Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! οταν παιρνω εικονες και ηχους μεσω bluetooth tf, ενω οταν μου ερχονται ειναι μια χαρα, οταν παω να δω τις εικονες δεν εμφανιζονται το ιδιο και στους ηχους! μη υποστιριζομενη μορφη αρχειου! εχω το xperia mini pro. Edited by haris_296
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση οταν βγει το 2.1 εμεις που εχουμε debrand τηα ειναι ακομη uk?γιατι και εμενα κανει κατι περιεργα με την homescreen και πιστευω καλητερα το ελληνικο και το κεφαλη ξενιαστο
Link to comment
Share on other sites

λογικά εμεις που είμαστε debranded θα παρουμε πρώτοι το update σε σχέση με αυτους που έχουν branded ελληνικό firmware. και λογικά αρκετό καιρό πριν αν αναλογιστείς το κάθε πότε βγάζουν update οι ελληνικές εταιριες...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Είμαι κάτοχος του C905 και μελλοντικός του X10 mini. Για το συγχρονισμό με το PC χρησιμοποιώ το MyphoneExplorer. Στην αναβάθμιση που μόλις εγκατέστησα (1.8.0) αναφέρει ότι υποστηρίζει πλέον συγχρονισμό και με android κινητά. Αν κάποιος από τους κατόχους Χ10 μπορεί να το δοκιμάσει θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη του. Δεν θέλω να περάσω στο gmail επαφές και τηλέφωνα που αφορούν τη δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

αρα το update θα ειναι αγγλικο.οκ?

και κατι αλλο υπαρχει καμια αφαρμογη που να κανει ζοομ στις φωτο και να αλλαζει τον τροπο προβολης?.απο το αλμπουμ δεν γινεται σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έκανα την παρακάτω ερώτηση τις προάλλες εδώ αλλά προφανώς κανένας δεν ξέρει τι συμβαίνει:

"Θέλω να κατεβάσω εφαρμογές στο mini. Από το Play now μια χαρά κατεβάζω. Από το market όμως πατάω να κάνει εγκατάσταση και μου δείχνει πολύ ώρα μια μπάρα και μου λέει "εκκίνηση λήψης" και δε γίνεται τίποτα. Τελικά το κλείνω εγώ.

Χρησιμοποιώ μόνο το wifi. Τι φταίει; "

 

Η επόμενη ερώτησή μου είναι που θα μπορούσα να πάρω τηλέφωνο και να ρωτήσω;

 

Επίσης, μπορώ αυτές τις εφαρμογές να τις κατεβάσω από τον υπολογιστή μου (αν ναι, από που;)

Και όσον αφορά τις εφαρμογές που κατεβάζω από τον υπολογιστή, εφόσον δεν έχω κάποιο file manager, πως θα τις εγκαταστήσω στο κινητό? ή που θα βρώ κάποιο file manager αφού από το market δε μπορώ να κατεβάσω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Είμαι κάτοχος του C905 και μελλοντικός του X10 mini. Για το συγχρονισμό με το PC χρησιμοποιώ το MyphoneExplorer. Στην αναβάθμιση που μόλις εγκατέστησα (1.8.0) αναφέρει ότι υποστηρίζει πλέον συγχρονισμό και με android κινητά. Αν κάποιος από τους κατόχους Χ10 μπορεί να το δοκιμάσει θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη του. Δεν θέλω να περάσω στο gmail επαφές και τηλέφωνα που αφορούν τη δουλειά.

Εγώ που το δοκίμασα ξένοιασα μια και καλή. Κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά με το παλιό sony ericsson που έχεις.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα και γω το xperia x10 mini

 

έχω 3 βασίκες ερωτήσεις

 

υπάρχει επιλογή μια εφαρμογή να συνδέεται μεσω wifi/bg και οχι gprs/3g

 

καποιο navigator που να μην χρειάζεται να κατεβάζει μεγαλο όγκο δεδομένων

 

προτείνεται καποιο file manager για το τηλέφωνο

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το δοκίμασα ξένοιασα μια και καλή. Κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά με το παλιό sony ericsson που έχεις.

