Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

 

Μολις εβαλα το προσωπικο και το εταιρικο μου μεηλ στην 2gether sim της vodafone και επιτελους ξεφορτωθηκα το blackberry. Προσπαθω ομως να σεταρω το εταιρικο μου μεηλ στο pro μου αλλα δεν μπορω. Η μανισια εφαρμογη μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρισκει τον διακομιστη (χωρις να διευκρινιζει ποιον απο τους 2) και δε μ'αφηνει να δημιουργησω λογαριασμο. Δοκιμαζω με την εφαρμογη K-9 mail και βρισκει κανονικα τον διακομιστη εισερχομενων αλλα οχι και των εξερχομενων (οποτε μαλλον αυτος εχει προβλημα, αν και στο blackberry επαιζε κανονικα). Ετσι τωρα δεχομαι μεηλ αλλα δεν μπορω να στειλω. Η vodafone λεει πως δε μπορει να βοηθησει και οτι φταιει το τηλεφωνο και να το παω για σερβις (ακουσον ακουσον). Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει? Ο λογαριασμος ειναι pop3.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να λάβουμε mms πρέπει να έχουμε ενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων?

και που είναι η ρυθμίσεις mms? Οχι του δικτύου άλλα εκει που ρυθμίζεις πχ αυτοματη λήψη, αναφορά παράδοσης κλπ...

είναι δυνατόν να στέλνω κανονικά και να μην μπορώ να λάβω mms?

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Μολις εβαλα το προσωπικο και το εταιρικο μου μεηλ στην 2gether sim της vodafone και επιτελους ξεφορτωθηκα το blackberry. Προσπαθω ομως να σεταρω το εταιρικο μου μεηλ στο pro μου αλλα δεν μπορω. Η μανισια εφαρμογη μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρισκει τον διακομιστη (χωρις να διευκρινιζει ποιον απο τους 2) και δε μ'αφηνει να δημιουργησω λογαριασμο. Δοκιμαζω με την εφαρμογη K-9 mail και βρισκει κανονικα τον διακομιστη εισερχομενων αλλα οχι και των εξερχομενων (οποτε μαλλον αυτος εχει προβλημα, αν και στο blackberry επαιζε κανονικα). Ετσι τωρα δεχομαι μεηλ αλλα δεν μπορω να στειλω. Η vodafone λεει πως δε μπορει να βοηθησει και οτι φταιει το τηλεφωνο και να το παω για σερβις (ακουσον ακουσον). Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει? Ο λογαριασμος ειναι pop3.

 

Ευχαριστω πολυ.

δοκιμασες να στειλεις και δεν στελνει? Και μενα αυτο το προβλημα με εβγαλε για τα εξερχομενα αλλα τα mail φευγουν κανονικα!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. χτες μολις αγοαρσα για τη συζηγο ενα x 10 mini και θελω βοηθεια. πως γινεται να συνδεομαι στο ιντερνετ μονο με wifi και καθολου με τον παροχο(vodafone) πειτε μου σας παρακαλω πια ρυθμιση να πειραξω. ευχαριστω. ειμαι λιγο αρχαριοε στα android και θελω βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...ενας φιλος μου ασχετος απο κινητα πηρε το χ10 μινι...τι πρεπει να του πω να προσεξει και με τι πρεπει να αρχισει??παρατηρισα οτι απο το κουτι εχει την 2.1 απο μονο του

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

&

Ευχαριστω για τα Pm's σας :)

 

κατι αλλο στην 24 που δεν υπαρχει ενω στην 504 εκδοση το ειχε..! οταν ειχα την 504 και ανοιγα τον τηλεφωνικο καταλογο ειχε 2 καρτελες. η μια καρτελα ηταν για τις επαφες και η 2η καρτελα για αν ηθελες να προσθεσεις καποιες "αγαπημενες" επαφες.

