Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2.1.1.A.0.6 rooted :D

Έχει κάτι ψιλό-αλλαγές

υπάρχει καμιά change list;

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει καπιος να μου απαντισει?!

περασα το vplayer στο χ10 μινι αλλα δεν μπορει να το εγκαταστισει..

 

απ'οτι διαβασα στο λινκ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=808776

θελει 2.1 (το εχουμε)

και NEON <--αυτο παλι τι ειναι,πως βλεπω αν εχω,που το βρισκω

 

και εμπασι περιπτοση εχετε κατα νου κανα apllication που να παιζει movies και να ιποστιριζει .srt?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπιος να μου απαντισει?!

περασα το vplayer στο χ10 μινι αλλα δεν μπορει να το εγκαταστισει..

 

απ'οτι διαβασα στο λινκ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=808776

θελει 2.1 (το εχουμε)

και NEON <--αυτο παλι τι ειναι,πως βλεπω αν εχω,που το βρισκω

 

και εμπασι περιπτοση εχετε κατα νου κανα apllication που να παιζει movies και να ιποστιριζει .srt?

 

Καταρχην δεν χρειαζεται να κανεις συνεχομμενα ποστ, ειδικα στις 6 το πρωι ειναι δυσκολο να βρεθει καποιος να σου απαντησει. Δεν εχω χρησιμοποιησει τον vplayer, αλλα χρησιμοποιω την paid εκδοση του RockPlayer και παιζει και υποτιτλους.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

αυτοματη προσαρμογη φωτεινοτητας???

Παιδια εχω προβλημα, αγορασα το xperia pro mini και παρατηρω οτι η οθονη αλλαζει φωτεινοτητα ξαφνικα απο μονη της. εψαξα σε σαιτ γι αυτο και λενε οτι το βρισκεις στις ρυθμισεις για την εξοικονομηση ενεργειας και τετοια ομως στις δικες μου ρυθμισεις δε βρηκα τιποτα ξερει κανεις τιποτα και πως το φτιαχνω???? απαντηστε μου σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

αυτοματη προσαρμογη φωτεινοτητας???

Παιδια εχω προβλημα, αγορασα το xperia pro mini και παρατηρω οτι η οθονη αλλαζει φωτεινοτητα ξαφνικα απο μονη της. εψαξα σε σαιτ γι αυτο και λενε οτι το βρισκεις στις ρυθμισεις για την εξοικονομηση ενεργειας και τετοια ομως στις δικες μου ρυθμισεις δε βρηκα τιποτα ξερει κανεις τιποτα και πως το φτιαχνω???? απαντηστε μου σας παρακαλω

 

πας στις ρυθμίσεις - ηχος και εικόνα - φωτεινότητα - και το βαζεις στο μέγιστο.

εγώ έτσι το έχω και είναι μια χαρά.

επίσης το τηλ σου έχει αισθητήρες φωτός. μίπος χτιπάει κάποιο φως πάνο του οταν λές οτι σου αλλάζει η φωτεινότητα? γιατί αυτό προσαρμόζεται μόνο του για εξοικονόμηση ενέργειας και μπαταρίας.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

στο χ10 μινι στα μηνύματα γράφεις όπως τα υπόλοιπα touch? με αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο? ή όπως στο χ8 με qwerty?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

στο χ10 μινι στα μηνύματα γράφεις όπως τα υπόλοιπα touch? με αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο? ή όπως στο χ8 με qwerty?

 

Με αλφαβητικό πληκτρολόγιο...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Με αλφαβητικό πληκτρολόγιο...

 

Το X10 mini pro έχει qwerty. και είναι αρκετα ευχρηστο. προσαρμόζεται το κινιτό στην παλάμη σου.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, εγινα και εγω κατοχος του μινι πριν λιγες μερες και δεν ειχα ιδεα οτι θα ξεφευγα τοσο πολυ απο την λογικη του κοινου θνητου κινητου. Αυτες τις ημερες ειμαι σε φαση σεταρισματος και επιλογων ωστε να κανω το κινητο μου οσο γινεται πιο ευχρηστο σε μενα. Πριν απο το μινι ειχα το κουκι της ελ-τζι το οποιο πρεπει να εχει την χειροτερη μπαταρια του κοσμου, η διαχειριση της πολυ αθλια.... Με το μινι αν και στην αρχη πιστευα πως θα ειχα παλι τα ιδια, ευτυχως διαψευτηκα διοτι αν και μικρη κανει καλη διαχειριση το λειτουργικο. Με λιγα λογια με βγαζει ανετα 2 μερες με την εξης χρηση: Μονιμα μπλε δοντι ανοιχτο(το βραδυ το κλεινω), 20 λεπτα ομιλιας πανω κατω, γουιφι κανα μισαωρο, και αρκετο πειραγμα..... Και ελπιζω με την βοηθεια σας να το κανω να κραταει καμια μερα περισσοτερο. Διαβασα ΠΟΛΛΕΣ σελιδες του θρεντ και πιστευω υπαρχουνε εφαρμογες που μπορουνε να με βοηθησουνε. Απλα θελω και μια καθοδηγηση απο ατομα που ξερουνε καλυτερα ωστε να μην κανω καμια πατατα.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο μενα στην παρεα..

εκανε καποιος την αναβαθμιση?εχει καποια ουσιαστικη διαφορα?

το εχω "πασπατεψει" αρκετα και θα ηθελα να ξερω αν αξιζει να την κανω!!

