Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν βοηθαω αλλα στο δικο μου που δεν ειναι ροοτ το εχει απο τη μανα του το Rollercoaster

 

ερωτηση

οταν εχω wifi ανοικτο και πατω το κουμπι που απενεργοποιειται το κινητο και σβηνει η οθονη μετα οταν ξανανοιγω το κινητο εχει απενεργοποιηθει το wifi ....

 

πως καταφερνουμε να μη γινεται αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν εχω wifi ανοικτο και πατω το κουμπι που απενεργοποιειται το κινητο και σβηνει η οθονη μετα οταν ξανανοιγω το κινητο εχει απενεργοποιηθει το wifi ....

 

πως καταφερνουμε να μη γινεται αυτο ?

 

αυτό νομίζω δεν γίνετε.. κάθε φορά που θα κλείνει η οθόνη θα κλείνει και αυτό.. υπάρχει όμως μια εφαρμογή το screen on που επιλέγεις με ποιες εφαρμογές ανοιχτές θες να μην κλείνει η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση παιδιά (είδα ότι το είχε και κάποιος άλλος απορία πίσω στον Ιούλιο αλλά δεν βρήκα απάντηση όσο και να έψαξα). Το κινητό φαίνεται να χει πρόβλημα με το ξυπνητήρι, άλλες φορές χτυπάει άλλες όχι! σήμερα πχ το πρωί δεν χτύπησε καν ενώ το ξυπνητήρι ήταν ενεργό (είχε χτυπήσει ίδια ώρα χθες και δεν ήταν κλειστό από μπαταρία για να σας προλάβω). Επίσης χθες πάλι που χτύπησε (σε mp3) ο ήχος κράτησε μόλις ελάχιστα δευτερόλεπτα (μέχρι την επόμενη υπενθύμιση η οποία επίσης κράτησε ελάχιστο). Έχει αντιμετωπίσει άλλος παρόμοια προβλήματα?

 

 

....

και μόλις βρήκα αυτό που με έκανε να τα πάρω ακόμα περισσότερο όταν είδα ότι το πρόβλημα είναι γενικότερο του android και έχει αναφερθεί εδώ και 2+ χρόνια.. αν αυτό γίνει υπαίτιο όπως γράφω και εκεί, να χάσει η γυναίκα μου την δουλειά της ειλικρινά θα το κάνω σκόνη και θρύψαλα το κινητό (και ήμουν έτοιμος να πάρω και το galaxy S)

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=1109&q=alarm&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

Edited by Craven
Link to comment
Share on other sites

το andrionica δεν αναφέρει καθόλου το x10 mini για τη 2.1 έκδοση του λειτουργικου αλλά μόνο χ10 και χ10 pro.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα μετα απο το ροοτ δεν θα επρεπε να ειχε φυγει το

εικονοιδιο κινηση δεδομενον απο την πανω μπαρα του

τηλεφωνου,,αν και αυτο το εχω κλειστο και αν δεν το ανοιξω δεν

μπορω να μπο στο ιντερνετ απο 3G,,

οπως επεισεις και το vodafone 360 πως το σβηνω και αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα μετα απο το ροοτ δεν θα επρεπε να ειχε φυγει το

εικονοιδιο κινηση δεδομενον απο την πανω μπαρα του

τηλεφωνου,,αν και αυτο το εχω κλειστο και αν δεν το ανοιξω δεν

μπορω να μπο στο ιντερνετ απο 3G,,

οπως επεισεις και το vodafone 360 πως το σβηνω και αυτο?

 

οχι, δεν εχει καμια σχεση το root με το εικονιδιο κινησης δεδομενων.

Το 360 το σβηνεις (ενα ενα) με το Titanium Backup, που τωρα που εισαι rooted δουλευει κανονικα..

 

Μια γρήγορη ερώτηση παιδιά (είδα ότι το είχε και κάποιος άλλος απορία πίσω στον Ιούλιο αλλά δεν βρήκα απάντηση όσο και να έψαξα). Το κινητό φαίνεται να χει πρόβλημα με το ξυπνητήρι, άλλες φορές χτυπάει άλλες όχι! σήμερα πχ το πρωί δεν χτύπησε καν ενώ το ξυπνητήρι ήταν ενεργό (είχε χτυπήσει ίδια ώρα χθες και δεν ήταν κλειστό από μπαταρία για να σας προλάβω). Επίσης χθες πάλι που χτύπησε (σε mp3) ο ήχος κράτησε μόλις ελάχιστα δευτερόλεπτα (μέχρι την επόμενη υπενθύμιση η οποία επίσης κράτησε ελάχιστο). Έχει αντιμετωπίσει άλλος παρόμοια προβλήματα?

 

 

....

