Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω τις τελευταιες μερες ενα θεμα με την μπαταρια..τελειωνει πολυ γρηγορα και ακομα και την ωρα που δεν το χρησιμοποιω..

 

δοκιμασα να αφαιρεσω καποιες εφαρμογες που εβαλα τελευταια αλλα δε βλεπω αποτελεσμα..ειναι και καποιες στις οποιες εχω κανει μονο update οποτε δεν ξερω αν επαιξε ρολο και αυτο.

 

απο τα στατιστικα χρησης μπαταρις στις ρυθμισεις βλεπω:

 

προβολη 35-40%

τηλεφωνο αδρανοποιημενο 30-40% (!)

κυψελη 20%

wifi 11%

συστημα android 3-7%

 

ειναι κατι απο αυτα υποπτο? η χρηση οταν το τηλεφωνο ειναι αδρανοποιημενο τι δειχνει - συμπεριλαμβανει και χρηση cpu απο εφαρμογές? Ή η χρηση απο εφαρμογες περιλαμβανεται στη χρηση του συστηματος android?

 

Εγω εχω βαλει την φωτεινοτητα στο 0%.Δοκιμασε το και συ.Βλεπεις παντως μια χαρα μην ανησυχεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας. δεν γνωριζω αν εχουν προαναφερθει οι ερωτησεις μου, αλλα δεν μπορουσα να διαβασω 653 σελιδες.... λοιπον 1) πως μπορω να μπω στην καρτα μνημης και να την επεξεργαστω και 2) μπορω να zippαρω με καποιο προγραμμα, αρχεια? ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Και τα 2 μπορεις να τα κανεις με εναν file manager.Κατεβασε απο το market το Astro File Manager :).Μπορεις και με τον υπολογιστη σου βεβαια συνδεοντας το κινητο με το usb καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. κάτι πρέπει να πάτησα στο κινητό μου και μου βγάζει την ένδειξη 3G.πως μπορώ να το απενεργοποιήσω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. κάτι πρέπει να πάτησα στο κινητό μου και μου βγάζει την ένδειξη 3G.πως μπορώ να το απενεργοποιήσω??

 

μαλον πρεπει να πας: ρυθμισεις - ασυρματο και δικτυα - δικτυα κινητης τηλεφωνιας

 

και απενεργοποιεις το κινηση δεδομενων

 

Εγω εχω βαλει την φωτεινοτητα στο 0%.Δοκιμασε το και συ.Βλεπεις παντως μια χαρα μην ανησυχεις

 

ευχαριστω αλλα δε με καλυπτει αυτο..θελω να καταλαβω αν κατι δεν παει καλα με βαση τα στοιχεια που μου δινει το android

 

ξαναγραφω το ερωτημα

 

χω τις τελευταιες μερες ενα θεμα με την μπαταρια..τελειωνει πολυ γρηγορα και ακομα και την ωρα που δεν το χρησιμοποιω..

 

δοκιμασα να αφαιρεσω καποιες εφαρμογες που εβαλα τελευταια αλλα δε βλεπω αποτελεσμα..ειναι και καποιες στις οποιες εχω κανει μονο update οποτε δεν ξερω αν επαιξε ρολο και αυτο.

 

απο τα στατιστικα χρησης μπαταρις στις ρυθμισεις βλεπω:

 

προβολη 35-40%

τηλεφωνο αδρανοποιημενο 30-40% (!)

κυψελη 20%

wifi 11%

συστημα android 3-7%

 

ειναι κατι απο αυτα υποπτο? η χρηση οταν το τηλεφωνο ειναι αδρανοποιημενο τι δειχνει - συμπεριλαμβανει και χρηση cpu απο εφαρμογές? Ή η χρηση απο εφαρμογες περιλαμβανεται στη χρηση του συστηματος android?

