Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*τελευταιο οφφτοπικ*

παραμετροποιηση μπορεις να χεις και με καποια ρομ αλλη.ακομα και με laucher.

δεν μπορω να πω οτι το κινητο γενικα ειναι αργο

η εγκατασταση που λεμε γινεται και με το app2sd

οσο για την διαχειριση πορων.αυτο ειναι ενα πολυ μεγαλο θετικο.ομως μπροστα στα υπολοιπα αρνητικα που αναφερονται,δεν θα το τολμουσα.προσωπικη αποψη.ισως αν σταθεροποιηθει σε λιγο καιρο περισσοτερο,να το τολμησω.:)

 

Καμιά σχέση η παραμετροποίηση ενός launcher με τις ρυθμίσεις ενός Cyanogenmod.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βασικα να επειλεγεις 480χ320 εικονες και αν εχεις 2 homescreen ειναι οκ:lol: αλλιως αν εχεις πανω το Launcherpro να επειλεγεις απο εκει ταπετσαρια και ειναι πολυ καλυτερα :) παντα στην παραπανω αναλυση.

 

ναι,αλλα πουθενα δεν εχει επιλογη,για να την μικρυνω,επισης το launchepro το δοκιμασα και δε μου αρεσει καθολου.κατεβασα ενα αλλο προγραμματακι,που μπορεις να φτιαξει φωτο,αλλα και παλι μεγαλη μου την βγαζει:(

 

πρεπει να βαλεις φωτο με μικρες διαστασεις.μερικες σελιδες πριν αναφερεται η λυση.για ψαξε λιγο και θα δεις με ποιες διαστασεις δεν θα υπαρχει προβλημα..

 

σε ευχαριστω για την απαντηση,αλλα ως επιλογη το κινητο δεν εχει να μικρυνω την φωτο,κατεβασα ενα προγραμμα αλλα και παλι το ιδιο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα την 2.2 και μετά έκανα restore ένα back up από την 2.1 και τώρα δεν μπορώ να ανοίξω τη μουσική, τα βίντεο, το αλμπουμ,....μου λέει υπήρξε αναμενόμενη διακοπή της διεργασίας android.process.media
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση,αλλα ως επιλογη το κινητο δεν εχει να μικρυνω την φωτο,κατεβασα ενα προγραμμα αλλα και παλι το ιδιο

 

δεν γινεται απο το κινητο..βρες ενα προγραμμα και καντο στο πισι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις αγόρασα ένα X10 mini και ψάχνω να εγκαταστήσω ένα QWERTY πληκτρολόγιο. Βρήκα το Smart Keyboard το οποίο και εγκατέστησα απο το Market. Το πρόβλημα είναι οτι όταν πηγαίνω στα Settings-->Language & Keyboard, δεν μου εμφανίζει το 'κανονικό' Android μενου.

 

Οι επιλογές που έχω είναι

 

Select Locale

 

Default Input

User Dictionary

 

Δεν έχει πουθενά για παράδειγμα Android Keyboard

και φυσικά δεν έχει το Smart Keyboard.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα για αυτό;

 

ΥΓ

Το κινητό είναι αγορασμένο χωρίς σύνδεση, απλά η συσκευή, καινούργια!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποια καρτα μνημης ειναι καλυτερη για το χπερια χ10 μινι?σαν-ντισκ,τρανσεντ,τοσιμπα η της σονυ ερικσον?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του forum, η έκδοση 2.2 είναι μόνο για το pro και όχι για το mini;
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις στο vignette ,γτ μου φαίνονται λιγο θολές έμενα οι φώτο !

 

Επειδή δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του forum, η έκδοση 2.2 είναι μόνο για το pro και όχι για το mini;

για mini ειναι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707

για pro ειναι : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961783

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του forum, η έκδοση 2.2 είναι μόνο για το pro και όχι για το mini;

Εχω φτιαξει οδηγους στα ελληνικα και για τα 2.

 

[Οδηγός] Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM-1.0.0-Alpha3 για το Χ10 mini (ΜΟΝΟ)

[Οδηγός] Εγκατάσταση 2.2 froyo CM6-v3.2.1 για το Χ10 (PRO)

Link to comment
Share on other sites

Bmw116i σορρυ που έβαλα του xda...:p ελπίζω πάντως το παιδί να το βοηθήσουν και οι 2 !

 

Το xda έβγαλε CyanogenMod7-Gigglebread-v2.0 , μήπως ξέρει κάνεις τι διαφορετικό θα έχει από το CyanogenMod6 που δεν έχει τελειοποιηθεί ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

Κσερει κανεις αν γινετε να βαλω το Skype στο κινιτο x10 το mini εχω οχι το pro Ευχαριστω:):):):):):):)

 

γιατι να μην μπορεις;;στις εφαρμογες μινι και προ ειναι τα ιδια!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην μπορεις;;στις εφαρμογες μινι και προ ειναι τα ιδια!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Τι πρεπει να κανω μπορει να μου πει καπιος βημα-βημα Ευχριστω:):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Bmw116i σορρυ που έβαλα του xda...:p ελπίζω πάντως το παιδί να το βοηθήσουν και οι 2 !

 

Το xda έβγαλε CyanogenMod7-Gigglebread-v2.0 , μήπως ξέρει κάνεις τι διαφορετικό θα έχει από το CyanogenMod6 που δεν έχει τελειοποιηθεί ακόμα ?