 

Ευχαριστώ:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

αρα το update θα ειναι αγγλικο.οκ?

και κατι αλλο υπαρχει καμια αφαρμογη που να κανει ζοομ στις φωτο και να αλλαζει τον τροπο προβολης?.απο το αλμπουμ δεν γινεται σωστα?

το update θα είναι το uk generic. το ότι είναι αγγλικό δεν λέει κατι. περιέχει όλα τα στοιχεία του ελληνικού πέρα κάποιων localizations. πχ δλδ την επιλογή για τα μυνήματα το γράφει "εξοικονόμηση κόστους" και όχι όπως στο ελληνικό firmware.

 

zoom μπορεις να κανεις στην εφαρμογή άλμπουμ. έχε το δαχτυλο σου παρατεταμένα πάνω στη οθόνη και κίνησε το πάνω ή κάτω. εκτός και αν εννοείς να κάνεις ζοομ όταν βγάζεις την φωτό. τότε θες κάποιο πρόγραμμα σαν το vignette.

 

Γεια σας παιδιά. Έκανα την παρακάτω ερώτηση τις προάλλες εδώ αλλά προφανώς κανένας δεν ξέρει τι συμβαίνει:

"Θέλω να κατεβάσω εφαρμογές στο mini. Από το Play now μια χαρά κατεβάζω. Από το market όμως πατάω να κάνει εγκατάσταση και μου δείχνει πολύ ώρα μια μπάρα και μου λέει "εκκίνηση λήψης" και δε γίνεται τίποτα. Τελικά το κλείνω εγώ.

Χρησιμοποιώ μόνο το wifi. Τι φταίει; "

 

Η επόμενη ερώτησή μου είναι που θα μπορούσα να πάρω τηλέφωνο και να ρωτήσω;

 

Επίσης, μπορώ αυτές τις εφαρμογές να τις κατεβάσω από τον υπολογιστή μου (αν ναι, από που;)

Και όσον αφορά τις εφαρμογές που κατεβάζω από τον υπολογιστή, εφόσον δεν έχω κάποιο file manager, πως θα τις εγκαταστήσω στο κινητό? ή που θα βρώ κάποιο file manager αφού από το market δε μπορώ να κατεβάσω;

 

Ευχαριστώ.

 

καμια φορά δεν ξεκινάνε αμέσως τα downloads στο market. πηγαινε στην καρτέλα Ληψεις και δες εκει τι γίνεται.

 

σήμερα πήρα και γω το xperia x10 mini

 

έχω 3 βασίκες ερωτήσεις

 

υπάρχει επιλογή μια εφαρμογή να συνδέεται μεσω wifi/bg και οχι gprs/3g

 

καποιο navigator που να μην χρειάζεται να κατεβάζει μεγαλο όγκο δεδομένων

 

προτείνεται καποιο file manager για το τηλέφωνο

 

ευχαριστώ

 

1. αν έχεις κλειστή την κίνηση δεδομένων, τότε είναι απενεργοποιημενο το 3g/gprs internet. αν και ακομή κ ανοιχτή να την έχεις, αν έχεις ενεργοποιημένο και συνδεμενο το wifi, τότε όλο το traffic γινεται απο το wifi και όχι απο το 3g.

 

2. υπάρχουν διάφορα navigators. εγω προτιμω τα ndrive και το navigon. υπάρχουν και άλλα. πήγαινε στην κατηγορία android και υπάρχει σχετικό θέμα που είναι μόνο για πλοηγούς για android κινητα.

 

3. astro, root explorer και πολλοι πολλοι αλλοι.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

1. αν έχεις κλειστή την κίνηση δεδομένων, τότε είναι απενεργοποιημενο το 3g/gprs internet. αν και ακομή κ ανοιχτή να την έχεις, αν έχεις ενεργοποιημένο και συνδεμενο το wifi, τότε όλο το traffic γινεται απο το wifi και όχι απο το 3g.

