Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα στο quadrant advanced βγαζει σκορ 202 :P γιατι τετοια ξεφτυλα??Και πως μπορω να βελτιωσω τις επιδοσεις του??

X10 mini froyo 2.2.1 MiniCM 1.0.0-RC1

Edited by rigo7
sony ericsson X10 mini Froyo 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα στο quadrant advanced βγαζει σκορ 202 :P γιατι τετοια ξεφτυλα??Και πως μπορω να βελτιωσω τις επιδοσεις του??

X10 mini froyo 2.2.1 MiniCM 1.0.0-RC1

 

Χρησιμοποιείς το setcpu ή κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα;

Κανονικά έπρεπε να ήσουν στο 1050 με 1150...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δυστυχως το θεμα με τη συνδεση στο ρουτερ μου , δεν εχει λυθει. Εν τω μεταξυ συνδεεται κανονικα ενα αλλο κινητο που εχω. που να απευθυνθω γνωριζετε? γιατι δυστυχως δε γνωριζει κατι καποιος απο δω.
Link to comment
Share on other sites

...δοκιμασα τα παντα - κατεβασα ρυθμισεις απο το site της Q - τους πηρα τηλεφωνο -- ολα φενονται να ειναι κανονικα λενε -- αλλα δεν εχω προσβαση στο διαδικτιο...Μπορει να βοηθησει κανεις που εχει το κινητο ;;;

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

...δοκιμασα τα παντα - κατεβασα ρυθμισεις απο το site της Q - τους πηρα τηλεφωνο -- ολα φενονται να ειναι κανονικα λενε -- αλλα δεν εχω προσβαση στο διαδικτιο...Μπορει να βοηθησει κανεις που εχει το κινητο ;;;

 

thanx

 

δεν ξερω σε ποιο παροχο εισαι αλλα επρεπε να παρει τις ρυθμισεις απο μονο του, τζαμπα παιδευεσε ειναι κατα 98% θεμα της ρομ, ποια ρομ εχεις? περασε την παλι

 

edit αν εισαι στην 2.1 . 06 περνα παλι την αναβαθμιση με το pc companion σαν επιδιωρθοση και οταν κανει επανεκκινηση το κινητο θα σε ρωτηση για αυτοματες ενημερωσεις-ρυθμισεις και εκει θα πατησεις ναι, τωρα αν εχεις καποια αλλη ρομ φλασαρησε το παλι

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δυστυχως το θεμα με τη συνδεση στο ρουτερ μου , δεν εχει λυθει. Εν τω μεταξυ συνδεεται κανονικα ενα αλλο κινητο που εχω. που να απευθυνθω γνωριζετε? γιατι δυστυχως δε γνωριζει κατι καποιος απο δω.

 

Σε άλλο ρουτερ δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια!Προσφατα απεκτησα και εγω ενα x10 mini και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ εντυπωσιασμενοσ με το android λογισμικο!Εχω ομως 2 θεματακια και θα ηθελα την συμβουλη σας μιας και σιγουρα ειστε πιο ειδικοι απο μενα!Γινεται να φτιαξω σε φακελους τις φωτος μου και τα βιντεο μου γιατι μου τα βγαζει ολα χυμα και δεν ειναι πολυ βολικο αυτο!Και ενα δευτερο ερωτημα..ενω μπαινω στο android market και εχω φτιαξει κανονικα google account οταν παω να κατεβασω καποιο application μου λεει οτι δεν βλεπει android συσκευη(συνδεδεμενο με το usb καλωδιο στο pc μου)...στο κινητο στις ρυθμισεις εχω βαλει το google account μου και ενω το βλεπει στο τελος μου λεει να φτιαξω λογαρισμο στο gmailΑν μπορειτε βοηθηστε με γιατι το ψαχνς και δεν βρισκς ακρη και για τα 2 ερωτηματα μου...ευχαριστς εκ των προτερων!

 

κατέβασε το astro file manager. και για να κατεβάσεις μέσω usb πρέπει να πατήσεις σύνδεση τηλεφώνου με το pc και όχι απλά φόρτιση

 

για δείτε...https://market.android.com/details?id=com.spb.shell3d&feature=search_result

φαίνεται πολύ καλό αλλά επί πληρωμή. Δεν ξέρω αν θα παίζει κανονικά στο x10 mini, αλλιώς αν παίζει θα το αγοράσω. Το γνωρίζει κανείς;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το setcpu ή κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα;

Κανονικά έπρεπε να ήσουν στο 1050 με 1150...

