Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.καλη σαρακοστη....οταν εχω κλειστο το κινητο και το ανοιγω,τα μηνυματα που λαμβανω,δειχνουν την ωρα της στιγμης,οχι την ωρα που εχει σταλει το μηνυμα....και δε βοηθαει και πολυ :) υπαρχει καμια λυση η μπα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυο ερωτησεις:

 

1) εχω το quandrant standard και quadrant advanced. Στο standard οταν κανω run full benchmark βγαζει καπου στα 845 ενω με το advanced 1110. Πως εξηγειται αυτο?

 

2) ειχα την Alpha 3 και τωρα την beta 1. Στην αλφα 3 ειχα navigon kai aura και τωρα ενω υπαρχουν στην sd δεν ξερω πως να τα εοαναφερω! Γνωριζει κανεις? Δοκιμασα να εγκαταστησω τα apk αλλα δεν δουλευει

Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη σαρακοστη! Ζαχαρωνω το συγκεκριμενο εδω και καιρο, κι επειδη χτες ειδα οτι η τιμη του εχει πεσει, λεω να το παρω. Το θελω σαν 2η συσκευη και εισαγωγικη στον κοσμο του android

 

Μ ενδιαφερει να μου πειτε εαν γραφεις ευκολα μηνυματα (χωρις t9) γιατι προτιμω το απλο, απο το pro.

 

Ευχαριστω!

 

ΥΓ. Η και γενικα αν υπαρχει καποιο σημαντικο μειονεκτημα της συσκευης...:rolleyes:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.καλη σαρακοστη....οταν εχω κλειστο το κινητο και το ανοιγω,τα μηνυματα που λαμβανω,δειχνουν την ωρα της στιγμης,οχι την ωρα που εχει σταλει το μηνυμα....και δε βοηθαει και πολυ :) υπαρχει καμια λυση η μπα ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3518506#post3518506

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασε κανεις την cyanogenmod 3.2.1b για το mini pro?Ειναι πιο σταθερη και γρηγορη απο την 3.2.1 ?
Link to comment
Share on other sites

:) ευχαριστω πολυ....τρεχω να το δοκιμασω!

το κατεβασα,αλλα και παλι δεν κανει δουλεια!δε ξερω γιατι.αλλαξα τις ρυθμισεις και παλι τα ιδια!:(

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το ειδαν ακομη,βγηκε fix για το ελληνικο πληκτρολογιο του pro στην cyanogen! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=982341 το δοκιμασα και λειτουργει κανονικα :D
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις αυτο για να μεταφερθουν στην sd.

 

με εχεις βοηθησει τοσες φορες και πηρα το θαρρος να ξαναρωτησω:) οταν ανοιγω το κινητο δε μπορω να βλεπω την πραγματικη ωρα που εχουν σταλει τα μηνυματα ?κατεβασα sms timestamper αλλα δε κανει τιποτα.εχεις καμια λυση?:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή "Στοιχεία" όπως υπήρχε στα κινητά κλειστού λειτουργικού της SE;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή "Στοιχεία" όπως υπήρχε στα κινητά κλειστού λειτουργικού της SE;

Υπαρχει αλλα γραφει μονο Received...:(

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!Εχω το mini pro (με iridium k xrecovery) πηγα να κανω καποιες ενεργειες γι να βαλω την 2.2 και αυτο που καταφερα ειναι να κολλησω το κινητο μου και να παραμενει στο logo της sony er. δεν μπαινει ουτε στ xrecovery oyte τπτ το εχω αφησει ωρα ανοιχτο αλλα και παλι τιποτα...αν μπορουσε να με βοηθησει καποιος λεγοντας μου πως να κανω flash η οτιδηποτε αλλο δεν με νοιαζει και να τα χασω ολα :/
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!Εχω το mini pro (με iridium k xrecovery) πηγα να κανω καποιες ενεργειες γι να βαλω την 2.2 και αυτο που καταφερα ειναι να κολλησω το κινητο μου και να παραμενει στο logo της sony er. δεν μπαινει ουτε στ xrecovery oyte τπτ το εχω αφησει ωρα ανοιχτο αλλα και παλι τιποτα...αν μπορουσε να με βοηθησει καποιος λεγοντας μου πως να κανω flash η οτιδηποτε αλλο δεν με νοιαζει και να τα χασω ολα :/

 

φλάσαρε το με το seus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Τελικα σημερα το πρωι βρηκα επιτελους το κινητο το mini αφου εψαξα 4 μαγαζια γερμανο vodafone wind και παει λεγοντας.Δν το ειχε σχεδον κανενας.Εκ πρωτης οψεως ειναι παρα πολυ ωραιο αλλα τρεχω να βαλω καμμια εφαρμογη να δουμε κ τι λεει!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ στελιο και να σου πω να το ανοιξω το κινητο μου η απλα να το συνδεσω στο pc να σου θυμισω οτι ανοιχτο μεχρι το σονυ ερ φτανει....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ στελιο και να σου πω να το ανοιξω το κινητο μου η απλα να το συνδεσω στο pc να σου θυμισω οτι ανοιχτο μεχρι το σονυ ερ φτανει....