 

2. υπάρχουν διάφορα navigators. εγω προτιμω τα ndrive και το navigon. υπάρχουν και άλλα. πήγαινε στην κατηγορία android και υπάρχει σχετικό θέμα που είναι μόνο για πλοηγούς για android κινητα.

 

3. astro, root explorer και πολλοι πολλοι αλλοι.

 

σ΄ευχαριστώ πολύ

 

disabled data traffic (κίνηση δεδομένων) αύτο υποψιαζόμουν και γω..

 

δυστυχώς δεν εχει το obex push file transfer για το bluetooth (καπoυ είδα με το 2.1 θα ενσωματωθει )

 

τώρα ψάχνω για το call duration που είναι...

Link to comment
Share on other sites

τιποτα? κανεις?

 

τι πρόβλημα σου έχει βγάλει και θες να το πας για σερβις;

Link to comment
Share on other sites

κανει restart συνεχεια. αν του βγαλω την sd δεν κανει

δοκιμασα και νεα sd .....

 

Δοκίμασες να βάλεις sd αφού της κάνεις format?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το περιμενω αυριο απο Vodafone..

Πιο ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να του κανω?

Unbrand

η

Unroot.

και ποια η διαφορα unroot με flash η χωρις.

Link to comment
Share on other sites

ναι παλι τα ιδια.

 

manwlis77 έκανες unbrand σωστά? Ποιό έχεις? mini ή mini pro?

 

και ποιον οδηγό ακολούθησες? (εννοώ ποιον από τους 2 που κυκλοφορούν εδώ μέσα?)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το περιμενω αυριο απο Vodafone..

Πιο ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να του κανω?

Unbrand

η

Unroot.

και ποια η διαφορα unroot με flash η χωρις.

 

Αν θέλεις να κάνεις και τα δύο εννοείται πρώτα unbrand.

 

Υπάρχει root όχι unroot. :)

 

υπάρχει εύκολος τρόπος για να κάνεις την συσκευή σου root εδώ.

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε όμως, διάβασε καλά τα threads που αφορούν την συσκευή σου, σχετικά με τις διαδικασίες που θέλεις να κάνεις.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βασικα μετα το unbrand το ειχα καμια εβδομαδα και ολα καλα. μετα ειπα να το πουλησω γιατι το βαρεθηκα. το κλεινω και το στελνω σε ενα παιδι απο εδω μεσα. μολις το παρελαβε κανει αυτα τα κουλα. τωρα δεν το εχω στα χερια μου να δω τικανει ακριβως. θελω να πιστευω οτι δεν μου ειπε ψεματα οτι εχει προβλημα για να μου το στειλει πίσω. το περιμενο παρασκευη ή δευτερα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις και τα δύο εννοείται πρώτα unbrand.

 

Υπάρχει root όχι unroot. :)

 

υπάρχει εύκολος τρόπος για να κάνεις την συσκευή σου root εδώ.

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε όμως, διάβασε καλά τα threads που αφορούν την συσκευή σου, σχετικά με τις διαδικασίες που θέλεις να κάνεις.

 

Οραιος..

Αρα το κανω unbrand μετα root

και μετα του αναβαθμηζω το λογισμικο?:)

Link to comment
Share on other sites

Οραιος..

Αρα το κανω unbrand μετα root

και μετα του αναβαθμηζω το λογισμικο?:)

ναι ναι ακριβως......

Link to comment
Share on other sites

Οραιος..

Αρα το κανω unbrand μετα root

και μετα του αναβαθμηζω το λογισμικο?:)

 

Stavroulis1985 ποιο έχεις το mini ή το mini pro?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Stavroulis1985 ποιο έχεις το mini ή το mini pro?

 

Mini pro φιλος

Αυριο το περιμενω απο Vodafone και θελω

να ειμαι ετοιμος για σκαλισμα οστε να γινει ακομα καλυτερο απο οτι

ειναι.

:):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...