Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις πωσ αποθηκεύουμε μηνυματα στη sim? :worry:

 

Επειδη προσωπικα δεν μου εχει χρειαστει να το κανω πολλες φορες παρα μονο 2,το κανα με την εφαρμογη της SE Backup & Επαναφορα, αλλα δες και εδω αν θες κατι αλλο.

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θυμάται κανείς πως λέγεται η εφαρμογή που "μπλοκάρει" τις διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θυμάται κανείς πως λέγεται η εφαρμογή που "μπλοκάρει" τις διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές?

 

adfree :)

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παιδιά.Αν το τηλ.είναι κλειστό και μου στείλουν μήνυμα,όταν το ανοίξω δεν βλέπω την πραγματική ώρα αποστολής,αλλά την παρούσα.Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό ή δεν γίνεται τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι χαζος και δε το βρισκω,αλλα παιρνοντας την καινουργια rom που ανεφερα πιο πριν,βλεπω οτι ειναι prerooted,δεν υπαρχει ομως root explorer,για τις γνωστες δουλειες. Που τον βρισκω free αυτον ;

Ευχαριστω παιδια για τις προηγουμενες απαντησεις :)

 

Εdit το βρηκα τελικα,θελοντας να βαλω το xrecovery παλι,αλλα απ οτι ειδα τα αρχεια του xrecovery υπαρχουν ηδη στο φακελο system οποτε και απεφυγα να το εγκαταστησω παλι για να μην κανω καμια βλακεια. Την δουλεια του backup και του install zip την κανει ο CWM (προεγακτεστημενος απ οτι καταλαβα)

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

adfree :)

 

 

Καλο το adfree αλλα αντι να τις εξαφανιζει τελειως,βγαζει could not open και τετοια..αρα αχρειαστο ουσιαστικα γιατι πολυ απλα αν πατησεις πανω σαυτο καταλαθος,σου ανοιγει explorer..

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παιδιά.Αν το τηλ.είναι κλειστό και μου στείλουν μήνυμα,όταν το ανοίξω δεν βλέπω την πραγματική ώρα αποστολής,αλλά την παρούσα.Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό ή δεν γίνεται τίποτε.

 

Sms timestamper από το market. Σε άλλους δουλευει, σε άλλους όχι. Δοκίμασε το.

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα σε όλους

 

Χθές πήρε το κινητο Χ10 μινι pro η γυναίκα , αλλα επειδή ειμαί ασχετός με το android χρειάζομαι ορισμένες πληροφορίες.

1) Μερικές φορές το σηματακί του wifi δεν εμφανίζεται στην οθόνη ούτε συνδέεται μέσω wifi παρόλο που είναι εντός εμβέλειας και οι κωδικοί σωστοί.

2) Εμφανίζει το Η ή 3g αλλά με δύο βελακία δεξιά αριστερά τα οποία βρίσκονται συνεχώς σε κίνηση. Που σημαίνει ότι χρεώνει MB ιντερνετ. Πώς θα το απενεργοποιήσω αυτό γιατι βλέπω να πληρωνώ τρελά φράγκα:blink::blink::blink:.

3) Θέματα δεν αλλαζει στο android αν ναι κανενα link που να εξηγεί πώς ???? Το firmware εαν είδα καλά ειναι 2.1 updated :shifty:

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων:X

Link to comment
Share on other sites

Sms timestamper από το market. Σε άλλους δουλευει, σε άλλους όχι. Δοκίμασε το.

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

 

Δηλαδή με τις δικές του ρυθμίσεις δεν διορθώνεται.Μάλιστα κακό αυτό.Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα σε όλους

 

Χθές πήρε το κινητο Χ10 μινι pro η γυναίκα , αλλα επειδή ειμαί ασχετός με το android χρειάζομαι ορισμένες πληροφορίες.

1) Μερικές φορές το σηματακί του wifi δεν εμφανίζεται στην οθόνη ούτε συνδέεται μέσω wifi παρόλο που είναι εντός εμβέλειας και οι κωδικοί σωστοί.

2) Εμφανίζει το Η ή 3g αλλά με δύο βελακία δεξιά αριστερά τα οποία βρίσκονται συνεχώς σε κίνηση. Που σημαίνει ότι χρεώνει MB ιντερνετ. Πώς θα το απενεργοποιήσω αυτό γιατι βλέπω να πληρωνώ τρελά φράγκα:blink::blink::blink:.