 

θα τρεξεισ το seus στο pc.

θα πατήσεις το μεσαίο, το δεξί και το power on/off πλήκτρο ταυτόχρονα και θα συνδέσεισ το καλώδιο usb. μολις συνδεσεις το καλωδιο θα αφήσεις το μεσαίο και on/of πλήκτρο και θα συνεχίσεις να πατάς το δεξι πλήκτρο μεχρι να ανάψει το πράσινο led.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το ειδαν ακομη,βγηκε fix για το ελληνικο πληκτρολογιο του pro στην cyanogen! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=982341 το δοκιμασα και λειτουργει κανονικα :D

 

+1

 

Sent from my U20i on CM6_3.2.1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια λεπτομερεια:

απο τα 2 ακριανα πληκτρα του τηλεφωνου,εχω την εντυπωση οτι το αριστερο ειναι περισσοτερο "βαθουλωμενο" απ`οτι το δεξι ακριανο.το δεξι δηλαδη εχει περισσοτερη διαδρομη προς τα κατω απ`οτι το αριστερο.το ιδιο ειναι και σε εσας?

 

επειδη εχω κακες εμπειριες με 2 παλαιοτερα τηλεφωνα τα οποια εβγαλαν θεμα στην πορεια,μπορειτε να τσεκαρετε τα 2 ακριανα κουμπια του τηλεφωνου σχετικα με αυτο που αναφερω?

thx..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω κακες εμπειριες με 2 παλαιοτερα τηλεφωνα τα οποια εβγαλαν θεμα στην πορεια,μπορειτε να τσεκαρετε τα 2 ακριανα κουμπια του τηλεφωνου σχετικα με αυτο που αναφερω?

thx..:rolleyes:

 

Αν έχεις mini (E10i) και μιλάς για το πλήκτρο της κάμερας και τα πλήκτρα της έντασης, το πλήκτρο της κάμερας προεξέχει περισσότερο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα σήμερα το x10 mini για την μητέρα μου σε λίγες μέρες θα έχει έρθει, η 2.2 froyo έχει βγει η δεν θα αναβαθμιστεί παρα μόνο στην 2.1 ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις mini (E10i) και μιλάς για το πλήκτρο της κάμερας και τα πλήκτρα της έντασης, το πλήκτρο της κάμερας προεξέχει περισσότερο.

 

απο την μπροστινη 3δα, τα 2 ακριανα πληκτρα του,εχω την εντυπωση οτι το αριστερο ειναι περισσοτερο "βαθουλωμενο" απ`οτι το δεξι ακριανο.

το δεξι δηλαδη εχει περισσοτερη διαδρομη προς τα κατω απ`οτι το αριστερο.

Link to comment
Share on other sites

απο την μπροστινη 3δα, τα 2 ακριανα πληκτρα του,εχω την εντυπωση οτι το αριστερο ειναι περισσοτερο "βαθουλωμενο" απ`οτι το δεξι ακριανο.

το δεξι δηλαδη εχει περισσοτερη διαδρομη προς τα κατω απ`οτι το αριστερο.

 

φιλε και εμενα ετσι ειναι!δεν το ειχα καταλαβει μεχρι που το ειπες!!δεν υπαρχει κανενα προβλημα.εχω το κινητο απο τον ιουνιο και μεχρι τωρα αντεχει και λειτουργει αψογα απο καθε αποψη!:)

Link to comment
Share on other sites

απο την μπροστινη 3δα, τα 2 ακριανα πληκτρα του,εχω την εντυπωση οτι το αριστερο ειναι περισσοτερο "βαθουλωμενο" απ`οτι το δεξι ακριανο.

το δεξι δηλαδη εχει περισσοτερη διαδρομη προς τα κατω απ`οτι το αριστερο.

 

φιλε και εμενα ετσι ειναι!δεν το ειχα καταλαβει μεχρι που το ειπες!!δεν υπαρχει κανενα προβλημα.εχω το κινητο απο τον ιουνιο και μεχρι τωρα αντεχει και λειτουργει αψογα απο καθε αποψη!:)

 

Επιβεβαιώνω και εγώ, και στο δικό μου έτσι είναι :D

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

φιλε και εμενα ετσι ειναι!δεν το ειχα καταλαβει μεχρι που το ειπες!!δεν υπαρχει κανενα προβλημα.εχω το κινητο απο τον ιουνιο και μεχρι τωρα αντεχει και λειτουργει αψογα απο καθε αποψη!:)

 

Επιβεβαιώνω και εγώ, και στο δικό μου έτσι είναι :D

 

οκ παιδια.αρα δεν ειναι θεμα οποτε συνεχιζουμε..:D

Thx,

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...