Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά ,

 

Μια ερώτηση λίγο χαζή αν είναι εύκολο .

 

Ο γιος μου ο μεγάλος μου έσβησε όλα widjet και είναι ένα κενό μόνο πως βάζω πάλι τα

widjet ??????

 

 

Εννοεις στα διεγραψε εντελως απο το κινητο ή απο την οθονη;

αν εννοεις απο την οθονη,απλα πατασ παρατεταμενα στην οθονη αναμονης και σου βγαζει μια επιλογη προσθηκη widjet.εναλλακτικα πατα το μεσαιο κουμπι και μετα διαταξη widjet..

 

 

Καλησπέρα. Δυο απλές ερωτησεις για εσάς που το έχετε λιώσει το κινητό :D

1) Όταν δημιουργώ μια επαφή και βάζω το νούμερο 69,,,,, και την αποθηκεύω, αν με πάρει μετά τιλ αυτός ο αριθμός δεν εμφανίζεται η επαφή αλλά ο αριθμός +3069,,,,,, .

Με αποτέλεσμα σε μερικές επαφές να αναγκάζομαι να αποθηκεύω δυο αριθμούς, τον 69,,,, και τον +3069,,,, . Αυτό πως το διορθώνω ?

 

2) Το Bluetooth λειτουργεί κανονικά? Εννοώ μπορείς να στείλεις εικόνες και mp3 ? η είναι μόνο για ασύρματο handsfree ?

 

εισαι στην 1.6;αν ναι πηγαινε καρφι για 2.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοεις στα διεγραψε εντελως απο το κινητο ή απο την οθονη;

αν εννοεις απο την οθονη,απλα πατασ παρατεταμενα στην οθονη αναμονης και σου βγαζει μια επιλογη προσθηκη widjet.εναλλακτικα πατα το μεσαιο κουμπι και μετα διαταξη widjet..

 

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλησπερα σε ολους.μετα απο μια βδομαδα διαβασματος ολων των σελιδων (πραγματικα μου ελυσαν τα χερια)μιασ και ειναι το πρωτο μου αντροιντ τωρα θελω να ρωτησω κατι και εγω.εκανα την αναβαθμιση απο 1.6 σε version 2.1 update 1.κατεβασα το z4root.1.1.0 το εβαλα στην sd και ξαφνικα βλεπω σε ενα θρεντ οτι αυτη η εκδοση δεν ροοταρετε ακομα .ισχυει αυτο?

 

μενου-ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-εκδοση

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Και μια ακομα ερωτηση, Το κινητο το αγορασα νε επιδοτηση απο v*****e..

Με αποτελεσμα στο μενου να υπαρχουν δικα της προγραμματα και πανω αριστερα να εχει ενα σηματακι της. Πως μπορω να τα αφαιρεσω ?

Link to comment
Share on other sites

εισαι branded πρεπει να γινεις unbranded και αμα γουσταρεις και rooted ...

 

οποτε κι εσυ ( οπως κι εγω ) πρεπει να κανεις 3 πραγματα γι ανα απολαυσεις στο 100% το κινητο σου

 

--android 2.1

--unbranded

--rooted

 

με ποια σειρα δε ξερω ...

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ, για να μπορούν να το δουν όλοι. Βασικά, δεν είναι δύσκολη διαδικασία, απλά επειδή χρειάστηκε.

 

http://img832.imageshack.us/img832/5692/83577576.png

 

 

Ωραια το εβαλα το Xrecovery και μου ανοιγει μια χαρα! εχω ομως δυο ερωτησεις ακομα

 

1ον που θα παω στην παραπανω εικονα για να αποθηκευσω το κινητο μου ετσι οπως ειναι τωρα ωστε αν κανω καποια βλακεια "πατατα" να το ξανα γυρισω οπως ειναι τωρα?

2ον αν κανω καποια βλακεια "πατατα" και θελω να το ξαναγυρισω ετσι οπως ειναι τι θα επιλεξω στην παραπανω εικονα??

 

Δεν ξερω καλα αγγλικα γιαυτο ρωταω. Θα μεινω υποχρεος!:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το εβαλα το Xrecovery και μου ανοιγει μια χαρα! εχω ομως δυο ερωτησεις ακομα

 

1ον που θα παω στην παραπανω εικονα για να αποθηκευσω το κινητο μου ετσι οπως ειναι τωρα ωστε αν κανω καποια βλακεια "πατατα" να το ξανα γυρισω οπως ειναι τωρα?

2ον αν κανω καποια βλακεια "πατατα" και θελω να το ξαναγυρισω ετσι οπως ειναι τι θα επιλεξω στην παραπανω εικονα??