και μόλις βρήκα αυτό που με έκανε να τα πάρω ακόμα περισσότερο όταν είδα ότι το πρόβλημα είναι γενικότερο του android και έχει αναφερθεί εδώ και 2+ χρόνια.. αν αυτό γίνει υπαίτιο όπως γράφω και εκεί, να χάσει η γυναίκα μου την δουλειά της ειλικρινά θα το κάνω σκόνη και θρύψαλα το κινητό (και ήμουν έτοιμος να πάρω και το galaxy S)

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=1109&q=alarm&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

 

βαλε το alarm klock απο το market να σωθεις.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν εχει καμια σχεση το root με το εικονιδιο κινησης δεδομενων.

Το 360 το σβηνεις (ενα ενα) με το Titanium Backup, που τωρα που εισαι rooted δουλευει κανονικα..

 

Δουλεύει κανονικά αν το αφήσεις να κατεβάσει busybox.

Πολλοί την πατάνε, βάζουν το Titanium και μετά αν και τους ενημερώνει ξεκάθαρα η εφαρμογή, αναρωτιούνται γιατί δεν δουλεύει! :p

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μου δουλευει μια χαρα το Titanium γιατι εκανε το busy.

Η απορια μου ομως ητανε στη κινηση δεδομενων,.

Οποτε το εχω κλειστο και το ανοιγω οποτε θελω για 3G η το εχω παντα

ανοικτο και αυτο θα με χρεωνει κατεβαζοντας MB?

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα μια χαρα..

οποτε μονο το market enabler δεν εχω καταλαβει

πως λειτουργει και αν

χρειαζεται να περασω καποιο launhcer στο κινητο.

εννοεις το market access?

Aν ναι, το ανοιγεις, πας providers, βλεπεις ενα νουμερο (εγω βαζω το 310260), μετα πας custom, γραφεις το νουμερο και πατας set to this value. Eγω παω μετα στο settings και παταω Backup value αλλα δεν ξερω αν ειναι αναγκαιο...

Α...εχω και το emulate on boot ενεργοποιημενο...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός Χ10 mini pro έλυσα τα περισσότερα προβλήματα root , εφαρμογές και λοιπά . μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό που έχω βάλει στα χέρια μου εδώ και καιρό , (με μειονέκτημα μόνο την διάρκεια της μπαταριάς )αν και είναι άχρηστο σε κάποιον που δεν ασχολείται με κινητά και κομπιούτερ ενδεχόμενος .Μου έφαγε αρκετές ωρίτσες μπορώ να πω , όμως άξιζε τον κόπο μιας και το έκανα όπως το ήθελα. Έχω ένα ακόμα προβληματάκι στο οποίο χιάζομαι την βοήθεια σας .Eβαλα ένα φάκελο με απαγορευμένες foto και vid στην sd με σκοπό να τοις προβάλω με κάποιο file browser όπως το magic file manager όποτε εγώ θέλω .όμως το κινητακι κάνει μόνο του update τοις Φώτο και τα βίντεο στο στον προεγκατεστημενο image viewer και video player με αποτέλεσμα στα thumbs να φαίνονται όλα χύμα μαζί με τα βίντεο και τοις Φώτο που έχω τραβήξει εγώ με την κάμερα του κινητού. Πώς μπορώ να τα διαχωρίσω αυτά και αν γίνετε με κάποιο πρόγραμμα ,τότε θα πρέπει να απεγκαταστησω τα τα προεπιλεγμένα από την μαμά του video player και image viewer?
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μου δουλευει μια χαρα το Titanium γιατι εκανε το busy.

Η απορια μου ομως ητανε στη κινηση δεδομενων,.

Οποτε το εχω κλειστο και το ανοιγω οποτε θελω για 3G η το εχω παντα

ανοικτο και αυτο θα με χρεωνει κατεβαζοντας MB?

:lol::lol:

θεωρητικα, το εχεις μονιμα ανοιχτο και κατεβαζεις κατι οταν εσυ θελησεις...

πρακτικα, μην το κανεις για να μην σε ερθει καμια τρελη χρεωση επειδη ενα προγραμματακι επικοινωνει συνεχεια εν αγνοια σου...ανοιγοκλεινε το.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εννοεις το market access?

Aν ναι, το ανοιγεις, πας providers, βλεπεις ενα νουμερο (εγω βαζω το 310260), μετα πας custom, γραφεις το νουμερο και πατας set to this value. Eγω παω μετα στο settings και παταω Backup value αλλα δεν ξερω αν ειναι αναγκαιο...

Α...εχω και το emulate on boot ενεργοποιημενο...

