Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας εχω το χ10 μινι και στη χρηση μπαταριας μου λει 46% στο τηλεφωνο ειναι αδρανες .τι λετε να φταιει και να ειναι τοσο πολυ?σημειςωση εχω σβησει τα παντα που καταναλωνουν την μπαταρια(3g,μεταφορα δεδομενων,φωτεινοτητα κ.α).και κατι αλλο παιδια αν βαλω καποιο launcher μου τρωει μπαταρια?δηλαδη ειναι καλυτερο να εχεις (απο θεμα καταναλωσεις) το home που εχει απο την sony ericsson η καποιο launcher? Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια γεια σας εχω το χ10 μινι και στη χρηση μπαταριας μου λει 46% στο τηλεφωνο ειναι αδρανες .τι λετε να φταιει και να ειναι τοσο πολυ?σημειςωση εχω σβησει τα παντα που καταναλωνουν την μπαταρια(3g,μεταφορα δεδομενων,φωτεινοτητα κ.α).και κατι αλλο παιδια αν βαλω καποιο launcher μου τρωει μπαταρια?δηλαδη ειναι καλυτερο να εχεις (απο θεμα καταναλωσεις) το home που εχει απο την sony ericsson η καποιο launcher?

 

Γιατί ενώ η συσκευή είναι σε αδράνεια, η κατανάλωση της μπαταρίας είναι υπερβολικά υψηλή;

 

Το πιο πιθανό είναι κάποια μη εγγενής εφαρμογή να τρέχει στο background. Έχει παρατηρηθεί πολλές φορές κακογραμμένες εφαρμογές να καταναλώνουν επεξεργαστική ισχύ και κατ'επεκταση ενέργεια γι'αυτο προσοχή στις εφαρμογές που εγκαθιστάτε.

Στα blacklisted προγράμματα είναι τα Battery Time lite, Fancy widgets, Beautiful widget και γενικά εφαρμογές καιρού, realtime monitoring cpu/ram/μπαταρίας κτλ.

 

Απο το FAQ του φιλου zxr... :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ η συσκευή είναι σε αδράνεια, η κατανάλωση της μπαταρίας είναι υπερβολικά υψηλή;

 

Το πιο πιθανό είναι κάποια μη εγγενής εφαρμογή να τρέχει στο background. Έχει παρατηρηθεί πολλές φορές κακογραμμένες εφαρμογές να καταναλώνουν επεξεργαστική ισχύ και κατ'επεκταση ενέργεια γι'αυτο προσοχή στις εφαρμογές που εγκαθιστάτε.

Στα blacklisted προγράμματα είναι τα Battery Time lite, Fancy widgets, Beautiful widget και γενικά εφαρμογές καιρού, realtime monitoring cpu/ram/μπαταρίας κτλ.

 

Απο το FAQ του φιλου zxr... :)

ναι το ξερω απλα δεν εχω κατι τετοιο.και τι συμβαινει με τα launcer?αξιζει να βαλεις η εχεις αταναλωση?

Link to comment
Share on other sites

οι launcher δεν καταναλωνουν πολυ μπαταρια... σου προτεινω τον ADW launcher ή τον launcher PRO (οχι κ τους δυο μαζι!)
Link to comment
Share on other sites

οι launcher δεν καταναλωνουν πολυ μπαταρια... σου προτεινω τον ADW launcher ή τον launcher PRO (οχι κ τους δυο μαζι!)

εγω ειχα τον ADWLauncher EX αλλα ψιλοκωλαγε.αξιζει να τον ξανα βαλω!!!???η να βαλω το απλο ADWLAUNCHER ?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα τον ADWLauncher EX αλλα ψιλοκωλαγε.αξιζει να τον ξανα βαλω!!!???η να βαλω το απλο ADWLAUNCHER ?

