Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Σε προσπάθειά μου να καθαρίσω το Mini Pro μου, φαίνεται ότι πέρασε καθαριστικό υγρό στο εσωτερικό της συσκευής.

Στην αρχή, ήταν ετοιμοθάνατο, έκανε ότι να 'ναι.

Όμως, για κάποιον ανεξήγητο λόγο δείχνει να συνέρχεται.

Εκτός από να το βαφτίσω Λάζαρο, υπάρχει κάπου, που μπορώ να το πάω, γιατί του έχουν μείνει κάτι κουσουράκια ακόμα;

 

hardware κουσούρια η software? αν είναι software.. κανε ενα repair με το PC SUITE.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι πλέον υπάρχουν μόνο hardware προβλήματα.

Π.χ. κάποια πλήκτρα στο πληκτρολόγιο είναι λίγο ανυπάκοα...

 

Mεσα στο καθαριστικο το βουτηξες μωρε?:confused: Τσαμπα παει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...!!

εχω την εκδοση 504...!! Εχω κανει root,xrecovery,app2sd !!! Δεν ξερω τι γινεται ή τι φταιει με τους οδηγους εγαταστασης των παραπανω.... αλλα εχω φαει απιστευτες ωρες, ξενυχτια, και χρημα (αλλαξα καρτα sd) , γιατι το κινητο δεν δουλευει σωστα...!!!

Εχω κανει flash to κινητο πανω απο 15 φορες...και επανεγκατασταση των εφαρμογων (εχω εγκαταστησει καμια 200αρια)...και των επαφων , μυνηματων κλπ!!

το κινητο μετα απο επανεκινησεις εχανε τις εφαρμογες (μαλλον δεν εβλεπε το app2sd), (εβγαζε μειωμενο χωρο στο linux κομματι της sd),δεν επανερχονταν στην προτερα κατασταση παρολο που ετρεχα το xrecovery, και γενικα μου εκανε τρελα πραγματα...!!! Παιδια έχω τρελλαθει και δεν ξερω τι φταιει...!! ενω το εφερνα σε mia normal κατασταση, me tiς εφαρμογουλες του και τα τηλεφωνακια του, ετσι κ το επανεκκινουσα (ισως κ μετα απο xrecovery backup) ΤΑ ΕΧΑΝΕ ΟΛΑ TA ΠΡΟΓΡΑMMATA..!!

Στην αρχη ελεγα φταιει η sd kai πηγα κ πηρα καινουργια...!! Στην συνεχεια ελεγα φταει το το ext2 kai το αλλαξα σε ext3...!! ελεγα οτι ισως φταιει καμια κολοεφαρμογη που εχω εγκαταστησει 'εκτος' market (οχι πολλες 3-4), και το τρελενει...!!! ελεγα οτι δεν αντεχει να εγκατασταθει μεγαλος αριθμος εφαρμογων και το μπουκωνει...!!

Κ σημερα μαθαινω οτι ισως φταιει το xrecovery...!!! φταιει το app2sd? τι στο καλο

συμβαινει? Ρε παιδια ας μας δωσει καποιος μια απαντηση...!να μην ταλαιπωρουμαστε αδικα...αυτοι που θελουν να κανουν απλα πραγματα..!! δεν θελω το κινητο να κανει 'τρελα' πραγματα, να εχει froyo, να εχει ωραια γραφικα..!! Να παιρνει τηλεφωνο, να βλεπω τις επαφες μου, και να βαλω 10 εφαρμογες στο κινητο γιατι ετσι οπως το σχεδιασαν στις 5 μπουκωνει...!!

Συγνωμη για τα παραπονα... αλλα εχω παθει αμοκ με το κινητο...και εχω φαει πολλες ωρες για να το φερω σε μια νορμαλ κατασταση για να το χαρω , γιατι ειναι ομορφο και εχει πολλες δυνατοτητες...!!!

Σας ευχαριστω και παλι...!!

 

Φιλε μου δεν ξερω τι φταιει αλλα τελευταια εχει παρατηρηθει σε πολλους αυτο τοι φαινομενο.δεν ξερω γιατι το σκριπτακι αυτο δεχεται εγκατασταση μονο σε ορισμενες συσκευες και οχι σε ολες!!

ειμαι ενας απο αυτους που φαγανε οπως λες απειρες ωρες βαλε βγαλε εφαρμογες και λοιπα.

θες να σου πω την λυση?αν και στην ειπε ηδη ο xlidas .λεγεται link2sd και βρηκες την υγεια σου!!το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα παρτισιον ext2 και εισαι ετοιμος.πηγα να την πατησω σαν εσενα και να αγορασω αλλη καρτα γιατι νομιζα φταιει η παλια.ευτυχως το δοκιμασα με του φιλου μου και εκανε παλι το ιδιο..οποτε σιγουρα ειναι θεμα σκριπτ η κινητου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, όλοι κατεβάζουμε εφαρμογές από το μάρκετ. Πατώντας να κάνουμε εγκατάσταση μια εφαρμογή, μας λέει που έχει πρόσβαση. Πολλές εφαρμογές έχουν πρόσβαση στις κλήσεις, στα μηνύματα και σε διάφορα άλλα.

