Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σευχαριστω φιλε μου,οσο για το wisepilot γνωριζεις? βασικα θελω εναν πλοηγο ομως δεν θελω να με χρεωνει και επισης κατεβασα απο το μαρκετ το ndrive ομως δεν εχει χαρτες και θελει 30 ευρω να τους κατεβασω? υπαρχει κατι να μου προτεινετε?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

που μπορουμε να βρουμε λεπτομερη οδηγο για root στο x10 mini αλλα και για οδηγο σε 2.2?

να δοκιμασω να βαλω 2.3 ή θα crashαρει το κινητο?

ηδη με την μανισια 2.1 ορισμενες φορες κολλαει αν εμφανισει το αρχικο μενου.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

που μπορουμε να βρουμε λεπτομερη οδηγο για root στο x10 mini αλλα και για οδηγο σε 2.2?

να δοκιμασω να βαλω 2.3 ή θα crashαρει το κινητο?

ηδη με την μανισια 2.1 ορισμενες φορες κολλαει αν εμφανισει το αρχικο μενου.

 

Για το root εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

Μπορεις να βαλεις 2.3 με καποια custom rom.To ποσο θα κολλαει εξαρταται απο την σταθεροτητα της rom.Μπορεις να βρεις μια καλη rom που δεν κολλαει πολυ.Παντως το συγκεκρειμενο τηλεφωνο παντα κολλαει και αργει λιγο με οποιαδηποτε ρομ (ακομα και με την stock) λογο του αργου επεξεργαστη που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Nα σας πω ,έψαξα λίγο αλλά δε βρήκα λύση οπότε ρωτάω...

Εχει μια φιλη το κινητό και εδώ κ κανά μήνα, δε χτυπάει κανένας ήχος,ούτε όταν την παίρνουν τηλ ούτε όταν πάει να βάλει μουσική...Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?τι να δοκιμάσω?Firmware εχει 1.6

Link to comment
Share on other sites

Nα σας πω ,έψαξα λίγο αλλά δε βρήκα λύση οπότε ρωτάω...

Εχει μια φιλη το κινητό και εδώ κ κανά μήνα, δε χτυπάει κανένας ήχος,ούτε όταν την παίρνουν τηλ ούτε όταν πάει να βάλει μουσική...Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?τι να δοκιμάσω?Firmware εχει 1.6

 

συνδεσε το με το pc και με το προγραμμα pc companion περνα την 2.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω το xperia x10 mini pro sk17i και τωρα τελευταια μου παρουσιασε προβλημα στον συγχρονισμο με το facebook... εβγαζε σε καθε επαφη και μια εικονα και τωρα τιποτα... γιατι ??? επισης εκανα και αναβαθμιση android 2.3.4 , υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο ?

 

Υ.Γ. αν υπαρχει ξεχωριστο θεμα για το xperia x10 mini pro sk17i μπορειτε να ποσταρετε ενα λινκ γιατι εψαξα και δεν βρηκα ... ευχαριστω.

 

edit-βρεθηκε το αλλο νημα, απευθυνθηκα και εκει

Edited by fingerskater
βρεθηκε
Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το με το pc και με το προγραμμα pc companion περνα την 2.1

Eυχαριστώ θα το δοκιμάσω,απλά επειδή δεν εχω ξανακάνει κάτι τέτοιο,πρέπει να βρω κάπου ειδικά τη 2.1 για το συγκεκριμένο κινητό?και επίσης, θα χάσω τηλέφωνα κλπ,πρέπει δλδ να κάνω backup πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ θα το δοκιμάσω,απλά επειδή δεν εχω ξανακάνει κάτι τέτοιο,πρέπει να βρω κάπου ειδικά τη 2.1 για το συγκεκριμένο κινητό?και επίσης, θα χάσω τηλέφωνα κλπ,πρέπει δλδ να κάνω backup πρώτα?

 

ναι θα χαθουνε ολα (εκτος απο αυτα που ειναι στην sd) παρε μπακαπ, με το που θα συνδεσεις το κινητο με το pc θα δεις στο κινητο μια επιλογη που λεει για εγκατασταση το pc companion αφου το κανεις θα μπεις απο το pc στο προγραμμα (pc companion) και εχει μια επιλογη αναβαθμιση λειτουργικου ........................... ακολουθεις τις οδηγειες και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω φιλε μου,οσο για το wisepilot γνωριζεις? βασικα θελω εναν πλοηγο ομως δεν θελω να με χρεωνει και επισης κατεβασα απο το μαρκετ το ndrive ομως δεν εχει χαρτες και θελει 30 ευρω να τους κατεβασω? υπαρχει κατι να μου προτεινετε?