τωρα λοιπον που εβαλα την 24 οταν παω στον τηλεφωνικο καταλογο μου εχει μονο μια καρτελα με τις επαφες. Η 2η καρτελα για τις "αγαπημενες επαφες" δεν υπαρχει!

 

υπαρχει καποια ρυθμιση για να την προσθεσω ή δεν γινετε??

 

ΥΓ Δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη! θελω αυτην του τηλεφωνου

 

Παρακαλώ. :) Δυστυχώς δεν έχω την .24 και δεν μπορώ να δω αυτό που θες. Ψάξε στις ρυθμίσεις του.

 

Για να λάβουμε mms πρέπει να έχουμε ενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων?

και που είναι η ρυθμίσεις mms? Οχι του δικτύου άλλα εκει που ρυθμίζεις πχ αυτοματη λήψη, αναφορά παράδοσης κλπ...

είναι δυνατόν να στέλνω κανονικά και να μην μπορώ να λάβω mms?

 

Το έχουν ξανασυζητήσει το θέμα λεπτομερώς εδώ, δες τα posts της matbel (ευχαριστούμε :))

 

παιδια καλημερα. χτες μολις αγοαρσα για τη συζηγο ενα x 10 mini και θελω βοηθεια. πως γινεται να συνδεομαι στο ιντερνετ μονο με wifi και καθολου με τον παροχο(vodafone) πειτε μου σας παρακαλω πια ρυθμιση να πειραξω. ευχαριστω. ειμαι λιγο αρχαριοε στα android και θελω βοηθεια

 

Δες εδώ. Και γενικά ΟΛΟ αυτό.:)

 

 

παιδια να ρωτησω κατι...ενας φιλος μου ασχετος απο κινητα πηρε το χ10 μινι...τι πρεπει να του πω να προσεξει και με τι πρεπει να αρχισει??παρατηρισα οτι απο το κουτι εχει την 2.1 απο μονο του

 

Δες από πάνω. Και γενικά όλα τα stickies του section για το mini.

Edited by kalas
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να στειλεις και δεν στελνει? Και μενα αυτο το προβλημα με εβγαλε για τα εξερχομενα αλλα τα mail φευγουν κανονικα!

 

δεν λειτουργει, το τσεκαρα. ωστοσο βρηκα τη λυση: τοσο στη μανισια εφαρμογη οσο και στο K-9, ενω μου εμφανιζε κανονικα το username & password και για τους 2 διακομιστες, τελικα δεν το κρατουσε αυτοματα οπως εδειχνε. οταν το ξαναπερασα απο πανω το δεχτηκε μια χαρα και το αποθηκευσε, και τωρα και στελνει και δεχεται μεηλ. ολα οκ λοιπον, ευχαριστω.

 

να ρωτησω κατι που εχω ξαναπει αλλα δεν ειχε βρεθει λυση: στο blackberry υπηρχε ενα nstant messaging, κατι σαν chat αλλα μεταξυ blackberrys, το οποιο βολευε παρα πολυ. ξερει κανενας αν υπαρχει κανενα προγραμματακι που να κανει την ιδια δουλεια? (δεν θελω ενα chat app, τετοια υπαρχουν πολλα. θελω ενα προγραμμα που να ανταλλασει μηνυματα με την εφαρμογη instant messaging του blackberry ωστε να μιλαω με τους συνεδελφους μου που εχουν τετοια συσκευη)

 

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που εχω ξαναπει αλλα δεν ειχε βρεθει λυση: στο blackberry υπηρχε ενα nstant messaging, κατι σαν chat αλλα μεταξυ blackberrys, το οποιο βολευε παρα πολυ. ξερει κανενας αν υπαρχει κανενα προγραμματακι που να κανει την ιδια δουλεια? (δεν θελω ενα chat app, τετοια υπαρχουν πολλα. θελω ενα προγραμμα που να ανταλλασει μηνυματα με την εφαρμογη instant messaging του blackberry ωστε να μιλαω με τους συνεδελφους μου που εχουν τετοια συσκευη)

 

ευχαριστω πολυ.

