Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως κανω εκκαθαριση προεπιλογων της αρχικης οθονης γιατι θελω να περασω το launcher pro και δεν μπορω..Εχω περασει την iridium rom
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως θα κανω root και θα αποκτησω android enabler

 

Εξαρτάται από την έκδοση που έχεις, δες εδώ για αρχή. Δοκίμασε το z4root.

 

Παιδια πως κανω εκκαθαριση προεπιλογων της αρχικης οθονης γιατι θελω να περασω το launcher pro και δεν μπορω..Εχω περασει την iridium rom

 

Αν εγκαταστήσεις το launcherpro και πατήσεις το Home δεν σε βάζει να επιλέξεις ποιον launcher θες;

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσεις το launcherpro και πατήσεις το Home δεν σε βάζει να επιλέξεις ποιον launcher θες;

 

Οχι ...Το εχω εγκαταστησει απλα δεν το εμφανιζει...Θα το ξαναπροσπαθησω και θα σου πω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Διαχειριση εφαρμογων και επιλεγεις την εφαρμογη και κανεις Εκκαθαριση Προεπιλογων

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Οκ το εφτιαξα..Κατεβασε και το adw και μου εβγαλε να επιλεξω ποια θελω :D
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οκ το εφτιαξα..Κατεβασε και το adw και μου εβγαλε να επιλεξω ποια θελω :D

 

:) Μπορούσες να ξανά εγκαταστήσεις το launcherpro και νομίζω ότι θα στο ξανά έβγαζε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανει κανεις τη νεα αναβαθμιση? Ξερουμε αν λειτουργει το τελευταιο root που ξερουμε?

 

Μερικά ποστ πιο πίσω έχω πει και εγώ ότι το έκανα update και root

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

:blink: Τι εννοείς demo;;;;; Μια χαρά δουλεύει....ελεύθερο και ωραίο....από το μάρκετ το έχω κατεβάσει και εγώ και δουλεύει φυσιολογικά.

 

Τι,τι εννοώ?Το προφανές ότι είναι demo-trial- διαρκεί 30 μέρες,πως αλλιώς να το πω:p!!Αν δεις από κάτω όταν το ανοίγεις λέει 30 days remaining την πρώτη μέρα,εμένα πχ τώρα λέει 20days και κάθε μέρα μειώνεται!!!Μήπως εσύ το χεις αγοράσει και δεν το ξέρεις?:lol::lol::p

 

Επίσης παιδιά να ρωτήσω..από τότε που πέρασα την 24 αναβάθμιση κάθε φορά που το ανοίγω πετάει πανω ένα sony ericsson δεν ήταν δυνατός ο συγχρονισμός κι αυτό με εκαθθάριση δε βγαίνει όπως η κίνηση δεδομένων και πρέπει να πατήσεις το οκ για να φύγει και είναι ψιλοεκνευριστικό!!!Μπορώ να το κάνω να μη ξαναβγει με κάποιο τρόπο,υπάρχει πουθενά τέτοια επιλογή και δεν την έχω δει???pls pls ασ μου πει κάποιος!!

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το titanium δεν υπαρχει τροπος να κανεις backup σε ολες τις εφαρμογες με τη μια? πρεπει μια μια? και να κανω σε οτι εφαρμογη μου βγαζει ή μονο σ'αυτες που εγκατεστησα εγω μετα το root?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το titanium δεν υπαρχει τροπος να κανεις backup σε ολες τις εφαρμογες με τη μια? πρεπει μια μια? και να κανω σε οτι εφαρμογη μου βγαζει ή μονο σ'αυτες που εγκατεστησα εγω μετα το root?

 

Πρέπει να πατήσεις το αριστερό κουμπί --> Batch, και μετά διαλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πατήσεις το αριστερό κουμπί --> Batch, και μετά διαλέγεις.

 

ευχαριστω πολυ kalas, θα το εχω υποψη μου την επομενη φορα γιατι αυτην τα εκανα ενα ενα, μιση ωρα μου πηρε! :O

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγαινω στην σελιδα xda μου βγαζει σουπερ1κλικ απο 1.3.1 και πανω νομιζω ποιο πρεπει να επιλεξω εγω?μεχρι 1.6.... εχει!!συγγνωμη ειμαι λιγο ασχετος με αυτα απλα την πρωτη φορα το ειχα καταφερει κ τωρα δεν μπορω!και το ειχα κανει με ζ4 απλα!τωρα διαβαζει...διαβαζει κ τιποτα ουτε επανεκκινηση κανει ουτε τπτ!!σε ευχαριστω πολυ παντως!αν εχεις στον νου σου κ κατι αλλο...το λες.:)) σε ευχαριστω!

 

σε ευχαριστω πολυ αλλα ποια εκδοση του ζ4 να βαλω??εχω βαλει 2,3 αλλα τιποτα!υπαρχει κανα λινκ να βρω καμια συγκεκριμενη?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά να ρωτήσω..από τότε που πέρασα την 24 αναβάθμιση κάθε φορά που το ανοίγω πετάει πανω ένα sony ericsson δεν ήταν δυνατός ο συγχρονισμός κι αυτό με εκαθθάριση δε βγαίνει όπως η κίνηση δεδομένων και πρέπει να πατήσεις το οκ για να φύγει και είναι ψιλοεκνευριστικό!!!Μπορώ να το κάνω να μη ξαναβγει με κάποιο τρόπο,υπάρχει πουθενά τέτοια επιλογή και δεν την έχω δει???pls pls ασ μου πει κάποιος!!