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, εγινα και εγω κατοχος του μινι πριν λιγες μερες και δεν ειχα ιδεα οτι θα ξεφευγα τοσο πολυ απο την λογικη του κοινου θνητου κινητου. Αυτες τις ημερες ειμαι σε φαση σεταρισματος και επιλογων ωστε να κανω το κινητο μου οσο γινεται πιο ευχρηστο σε μενα. Πριν απο το μινι ειχα το κουκι της ελ-τζι το οποιο πρεπει να εχει την χειροτερη μπαταρια του κοσμου, η διαχειριση της πολυ αθλια.... Με το μινι αν και στην αρχη πιστευα πως θα ειχα παλι τα ιδια, ευτυχως διαψευτηκα διοτι αν και μικρη κανει καλη διαχειριση το λειτουργικο. Με λιγα λογια με βγαζει ανετα 2 μερες με την εξης χρηση: Μονιμα μπλε δοντι ανοιχτο(το βραδυ το κλεινω), 20 λεπτα ομιλιας πανω κατω, γουιφι κανα μισαωρο, και αρκετο πειραγμα..... Και ελπιζω με την βοηθεια σας να το κανω να κραταει καμια μερα περισσοτερο. Διαβασα ΠΟΛΛΕΣ σελιδες του θρεντ και πιστευω υπαρχουνε εφαρμογες που μπορουνε να με βοηθησουνε. Απλα θελω και μια καθοδηγηση απο ατομα που ξερουνε καλυτερα ωστε να μην κανω καμια πατατα.

 

μετα απο καθε φορτιση (αν το φορτιζεις ανοιχτο) να κανεις reboot και η μπαταρια σου θ αντεχει ακομη πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμίσεις - ηχος και εικόνα - φωτεινότητα - και το βαζεις στο μέγιστο.

εγώ έτσι το έχω και είναι μια χαρά.

επίσης το τηλ σου έχει αισθητήρες φωτός. μίπος χτιπάει κάποιο φως πάνο του οταν λές οτι σου αλλάζει η φωτεινότητα? γιατί αυτό προσαρμόζεται μόνο του για εξοικονόμηση ενέργειας και μπαταρίας.

 

ναι εχει αισθητηρα. το εχω στο μεγιστο αλλα παλι αλλαζει στο φως απλα δεν ξερω αν μπορω να το απενεργοποιησω γι αυτο. ξερετε πως γινεται;;:(

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι άμεσα για το X10 mini, αλλά λόγω της προσφοράς (145 ευρώ), δεν το βρίσκεις εύκολα - ειδικά από Oteshop που το θέλω.

Η ερώτηση είναι η εξής: Αν εξαιρέσεις την camera, flash και μέγεθος, έχει άλλη ουσιαστική διαφορά με xperia X8; Το λέω γιατί και αυτό μικρό είναι και έχει 50 ευρώ διαφορά, τα οποία είναι μέσα στο budget μου. Ουσιαστικά το συν του X8 είναι νομίζω η μεγαλύτερης ανάλυσης οθόνη του.

Ποια είναι η γνώμη σας;

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

για μενα που εχω δει κ ρυθμισει κ τα 2 απο κοντα (εχω το χ10 μινι προ και η κολλητη μου το χ8) η μόνη διαφορά που υπερτερεί το χ8 ειναι η μεγαλύτερη οθόνη. αν δεν εχεις πρόβλημα με το μικρό της μέγεθος τότε όλα καλά. σε όλα τα άλλα το χ10 μινι υπερτερει. στο μονο που ειναι σχεδον εφαμιλλο το χ8 ειναι στην ποιοτητα του βιντεο αν κ εκει παλι υστερει επειδη δεν έχει autofocus το x8 σε αντιθεση με το χ10μινι.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει μήπως κανείς το droidstats "πουθενά" γιατί το μαρκετ μόνο demo έχει και σε μερικά που έχω δει αλλού εγώ πάλι demo έχω βρει μόνο..ε?
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει μήπως κανείς το droidstats "πουθενά" γιατί το μαρκετ μόνο demo έχει και σε μερικά που έχω δει αλλού εγώ πάλι demo έχω βρει μόνο..ε?

 

:blink: Τι εννοείς demo;;;;; Μια χαρά δουλεύει....ελεύθερο και ωραίο....από το μάρκετ το έχω κατεβάσει και εγώ και δουλεύει φυσιολογικά.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση, δε χάθηκε τίποτα από ρυθμίσεις, εφαρμογές. Δεν είχα root.

Μία αλλαγή που είδα είναι ότι στο 1ο άνοιγμα ενημερώνει ότι η SE για να βελτιώσει τις υπηρεσίες, στέλνει δεδομένα και μπορεί να υπάρχει χρέωση. Αν δε θέλουμε να συμβαίνει να μη συμβαίνει αυτό, ενημερώνει να ξετσεκάρουμε μία σχετική επιλογή. Άλλη διαφορά που είδα είναι ότι μπόρεσα να απεγκαταστήσω 2 από τις πρόσθετες εφαρμογές της SE, πατώντας παρατεταμένα επάνω και πατώντας μετα το Χ. Μετά από επανεκκίνηση ξαναϋπήρχαν βέβαια...

Αυτά μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανει κανεις τη νεα αναβαθμιση? Ξερουμε αν λειτουργει το τελευταιο root που ξερουμε?
Link to comment
Share on other sites

:blink: Τι εννοείς demo;;;;; Μια χαρά δουλεύει....ελεύθερο και ωραίο....από το μάρκετ το έχω κατεβάσει και εγώ και δουλεύει φυσιολογικά.

 

 

η demo δεν σε αφηνει να επεξεργαστεις το widget. Θελει εκδοση donate (δωρεα)

Κανε μια δωρεα και εισαι jet!

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα εχθές, διάβασε 2 ποστ πιο πάνω.
Tο ειχα δει το ποστ σου. Εγω ρωταω στην ουσια για το αν ισχυει το ροοτ.

Εσυ απ'οτι βλεπω δεν ειχες κανει ροοτ,γι'αυτο ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...