Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι εκανες λαθος.

Στο xrecovery μπαινει? Αν ναι, κανε απο κει ενα restore (πιστευω να ειχες κανει backup!)

Aν οχι, επανεγκατασταση λογισμικου μεσω seus, root, xrecovery και ξαναδοκιμασε. (ειχες Iridium αν θυμαμαι καλα ε?)

Τι εκανες ακριβως και εφτασες σε αυτο το σημειο?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το χτυπησα κι`εγω το κινητακι...(το απλο-οχι το pro)

πρωτες-γρηγορες- εντυπωσεις,πολυ καλες και ειδικα για εναν χρηστη σαν και εμενα(lite)ειναι Super..!

γρηγορο,ευκολο και πληρης σε εφαρμογες/συνδεσεις.

μοναδικες ενστασεις:

-δεν υπαρχουν επιλογες στην φωτ/κη μηχανη και video.

ουτε αναλυση,ουτε μεγκαπιξελ,ουτε...

-μεγαφωνακι σχετικα καθαρο,αλλα θα μπορουσε να εχει ενα κλικ εντασης παραπανω.

 

επισης(σημαντικο..!):θελω να βαλω wallpaper καποια φωτο,αλλα δεν μπορω να την προσαρμοσω στην οθονη του κινητου,παροτι την κανω γκροπ.

τι πρεπει να κανω για να ερθει σωστα στην οθονη του τηλεφωνου?

 

επισης κατεβασα το προγραματακι adw launcher,αλλα το μονο που αλλαξε ειναι οτι προστεθηκε μια ταπετσαρια στης επιλογη "αλλαγη ταπετσαριας"...

αυτο ειναι το προγραμμα....?

Link to comment
Share on other sites

επισης κατεβασα το προγραματακι adw launcher,αλλα το μονο που αλλαξε ειναι οτι προστεθηκε μια ταπετσαρια στης επιλογη "αλλαγη ταπετσαριας"...

αυτο ειναι το προγραμμα....?

 

 

Πάτα το κουμπί "home" και επέλεξε ADW Launcher.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπί "home" και επέλεξε ADW Launcher.

 

να`σαι καλα...

οσο αναφορα το θεμα με το φοντο που αναφερω,τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,σκέφτομαι για μια νέα αγορά κινητού και επειδή η τιμή του Mini έχει πέσει αρκετά σκέφτομαι μήπως κάνω το επόμενο βήμα με αυτό το κινητό!;);)

 

Απλά επειδή μου είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω και τις 641 σελίδες που έχετε γράψει:lol::lol::lol: θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου κάνει ενα mini review(με τα + και τα - του τηλεφώνου),το προτιμώ απο εναν συμφορουμίτη που το έχει στην κατοχή του κιόλας παρά απο διάφορα site,blogs!

 

Κάπου εδω να σημειώσω οτι δεν έχω και καμία άλλη εμπειρία απο smartphones...και γενικά θα ήθελα να ρωτήσω κατα πόσο είναι εύθραυστο γιατί δεν είμαι και ο πλέον κινητολάτρης για να το προσέχω σαν τα μάτια μου,όπως πιθανό χρειάζετε!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 ωρες διαβασμα εδω μεσα και περιπου 90 σελιδες ποσταρισματος αφου στραβωθηκα χαχα αποφασισα οτι τελικα θα το παρω το Mini αυριο κιολας.Με τοσα που διαβασα εχω μπερδευτει αρκετα και ισως φταιει το οτι δν εχω το κινητο ωστε οτι διαβαζω να το πραγματοποιω.Πιστευω οτι με τα λεφτα που εχει αξιζει παρα πολυ.Εντυπωσεις και αποριες θα γραψω αυριο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως να κόψω τις εικόνες για να χωράνε κανονικά στην οθόνη του κινητού μου και ποιες είναι οι διαστάσεις;

 

κανείς παιδιά;;;;

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα το θεμα με το φοντο που αναφερω,τι μπορω να κανω?

 

κανείς παιδιά;;;;

 

μια απο τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

κανείς παιδιά;;;;

 

η σωστη αναλυση ειναι 480Χ320 για να παιρνεις μετα ολη την εικονα,αν εχεις 2 homescreen εισαι οκ,αλλιως μετα μονο αν εχεις πανω το launcherpro βαζεις απο εκει που εχει επιλογη ταπετσαριας και στο μενου του μεσα ξετικαρεις το scroling της ταπετσαριας και τις δειχνει πολυ καλυτερα:):)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια...
αντιγραφω απο αλλο φορουμ

 

 

all those x10 mini users who are using the default UI (Home Launcher) and frustrated after downloading wallpapers from Zedge because the downloaded image gets stretched when set as wallpaper on your x10 mini phone...this is a guide for you to set the proper wallpaper which does not get stretched.

 

Important Note: All available wallpapers at Zedge for x10 Mini are 240 X 320 resolution. Because thats the screen size of the mini. But Actually the x10 mini uses the 640 X 480 resolution scrollable wallpaper. What Sony Ericsson has done is..screwed up with Android's default scrollable multiple home screens and locked the default home screen where you cant scroll it sideways.

The effect is if ...even though it uses 640 x 480 (or 320 x 240) resolution wallpaper... If we split that image into 3 home screens..the middle part is actually displayed as the default screen. Thats why even if you download 240 X 320 (tall) wallpapers from Zedge..when you set the wallpaper actually a 320 x 240 (wide) rectabgle is used to set it...cropping and stretching your image in the end result.

so..