 

ευχαριστω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

μαλον πρεπει να πας: ρυθμισεις - ασυρματο και δικτυα - δικτυα κινητης τηλεφωνιας

 

και απενεργοποιεις το κινηση δεδομενων

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους.... :) απο τοτε που περασα την 2.1.1.Α.0.6 κανει κολιματα ..ξερει καποιος τι να κανω ???:(

Άστο φίλε μην περιμένεις απάντηση, τρεις (3) φορές έχω κάνει την ίδια ερώτηση τις τελευταίες ημέρες όπως και άλλοι αλλά καμία τύχη...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Άστο φίλε μην περιμένεις απάντηση, τρεις (3) φορές έχω κάνει την ίδια ερώτηση τις τελευταίες ημέρες όπως και άλλοι αλλά καμία τύχη...
Δεν ειναι ετσι οπως τα λες.

Απλα, οι ερωτησεις που εχετε κανει εχουν απαντηθει πανω απο 128756837 φορες και δεν κακο να ψαχνουμε λιγο στις πισω σελιδες η εδω για να βρουμε απαντησεις.

Ειναι λιγο κουραστικο να απανταει καποιος σε ιδιες ερωτησεις.

Εγω οπως και πολλοι αλλοι ριξαμε ατελειωτες ωρες διαβασματος σε αυτες τις σελιδες για να βρουμε τις απαντησεις που ψαχνουμε γιατι υπαρχουν.

 

Η απαντηση στο ερωτημα αυτο ειναι οτι αυτη η εκδοση εχει πολυ lag και δεν αλλαζει αυτο, παρα μονο με νεα εκδοση. Εχει απαντηθει αυτο και αλλη φορα.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες.

Απλα, οι ερωτησεις που εχετε κανει εχουν απαντηθει πανω απο 128756837 φορες και δεν κακο να ψαχνουμε λιγο στις πισω σελιδες η εδω για να βρουμε απαντησεις.

Ειναι λιγο κουραστικο να απανταει καποιος σε ιδιες ερωτησεις.

Εγω οπως και πολλοι αλλοι ριξαμε ατελειωτες ωρες διαβασματος σε αυτες τις σελιδες για να βρουμε τις απαντησεις που ψαχνουμε γιατι υπαρχουν.

 

Η απαντηση στο ερωτημα αυτο ειναι οτι αυτη η εκδοση εχει πολυ lag και δεν αλλαζει αυτο, παρα μονο με νεα εκδοση. Εχει απαντηθει αυτο και αλλη φορα.

 

Επειδή το θέμα το παρακολουθώ καθημερινά από την μέρα της δημιουργίας του το ερώτημα που έκανα ήταν πολύ συγκεκριμένο και δεν έχει απαντηθεί ούτε μια φορά και αφορούσε πάγωμα εφαρμογών και έπειτα επανεκκίνηση του τηλεφώνου και όχι το γνωστό lag, πράγμα το οποίο ρώτησε και τουλάχιστον άλλος ένας χρήστης.

Επειδή δεν κατάφερα να βρω κάποιες από τις 128756837 λύσεις που έχουν ξαναδωθεί σε αυτό το πρόβλημα, θα σου ήμουν πραγματικά ευγνώμων αν μπορούσες να την επαναλάβεις για μια ακόμη φορά. Ευχαριστώ.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια ερωτηση έκανα και εγω παλιοτερα αλλα δεν πήρα απάντηση τελικα το κινητο τωρα ειναι στο service... το εδωσα στο Γερμανο και το εστειλαν και περιμενω να δω τι θα γινει... οπως το περιεγραψα και στον τύπο που μιλησα τηλεφωνικα απο το service του xperia μου ειπαν να το δωσω στο service...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα το παρακολουθώ καθημερινά από την μέρα της δημιουργίας του το ερώτημα που έκανα ήταν πολύ συγκεκριμένο και δεν έχει απαντηθεί ούτε μια φορά και αφορούσε πάγωμα εφαρμογών και έπειτα επανεκκίνηση του τηλεφώνου και όχι το γνωστό lag, πράγμα το οποίο ρώτησε και τουλάχιστον άλλος ένας χρήστης.