 

Για την κινηση δεδομενων Ενεργοποιησε την και κατεβασε απο το market το

APN OnOff, βαλτο σε καποιο widget και πατησε off και δεν θα στο ξαναβγαλει ουτε θα σε χρεωνει. Για τον συγχρονισμο δεν ξερω

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καποιος αν ειναι ευκολο να μου στηλει σε pm το titanium backup pro 3.6.1.1 σε donate και το vignette επησεις να μην ειναι demo! :)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ρε παιδες γιατι οταν παω να κανω ροοτ με σουπερ1κλικ μου βγαζει σε ολα αυτα οταν τρεχει server not running?και στο τελος μου βγαζει failed!τι φταιει??χρησιμοποιησα το 1.5.3 δεν βρισκω το 1.5.1 να τελειωνω!!εχω καψει το κρανιο μου με το ροοτ!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Για την κινηση δεδομενων Ενεργοποιησε την και κατεβασε απο το market το

APN OnOff, βαλτο σε καποιο widget και πατησε off και δεν θα στο ξαναβγαλει ουτε θα σε χρεωνει. Για τον συγχρονισμο δεν ξερω

 

Μπααα,το κίνηση δεδομένων δεν με ενοχλεί και δε θέλω να το χω ον!απλά ένα εκαθθάριση πατάς κ δε το ξαναβλέπεις!ενώ το άλλο είναι εκνευριστικό!!κάνει και ειδοποίηση και νομίζω κάθε φορά έχω μήνυμα και για να το κλείσεις πρέπει να πατήσεις πάνω του..εσενα αυτο με το συγχρονισμό δε στο βγάζει δηλαδή??μόνο εμένα το βγάζει?η απλά εσενα δεν σε ενοχλεί?

Link to comment
Share on other sites

Μπααα,το κίνηση δεδομένων δεν με ενοχλεί και δε θέλω να το χω ον!απλά ένα εκαθθάριση πατάς κ δε το ξαναβλέπεις!ενώ το άλλο είναι εκνευριστικό!!κάνει και ειδοποίηση και νομίζω κάθε φορά έχω μήνυμα και για να το κλείσεις πρέπει να πατήσεις πάνω του..εσενα αυτο με το συγχρονισμό δε στο βγάζει δηλαδή??μόνο εμένα το βγάζει?η απλά εσενα δεν σε ενοχλεί?

 

συγχρονισμο με το pc ενοεις?? εχω αφερεσει το pc companion

οταν συνδεσω το κινητο με το pc παταω προσαρτηση και συνδεετε..

οχι δεν μου εμφανιζει κατι τετοιο που λες

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

συγχρονισμο με το pc ενοεις?? εχω αφερεσει το pc companion

οταν συνδεσω το κινητο με το pc παταω προσαρτηση και συνδεετε..

οχι δεν μου εμφανιζει κατι τετοιο που λες

 

συγχρονισμό για επαφές κλπ πρέπει να ναι μάλλον δε ξέρω!!οχι για το pc companion,λογικά, και βγάζει πάντα δεν ήταν δυνατός ο συγχρονισμός γιατί δεν υπάρχει δίκτυο αλλά και με δίκτυο wifi που χα μια φορά πάλι απέτυχε έβγαλε οπότε δε ξέρω τι βλακεία είναι αυτή!!θα χει σχέση λογικά με αυτό στις επαφές όταν πατάω να αποθηκεύσω μια νέα λέει αποθήκευση στις επαφές τηλεφώνου,google ,αυτά τα δύο μου τα δειχνε και παλιά) και SyncML sony ericsson..Τι βλακεία είναι αυτό ούτε που ξέρω με τη νεα αναβάθμιση μου το βγαλε..

Link to comment
Share on other sites

file manager ενσωματωμενο το κινητο δεν εχει? πως θα βρω ενα αρχειο που εβαλα στην καρτα να το τρεξω?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

astro file manager απο το μαρκετ δωρεαν ή ES File Explorer επισης δωρεαν

και οι 2 αρκετα καλοι με τον πρωτο να ειναι πιο δημοφιλης και τον δευτερο να εχει λιγο καλυτερο περιβαλλον και λειτουργια ftp

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα βλακεια, φορτωσα τις επαφες μου απο το backup που ειχα κανει στην sd μου, και τωρα καθε επαφη εχει περασμενα πανω της 2 φορες το καθε τηλεφωνο. πως γινεται να τις σβησω ολες ωστε να τις επαναφερω μετα απο το backup και να εμφανιζονται σωστα? δε βρηκα πουθενα επιλογη για μαζικη διαγραφη.
Link to comment
Share on other sites

astro file manager απο το μαρκετ δωρεαν ή ES File Explorer επισης δωρεαν

και οι 2 αρκετα καλοι με τον πρωτο να ειναι πιο δημοφιλης και τον δευτερο να εχει λιγο καλυτερο περιβαλλον και λειτουργια ftp

thx:) νομιζα ειχε ηδη μεσα και εψαχνα

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...