 

Υπαρχουν πλοηγοι σε αλλα site που δεν μπορω να αναφερω που δεν χρεωνεσαι!Πλοηγηση χαρτες ολα κανονικα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

τα γωνριζω φιλε μου απλα ειπα μηπως το συγκεκριμενο πληρη τις προυποθεσεις,σευχαριστω παντος

 

κατι ακομα,επειδη οι εφαρμογες μου γεμισαν την μνημη του κινητου πως τις μεταφερω στην καρτα μνημης?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

τα γωνριζω φιλε μου απλα ειπα μηπως το συγκεκριμενο πληρη τις προυποθεσεις,σευχαριστω παντος

 

κατι ακομα,επειδη οι εφαρμογες μου γεμισαν την μνημη του κινητου πως τις μεταφερω στην καρτα μνημης?

 

Τι android εχεις?Για να κανεις μεταφορα εφαρμογων στην καρτα sd πρεπει να εχεις απο 2.2 και πανω.Δηλαδι πρεπει να εχεις περασει καποια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

εχω το 2.1,πως γινετε να το κανω 2.3 για παραδειγμα? αλλος τροπος δεν υπαρχει? η καποια εγαρμογη που να το κανει?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στους οδηγους του myphone forum για roms για x10 mini pro με 2.3(π.χ. GinTonic,GingerDX,Mini CM7)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αυτο που εκανες εσυ φιλε μου αλλα τπτ,δεν πετυχε με κανεναν απο τους 2 τροπους, δλδ μετα την επανακκινηση της συσκευης δεν μπαινει στο μενου που λεει στο τελος ετσι ωστε να περασω της ρομ,εκανα τα παντα και το δοκιμασα πολλεσ φορεσ,εκανα και τα περμισιονς αλλα παλι τπτ,οσες φορες και να πατησα το κουμπι back κατα την εκκινηση δεν πετυχε.υπαρχει περιπτωση να κανω το κινητο να αποθηκευει απο δω και περα τις εφαρμογες στην καρτα μνημης?

 

γινετε για παραδειγμα να βαλω την εφαρμογη apps2sd τωρα που εχω 2.1 firm με καποιο τροπο?

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αυτο που εκανες εσυ φιλε μου αλλα τπτ,δεν πετυχε με κανεναν απο τους 2 τροπους, δλδ μετα την επανακκινηση της συσκευης δεν μπαινει στο μενου που λεει στο τελος ετσι ωστε να περασω της ρομ,εκανα τα παντα και το δοκιμασα πολλεσ φορεσ,εκανα και τα περμισιονς αλλα παλι τπτ,οσες φορες και να πατησα το κουμπι back κατα την εκκινηση δεν πετυχε.υπαρχει περιπτωση να κανω το κινητο να αποθηκευει απο δω και περα τις εφαρμογες στην καρτα μνημης?

 

γινετε για παραδειγμα να βαλω την εφαρμογη apps2sd τωρα που εχω 2.1 firm με καποιο τροπο?

 

Καταρχην εχεις κανει root?Χωρις root δεν κανεις τιποτα.Αφου κανεις root πρεπει να περασεις το cwm recovery.To εχεις περασει?Αμα δεν καταφερες να το περασεις δοκιμασε απο εδω:http://ijustutter.com/install-clockworkmod-x10-mini-pro-without-xrecovery ακουλουθωντας τις οδηγιες.Θελει να εχεις και το root explorer.Αφου το περασεις φλασαρεις την rom που εχεις κατεβασει.Δηλ. τα βηματα ειναι: Root->CWM recovery->Φλασαρισμα rom.Επισεις πριν κανεις οτιδειποτε θα πρεπει να βεβεωθεις οτι διαθετεις το firmware που απαιτει η rom που θες να βαλεις.Αμα εχεις καποιο προηγουμενο κανε πρωτα αναβαθμιση με SEUS.

Link to comment
Share on other sites

το ξεκιναω απο την αρχη,μηπως μπορω με καποιο τροπο να επικοινωνησω μαζι σου αμα συναντισω προβλημα? :(

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! εχω το xperia x10 mini E10i και εδω και καιρο προσπαθω να μπω στο market αλλα δεν γινεται. μου ζηταει να βαλω λογαριασμο google και μετα μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η επικοινωνια με τους διακομιστες της google και να προσπαθησω ξανα και αν συνεχιστει να επικοινωνησω με το κεντρο εξυπηρετησης πελατων. Προσπαθησα πολλες φορες ομως δεν εχω καταφερει να μπω. Τι να κανω; πως μπορω να χρησιμοποιησω το market μου;
Link to comment
Share on other sites

το ξεκιναω απο την αρχη,μηπως μπορω με καποιο τροπο να επικοινωνησω μαζι σου αμα συναντισω προβλημα? :(

 

Αμα βρεις προβλημα ποσταρε το στο αντιστοιχο thread στους οδηγους του myphone.gr http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158.Αμα θες να με ρωτησεις κατι στειλε μου pm.

