Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στη νέα ρομ τώρα που μπήκε το πληκτρολόγιο της SE δε μπορούμε να γράφουμε με Τ9 μόνο με multitap;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραια. Αποφασισα και εγω να εγκαταστησω την 2.2

Αποριες:

 

-Εχω Iridium Rom που ειναι βασισμενη στην 2.0.2.Α.0.24 . Πως βαζω την 06? Με ενα απλο update μεσω SEUS θα γινει? (απο τοτε που εβαλα την ROM δεν το εχω συνδεσει να δω τι θα με πει...)

-Μετα την 0.6, λετε να κανω root. Με ποιο superoneclick? Παιζει κανενα λινκ? Εχω το Pro

-Mπορειτε να με δωσετε και ενα λινκ για την 2.2 Alpha3 για Pro?

-Προφανως τωρα δεν χρειαζεται partition στην καρτα. Να την τραβηξω ενα φορματ δηλαδη και να ακυρωσω τα partition. Σε FAT32 ειμαστε ΟΚ?

-Εχει κανεις τις ρυθμισεις για 3G σε Αndroid 2.2 απο Vodafone?

 

Up:rolleyes:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα από 2.1 παίζουν σε 2.2 γνωρίζει κάποιος ?:worry:
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω κι εγώ εδώ και 3 μέρες είμαι αρκετά ενθουσιασμένος, να ρωτήσω ποιόν browser χρησιμοποιείται, αυτόν που έχει ενσωματωμένο ή έχετε βάλει πχ. τον Opera Mobile ;

 

Αυτός που έχει ενσωματωμένος δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά τη δουλειά σου την κάνεις. Εξαρτάται από τις ανάγκες σου. Εγώ χρησιμοποιώ Opera Mini για έναν βασικό λόγο: είναι ο μοναδικός που δουλεύει σωστά με το site της Εθνικής Τράπεζας έως ότου αξιωθούν οι τύποι να βγάλουν το i-bank για Android. Επίσης είναι ελαφρύς. Ο Dolphin HD είναι πραγματικά πολύ καλός αλλά προσωπικά τον θεωρώ βαρύ για το Mini. Θα προτιμούσα Dolphin Mini. Αλλά γενικά ο Dolphin είναι πολύ καλός.

 

Όσο για τα wallpaper, δεν έχουν τις σωστές διαστάσεις οι φωτό σου γι'αυτό και δεν μπορείς να τις επιλέξεις ολόκληρες. Για wallpaper επέλεξε φωτό σε διαστάσεις 640x480 ή πολλαπλάσια αυτών των διαστάσεων.

 

μπορει μηπως καποιος να μου εξηγησει αυτο με τις διαστασεις?? αν πχ μια φωτο εινα 240x320 δεν μπορει να μπει ολοκληρη ως φοντο?

 

Όπως σου είπε ο Dark_Dog πρέπει να είναι πολλαπλάσια της ανάλυσης της οθόνης. Και 240x320 θα είναι ΟΚ αλλά αν βάλεις, για παράδειγμα, 480x600 δεν θα σου το πάρει.

Εκτός αν εννοείς ότι δεν φαίνεται όλη η φωτό επειδή είναι κινούμενη στις screens. Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό του UI που οι 3rd party launchers σου δίνουν τη δυνατοτητα να απενεργοποιήσεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Up:rolleyes:

 

Έχει απαντήσει ενα παλικάρι μερικά ποστ ποιο πίσω στις απορίες σου!!

 

Αλλά να στο επιβεβαιώσω και εγώ, είχα ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις με εσένα

και έκανα αυτό που περιγράφεις άριστα!!! :D

 

ΥΓ:Κάντο πατρίδα άφοβα, μόλις τελείωσα και είμαι στο σετάρισμα:dizzy:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

εχω περασει 2 apk στην καρτα μνημης μου μεσω PC

και οταν τις εγκαταστηνω μου λεει λιγος χωρος και ακυρωση

εγκαταστασης.

εχω ελευθερα 26 mb στην συσκευη

και 7 giga στην sd..

:mad::mad:

 

 

 

ξερει καποιος σχετικα με το προβλημα μου?

:whistle::whistle:

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος σχετικα με το προβλημα μου?

:whistle::whistle:

 

Οι εφαργμογές δεν εγκαθίστανται κατευθείαν στην SD Και δεν έχουν όλες την δυνατότητα να το κάνουν. Βάζοντας μια εφαρμογή App2SD μπορείς να δεις μαζικά ποιές μετακινούνται και να τις πας στην SD.

Αν έχεις ήδη μετακινήσει όσες μπορούν να πάνε και εν τέλει έχεις 26ΜΒ στη συσκευή τότε ο χώρος είναι πολύ λίγος και δεν σε αφήνει το σύστημα να εγκαταστήσεις άλλες εφαρμογές. Θα πρέπει να πας για root και app2SD (partition). Λέει ο Dark_dog μερικά ποστ πριν τις επιλογές για να κάνεις αυτή τη διαδικασία.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω σε αναζητηση στο μαρκετ εφαρμογη app2SD και δεν εχω εγκαταστησει ποτε τετοια εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε ο Dark_Dog πρέπει να είναι πολλαπλάσια της ανάλυσης της οθόνης. Και 240x320 θα είναι ΟΚ αλλά αν βάλεις, για παράδειγμα, 480x600 δεν θα σου το πάρει.

Εκτός αν εννοείς ότι δεν φαίνεται όλη η φωτό επειδή είναι κινούμενη στις screens. Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό του UI που οι 3rd party launchers σου δίνουν τη δυνατοτητα να απενεργοποιήσεις.