STEP1: Download or create a high DPI 640 x 480 image.

STEP2: Example..suppose u wanta Ferrari logo on black background as ur home screen. Keep the logo in the middle section of the image leaving black background on both sides.

STEP3: now when you will go to set this as ur wallpeper..u will see u can properly select the whole image with the selection rectangle.

STEP4: when set as wallpaper..you will see the middle section of the image (if u get it right only the ferrari logo) displayed as your home screen wallpaper.

**** Download ADW Launcher or aHome mini from Android market and set it as Default Home Launcher and you will see what i exactly mean.

Link to comment
Share on other sites

η σωστη αναλυση ειναι 480Χ320 για να παιρνεις μετα ολη την εικονα,αν εχεις 2 homescreen εισαι οκ,αλλιως μετα μονο αν εχεις πανω το launcherpro βαζεις απο εκει που εχει επιλογη ταπετσαριας και στο μενου του μεσα ξετικαρεις το scroling της ταπετσαριας και τις δειχνει πολυ καλυτερα:):)

 

αντιγραφω απο αλλο φορουμ

 

 

all those x10 mini users who are using the default UI (Home Launcher) and frustrated after downloading wallpapers from Zedge because the downloaded image gets stretched when set as wallpaper on your x10 mini phone...this is a guide for you to set the proper wallpaper which does not get stretched.

 

Important Note: All available wallpapers at Zedge for x10 Mini are 240 X 320 resolution. Because thats the screen size of the mini. But Actually the x10 mini uses the 640 X 480 resolution scrollable wallpaper. What Sony Ericsson has done is..screwed up with Android's default scrollable multiple home screens and locked the default home screen where you cant scroll it sideways.

The effect is if ...even though it uses 640 x 480 (or 320 x 240) resolution wallpaper... If we split that image into 3 home screens..the middle part is actually displayed as the default screen. Thats why even if you download 240 X 320 (tall) wallpapers from Zedge..when you set the wallpaper actually a 320 x 240 (wide) rectabgle is used to set it...cropping and stretching your image in the end result.

so..

STEP1: Download or create a high DPI 640 x 480 image.

STEP2: Example..suppose u wanta Ferrari logo on black background as ur home screen. Keep the logo in the middle section of the image leaving black background on both sides.

STEP3: now when you will go to set this as ur wallpeper..u will see u can properly select the whole image with the selection rectangle.

STEP4: when set as wallpaper..you will see the middle section of the image (if u get it right only the ferrari logo) displayed as your home screen wallpaper.

**** Download ADW Launcher or aHome mini from Android market and set it as Default Home Launcher and you will see what i exactly mean.

 

 

οκ παιδια-θα το δοκιμασω...:D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν σηκώνει άνετα το κινητό την 16gb κάρτα μνήμης; 'Η να επιλέξω την 8αρα καλύτερα;

Υποστηριζει κανονικα.;)

Link to comment
Share on other sites

μια λεπτομερεια:

απο τα 2 ακριανα πληκτρα του τηλεφωνου,εχω την εντυπωση οτι το αριστερο ειναι περισσοτερο "βαθουλωμενο" απ`οτι το δεξι ακριανο.το δεξι δηλαδη εχει περισσοτερη διαδρομη προς τα κατω απ`οτι το αριστερο.το ιδιο ειναι και σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

μια λεπτομερεια:

απο τα 2 ακριανα πληκτρα του τηλεφωνου,εχω την εντυπωση οτι το αριστερο ειναι περισσοτερο "βαθουλωμενο" απ`οτι το δεξι ακριανο.το δεξι δηλαδη εχει περισσοτερη διαδρομη προς τα κατω απ`οτι το αριστερο.το ιδιο ειναι και σε εσας?

 

Στο δικό μου έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έτσι είναι.

 

προφανως ετσι ειναι ολα.οχι πως η διαφορα ειναι εμφανης(πρεπει να το ψιλαφησεις για να το καταλαβεις)αλλα λεμε τωρα...:rolleyes:

ευχαριστω φιλε..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν σηκώνει άνετα το κινητό την 16gb κάρτα μνήμης; 'Η να επιλέξω την 8αρα καλύτερα;

 

κανενα προβλημα, εχω εγω, απλα τα πραγματικα ειναι (14,78GB)

 

3.2;;;

που την βρήκες αυτή;

 

Αυτην εδω εννοει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296277

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια απορία επειδή δεν γνωρίζω πολλά από smartphone το πρώτο μου ειναι το xperia x10 mini pro θα ηθελα να ρωτησω το εξής γίνεται να κατεβαζεις από μαρκετ paid εφαρμογες hackarontas το και αν ναι με πιο προγραμμα γινεται? Ειναι μια απορια που την εχω αρκετο καιρο:D:p Οπως ειπα δεν γνωριζω πολλα πραγματα αν μπορει καποιος να μου την λυσει αυτην την απορια? Ευχαριστω εκ των προτερων.

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Γνωριζει κανεις γιατι δεν κατεβαζει το κινητο αρχεια μεσω rapidshare?

 

Στάλθηκε με ταχυδρομικό περιστέρι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια !! κατεβαζω εφαρμογες στο xperia pro και αποθηκευονται στη συσκευη και δεν εχω χωρο..πως γινετε να τις αποθηκευω στη καρτα??
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω φιλε θα το ψαξω τωρα να σαι καλα..
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...