμια αλλη εναλακτικη.?

 

Τα ακουστικα ειναι του κινητου? Μηπως δεν ειναι αυτα που πρεπει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να ρωτησω αυτην την συσκευη την εκανα αναβαθμιση σε εναν γνωστο μου αλλα δεν μπορει να μπει στην 2.2 που εχει hotspot τι μπορω να κανω για να συνδεθει hotspot η συσκευη; υπαρχει εφαρμογη απο το μαρκετ που το κανει αυτο; επισης πως μπορω αν συνδεσω το κινητο αυτο ως μοντεμ; δεν βρηκα κατι το pc companion; και κατεβασα την εφαρμογη τησ βονταφον mobile broadband via the phone και δεν το αναγνωριζει τι μπορουμε να κανω;

 

ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν το εχουνε ρωτησει αλλα ατομα σε προηγουμενα ποστ αλλα δεν ειχα χρονο να κοιταξω .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...