 

να σου πω την αληθεια, δεν ξερω τις αλλαγες του EX, παντως αμα εχει κολληματα δοκιμασε τον original... :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βάλω τη 2.2, σε περίπτωση κάποιου λάθους, φλασάρωντας το κινητό με το pc ξαναμπαίνει η 2.1;

Υπάρχει περίπτωσης βλάβης του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! οταν φορτιζουμε το κινητο, πειραζει αν σταματησουμε την φορτιση στα 50% ας πουμε? ή πρεπει να γινεται παντα ολοκληρωμενη φορτιση? κ οταν το συνδεουμε στο pc για να μεταφερουμε αρχεια, δεν υπαρχει προβλημα να το βγαλουμε πριν φορτισει πληρως? (συγνωμη για τις πολλες κ ισως κουραστικες ερωτησεις)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! οταν φορτιζουμε το κινητο, πειραζει αν σταματησουμε την φορτιση στα 50% ας πουμε? ή πρεπει να γινεται παντα ολοκληρωμενη φορτιση? κ οταν το συνδεουμε στο pc για να μεταφερουμε αρχεια, δεν υπαρχει προβλημα να το βγαλουμε πριν φορτισει πληρως? (συγνωμη για τις πολλες κ ισως κουραστικες ερωτησεις)

 

νταξει δεν χρειαζεταθ να γινουμε και υστερικοι με τη μπαταρια..δυστυχως δεν εχει καλη μπαταρια το μινι και ειναι γνωστο.και τα τιπς δεν βελτιωνουν και δραματικα την αποδοση της μπαταριας.

εγω προσωπικα μια φορα τον μηνα τουλαχιστον,του κανω μια πληρη αποφορτιση και πληρη φορτιση με το κινητο κλειστο.

αλλα ειναι λογικο και στο πισι να το συνδεσεις και να μην μπορεις νασαι παντα πανω απο το κινητο για να δεις ποτε θα φορτισει,να το βγαλεις.υποτειθεται οτι αν δεν το βαζεις-βγαζεις συνεχεια δεν θα χεις προβλημα.αλλα ολα αυτα ειναι υποθετικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να πάρω το x10 mini pro.

Η μόνη διαφορά από το x10 mini είναι το qwerty πληκτρολόγιο;

Πόσο πιο βολικό είναι αυτό το πληκτρολόγιο σε σχέση με το κλασικό;

 

Άσχετο, συγκριτικά με το x10 mini pro υπάρχει κάποιο καλύτερο για τα ίδια λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να πάρω το x10 mini pro.

Η μόνη διαφορά από το x10 mini είναι το qwerty πληκτρολόγιο;

Πόσο πιο βολικό είναι αυτό το πληκτρολόγιο σε σχέση με το κλασικό;

 

Άσχετο, συγκριτικά με το x10 mini pro υπάρχει κάποιο καλύτερο για τα ίδια λεφτά;

 

εγώ στην θέση σου, και αυτή την χρονολογική στιγμή αν ενδιαφερόμουν για κινητό, και είχα τα 150, θα κοιτούσα πως να βρω άλλα τόσα, για να πάρω το neo τέλη απρίλη...

Link to comment
Share on other sites

εγώ στην θέση σου, και αυτή την χρονολογική στιγμή αν ενδιαφερόμουν για κινητό, και είχα τα 150, θα κοιτούσα πως να βρω άλλα τόσα, για να πάρω το neo τέλη απρίλη...

 

Πολύ αισιόδοξο σε βλέπω...:blink:

Link to comment
Share on other sites

νταξει δεν χρειαζεταθ να γινουμε και υστερικοι με τη μπαταρια..δυστυχως δεν εχει καλη μπαταρια το μινι και ειναι γνωστο.και τα τιπς δεν βελτιωνουν και δραματικα την αποδοση της μπαταριας.

εγω προσωπικα μια φορα τον μηνα τουλαχιστον,του κανω μια πληρη αποφορτιση και πληρη φορτιση με το κινητο κλειστο.