Επειδή δεν κατάφερα να βρω κάποιες από τις 128756837 λύσεις που έχουν ξαναδωθεί σε αυτό το πρόβλημα, θα σου ήμουν πραγματικά ευγνώμων αν μπορούσες να την επαναλάβεις για μια ακόμη φορά. Ευχαριστώ.

 

κατ αρχην εσυ μιλας για επανεκκινησεις ενω ο φιλος του οποιο το post παρεθεσες, (απο τοτε που περασα την 2.1.1.Α.0.6 κανει κολληματα ..), και το οποιο εχει ηδη απαντηθει δεκαδες φορες ,+1 απο τον φιλο BMW 116i, μιλαει για κολληματα ή αλλιως lag, κατι γνωστο για την εκδοση αυτη, οποτε μαλλον αδικα απαντησες με αυτον τον τροπο.

 

επισης εδω ειναι ενα forum ανθρωπων που ασχολουνται για χαβαλε με τη συσκευη και προσπαθουν με οση εμπειρια μαζευουν να βοηθουν και αλλους. Δεν ειναι service center για να ειναι αναγκασμενοι να εχουν απολυτη γνωση για ολα τα προβληματα που μπορει να προκυψουν σε καποιον ποσο μαλλον να εχουν και λυση για αυτα. Ακομη υπαρχει περιπτωση να μην εχει προκυψει αυτο το προβλημα σε καποιον αλλο και ετσι να μην μπορει να σου απαντησει.

 

προβληματα με επανεκκινησεις μπορει να συμβουν απο διαφορους λογους, απο αστοχια υλικου εως λογισμικου. Σιγουρα με μια απλη αναφορα της εκδοσης λογισμικου που διαθετεις ελπιζω να μην περιμενεις καποιος εδω να κανει διαγνωση του προβληματος που αντιμετωπιζεις, αφου οι πληροφοριες που παρεχεις ειναι ελαχιστες.

 

τελος, πιστευω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να flashαρεις την συσκευη σου με seus και να κοιταξεις εαν το προβλημα σου παραμενει. εαν οντως παραμεινει ισως ειναι καλη ιδεα να επισκεφτεις καποιο service. Εαν με 'καθαρο' τηλεφωνο δεν αντιμετωπιζεις το προβλημα τοτε ισως θα πρεπει να κοιταξεις μηπως καποια εφαρμογη ή mod που εχεις εγκαταστησει ειναι ο υπαιτιος.

 

σε περιπτωση που δεν καλυπτεσαι απο τις απαντησεις εδω μπορεις να κοιταξεις και εδω

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=723

 

Σημειωση: ολα αυτα εχουν προαναφερθει δεκαδες φορες σε αυτο το φορουμ και σιγουρα τα εχεις διαβασει ξανα και ξανα αφου το ακολουθεις απο την αρχη. ακομα και αν δεν ειναι για το ακριβες προβλημα που αντιμετωπιζεις ειναι λυσεις που μπορεις να δοκιμασεις και εσυ, ετσι ωστε αν βρεις την λυση να βοηθησεις καποιον αλλο που μπορει να αντιμετωπισει καποιο παρομοιο προβλημα.

 