 

Οταν θα ανοιξω το market access εχει ενα νουμερο

αυτο παιρνω και το γραγω στιν τριτη καρτελα η αυτο που εχεις και

συ.? (310260)

το settings και το emulate on boot που ειναι εντομεταξυ?φ

Πω 2 μερες τωρα τα χω κανει σαλατα μεχρι να τα μαθω?

 

Ps.

με το PC COMPANION θα δω αν ειναι οκ με το τελευταιο firmware η με το

SEUS?:):)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός Χ10 mini pro έλυσα τα περισσότερα προβλήματα root , εφαρμογές και λοιπά . μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό που έχω βάλει στα χέρια μου εδώ και καιρό , (με μειονέκτημα μόνο την διάρκεια της μπαταριάς )αν και είναι άχρηστο σε κάποιον που δεν ασχολείται με κινητά και κομπιούτερ ενδεχόμενος .Μου έφαγε αρκετές ωρίτσες μπορώ να πω , όμως άξιζε τον κόπο μιας και το έκανα όπως το ήθελα. Έχω ένα ακόμα προβληματάκι στο οποίο χιάζομαι την βοήθεια σας .Eβαλα ένα φάκελο με απαγορευμένες foto και vid στην sd με σκοπό να τοις προβάλω με κάποιο file browser όπως το magic file manager όποτε εγώ θέλω .όμως το κινητακι κάνει μόνο του update τοις Φώτο και τα βίντεο στο στον προεγκατεστημενο image viewer και video player με αποτέλεσμα στα thumbs να φαίνονται όλα χύμα μαζί με τα βίντεο και τοις Φώτο που έχω τραβήξει εγώ με την κάμερα του κινητού. Πώς μπορώ να τα διαχωρίσω αυτά και αν γίνετε με κάποιο πρόγραμμα ,τότε θα πρέπει να απεγκαταστησω τα τα προεπιλεγμένα από την μαμά του video player και image viewer?

Αυτη την απορια την ειχα και εγω...το μονο που καταφερα ειναι να σβησω την καταληξη απο το αρχειο φωτογραφιας μεσω του Astro, οποτε δεν το αναγνωριζει σαν φωτο και δεν στο προβαλει. Οταν θες να την δεις, πας με το Astro, συνεχομενο πατημα πανω στο αρχειο, open as, image

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την απορια την ειχα και εγω...το μονο που καταφερα ειναι να σβησω την καταληξη απο το αρχειο φωτογραφιας μεσω του Astro, οποτε δεν το αναγνωριζει σαν φωτο και δεν στο προβαλει. Οταν θες να την δεις, πας με το Astro, συνεχομενο πατημα πανω στο αρχειο, open as, image

 

Καλη πατεντα μα δεν εχεις ετσι thumbs, εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλη πατεντα μα δεν εχεις ετσι thumbs, εχεις?

τσου!:(:cool:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νομίζω το Gallery Private Pro, σε περίπτωση που θέλετε κάποια προσωπική συλλογή, μακριά από τα αδιάκριτα βλέμματα. Αλλά νομίζω πως είναι paid.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σημερα εφαγε το πρωτο του κολλημα το δικο μου !

 

με ανοικτη καμερα τραβουσα βιντεακι και κατα τη διαρκεια με πηραν τηλεφωνο ... οταν τερματιστηκε η κληση το κινητο εκανε οτι να΄ναι ... αναγκαστικ αν ατο απενεργοποιησω για να συνελθει..

 

--> κανενας τροπος για να στειλω επιτελους τις επαφες μου απο to παλιο κινητο se T715 στο x10 mini ?

εχω και το ΜΡΕ εγκατεστημενο το οποιο συγχρονιζεται και με τα 2 κινητα ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νομίζω το Gallery Private Pro, σε περίπτωση που θέλετε κάποια προσωπική συλλογή, μακριά από τα αδιάκριτα βλέμματα. Αλλά νομίζω πως είναι paid.

 

κανενα αλλο σε free version κανεις που να το εχει δοκιμασει?

 

σημερα εφαγε το πρωτο του κολλημα το δικο μου !

 

με ανοικτη καμερα τραβουσα βιντεακι και κατα τη διαρκεια με πηραν τηλεφωνο ... οταν τερματιστηκε η κληση το κινητο εκανε οτι να΄ναι ... αναγκαστικ αν ατο απενεργοποιησω για να συνελθει..

 

--> κανενας τροπος για να στειλω επιτελους τις επαφες μου απο to παλιο κινητο se T715 στο x10 mini ?

εχω και το ΜΡΕ εγκατεστημενο το οποιο συγχρονιζεται και με τα 2 κινητα ...