 

Το CM6 ειναι froyo rom (2.2) ενω το CM7 ειναι η τελευταια εκδοση του Android η Gingerbread (2.3). Οι διαφορες ειναι αρκετες (Google it). Παντως, η CM7 εχει αρκετο δρομο μπροστα της για να ειναι λειτουργικη για απροσκοπτη καθημερινη χρηση, ενω η CM6 ειναι απολυτα λειτουργικη (με μερικα δευτερευουσας σημασιας bugs). Ηδη στην τελευταια της εκδοση 3.2.1 ειναι στο mini pro μου εδω και τρεις μερες και παει σφαιρα... (Quadrant : 980)

 

Sent from my Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το φόρουμ μ' έχει βοηθήσει πάαααααρα πολύ στο παρελθόν έχοντας διαβάσει άπειρες σελίδες. Ήθελα όμως βοήθεια γιατί δεν έχω βρει κάτι πολύ σημαντικό. Κρατάω backup τα contcts και το calendar μου από το κινητό στο computer και τα ξαναπερνάω στο κινητό μετά από διορθώσεις στο outlook. Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα αλλά έχω τώρα με το Android. Δεν έχω καταφέρει να περάσω τα contcts και το calendar από το gmail (Android) στο Outlook μου...

(Έχω το Xperia X10 mini pro). Όλα είναι τέλεια με αυτό το κινητό εκτός από αυτό το θέμα με το "πέρασμα" των contcts και calendar από Android (g-mail) προς το Outlook και αντίστροφα...

Παρακαλώ πολύ ρε παιδιά όποιος μπορεί ας ρίξει καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το φόρουμ μ' έχει βοηθήσει πάαααααρα πολύ στο παρελθόν έχοντας διαβάσει άπειρες σελίδες. Ήθελα όμως βοήθεια γιατί δεν έχω βρει κάτι πολύ σημαντικό. Κρατάω backup τα contcts και το calendar μου από το κινητό στο computer και τα ξαναπερνάω στο κινητό μετά από διορθώσεις στο outlook. Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα αλλά έχω τώρα με το Android. Δεν έχω καταφέρει να περάσω τα contcts και το calendar από το gmail (Android) στο Outlook μου...

(Έχω το Xperia X10 mini pro). Όλα είναι τέλεια με αυτό το κινητό εκτός από αυτό το θέμα με το "πέρασμα" των contcts και calendar από Android (g-mail) προς το Outlook και αντίστροφα...

Παρακαλώ πολύ ρε παιδιά όποιος μπορεί ας ρίξει καμιά ιδέα.

 

Ριξε μια ματια http://www.daveswebsite.com/software/gsync/

 

Sent from my Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τι διασταση εχουν τα προεγκατεστημενα φοντα του τηλεφωνου ?

η εναλλακτικά πως μπορω να παω στο φακελο που ειναι εγκατεστημενα για να δω την διασταση

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω μπορει να μου πει καπιος βημα-βημα Ευχριστω:):):):):):):)

 

μπαινεις στο market,γραφεις στην αναζητηση skype,to βρισκεις και πατας εγκατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου και η πρωτη εντυπωση ειναι θετικη. Εχει ερθει με την 2.1 αλλα ακομη δεν σκοπευω να αναβαθμισω. Να το μαθω λιγο πρωτα. Χρειαζεται να κανω κατι? Καποια βασικα προγραμματα που θα φανουν χρησιμα ισως? Δεν δοκιμασα το bluetooth ακομη αλλα φανταζομαι λειτουργει κανονικα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις αγόρασα το mini xperia 10.Το κυρίως πρόβλημα μου είναι πως δεν μπορώ να τo χρησιμοποιήσω ως navigator δωρεάν.Πρέπει να κανω unlock η upgrade την συσκευή ? Η απλά να βάλω καποιο software (και ποιο?)για να χρησιμοποιησω δωρεαν τους χαρτες.

 

υγ. ξεκινησα να διαβαζω το ποστ αλλα με πονεσαν τα ματια μ (632 σελιδες).

Be best and f@ck the rest..

 

http://www.dzygn.com/forums/images/avatars/animated/lsvader.gif

 

http://www.thewushucentre.com/characters/anjin.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Η παρέα οσο παει και μεγαλωνει..

Να κάνω μια ερώτηση-εχει αναφερθεί ξανα αλλα δεν βρισκω την απάντηση-

υπαρχει καποια εφαρμογή ή καποιος

τροπος, που να μπορω να κατεβαζω απο το market apks?

ευχαριστώ΄πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

το μεγιστο π μπορουμε να στελνουμε στα sms ειναι 160 χαρακτηρες?

 

μπορουμε με το πληκτρολογιο του προ να γραφουμε με τ9?

Edited by begossip
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα το πιστευε πριν απο μερικους μηνες που τρεχαμε 1.6 ......αντε ζητω! :lol:
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις αγόρασα το mini xperia 10.Το κυρίως πρόβλημα μου είναι πως δεν μπορώ να τo χρησιμοποιήσω ως navigator δωρεάν.Πρέπει να κανω unlock η upgrade την συσκευή ? Η απλά να βάλω καποιο software (και ποιο?)για να χρησιμοποιησω δωρεαν τους χαρτες.

 

υγ. ξεκινησα να διαβαζω το ποστ αλλα με πονεσαν τα ματια μ (632 σελιδες).

 

 

μπορεις να βαλεις το navigon ή το ndrive.

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...