 

Δεν ξερω καλα αγγλικα γιαυτο ρωταω. Θα μεινω υποχρεος!:)

Για να κρατησεις backup του κινητου και σε περιπτωση λαθους να το επαναφερεις,πας με το πληκτρα + - εκει που λεει Backup and Restore. Πατας backup και περιμενεις να τελειωσει η διαδικασια. Μετα,αν κανεις κατι λαθος και θες να ξαναγυρισεις οπως ησουν θα πας παλι εκει που λεει backup an restore αλλα αυτη τη φορα θα πατησεις restore και θα περιμενεις να σου ξαναγυρισει εκει που εκανες τελευταια φορα backup.
Link to comment
Share on other sites

Για να κρατησεις backup του κινητου και σε περιπτωση λαθους να το επαναφερεις,πας με το πληκτρα + - εκει που λεει Backup and Restore. Πατας backup και περιμενεις να τελειωσει η διαδικασια. Μετα,αν κανεις κατι λαθος και θες να ξαναγυρισεις οπως ησουν θα πας παλι εκει που λεει backup an restore αλλα αυτη τη φορα θα πατησεις restore και θα περιμενεις να σου ξαναγυρισει εκει που εκανες τελευταια φορα backup.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου:) και κατι ακομα.. με το backup τι αποθηκευετε? Τα παντα?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου στιλει καποιος mail για να μου πει πως κανουμε unbranded και τι ειναι το root και πως γινεται ? Ευχαριστω Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου στιλει καποιος mail για να μου πει πως κανουμε unbranded και τι ειναι το root και πως γινεται ? Ευχαριστω

 

 

Ρίξε μια ματιά πρώτα στο Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ,

 

Θα λύσεις πολλές από τις απορίες σου.

Edited by zxr

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα δεν υπαρχει κατι για unbrabded. εκτος αν λεγεται αλλιως.. :S

Μπορεις να μου πεις πως γινεται η εστο ενα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω για την μπαταρία: αγόρασα το καλοκαίρι από το yopool.com . 1650 mah. νομίζω είναι η BST38 ,αλλά επιβεβαιώστε το γιατί δεν την έχω πρόχειρη. Καθώς από τότε χρησιμοποιώ μόνο αυτή την κινέζικη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν νομίζω βέβαια πως τα 1650 αντικατοπτρίζονται απόλυτα στην απόδοση της μπαταρίας, αλλά σίγουρα έχει μεγάλη διαφορά από την original. Και η τιμή της είναι απίστευτη! Ούτε εγώ δεν θυμόμουν αρχικά ότι είχα πληρώσει τόσο λίγα (τα μεταφορικά συμπεριλαμβάνονταν και πλήρωσα νομίζω σύνολο 5 ευρώ!) . Και μια σημαντική διευκρίνιση: Δεν έχω όφελος από τις πωλήσεις της συγκεκριμένης μπαταρίας (!) απλά είχα ενθουσιαστεί με την τιμή και για αυτό τη διαφημίζω. Νιώθω ότι με κοροιδευαν όταν μου ζητούσαν τουλάχιστον 15 για μια imitation .

Eπίσης η δική μου δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα, αλλά δεν φέρω ευθύνη αν παρ'ελπίδα δεν δουλέψει καλά σε εσάς...

 

Μέσω paypal; Έχεις κάποιο link;

 

 

παρελαβα σημερα την μπαταρια που λεγαμε.

4 ευρο, 1650 mAh και ολα αυτα "σε ενα υπεροχο βαλιντζακι" (οπως θα ελεγε και ο Σταθης απο τους Αρβυλα!)

..............

 

Thansk για το review! Εσύ link; :p

 

πολυ καλησπερα σε ολους.μετα απο μια βδομαδα διαβασματος ολων των σελιδων (πραγματικα μου ελυσαν τα χερια)μιασ και ειναι το πρωτο μου αντροιντ τωρα θελω να ρωτησω κατι και εγω.εκανα την αναβαθμιση απο 1.6 σε version 2.1 update 1.κατεβασα το z4root.1.1.0 το εβαλα στην sd και ξαφνικα βλεπω σε ενα θρεντ οτι αυτη η εκδοση δεν ροοταρετε ακομα .ισχυει αυτο?

 

Ναι ισχύει αυτό, θα πρέπει να κάνεις downgrade στην παλιότερη 2.1 με το flashtool του bin4ry από το forum των XDA developers. Ψάξε με το Google.

 

Ευχαριστω αλλα δεν υπαρχει κατι για unbrabded. εκτος αν λεγεται αλλιως.. :S

Μπορεις να μου πεις πως γινεται η εστο ενα λινκ

 

Είναι unbranded (στο λέω για να διευκολυνθείς και στο searching:)). Δες εδώ:

[Οδηγός] Unbranding x10 mini/mini pro (Νέα εύκολη μέθοδος 27-11-10)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχω 6 μηνες το χ 10 μινι, και απο χθες παρατηρησα οτι ξεφορτιζει σε λιγοτερο απο μια μερα, ενω μεχρι και μια βδομαδα πριν κραταγε σιγουρα 2 μερες.. βεβαια σχεδον ποτε δεν το φορτιζα 100% ή το φορτιζα χωρις να εχει αδειασει η μπαταρια..