 

εχω μια φωτο 240x320 και θελω να την βαλω φοντο. ομως ολοκληρη ετσι οπως ειναι τα ορια της. αλλα το κινητο την ζουμαρει.δεν γινεται τπτ να μπει κανονικα ετσι οπως ειναι η φωτο?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω σε αναζητηση στο μαρκετ εφαρμογη app2SD και δεν εχω εγκαταστησει ποτε τετοια εφαρμογη.

 

Είσαι με official rom, έτσι?? Λάθος δικό μου. Έγραφα ταυτόχρονα στο thread του Desire και την πάτησα. Sorry. Η 2.1 δεν επιτρέπει εφαρμογές στην SD. Από εκεί και πέρα πας για root και partition. Δες στο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054 και ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, έχει ειπωθεί πολλές φορές η διαδικασία.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με official rom, έτσι?? Λάθος δικό μου. Έγραφα ταυτόχρονα στο thread του Desire και την πάτησα. Sorry. Η 2.1 δεν επιτρέπει εφαρμογές στην SD. Από εκεί και πέρα πας για root και partition. Δες στο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054 και ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, έχει ειπωθεί πολλές φορές η διαδικασία.

 

μαλλον με official ειμαι..

1,6 εχω και το χω κανει root.

Link to comment
Share on other sites

1)το αρχειο update μπορω να το σβησω απο την καρτα μνημης?

2)Τωρα οι εφαρμογες θα αποθηκεουονται αυτοματα στην καρτα μνημης? Δεν εχω πλεον partition στην sd

3) Το ραδιοφωνο που ειναι?

4) Δεν εχει γρηγορο κειμενο(Τ9) στα μηνυματα?

 

εχουν ρωτησει και αλλοι μετα απο μενα για καποια απ αυτα αλλα δεν υπαρχει απαντηση. Γνωριζει κανεις? Μιλαμε παντα για την νεα ρομ Αλφα 3

Link to comment
Share on other sites

1ον Γραφε ελληνικα(τα greeklish Απαγορευονται)

2ον Οχι κεφαλαια(ειναι σαν να φωναζεις)

3ον πρεπει να εχεις εναν file manager π.χ. astro file manager ωστε να τα βρεις κ να τα εγκαταστησεις. Μπορεις να τον κατεβασεις απο το market.

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

ενταξει.

κατεβαζω απο το κινητο παιχνιδια κ μου λεει πως δεν εχω χωρο.

πως μπορω να το κανω αυτα που κατεβαζω να πηγαινουν στην καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

1)το αρχειο update μπορω να το σβησω απο την καρτα μνημης?

2)Τωρα οι εφαρμογες θα αποθηκεουονται αυτοματα στην καρτα μνημης? Δεν εχω πλεον partition στην sd

3) Το ραδιοφωνο που ειναι?

4) Δεν εχει γρηγορο κειμενο(Τ9) στα μηνυματα?

 

1)Ναι και βέβαια μπορείς δεν χρειάζεται πλέον.

2)οχι θα πρέπει να πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχειριση εφαρμογών->να επιλεγεις την εφαρμογή που θέλεις και μετα->μετακίνηση στην sd.(θα πρεπει να μετακινεις μια μια τις εφαρμογες στην sd). Δεν χρειάζεται επιπλέον partition.

3)Δεν έχει ραδιόφωνο.

4)Οχι

Link to comment
Share on other sites

ενταξει.

κατεβαζω απο το κινητο παιχνιδια κ μου λεει πως δεν εχω χωρο.

πως μπορω να το κανω αυτα που κατεβαζω να πηγαινουν στην καρτα μνημης?

 

Πρεπει να κανεις app2sd.;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι μεγάλη χαρά να βλέπω στο forum νέα μέλη. Δείχνει πολλά τόσο για την SE όσο και για το myphone. Θα παρακαλέσω ωστόσο τα νεα μέλη προτού θέσουν μια ερώτηση να διαβάσουν αρχικά το SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ, το Ευρετήριο θεμάτων και τη Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android.

 

Επίσης για τα πιο hot θέματα υπάρχουν ξεχωριστά topic. Συμβουλευτείτε κι αν δεν βγάλετε άκρη ρωτήστε.

mixalisg7 δες αυτό

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην μουσικη , μου εμφανιζει σε ορισμενα τραγουδια (τα οποια μου εστειλαν με bluetooth ) , μια ωτογραφια που παλι πηρα με bluetooth ... Ειναι πολυ ενοχλητικο να βλεπω αυτην την φωτο οταν ακουω μουσικη..Υπαρχει τροπος να την διαγραψω ??
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε αντιμετωπισες και εσυ προβλημα με τον τηλεφωνικο καταλο σου?

ξαναγυριζοντας δηλαδη ξαναβρισκει τον χαμενο καταλογο?

 

αν εχεις κανει back up με το xrecovery τοτε οταν κανεις restore τα παντα θα ειναι στην θεση τους οπως ακριβως τα αφησες!!!:)

Link to comment
Share on other sites

σε x10mini pro μπαινει η 2.2 alpha3 ?η θα κανω αρ*******????????

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

ειχα καποια προβληματα στην 2.2.1 αλλα λυθηκαν μετα απο την αναβαθμιση που εκανα :lol:, 1ον δουλευει κανονικα τωρα το 3g :D και 2ον αφορουσε το πληκτρολογιο, μια χαρα πεταει το μινι :)

 

edit λεβεντες εχει λυθει και το προβλημα με το bluetooth :dance:, συνδεετε κανονικα με το carkit για ανοιχτη ακροαση :D

Link to comment
Share on other sites

σε x10mini pro μπαινει η 2.2 alpha3 ?η θα κανω αρ*******????????
Αυτος ο οδηγος που εφτιαξα ειναι μονο για το mini.

Οταν μπορεσω θα φτιαξω και οδηγο για το pro.

Μην τον κανεις εγκατασταση.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...