Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σοβαρα?:) ποιο εχεις το μινι η το μινι προ?

 

Ναι έχει διορθωθεί. έχω το μινι. το λινκ έχει ανεβει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έχει διορθωθεί. έχω το μινι. το λινκ έχει ανεβει.

 

μπραβο φιλε ωραια για δωσε λινκ να το περασουμε :D

Link to comment
Share on other sites

εγω που θελω ελληνικα θελω και το βιντεο κτλπ και ολα ...τι με συμβουλεύετε να περάσω την 2.2 η μπα? multitouch θα έχω ?
Link to comment
Share on other sites

εγω που θελω ελληνικα θελω και το βιντεο κτλπ και ολα ...τι με συμβουλεύετε να περάσω την 2.2 η μπα? multitouch θα έχω ?

 

πέρασε την. έχει ελληνικά. και για βιντεο μπορεις να κατεβασεις το videocam ilusion απο το market

Link to comment
Share on other sites

και ποιο καλο καλο καλο καλο παιδι θα με voithisi ???

 

ολοι εδω ειμαστε, καταρχας περνα την .06 κανε ρουτ στην συνεχεια εγκατεστησε το xrecovery και μετα βλεπουμε :)(ποιο εχεις το μινι η το προ?)

Link to comment
Share on other sites

και ποιο καλο καλο καλο καλο παιδι θα με voithisi ???

Σε 10 λεπτα θα σου στειλω οδηγο στα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Mολις εβαλα το alpha 3-2.2.1 και ειναι superrrrr!!!!:D

Eβαλε και το stock keyboard επιτελους+audio jack!:D

 

Eχω πολυ σκαλισμα τωρα!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θαταν προτιμότερο να αντάλλαζα με κάποιο παιδί msn που θα το έχει εντρύφηση το θέμα να με βοηθούσε την ώρα που θα "δημιουργούταν κάποιο πρόβλημα "? Edited by dennisgr
Link to comment
Share on other sites

και ποιο καλο καλο καλο καλο παιδι θα με voithisi ???

 

1)Πρώτα πρώτα θα κάνεις root το τηλέφωνο.(αν δεν γνωρίζεις πως γίνετε στειλε μου πμ)

2)Αφου κάνεις ροοτ το τηλέφωνο θα πρέπει να περάσεις το xrecovery με τον τρόπου που περιγράφεται εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476

3)Μετά θα κατεβάσεις στην ρομ απο εδώ:http://bit.ly/gNYNHH και να την μετονομάσεις σε update.zip.

4)Μετά θα περάσεις την ρομ στην sd του τηλεφώνου.

5)Αφού περάσεις την ρομ στην sd θα απενεργοποιησεις το τηλέφωνο και θα το ενεργοποιήσεις μόλις νιώσεις την δόνηση να αρχίσεις να πατάς σθνεχώς το πλήκτρο back (οχι παρατεταμενα) μέχρι να εμφανιστει το μενου του xrecovery.

6)Θα πατήσεις reset full wipe και μετά θα πατήσεις install update.zip-> yes.

7)Αφου ολοκληρωθεί η διαδικασια θα κανεις reboot και είσαι πανέτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

1)Πρώτα πρώτα θα κάνεις root το τηλέφωνο.(αν δεν γνωρίζεις πως γίνετε στειλε μου πμ)

2)Αφου κάνεις ροοτ το τηλέφωνο θα πρέπει να περάσεις το xrecovery με τον τρόπου που περιγράφεται εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476

3)Μετά θα κατεβάσεις στην ρομ απο εδώ:http://bit.ly/gNYNHH και να την μετονομάσεις σε update.zip.

4)Μετά θα περάσεις την ρομ στην sd του τηλεφώνου.

5)Αφού περάσεις την ρομ στην sd θα απενεργοποιησεις το τηλέφωνο και θα το ενεργοποιήσεις μόλις νιώσεις την δόνηση να αρχίσεις να πατάς σθνεχώς το πλήκτρο back (οχι παρατεταμενα) μέχρι να εμφανιστει το μενου του xrecovery.

6)Θα πατήσεις reset full wipe και μετά θα πατήσεις install update.zip-> yes.

7)Αφου ολοκληρωθεί η διαδικασια θα κανεις reboot και είσαι πανέτοιμος.

 

καλησπερα!εκανα την διαδικασια αλλα μου λεει instalation aborted!καμια ιδεα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εκανα την διαδικασια αλλα μου λεει instalation aborted!καμια ιδεα?ευχαριστω

 

Μήπως δεν έχεις την έκδοση .06

Link to comment
Share on other sites

εχω την 2,1,1Α.06 ακριβως!αυτες ειναι οδηγιες για την 2.2 εκδοση σωστα?η εχω καταλαβει λαθος?

 

σωστα. δοκιμασε να ξανακάνεις την διαδικασία!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εκανα την διαδικασια αλλα μου λεει instalation aborted!καμια ιδεα?ευχαριστω

 

εμενα μου εγραφε το ιδιο επειδη το ειχα περασμενο στην sd ως update.zip ενω θελει σκετο update(αφου το αρχειο ειναι zip). Δηλαδη στην αρχη το διαβαζε ως update.zip.zip

Link to comment
Share on other sites

σωστα. δοκιμασε να ξανακάνεις την διαδικασία!!!

 

την κανω τριτη φορα και τωρα γινεται!ολοκληρω8ηκε!!!ειχα ονομασει το αρχειο upadate.zip ενω επρεπε σκετο update!!!ευχαριστω για την βοηθεια το ανοιγω να δω τι εγινε!:)

 

εχει κολλησει στην εικονα που γραφει cyanogen ειναι φυσιολογικο η πρεπει να περιμενω πολυ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Mολις εβαλα το alpha 3-2.2.1 και ειναι superrrrr!!!!:D

Eβαλε και το stock keyboard επιτελους+audio jack!:D

 

Eχω πολυ σκαλισμα τωρα!:shifty:

 

κ εγω αυτο κανω ή προσπαθω τουλαχιστον. Εκανα την διαδικασια που γραφει στους xda και εχω κανει reboot εδω και τουλαχιστον 20 λεπτα και ακομα μου δειχνει το λογοτυπο cyanogen. Στους xda αναφερει οτι το πρωτο boot θα παρει ωρα...

Εσενα ποση ωρα εκανε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παρει το x10 mini pro στην κοπελα μου αλλα στην sd δεν βρισκω τον φακελο ringtone ωστε να περασω ηχους...παρα μονο τον notifications...

τι να κανω???;)

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αυτο κανω ή προσπαθω τουλαχιστον. Εκανα την διαδικασια που γραφει στους xda και εχω κανει reboot εδω και τουλαχιστον 20 λεπτα και ακομα μου δειχνει το λογοτυπο cyanogen. Στους xda αναφερει οτι το πρωτο boot θα παρει ωρα...

Εσενα ποση ωρα εκανε?

 

περιμενω περιπου 5 λεπτα αλλα εχει σταματησει να κινειται η εικονα και γενικα δεν αντιδρα ουτε κλεινει...

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αυτο κανω ή προσπαθω τουλαχιστον. Εκανα την διαδικασια που γραφει στους xda και εχω κανει reboot εδω και τουλαχιστον 20 λεπτα και ακομα μου δειχνει το λογοτυπο cyanogen. Στους xda αναφερει οτι το πρωτο boot θα παρει ωρα...

Εσενα ποση ωρα εκανε?

Εκανες factory reset πριν την εγκατασταση? (full wipe)

 

1μιση λεπτο εκανε να ανοιξει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...