 

παιζει να την αλαξω? εχει αλλαξει κανεις?

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχω 6 μηνες το χ 10 μινι, και απο χθες παρατηρησα οτι ξεφορτιζει σε λιγοτερο απο μια μερα, ενω μεχρι και μια βδομαδα πριν κραταγε σιγουρα 2 μερες.. βεβαια σχεδον ποτε δεν το φορτιζα 100% ή το φορτιζα χωρις να εχει αδειασει η μπαταρια..

 

παιζει να την αλαξω? εχει αλλαξει κανεις?

 

Κάποια εφαρμογή μπορεί να σου φταίει, όχι η μπαταρία... Τουλάχιστον όχι έτσι ξαφνικά...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή μπορεί να σου φταίει, όχι η μπαταρία... Τουλάχιστον όχι έτσι ξαφνικά...

 

θα δοκιμασω να απεγκαταστησω αυτες που εβαλα τελευταια..

διαφορετικα. αλλαζει η μπαταρια?

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Μολις πηρα ενα χ10 μινι προ και εχω το πρωτο μου προβλημα... δεν ανιχνευει το ασυρματο δικτυο στο σπιτι μου ενω αλλα δικτυα (γειτονια κ καφετερειες) τα βρισκει κανονικα! εφαγα αρκετη ωρα ψαχνοντας στο φορουμ αλλα για μενα τα περισσοτερα ηταν "κινεζικα"! μπορει καποιος με απλα λογια να με καθοδηγησει μηπως βρω μια ακρη;

Ευχαριστω!:O

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου:) και κατι ακομα.. με το backup τι αποθηκευετε? Τα παντα?

Δεν γνωριζω αν αποθηκευονται οι κλησεις και τα μηνυματα. Αν οχι υπαρχουν οι αναλογες εφαρμογες στο market που κανουν αυτη τη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 1 ερωτηση.. Τωρα που πηρα καρτα μνημης και θελω να περασω τα βιντεο,τραγουδια,φωτογραφιες στην καινουργια..Να αντιγραψω ολους τους φακελους που εχει ή μονο αυτους π θελω ? Γιατι ειδα οτι εχει πολλους φακελους που εχουν σχεση με εφαρμογες κτλ.. Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω να απεγκαταστησω αυτες που εβαλα τελευταια..

διαφορετικα. αλλαζει η μπαταρια?

 

Δεν γνωρίζω για το mini, περίμενε να σου πει κάποιος άλλος...:)

 

Καλησπερα!

 

Μολις πηρα ενα χ10 μινι προ και εχω το πρωτο μου προβλημα... δεν ανιχνευει το ασυρματο δικτυο στο σπιτι μου ενω αλλα δικτυα (γειτονια κ καφετερειες) τα βρισκει κανονικα! εφαγα αρκετη ωρα ψαχνοντας στο φορουμ αλλα για μενα τα περισσοτερα ηταν "κινεζικα"! μπορει καποιος με απλα λογια να με καθοδηγησει μηπως βρω μια ακρη;

Ευχαριστω!:O

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το Wireless Channel μέσα από το router σου, νομίζω αυτό έκαναν μερικοί που είχαν πρόβλημα...

 

Δεν γνωριζω αν αποθηκευονται οι κλησεις και τα μηνυματα. Αν οχι υπαρχουν οι αναλογες εφαρμογες στο market που κανουν αυτη τη δουλεια.

 

Νομίζω κατά 95% ότι τα κρατάει (ας απαντήσει και κανένας άλλος).

 

παιδια εχω 1 ερωτηση.. Τωρα που πηρα καρτα μνημης και θελω να περασω τα βιντεο,τραγουδια,φωτογραφιες στην καινουργια..Να αντιγραψω ολους τους φακελους που εχει ή μονο αυτους π θελω ? Γιατι ειδα οτι εχει πολλους φακελους που εχουν σχεση με εφαρμογες κτλ.. Ευχαριστω

 

Αν δεν γνωρίζεις τι κάνουν οι φάκελοι, καλύτερα να τους αντιγράψεις όλους, γιατί αλλιώς μπορεί να χάσεις αρχεία και ρυθμίσεις από εφαρμογές...:)

Link to comment
Share on other sites

custom rom και δεν ειμαι καλα!!

 

Ούτε εγώ είμαι καλά αλλά δεν το βλέπω κιόλας.... :(

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το Wireless Channel μέσα από το router σου, νομίζω αυτό έκαναν μερικοί που είχαν πρόβλημα...

 

 

 

καταλαβαινεις τωρα τι εννοω κινεζικα; πως γινεται αυτο;;;;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...