αλλα ειναι λογικο και στο πισι να το συνδεσεις και να μην μπορεις νασαι παντα πανω απο το κινητο για να δεις ποτε θα φορτισει,να το βγαλεις.υποτειθεται οτι αν δεν το βαζεις-βγαζεις συνεχεια δεν θα χεις προβλημα.αλλα ολα αυτα ειναι υποθετικα.

 

Μια πλήρη αποφορτιση κ πλήρη φόρτιση. Δηλαδή? Κ που βοηθά αυτό?

Link to comment
Share on other sites

super sos!!!!! εκανα φορματ στην sd και με το που κανω partition στη καρτα fat32 k εχτ2 η καρτα ειναι 8gb δεν την βλεπει το κιν.......:( πριν με τον ιδιο τροπο την εβλεπε.......sos!!!!!!!!!φοραω την minicm beta2......

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

super sos!!!!! εκανα φορματ στην sd και με το που κανω partition στη καρτα fat32 k εχτ2 η καρτα ειναι 8gb δεν την βλεπει το κιν.......:( πριν με τον ιδιο τροπο την εβλεπε.......sos!!!!!!!!!φοραω την minicm beta2......

 

Κανε τα partitions primary και όχι logical.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

primary ειναι κ τα 2 δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανω αλλα τπτ ρε συ...μου ερχετε να σπασω το τηλ......]

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

primary ειναι κ τα 2 δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανω αλλα τπτ ρε συ...μου ερχετε να σπασω το τηλ......]

 

Αν κάνεις μόνο το fat την βλέπει; και όταν λες δεν την βλέπει εννοείς καθόλου ή σου ζητάει να της κάνεις φορματ;

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

super sos!!!!! εκανα φορματ στην sd και με το που κανω partition στη καρτα fat32 k εχτ2 η καρτα ειναι 8gb δεν την βλεπει το κιν.......:( πριν με τον ιδιο τροπο την εβλεπε.......sos!!!!!!!!!φοραω την minicm beta2......

 

Δημιουργησες partition για να αποθηκευονται εκει εφαρμογες με το app2sd της froyo?Να ξερεις οτι δεν χρειαζεται partition,γιατι αποθηκευονται ολες στο fat32 μερος της καρτας.Ετσι γινεται τουλαχιστον στην αντιστοιχη froyo για το mini pro.Περα απο αυτο,καποια λυση δεν εχω :(

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια αναβαθμιση για το mini? Έκανα αναζήτηση ενημέρωσης λογισμικού μέσω wifi και μου ήρθε ειδοποίηση για νέα έκδοση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια πλήρη αποφορτιση κ πλήρη φόρτιση. Δηλαδή? Κ που βοηθά αυτό?

 

Καπου το χα διαβασει οτι βοηθαει στο να ρθει στα ισια της.μην φανταστεις κατι τραγικο.μπορει να λεω και βλακειες τωρα αλλα εγω το κανω κ η μπαταρια ειναι οπως ηταν οπως το πρωτοπηρα πριν 5 μηνες.τωρα τι παιζει ακριβως με τα ιοντα,τα ηλεκτρονια και τα πρωτονια δεν εχω ιδεα.

 

 

Βγήκε καινούρια αναβαθμιση για το mini? Έκανα αναζήτηση ενημέρωσης λογισμικού μέσω wifi και μου ήρθε ειδοποίηση για νέα έκδοση.

 

Η 06 ειναι η τελευταια αν δεν κανω λαθος.εσυ ποια εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι κατωχος του x10 mini και εχω μια ερωτηση να κανω..οταν συνδεω με το usb το κινητο με το pc ενω μου λεει οτι η συσκευη εγκατασταθηκε και ειναι ετοιμη για χρηση δεν μπορω να βρω την συσκευη στο pc μου ωστε να μεταφερω αρχεια..καποια ιδεα? ευχαριστω προκαταβολικα:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...