Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μιας κ εγω ειμαι νεος με αντροιντ κινητο κ εχω παρει πρην λιγες μερες το χ10μινι την εφαρμογη την κατεβαζουμε απο το μαρκετ?

Ναι φίλε μου. Τα πάντα από το market τα κατεβάζουμε.

Θα σε παρακαλέσω επίσης να αποφεύγεις την γραφή sms μιας και δεν επιτρέπεται. Γράφουμε τις λέξεις ολόκληρες όπως αρμόζει στην γλώσσα μας. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,έχω κάνει μια αναβάθμιση,στην τελευταία έκδοση,αλλά δεν υπάρχει μέσα το market.Και έχουν σβηστεί τα πάντα,δεν έχω ούτε καποιον file explorer για να δω την κάρτα,γνωρίζει κάποιος πως εγκαθιστώ προγράμματα μέσω υπολογιστή,για να περάσω έναν file explorer και το Market;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,έχω κάνει μια αναβάθμιση,στην τελευταία έκδοση,αλλά δεν υπάρχει μέσα το market.Και έχουν σβηστεί τα πάντα,δεν έχω ούτε καποιον file explorer για να δω την κάρτα,γνωρίζει κάποιος πως εγκαθιστώ προγράμματα μέσω υπολογιστή,για να περάσω έναν file explorer και το Market;

 

κατεβασε απο εδω το μαρκετ και μετα ολα τα αλλα http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:BK_l5IxmzpMJ:forum.xda-developers.com/showthread.php%3Ft%3D1166263+new+market+apk&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

 

edit και απο εδω τον file manager http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:MqsxopyJdrwJ:openintents.org/en/filemanager+oi+file+manager+apk+download&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

 

πρωτα ομως δοκιμασε να φλασαρεις το gapps της ρομ και μετα να κανεις αυτα που σου ειπα ποιο πανω

μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553 και κατεβασε το

Move the MiniCM7-xxx.zip to the root folder of your sdcard. Download the suggested Google Apps for CM7 from here .....................πατα εκει πανω να κατεβει και ριξτο χυμα στην sd και φλασαρισε το με recovery

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου,αλλά πως θα τρέξω το .apk;ΤΟ έχω περάσει στην κάρτα μνήμης,αλλά απο εκεί και πέρα πως θα μπώ μιας και δεν έχω κανένα file manager;

Και πως γίνεται το φλασαρισμα της gapps της ρομ;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου,αλλά πως θα τρέξω το .apk;ΤΟ έχω περάσει στην κάρτα μνήμης,αλλά απο εκεί και πέρα πως θα μπώ μιας και δεν έχω κανένα file manager;

 

σου εχω στειλει λιγο καθυστερημενα και file manager, το προβλημα σου ειναι οτι δε φλασαρισες το gapps ........................φλασαρισε το οπως σου λεω και εαν δε βγαλεις ακρη τοτε κατεβασε τα 2 αρχεια market - file manager

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου πεις ακριβώς την διαδικασία θα σου ήμουν υπόχρεος. Δηλαδή από την στιγμή που θα μπώ στο Xrecovery και μετά,στο μενού δλδ που να πάω?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου πεις ακριβώς την διαδικασία θα σου ήμουν υπόχρεος. Δηλαδή από την στιγμή που θα μπώ στο Xrecovery και μετά,στο μενού δλδ που να πάω?

 

ελα φιλε μπαινεις xrecov και μετα πας install zip from sd card - choose zip from sdcard και βρισκεις το αρχειο zip στην sd και πατας οκ και σε 2 δευτερα εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ του δικου μας nobodyAtall για το x10 mini pro ειναι πραγματικα απιστευτα γρηγορη αλλα εχετε και αλλοι προβλημα με την καταναλωση της μπαταριας; Ακομα και χωρις να το χρησιμοποιω καταναλωνει περιπου 3% καθε μια ωρα (χωρις overclocking) και εχω τις ιδιες εφαρμογες που ειχα και πρωτα με αλλες ρομ και φυσικα εκανα calibration.