 

Το setcpu το εχω με ελαχιστο 245 και μεγιστο 600 ? Ειναι ενταξει?? φοραω και εγω την 2.2

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το setcpu το εχω με ελαχιστο 245 και μεγιστο 600 ? Ειναι ενταξει?? φοραω και εγω την 2.2

 

Μήπως έχεις τσεκάρει την επιλογή "set on boot"? Αν το έχεις κάνει αυτό φταίει... Αν όχι μήπως έχεις φτιάξει κάποιο προφίλ με λάθος παραμέτρους;

 

Επεξεργασία: ο μόνος τρόπος για να βγάλεις 200 στο quadrant είναι μόνο αν η συσκευή σου τρέχει στα 122mhz οπότε αν δεν βρεις τι φταίει βγαλε όλα τα προγράμματα που έχεις σχετικά με τον επεξεργαστή γιατί κάποιο σου δημιουργεί πρόβλημα.

Edited by Yperion

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με το quandrand μονο 847 βγαζει με την mini cm rc1.......γιατι??????x10mini....:(((((((

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο quadrant advanced βγαζει σκορ 202 :P γιατι τετοια ξεφτυλα??Και πως μπορω να βελτιωσω τις επιδοσεις του??

X10 mini froyo 2.2.1 MiniCM 1.0.0-RC1

 

Εμενα γυρω στα 800 καιτι εβγαλε.Οντως πολυ λιγο για σενα.Καποιοι εχουν πετυχει και 1000

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με το quandrand μονο 847 βγαζει με την mini cm rc1.......γιατι??????x10mini....:(((((((

 

Για να πας πάνω από 1000 πρέπει να έχεις απενεργοποιημένο το jit από τις ρυθμίσεις της cyanogen και να έχεις το quadrant advanced...

Αρα μάλλον κάτι από τα 2 δεν έχεις...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

παιδια που θα βρω το near me now της google αν ειναι δωρεαν και πως θα το βαλω στο xperia 10 mini(δεν επικοινωνει με το pc companion)

ευχαριστω

Γιαννης

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις- sony ericsson - ληψη ρυθμίσεων και ακολούθησε της οδηγίες.

μετά ρυθμίσεις - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και τίκαρε το κίνηση δεδομένων.

στη λειτουργία δικτύου επέλεξε gsm/ wcdma

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κυριοι/ες...

ενας φιλος ρωταει εαν δουλευει απροβληματιστα το spb shell 3d στο χ10μινι...το εχει δοκιμασει κανεις σας να μου πει...;:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

...δοκιμασα τα παντα - κατεβασα ρυθμισεις απο το site της Q - τους πηρα τηλεφωνο -- ολα φενονται να ειναι κανονικα λενε -- αλλα δεν εχω προσβαση στο διαδικτιο...Μπορει να βοηθησει κανεις που εχει το κινητο ;;;

 

thanx

 

Σιγουρέψου για τις ρυθμίσεις της q και ενεργοποίησε την "περιαγωγή δεδομένων" από τις ρυθμίσεις.

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Για να πας πάνω από 1000 πρέπει να έχεις απενεργοποιημένο το jit από τις ρυθμίσεις της cyanogen και να έχεις το quadrant advanced...

Αρα μάλλον κάτι από τα 2 δεν έχεις...

 

Τωρα που το κοιταξα εχω και γω ενεργο το jit. Να το απενεργοποιησω?Τι δουλεια κανει?:)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το κοιταξα εχω και γω ενεργο το jit. Να το απενεργοποιησω?Τι δουλεια κανει?:)

 

Κανονικά κάνει τις εφαρμογές να τρέχουν πιο γρήγορα, αλλά στα μίνι/μίνι προ με την cm κάνει το αντίθετο, οπότε απενεργοποίησε το. :)

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά κάνει τις εφαρμογές να τρέχουν πιο γρήγορα, αλλά στα μίνι/μίνι προ με την cm κάνει το αντίθετο, οπότε απενεργοποίησε το. :)

 

Τι ειπες τωρα!Παω να το κανω,ευχαριστω!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια, απλως ενημερωτικα, υπαρχει περιπτωση να επαναφερεις το λογισμικο του bricked κινητου σου μεσω του PC σου? (για να μην θεωρηθει ως off-topic, brickαρε το x10 mini μου...)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, απλως ενημερωτικα, υπαρχει περιπτωση να επαναφερεις το λογισμικο του bricked κινητου σου μεσω του PC σου? (για να μην θεωρηθει ως off-topic, brickαρε το x10 mini μου...)

 

Κανε αναβάθμιση μέσω seus, η σειρά χ10 είναι αδύνατον να brickarei :)

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κυριοι/ες...

ενας φιλος ρωταει εαν δουλευει απροβληματιστα το spb shell 3d στο χ10μινι...το εχει δοκιμασει κανεις σας να μου πει...;:)

 

Θα θελα και γω να μαθω τι γινεται μαυτο το spb shell 3d!

Ειδα βιντεακια και εμεινα..

Ειναι σαν λαουντσερ;το χει δοκιμασει κανεις;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανε αναβάθμιση μέσω seus, η σειρά χ10 είναι αδύνατον να brickarei :)

 

δηλαδη μια αναβαθμιση ειναι το θεμα? να παω να το παρω απο το καταστημα πριν το στειλουν σε καμια αθηνα? ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση σου!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...