 

Δυστυχώς δεν γίνεται, απ' ότι μπορείς να διαβάσεις εδώ και εδώ.

 

και κατι ακομα, ειναι δυνατον να παρω τα μυνηματα απο τη καρτα sim το τηλεφωνο? αν ναι πως?

 

Μήπως γίνεται με το myphone explorer; (δεν το έχω δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται, απ' ότι μπορείς να διαβάσεις εδώ και εδώ.

 

ναι, αυτο απανταει στην ερωτηση μου (δυστυχως :( ). ευχαριστω πολυ kalas.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας.

Είχα αφήσει το μίνι rooted με app2sd στο 54 firmware.

Είπα να περάσω το 24, να κάνω πάλι root, μπας κ πέρναγα το custom rom.

Μετά την αναβάθμιση, μέσω companion το τηλέφωνο "λουπάρει" συνέχεια το logo της S.E .

Κάρτα μνήμης δε βλέπει το πλέον το companion.. Άνοιξα το minitool partition, αλλά δε ξέρω τί να κάνω... ψάχνω να κατεβάσω το seus κ δε βρίσκω άκρη.

Είναι καμια ώρα που "λουπάρει". Η μπαταρία τελειώνει κ δε ξέρω τι να κάνω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας.

Είχα αφήσει το μίνι rooted με app2sd στο 54 firmware.

Είπα να περάσω το 24, να κάνω πάλι root, μπας κ πέρναγα το custom rom.

Μετά την αναβάθμιση, μέσω companion το τηλέφωνο "λουπάρει" συνέχεια το logo της S.E .

Κάρτα μνήμης δε βλέπει το πλέον το companion.. Άνοιξα το minitool partition, αλλά δε ξέρω τί να κάνω... ψάχνω να κατεβάσω το seus κ δε βρίσκω άκρη.

Είναι καμια ώρα που "λουπάρει". Η μπαταρία τελειώνει κ δε ξέρω τι να κάνω :cry:

 

 

Με τι έκανες την αναβάθμιση, με το companion; Δεν μπορείς να το ξανά κάνεις; Εδώ link για το SEUS.

Link to comment
Share on other sites

Mου γεμισε ο χωρος στη sd μνημη απο τις εφαρμογες (εχω κανει το app2sd). Πως μπορω να κανω resize to εχτ2 partition? το mini tool partition wizard ενω σου δινει την επιλογη για resize, στην πραγματικοτητα δεν μπορεις να το κανεις...!! μπορω να κανω resize το αλλο partition, και στην συνεχεια το καινουργιο που θα προκυψει να το κανω εχτ2. Στην ουσια θα εχω μετα 1 κανονικο και 2 ext2 που δεν μπορω να τα κανω merge. οταν θα βαλω την sd sto κινητο θα δουλεψει? ή θα εχω προβληματα? θα συνεχισει να αποθηκευει στο καινουργιο partition? Δεν ξερω απο linux.... ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε resizing τοext2 χωρις να χασουμε τα δεδομενα...!

 

ευχαριστω....

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Επειδη δεν πολυασχολουμαι θα ηθελα να ρωτησω κατι που ισως φανει χαζο... Εδω και μια βδομαδα, χωρις να αλλαξω κατι, το κινιτο δεν μου βγαζει το εικονιδιο του 3G που εβγαζε πανω δεξια, και πλεον δεν συνδεεται στο ιντερνρτ μεσω της εταιρειας που χρησινοποιω. Απο την αλλη με wifi μπαινει κανονικα. Mηπως μπορει να με βοηθησει καποιος? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με :( οταν στελνω μια φωτο απο το κινητο στο λογαριασμο μου στο picasa που πηγαινω για να τη δω;γιατι δε μπορω να τη βρω;
Link to comment
Share on other sites

harris2007 θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις το ίδιο ερώτημα κάθε 6 ώρες! Καταλαβαίνω ότι επιζητάς μια λύση αλλά δεν χρειάζεται να κουράζεις και τους υπόλοιπους χρήστες. Λίγη υπομονή είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.