3) Θέματα δεν αλλαζει στο android αν ναι κανενα link που να εξηγεί πώς ???? Το firmware εαν είδα καλά ειναι 2.1 updated :shifty:

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων:X

 

Φιλε μου,κατεβασε απο το μαρκετ το widgetακι apn on/off.οποτε αν το χεις στο οφφ δεν μπαινει ιντερνετ μεσω παροχου.επισης αν εχεις την κινηση δεδομενων παντα απενεργοποιημενη τοτε παλι δεν μπαινει απο τον παροχο.οσον αφορα στο γουαιφαι δεν ξερω να σου πω γιατι στο κανει αυτο.εχει παρατηρηθει παντως να χανει το σηματακι οταν σβηνει η οθονη.πηγαινε στις ρυθμισεις και επελεξε να μην απενεργοποιειται το γουιφι.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια χρειάζομαι τα φώτα σας ξανά!!Πέρασα την 2.2 ρομ επιτυχώς..πήρα back up απο μηνύματα,τηλ,εφαρμογές κλπ..όσα χρειαζόμουν..αλλά μετά θυμήθηκα ότι και στο ημερολόγιο είχα πολλά notes..αν ξαναπεράσω την παλια μ ρομ me to xrecovery μπορώ να πάρω back up και απτο ημερολόγιο και μετα να τα ανακτήσω οοοοολα στην 2.2 ???Ε γινεται αυτό??
Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την παρεα.

Πηρα δώρο στην κοπελα μου το x10 mini. Θέλω να σας ρωτήσω αν έχει βγεί καμια επισημη ενημέρωση φοραεί τώρα την 2.1 update 1.

Η αν έχει βγει καμια custom rom? με ελληνικά όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποιά έκδοση κάνεις εγκατάσταση και σε ποιά rom.

 

Δώσε λινκ από το cwm που κατεβάζεις και πες μου και ποιά rom έχεις

 

αργησα λιγο να απαντησω.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1106146

εχω την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059361 την v4

Link to comment
Share on other sites

Χθες που κατεβασα το S2 Calendar, πάτησα προσθήκη και το έβαζα στην αρχική οθόνη. Σήμερα όταν πατάω προσθήκη δεν το βγάζει στις διαθέσιμες επιλογές για να το προσθέσω. Γιατί?:blink:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χρονισμος στα 652 δεν ειναι πολυ επικινδυνος...ετσι ; Εκει τα παει μια χαρα με την v5 rom που εβαλα
Link to comment
Share on other sites

Χθες που κατεβασα το S2 Calendar, πάτησα προσθήκη και το έβαζα στην αρχική οθόνη. Σήμερα όταν πατάω προσθήκη δεν το βγάζει στις διαθέσιμες επιλογές για να το προσθέσω. Γιατί?:blink:

 

Εχεις βαλει καμια καστομ ρομ?γιατι εμενα μου το κανει αυτο στην καστομ 2.2 δ δεχεται γουτζετς..

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτή της υπογραφής μου. Πως γίνεται χθες να τα δέχεται και σήμερα όχι? :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε στις Εφαρμογές που είναι αποθηκευμένο (τηλέφωνο - SD). Αν είναι στην SD δεν δουλεύουν τα widgets. Μεταφέρετε τα στο τηλέφωνο (ισχύει για custom rom 2.2 και πάνω).
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτή της υπογραφής μου. Πως γίνεται χθες να τα δέχεται και σήμερα όχι? :confused:

 

Με προλαβε ο καλας.οταν απενεργοποιεις το κινητο εξαφανιζονται τα γουιτζετς..λογικα απο χθες μεχρι σημερα θα το εκλεισες.κανε αυτο που σου πε ο καλας και λογικα θα δουλεψει

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μέχρι τα 710 πάει σφεντόνα πιο πάνω,άστο καλύτερα πολύ reboot

 

Μην το λες,εγω απο τοτε που βγηκε το overclocking για τη συσκευη μας το εχω μονιμα στο 768 και δεν εχω προβληματα με reboots :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς το δικό μου ότι ρύθμιση και να άλαξα δε τη παλέυει πάνω από τα 710,μόνο χώρις sim δουλέυει στα 768,δεν ξέρω αν είναι τυχαίο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...