 

Οσο αφορα την ταχυτητα που ανεφερα τo screenshot ειναι με overclock στα 787 αλλα και χωρις αυτο παλι πιανει τα 1700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια

να ρωτησω κατι εχω βαλει στο χ10 μινι που εχω την 2,3,7 εκδοση μπορω να ξαναβαλω την αρχικη μου ;

εχω κανει και ροοτ προφανως το κινητο μπορω να το βγαλω αλλα και το CWM ;

ευχαριστω :O

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και χωρις να το χρησιμοποιω καταναλωνει περιπου 3% καθε μια ωρα (χωρις overclocking) .

 

Δηλαδή σου βγάζει μιάμιση μέρα χωρίς καν να το ξεκλειδώσεις;

Αστο προτιμώ να μείνω με την stock που έχω, να το δουλεύω μέτρια και να βγάζω 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια

να ρωτησω κατι εχω βαλει στο χ10 μινι που εχω την 2,3,7 εκδοση μπορω να ξαναβαλω την αρχικη μου ;

εχω κανει και ροοτ προφανως το κινητο μπορω να το βγαλω αλλα και το CWM ;

ευχαριστω :O

 

τελεικα κατεβασα το προγραμμα τις sony και εκανα update και μου εβαλε την 2.1 παλι

τωρα πως ελενχο αν δεν ειναι πλεον το κινητο root και δεν εχει το cwm ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια.....

Παιδια μαλλον θα πρεπει να συνηθησετε με την διαρκεια της μπαταριας.......Σε ολα τα smartphone αυτος ειναι ο μεσος ορος διαρκειας.....μιαμιση με δυο μερες το πολυ.......

Τριτη μερα- και αυτη μιση- βγαζει μονο οταν ειναι σε πληρη αναμονη το κινητο και χωρις να το πειραζουμε καθολου....Επισης διαφορες (οχι πολυ σημαντικες) βλεπουμε και αναλογα την εταιρεια κινητης που χρησιμοποιουμε και τον τυπο της καρτας που εχουμε....Π.Χ. Διαφορετικη καταναλωση εχουμε σε sim cosmote και διαφορετικη σε vodafone - wind διοτι εκπεμπουν σε διαφορετικες συχνοτητες......Οπως επισης αλλη καταναλωση εχει μια sim 3G και αλλη μια απλη καρτα.....το ιδιο ισχυει και στις sim οι οποιες εκδοθηκαν 2-3 χρονια πριν με τις sim της νεας χρονιας.....

Αυτο ισχυει σε ολα τα smartophone και οχι μονο στο χ10.......

Δυστηχως οι εταιρειες των συσκευων εχουν εξοπλισει τα κινητα με ολα τα καλουδια της τεχνολογιας αλλα με τις μπαταριες δεν τους ενδιαφερει καθολου.....Στα πιο πολλα smartphone η μπαταρια σε ενα δυο χρονια το πολυ ειναι για αλλαγη.....Οποτε οποιος δεν αλλαζει κινητο καθε χρονο (αν εχει επιδοτηση απο τις εταιρειες κινητης....η' καποια ακρη με μαγαζι ανταλλαγων....) θα πρεπει να αλλαξει την μπαταρια.....Αρα αλλο ενα εσοδο της εταιρειας!!!!!!!!!!!!

Αντε καμια custom rom απο τους xda να δωσει λιγο χρονο παραπανω......Αλλα μην περιμενετε τρελλες αλλαγες

Μια αλλη λυση που θα σας δωσει καποιες ωρες ακομα ειναι να βαζετε το κινητο την νυχτα σε κατασταση sleep (αν εχετε αυτη την επιλογη) η' σε airplane mode ......Σε αυτες τις περιπτωσεις λειτουργει μονο το ξυπνητηρι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ολα αυτα αλλα το σχολιο μου αφορουσε την συγκεκριμενη ρομ και οτι απο εκει που εφευγε 1% καθε μια ωρα οταν ηταν στην αναμονη τωρα εφτασε στο 3%. Και επειδη αυτη η ρομ ειναι πραγματικα εξαιρετικη για αυτο και ρωτησα αν εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

με seus την πέρασες ε;

αν ναι, τότε πρέπει να είναι στην εργοστασιακή του κατάσταση :)

 

ναι με αυτο αρα ειμαι ΟΚ και ειμαι και στην εγγυηση ε ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

ναι με αυτο αρα ειμαι ΟΚ και ειμαι και στην εγγυηση ε ;

 

Είσαι στην εγγύηση.