φιλικα

Edited by dave481985
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε Χ10 mini (τώρα έχει 2.1.1.Α.0.6, πριν δεν ξέρω τι είχε) διακινούνται συνεχώς δεδομένα (χωρίς να κάνω κάτι εγώ) μέσω 3G, gprs ή ό,τι άλλο βρει. Πριν την αναβάθμιση είχα κίνηση δεδομένων λιγοτερο από 1ΜΒ την ημέρα, σύμφωνα με netcounter, που αφορούσε κυρίως έλεγχο για email. Τώρα τα βελάκια που δείχνουν ότι υπάρχει κίνηση δεδομένων είναι συνεχώς ασπρα και μέσα σε μια ώρα ο μετρητής ξεπέρασε τα 3ΜΒ, και η μπαταρία εξαντλήθηκε πολύ πιο γρήγορα. Έχω απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό, την αποστολή στατιστικών, τις αναβαθμίσεις κλπ. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Edited by nafoka
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε Χ10 mini (τώρα έχει 2.1.1.Α.0.6, πριν δεν ξέρω τι είχε) διακινούνται συνεχώς δεδομένα (χωρίς να κάνω κάτι εγώ) μέσω 3G, gprs ή ό,τι άλλο βρει. Πριν την αναβάθμιση είχα κίνηση δεδομένων λιγοτερο από 1ΜΒ την ημέρα, σύμφωνα με netcounter, που αφορούσε κυρίως έλεγχο για email. Τώρα τα βελάκια που δείχνουν ότι υπάρχει κίνηση δεδομένων είναι συνεχώς ασπρα και μέσα σε μια ώρα ο μετρητής ξεπέρασε τα 3ΜΒ, και η μπαταρία εξαντλήθηκε πολύ πιο γρήγορα. Έχω απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό, την αποστολή στατιστικών, τις αναβαθμίσεις κλπ. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

 

Απενεργοποιησε την κινηση δεδομενων!χρεωνεσαι!

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο φυλλάδιο έγραφε μια τιμή και δεν ξέρω αν ήταν με η χωρίς ΦΠΑ.

 

το makro ειναι καταστημα για εμπορους και νομιζω οτι δεν μπαινεις χωρις καρτα!η τιμη ειναι χωρις φπα

Link to comment
Share on other sites

το makro ειναι καταστημα για εμπορους και νομιζω οτι δεν μπαινεις χωρις καρτα!η τιμη ειναι χωρις φπα

 

αρα μια η αλλη ερχεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να αλλαξω τον λογαριασμο μου στο εμαρκετ αλλα χωρις να κανω ολικη επαναφορα πως γινετε και χωρις να διαγραφουν οι επαφες μου. x10 mini 1.6
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την κινηση δεδομενων!χρεωνεσαι!

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να είναι ενεργοποιημένη η κίνηση δεδομένων για να με ειδοποιεί όταν έχω email χωρίς να κάνω χειροκίνητα τον έλεγχο. Μέχρι τώρα η κίνηση δεδομένων ήταν ενεργοποιημένη συνέχεια και ο μετρητής έγραφε το πολύ 1ΜΒ την ημέρα. Έχω δωρεάν μέχρι 500ΜΒ οπότε προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα χρέωσης αλλά μπαταρίας (η οποία πλέον αντί να κρατάει 2 μέρες κρατάει 15 ώρες). Μετά την αναβάθμιση συνδέεται συνέχεια και κατεβάζει-ανεβάζει δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια σχετικα με τα live wallpapers. Καταρχην ξερω οτι "τρωνε" παραπανω μπαταρια. Ομως ειναι λογικο να μ κολλαει η συσκευη εξαιτιας τους? Μολις βαζω ενα αρχιζει και κολλαει ακομα κ στο μενου με αποκορύφωμα μερικες φορες να κανει restart η συσκευη. Να σημειωσω οτι ξαναπερασα την 2.1 πριν 3 μερες κ δν το εχω φορτώσει το κινητο με διαφορα προγραμματα ακομα, οποτε δν πιστευω να φταιει κατι τετοιο. Συν οτι με απλο wallpaper δεν κολλαει.
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η beta 2 minicm περιμένουμε το λινκ

 

Edit: Tο λινκ εχει ανεβει!!!

 

Η 2.1 beta 2 βγήκε?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

οχι. η 2,2 froyo minicm του nobodyatall

 

Α,εντάξει ευχαριστω, νόμιζα μήπως βγήκε νέο επίσημο update για την συσκευη.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...