 

Γεια σας! εχω το xperia x10 mini E10i και εδω και καιρο προσπαθω να μπω στο market αλλα δεν γινεται. μου ζηταει να βαλω λογαριασμο google και μετα μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η επικοινωνια με τους διακομιστες της google και να προσπαθησω ξανα και αν συνεχιστει να επικοινωνησω με το κεντρο εξυπηρετησης πελατων. Προσπαθησα πολλες φορες ομως δεν εχω καταφερει να μπω. Τι να κανω; πως μπορω να χρησιμοποιησω το market μου;

 

To κινητο μπαινει κανονικα στο internet?Τσεκαρε τις ρυθμισεις δικτυου.Εχεις συνδεθει σε καποιο wifi?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα δεν πετυχε παλι και εκτος αυτου το superoneclick που κατεβασα ειχε trojan και μου δημιουργησε προβλημα στον υπολογιστη,εκανα φορματ το κινητο και εβαλα μερικες εφαρμογες ετσι,δυστυχως αποτυχαμε.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! εχω το xperia x10 mini E10i και εδω και καιρο προσπαθω να μπω στο market αλλα δεν γινεται. μου ζηταει να βαλω λογαριασμο google και μετα μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η επικοινωνια με τους διακομιστες της google και να προσπαθησω ξανα και αν συνεχιστει να επικοινωνησω με το κεντρο εξυπηρετησης πελατων. Προσπαθησα πολλες φορες ομως δεν εχω καταφερει να μπω. Τι να κανω; πως μπορω να χρησιμοποιησω το market μου;
Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ όταν πρωτοπήρα το κινητό. Το έλυσα κάνοντας φλασάρισμα ξανά με το SEUS
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου οτι με τη ν παρακατω διαδικασια μπορουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες μας στην καρτα μνημης

 

"1) Συνδέουμε το κινητό με usb στο pc, επιλέγουμε μόνο φόρτιση

 

2) Πηγαίνουμε ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> ανάπτυξη -> τικάρουμε τον εντοπισμό σφαλμάτων

 

3) Στο pc ανοίγουμε ένα cmd και πηγαίνουμε στον φάκελο εγκατάστασης του android sdk και συγκεκριμένα στον φάκελο platform-tools (για να βεβαιωθούμε ότι είμαστε στον σωστό φάκελο γράφουμε dir και στα αποτελέσματα πρέπει να εμφανίζεται το adb.exe)

 

4) Γράφουμε: adb shell pm setInstallLocation 2 και πλέον μπορούμε από ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> διαχείριση εφαρμογών να μεταφέρουμε στην κάρτα όποια εφαρμογή θέλουμε.

 

5) Μόλις τελειώσουμε επαναφέρουμε την ρύθμιση στο default, γράφοντας: adb shell pm setInstallLocation 0"

 

 

λετε να παιζει? το μονο που χρειαζετε ειναι αυτο http://developer.android.com/sdk/index.html

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου οτι με τη ν παρακατω διαδικασια μπορουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες μας στην καρτα μνημης

 

"1) Συνδέουμε το κινητό με usb στο pc, επιλέγουμε μόνο φόρτιση

 

2) Πηγαίνουμε ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> ανάπτυξη -> τικάρουμε τον εντοπισμό σφαλμάτων

 

3) Στο pc ανοίγουμε ένα cmd και πηγαίνουμε στον φάκελο εγκατάστασης του android sdk και συγκεκριμένα στον φάκελο platform-tools (για να βεβαιωθούμε ότι είμαστε στον σωστό φάκελο γράφουμε dir και στα αποτελέσματα πρέπει να εμφανίζεται το adb.exe)

 

4) Γράφουμε: adb shell pm setInstallLocation 2 και πλέον μπορούμε από ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> διαχείριση εφαρμογών να μεταφέρουμε στην κάρτα όποια εφαρμογή θέλουμε.

 

5) Μόλις τελειώσουμε επαναφέρουμε την ρύθμιση στο default, γράφοντας: adb shell pm setInstallLocation 0"

 

 

λετε να παιζει? το μονο που χρειαζετε ειναι αυτο http://developer.android.com/sdk/index.html

 

αυτος ο τροπος δε σου αρεσει????????????? https://market.android.com/details?id=com.buak.Link2SD&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5idWFrLkxpbmsyU0QiXQ.. αρκει να εισαι ρουτ δε το δοκιμασα γιατι εχω 2.3

Link to comment
Share on other sites

εχω την miniCM7 pro v21 στο Χ10 mini pro και εχω προβλημα με τα mms. εχω περασει τις ρυθμισεις απο τον παροχο και εχω επιλεξει στην επιλογη :

Ασυρματο και δικτυα>Δικτυα κινητης τηλεφωνιας>Ονοματα σημειου προσβασης>vodafon gr prepaid με αυτη την επιλογη δεν δεχομαι ουτε στελνω mms.

αν επιλεξω vf internet τοτε δεχομαι και στελνω κανονικα. το θεμα ειναι οτι δεν τηελς να το εχω εκει γα να μην εχω τιποτα περιεργεσ χρεωσεις... εχετε καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω την 2.1 . Γνωρίζετε εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω tethering; Θέλω να το συνδέσω με το playbook που δεν έχει 3G. Αν όχι μήπως μπορώ με κάποια 2.3;ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...