Υπάρχει καμία περίπτωση να παρακολουθεί με αυτό τον τρόπο κάποιος το κινητό μας;

Πιστεύω ότι αυτή την απορία θα την έχουν πολλοί άλλοι, γι αυτό αν γνωρίζει κάποιος, ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Εχω δύο προβληματάκια... το πρώτο που είναι κ πιο σοβαρό είναι οτι σε μερικές επαφές οταν με καλούν χτυπάει μόνο η δόνηση, έπειτα πηγαίνω στο μενού αντιστοίχησης επαφής με ήχο και ενώ είναι ήδη ο προεπιλεγμένος ήχος (αυτος που έχω για όλες τις κλήσεις) επιλεγμένος και θα επρεπε να είναι ολα οκ, δεν είναι παραμόνο οταν τον ξανάεπιλέξω και τοτε χτυπάει κανονικά!

Και το δευτερο είναι στον Music player του κινητού μου έχει μια εικόνα στην μέση απο ένα τραγούδι που έβαλα στο κινητό... μπήκε μόνη της :wacko: έσβησα το τραγούδι αλλά η εικόνα εκει... :mad: πως θα την βγάλω? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ενα προβλημα που με τρελενει κ θα ηθελα λιγη βοηθεια: λοιπον, οταν με παιρνουν τηλεφωνο, κ θελω να κλεισω, παταω το κουμπι on/off για να ξεκλειδωθει η οθονη κ μετα παταω τον τερματισμο κλησης. απο τοτε που εκανα μια ενημερωση (εχω την 2,1), μολις θελω να κλεισω κ παταω το κουμπι on/off, κολλαει το κινητο κ με βγαζει στο μενου, κ δεν μπορω να ξαναγυρισω στο μενου κλησης για να την τερματισω. πρεπει, ο αλλος να τερματισει την κληση. γνωριζει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ενα προβλημα που με τρελενει κ θα ηθελα λιγη βοηθεια: λοιπον, οταν με παιρνουν τηλεφωνο, κ θελω να κλεισω, παταω το κουμπι on/off για να ξεκλειδωθει η οθονη κ μετα παταω τον τερματισμο κλησης. απο τοτε που εκανα μια ενημερωση (εχω την 2,1), μολις θελω να κλεισω κ παταω το κουμπι on/off, κολλαει το κινητο κ με βγαζει στο μενου, κ δεν μπορω να ξαναγυρισω στο μενου κλησης για να την τερματισω. πρεπει, ο αλλος να τερματισει την κληση. γνωριζει κανεις τι παιζει?

 

Δεν χρειάζεται να τα κάνεις όλα αυτά.Το κινητό έχει αισθητήρα κίνησης και μόλις το απομακρύνεις από το αυτί σου θα φωτίσει η οθόνη και θα μπορέσεις να τερματίσεις την κλήση.....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι...φοραω την mini cm beta 2 και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βαλει κανενας την gigglebread v5.0 αν δουλειει κ αν την εχει δοκιμασει κανεας κ αν εχει κατι παραπανω απο την minicm beta2....nobodyatall τι λες?αξιζει να αλλαξω την rom σου που τα σπαει κανονικα??????????η και καποιος αλλος αν εχει δοκιμασει αυτη την ρομ....

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα κάνεις όλα αυτά.Το κινητό έχει αισθητήρα κίνησης και μόλις το απομακρύνεις από το αυτί σου θα φωτίσει η οθόνη και θα μπορέσεις να τερματίσεις την κλήση.....

 

thanks a lot!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, όλοι κατεβάζουμε εφαρμογές από το μάρκετ. Πατώντας να κάνουμε εγκατάσταση μια εφαρμογή, μας λέει που έχει πρόσβαση. Πολλές εφαρμογές έχουν πρόσβαση στις κλήσεις, στα μηνύματα και σε διάφορα άλλα.

Υπάρχει καμία περίπτωση να παρακολουθεί με αυτό τον τρόπο κάποιος το κινητό μας;

Πιστεύω ότι αυτή την απορία θα την έχουν πολλοί άλλοι, γι αυτό αν γνωρίζει κάποιος, ας απαντήσει.

 

Κανείς δεν γνωρίζει ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Έχω το xperia x10 mini pro με λογισμικό 1.6 και θέλω να το κάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση ( νομίζω την 2.1; ).Έψαξα λίγο στο forum μπας και το βρω άλλα χάθηκα... :O Δώστε μια βοήθεια!Κατατοπίστε με με κάποιο λίνκ :rolleyes:

than προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

[Οδηγός] Πως θα αναβαθμίσετε το Χ8 / Χ10 mini / X10 στην 2.1

 

επισης ριξε μια ματια εδω: Sony Ericsson Android Guides

 

ελπιζω να βοηθησα:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κάνεις που μπορώ να αλλάξω ρυθμίσεις αρχικής οθόνης? γιατί τικαρά κατάλάθος την επιλογή χρήσης αν θα ανοίγει με go launcher η με αρχική οθόνη κ δ μπορώ να το αλλάξω??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κάνεις που μπορώ να αλλάξω ρυθμίσεις αρχικής οθόνης? γιατί τικαρά κατάλάθος την επιλογή χρήσης αν θα ανοίγει με go launcher η με αρχική οθόνη κ δ μπορώ να το αλλάξω??