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

μόλις πήρα μεταγραφή από το τόπικ του Χ8 σε αυτό γιατί η κυρά μου κονόμησε ένα αι-φόουν και τσίμπησα την συσκευή. ερώτηση: το wisepilot είναι αν δεν κάνω λάθος το πρόγραμμα πλοήγησης από τη μαμά του (το Χ8 είχε το Ndrive δωρεάν) αλλά αρκετές φορές όταν ξεκινάω το πρόγραμμα μου λέει ότι η "εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη, δοκιμάστε αργότερα". πρέπει να κάνω κάτι ή το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι ολίγον κούκου;

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω τα φωτα σας,πηρα την συσκευη,εκανα λογαριασμο gmail,εκανα reloaded το ιντερνετ και μου εστειλαν τις ρυθμισεις,τις αποθηκευσα και πριν λιγο εκανα επανακινηση το τηλεφωνο,ομως καθως μπαινω στο μαρκετ μου πεταει σφαλμα δικτυου,τι να κανω?

 

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

μόλις πήρα μεταγραφή από το τόπικ του Χ8 σε αυτό γιατί η κυρά μου κονόμησε ένα αι-φόουν και τσίμπησα την συσκευή. ερώτηση: το wisepilot είναι αν δεν κάνω λάθος το πρόγραμμα πλοήγησης από τη μαμά του (το Χ8 είχε το Ndrive δωρεάν) αλλά αρκετές φορές όταν ξεκινάω το πρόγραμμα μου λέει ότι η "εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη, δοκιμάστε αργότερα". πρέπει να κάνω κάτι ή το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι ολίγον κούκου;

 

τα 2 προγραμματα που αναφερεις μπορει να ειναι πολυ καλα στην πλοηγηση ομως χρεωνεσαι και ειδικα αμα δεν εχεις τα δωρεαν μβ τοτε χρεωνεσαι αρκετα,μπορεις να κατεβασεις το navigon που ειναι και δωρεαν

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά την αναβάθμισή του κινητού σε έκδοδση 2.1.1.Α.0.6 δεν μπένει στο market.....τι παίζει λέτε?

 

παιδια παρακαλω τα φωτα σας,πηρα την συσκευη,εκανα λογαριασμο gmail,εκανα reloaded το ιντερνετ και μου εστειλαν τις ρυθμισεις,τις αποθηκευσα και πριν λιγο εκανα επανακινηση το τηλεφωνο,ομως καθως μπαινω στο μαρκετ μου πεταει σφαλμα δικτυου,τι να κανω?

Και εμένα σφάλμα δικτύου βγάζει τι κάνω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εκανα τηλ στην cosmote και μου εστειλαν παλι τις ρυθμισεις ιντερνετ,τις αποθηκευσα και λυθηκε το προβλημα μου,μπαινω κανονικα στο μαρκετ

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

εκανα τηλ στην cosmote και μου εστειλαν παλι τις ρυθμισεις ιντερνετ,τις αποθηκευσα και λυθηκε το προβλημα μου,μπαινω κανονικα στο μαρκετ

Εγώ δεν πείραξα τίποτα....γιατί να μου το κάνει αυτό?Και τι να κάνω χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παρουσιάζει ενα πρόβλημα με την ανάγνωση τον Ελληνικών στα εμαιλ.

Υπάρχει γραμματοσειρά που βάζουμε η βολευόμαστε ετσι;

 

-no root

-no custom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...