Σε ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν ξανασυζητήσει το θέμα λεπτομερώς εδώ, δες τα posts της matbel (ευχαριστούμε :))

Το συζήτησαν λεπτομερώς αλλά άκρη δεν βγάλανε... :-) μίλησα με κοσμοτε. αποτέλεσμα?

Εγώ στέλνω η κοσμοτέ μού στέλνει και τα βλέπω όλοι οι άλλοι όχι... Οπότε θα ανταλλάσσω mms μόνο με την κοσμοτέ :-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το χ10 μινι?

 

2.1update1, Eclair, 2.0.2.A.0.24.

 

Mου γεμισε ο χωρος στη sd μνημη απο τις εφαρμογες (εχω κανει το app2sd). Πως μπορω να κανω resize to εχτ2 partition? το mini tool partition wizard ενω σου δινει την επιλογη για resize, στην πραγματικοτητα δεν μπορεις να το κανεις...!! μπορω να κανω resize το αλλο partition, και στην συνεχεια το καινουργιο που θα προκυψει να το κανω εχτ2. Στην ουσια θα εχω μετα 1 κανονικο και 2 ext2 που δεν μπορω να τα κανω merge. οταν θα βαλω την sd sto κινητο θα δουλεψει? ή θα εχω προβληματα? θα συνεχισει να αποθηκευει στο καινουργιο partition? Δεν ξερω απο linux.... ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε resizing τοext2 χωρις να χασουμε τα δεδομενα...!

 

ευχαριστω....

 

Γιατί δεν σε αφήνει να κάνεις resize; Τι πρόβλημα υπάρχει; Δεν γνωρίζω αν θα δουλέψει με 2 ext2. Πως έχεις συνδέσει την κάρτα στο τηλέφωνο;

 

Το συζήτησαν λεπτομερώς αλλά άκρη δεν βγάλανε... :-) μίλησα με κοσμοτε. αποτέλεσμα?

Εγώ στέλνω η κοσμοτέ μού στέλνει και τα βλέπω όλοι οι άλλοι όχι... Οπότε θα ανταλλάσσω mms μόνο με την κοσμοτέ :-)

 

Χαχα :) Δεν ξέρω, δεν τα χρησιμοποιώ. Αλλά νομίζω ότι όταν έστειλα μια φορά ενεργοποιημένη το είχα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλουμε να κλείσουμε τον περιηγητή (τον default) τι ακριβώς κάνουμε? Το μόνο που έχω βρει είναι να πάταω συνεχώς το δεξί κάτω πλήκτρο (της επιστροφής με το βελάκι).
Link to comment
Share on other sites

2.1update1, Eclair, 2.0.2.A.0.24.

 

 

 

Γιατί δεν σε αφήνει να κάνεις resize; Τι πρόβλημα υπάρχει; Δεν γνωρίζω αν θα δουλέψει με 2 ext2. Πως έχεις συνδέσει την κάρτα στο τηλέφωνο;

 

 

 

δοκιμασε το κ εσυ απο περιεργια....!! ανοιγει το παραθυρο του resize, αλλα οταν πας να αλλαξεις το μεγεθος....δεν γινεται....τιποτα...!!! απο το ιντερνετ που το εψαξα...μαλλον ειναι αρκετα δυσκολο...!!! την καρτα την εχω συνδεσει κανονικα....!! τι εννοεις...??

καποια αλλη λυση....???

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλουμε να κλείσουμε τον περιηγητή (τον default) τι ακριβώς κάνουμε? Το μόνο που έχω βρει είναι να πάταω συνεχώς το δεξί κάτω πλήκτρο (της επιστροφής με το βελάκι).

 

Πάτα το μεσαίο καλύτερα...;)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...