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών-go launcher-εκκαθάριση προεπιλογών.....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι ανοίγει με αρχική οθόνη. εκαθαριση προεπιλογων αρχικής οθόνης υπάρχη πουθενά?
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι ανοίγει με αρχική οθόνη. εκαθαριση προεπιλογων αρχικής οθόνης υπάρχη πουθενά?

 

Δεν υπαρχει νομιζω.Αλλα αν επανεγκαταστησεις τον Go Launcher και πατησεις το home κουμπι θα σε ξαναρωτησει ποια εφαρμογη θες για προεπιλογη...

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι ανοίγει με αρχική οθόνη. εκαθαριση προεπιλογων αρχικής οθόνης υπάρχη πουθενά?

 

Θα κάνεις ότι σου έγραψα παραπάνω αλλά αντί για go launcher θα βρείς το αρχική οθόνη και θα κάνεις εκεί εκκαθάριση προεπιλογών....

Σε περίπτωση που δεν το βρίσκεις όταν είσαι μέσα στίς εφαρμογές πάτα αριστερό πλήκτρο-φίλτρο-όλα.Λογικά θα σου εμφανιστεί η αρχική οθόνη μετά από αυτό....

Edited by vassaki
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Δε το λέω με κακία αλλά η αλήθεια είναι ότι το συγκεκριμένο forum τον τελευταίο μήνα υπολειτουργεί. Παλιότερα έβλεπα κάποιον να κάνει κάποια ερώτηση και να δέχεται μέσα σε λίγα λεπτά 2-3 απαντήσεις. Τώρα οι περισσότερες ερωτήσεις (όπως και οι 3 τελευταίες δικές μου) μένουν αναπάντητες. Edited by sakisgrand
Link to comment
Share on other sites

Δε το λέω με κακία αλλά η αλήθεια είναι ότι το συγκεκριμένο forum τον τελευταίο μήνα υπολειτουργεί. Παλιότερα έβλεπα κάποιον να κάνει κάποια ερώτηση και να δέχεται μέσα σε λίγα λεπτά 2-3 απαντήσεις. Τώρα οι περισσότερες ερωτήσεις (όπως και οι 3 τελευταίες δικές μου) μένουν αναπάντητες.

 

ισως γιατι ειναι λιγο περιεργη η ερωτηση σου....

πως γινεται να ξερει καποιος αν μια εφαρμογη μπορει να παρακολουθει το τηλεφωνο του και κατα ποσο??

προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει τετοια πιθανοτητα..υποτειθεται οτι οι επισημες εφαρμογες που υπαρχουν στο μαρκετ ειναι ελεγχμενες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως γιατι ειναι λιγο περιεργη η ερωτηση σου....

πως γινεται να ξερει καποιος αν μια εφαρμογη μπορει να παρακολουθει το τηλεφωνο του και κατα ποσο??

προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει τετοια πιθανοτητα..υποτειθεται οτι οι επισημες εφαρμογες που υπαρχουν στο μαρκετ ειναι ελεγχμενες..

 

Εγώ δεν είπα ότι κάποιος ξέρει στα σίγουρα. Και δε νομίζω να είναι τόσο παράξενη η ερώτηση μου. Δε ρώτησα αν το κινητό μου κάνει φραπέ. Νομίζω ότι ήταν μια απλή ερώτηση που μπορούσε να απαντηθεί πολύ εύκολα όπως έκανες μόλις τώρα. Και το ίδιο εύκολα θα μπορούσαν να απαντηθούν και οι άλλες ερωτήσεις μου (και μάλιστα με μια μόνο λέξη).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ενα προβλημα που εχω κ χρειαζεται αμεση λυση: οταν ανοιγω το wifi και ειμαι περιπου 8 μετρα μακρια απο το router, μου εμφανιζει το δικτυο λεγοντας μου οτι το σημα ειναι μετριο ή κακο, αλλα δεν συνδεεται. πρεπει να ειναι εξαιρετικο (δηλ. να ειμαι πολυ κοντα στο router) για να συνδεθει... δεν ξερω τι παιζει... οποιος γνωριζει, θα του ημουν ευγνωμων...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ενα προβλημα που εχω κ χρειαζεται αμεση λυση: οταν ανοιγω το wifi και ειμαι περιπου 8 μετρα μακρια απο το router, μου εμφανιζει το δικτυο λεγοντας μου οτι το σημα ειναι μετριο ή κακο, αλλα δεν συνδεεται. πρεπει να ειναι εξαιρετικο (δηλ. να ειμαι πολυ κοντα στο router) για να συνδεθει... δεν ξερω τι παιζει... οποιος γνωριζει, θα του ημουν ευγνωμων...

 

Κοίταξε την κεραία του ρουτερ σου αν είναι καλά "βιδωμενη" και άλλαξε της θέση, πχ αν είναι κάθετα βαλτην οριζόντια και αντίστοιχα...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...