 

κανε συγχρονισμο το παλιο σου κινητο με το Pc και μετα πηγενε απο το outloook και κανε εξαγωγη τοις επαφες σου σε .csv αρχειο .πηγενε και ανεβασε το csv στον λογαριασμο σου gmail και μετα κανε συνδεση στο gmail με το κινητο σου .

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω το xperia mini pro και ενω κατεβαζα κανονικα εφαρμογες απο το android market ξαφνικα δεν μπορω να κατεβασω. αρχικα οταν επιλεγω να κανω εγκατασταση εχω μηνυμα "θα πραγματοποιηθει ληψη του αντικειμενου" αλλα τελικα αντι να ολοκληρωθει η διαδικασια εχω ειδοποιηση "η ληψη δεν ηταν επιτυχης προσπαθηστε ξανα".

Μπορει κανεις να βοηθησει? προσπαθω να θυμηθω αν εκανα κατι εγω και αλλαξε καποια ρυθμιση αλλα δεν θυμαμαι κατι. Το μονο που θυμαμαι οτι ειχα κανει πριν ηταν οτι προσπαθησα να κατεβασω μια εφαρμογη απο το play now οπου για να γινει η ληψη μου ζητουσε να επιτρεψω την εγκατασταση εφαρμογων που δεν βρισκεται στο android market (εφαρμογες-αγνωστες πηγες) το εκανα, ομως μετα απενεργοποιησα παλι την επιλογη.

αυτα.. αν ξερει κανεις κατι παρακαλω να με διαφωτισει

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επεισης δεν εχει και το facebook στο timescape και δεν

μπορω να το προσθεσω απο τις ρυθμισεις του στις υπηρεσιες μου εχει

μονο το twiter..

μηπως φταιει που το τηλ ηταν vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Επεισης δεν εχει και το facebook στο timescape και δεν

μπορω να το προσθεσω απο τις ρυθμισεις του στις υπηρεσιες μου εχει

μονο το twiter..

μηπως φταιει που το τηλ ηταν vodafone?

 

Ναι την ενημέρωση για το facebook στο timescape την κάνει μέσω vodafone 360 στα vodafone branded κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ενημέρωση για το facebook στο timescape την κάνει μέσω vodafone 360 στα vodafone branded κινητά.

 

 

και γω που το εκανα unbrand και του εσβησα και το vodafone 360?

τι γινεται?

απλα δεν θα μπορω να το χρεισημοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

@immortal: για τα απαγορευμένα αρχεία εγώ έχω φτιάξει ειδικό folder (κρυμμένο μέσα σε άλλο folder που είναι μέσα σε άλλο υφιστάμενο folder π.χ. documents), και μετά πρόσθεσα μια τελεία στην αρχή του ονόματος του. Έτσι δεν σκανάρεται για media από τις εφαρμογές, από την άλλη μπορώ να δω τα αρχεία αυτά μόνο ένα ένα (και όχι σαν gallery). Προσοχή στις εφαρμογές κρυφών αρχείων, με το update που θα κάνεις αργά ή γρήγορα, μπορεί να χάσεις τα αρχεία σου! Άσε που μέχρι πριν 3 μήνες που το έψαξα, καμμία δεν σε άφηνε να δεις τις φωτο σαν gallery έτσι και αλλιώς...

 

@frredomandloveSW μόλις χτες δοκίμασα συγχρονισμό μέσω του καινούργιου my phone explorer, δούλεψε ΟΚ (αν και στο τέλος δεν μπορούσα να κάνω σωστά eject την συσκευή, αλλά μπορεί να έκανα εγώ κάποιο μλκ), δοκίμασε το πριν μπλέξεις με outlook ή gmail

 

@stavroulis1985: απλά ξαναφλάσαρέ το με το μαμα λειτουργικό, ξανά ροοτ και μην αφαιρέσεις το 360....

Link to comment
Share on other sites

@frredomandloveSW μόλις χτες δοκίμασα συγχρονισμό μέσω του καινούργιου my phone explorer, δούλεψε ΟΚ (αν και στο τέλος δεν μπορούσα να κάνω σωστά eject την συσκευή, αλλά μπορεί να έκανα εγώ κάποιο μλκ), δοκίμασε το πριν μπλέξεις με outlook ή gmail

 

οκ δηλαδη εχω συνδεσει το παλιο κινητο με τις επαφες με το ΜΡΕ εχω και το x1o mini ...

μετα τι να κανω ο αμπαλος ?

Link to comment
Share on other sites

παραξενο ρε παιδια. εμενα που το έκανα Unbrand απο vodafone ενώ παλιά ενημερωνόταν το fb του timescape μεσω του 360, μετά ενημερωνόταν μεσω timescape. πως γινεται σε μένα να αλλαξε ο τροπος που ενημερώνεται και σε σας οχι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...