Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν τα αρχεία για flashing της τελευταίας ενημέρωσης λογισμικού?
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι?:confused:

Δεν μπορεις να ξανακανεις root και xrecovery?

 

Το root και το xrecovery είναι γρήγορο .

Αλλά πάλι προγράμματα , πάλι ρυθμίσεις....

 

Υπάρχει κανά changelog των εκδόσεων πουθενά να βλέπουμε τι αλλαγές έχει η κάθε έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!!!

 

διαβαζοντας τα χαρακτηρηστικα του κινητου μας...

μου εκανε εντυπωση το SAR EU 1,61 W/Kg (in Head)

 

ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;; :cry:

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!!!

 

διαβαζοντας τα χαρακτηρηστικα του κινητου μας...

μου εκανε εντυπωση το SAR EU 1,61 W/Kg (in Head)

 

ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;; :cry:

1,17 in head εχει, οχι 1,61.;)

Link to comment
Share on other sites

Το root και το xrecovery είναι γρήγορο .

Αλλά πάλι προγράμματα , πάλι ρυθμίσεις....

 

Υπάρχει κανά changelog των εκδόσεων πουθενά να βλέπουμε τι αλλαγές έχει η κάθε έκδοση ?

Εαν βαριεσαι να τα κανεις μη την κανεις τοτε...
Link to comment
Share on other sites

1,17 in head εχει, οχι 1,61.;)

 

Στο GSMArena, 1,61 λεει... αλλα... και 1,17 να εχει παλι πολυ δεν ειναι;;;

το HTC D2 που ειχα, ειχε 0,7!!!

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

Στο GSMArena, 1,61 λεει... αλλα... και 1,17 να εχει παλι πολυ δεν ειναι;;;

το HTC D2 που ειχα, ειχε 0,7!!!

ααα για το προ λες,το μινι εχει 1,17.
Link to comment
Share on other sites

Το root και το xrecovery είναι γρήγορο .

Αλλά πάλι προγράμματα , πάλι ρυθμίσεις....

 

Υπάρχει κανά changelog των εκδόσεων πουθενά να βλέπουμε τι αλλαγές έχει η κάθε έκδοση ?

 

Για τα προγραμματα υπαρχει εφαρμογη που κραταει backup του .apk αρχειου του καθε προγραμματος,ωστε να μην τα κατεβαζεις παλι απο την αρχη,ωστοσο χρειαζονται επανεγκατασταση...AppMonster λεγεται,την βρισκεις στο market.

Κατι για to changelog του καθε firmware δεν βρηκα :(

Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση. Πολλές φορές (τις περισσότερες δηλαδή) στο Χ10 mini μου έχω πρόβλημα στο να τερματήσω μια κλήση, τι συμβαίνει: Η κλήση για κάποιο λόγο δεν τερματίζεται απ'το δεξί κουμπί και η οθόνη έχει μαυρίσει όσο μιλούσα, πράγμα που δεν μου δίνει τη δυνατότητα να πατήσω το κόκκινο τηλεφωνάκι της οθόνης για να τερματιστεί. Σαν λύση μου μένει να πατήσω το πάνω κουμπί ώστε να ανάψει ξανά η οθόνη, αλλά αυτή ανάβει και σβήνει τόσο στιγμιαία που δεν προλαβαίνω να το πατήσω.. και δώστου να τρέχει η Cosmote..:lol:

 

Το ίδιο μου συμβαίνει με την οθόνη κι όποτε θέλω να πατήσω το κουμπάκι της ανοιχτής ακρόασης, ειλικρινά, έρχονται στιγμές που θέλω να το πετάξω στο πάτωμα να ησυχάσω!:blink:

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό; Έχω την 2.1-update1 (Build 2.0.2.A.0.24) σε περίπτωση που χρειάζεται.. και κάτι άλλο! Στην 1.6 δεν είχα παρατηρήσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα (απ'όσο θυμάμαι τουλάχιστον)..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση. Πολλές φορές (τις περισσότερες δηλαδή) στο Χ10 mini μου έχω πρόβλημα στο να τερματήσω μια κλήση, τι συμβαίνει: Η κλήση για κάποιο λόγο δεν τερματίζεται απ'το δεξί κουμπί και η οθόνη έχει μαυρίσει όσο μιλούσα, πράγμα που δεν μου δίνει τη δυνατότητα να πατήσω το κόκκινο τηλεφωνάκι της οθόνης για να τερματιστεί. Σαν λύση μου μένει να πατήσω το πάνω κουμπί ώστε να ανάψει ξανά η οθόνη, αλλά αυτή ανάβει και σβήνει τόσο στιγμιαία που δεν προλαβαίνω να το πατήσω.. και δώστου να τρέχει η Cosmote..:lol:

 

Το ίδιο μου συμβαίνει με την οθόνη κι όποτε θέλω να πατήσω το κουμπάκι της ανοιχτής ακρόασης, ειλικρινά, έρχονται στιγμές που θέλω να το πετάξω στο πάτωμα να ησυχάσω!:blink:

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό; Έχω την 2.1-update1 (Build 2.0.2.A.0.24) σε περίπτωση που χρειάζεται.. και κάτι άλλο! Στην 1.6 δεν είχα παρατηρήσει ποτέ τέτοιο πρόβλημα (απ'όσο θυμάμαι τουλάχιστον)..

 

οταν ειχα και εγω την .24 καπου καπου το εκανε αυτο, οταν μαυριζει η οθονη στο τερματισμο της κλησης να πατας το μεσαιο κουμπι του κινητου και αναβει παλι, δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα και εγω την .24 καπου καπου το εκανε αυτο, οταν μαυριζει η οθονη στο τερματισμο της κλησης να πατας το μεσαιο κουμπι του κινητου και αναβει παλι, δοκιμασε το

 

Αρκεί να την κρατάει αναμένη για λίγο ώστε να προλαβαίνω, στην επόμενη κλήση θα το δοκιμάσω και θα σας πω πως συμπεριφέρεται πάντως. Είναι σπαστικό να σου δίνει δυο τρόπους να κάνεις κάτι και να μη σε αφήνει να το κάνεις με κανέναν από αυτούς..!:lol:

 

Να είσαι καλά!:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να την κρατάει αναμένη για λίγο ώστε να προλαβαίνω, στην επόμενη κλήση θα το δοκιμάσω και θα σας πω πως συμπεριφέρεται πάντως. Είναι σπαστικό να σου δίνει δυο τρόπους να κάνεις κάτι και να μη σε αφήνει να το κάνεις με κανέναν από αυτούς..!:lol:

 

Να είσαι καλά!:)

 

Υπαρχει και ενα κολπακι,ωστε να κανεις καποιο κουμπι του κινητου σου να τερματιζει κλησεις!Στην παρακατω περιπτωση ρυθμιζουν το κουμπι ενεργοποιησης/απενεργοποιησης για να το κανει αυτο.

 

For X10 mni pro.

In file "system/usr/keylayout/mimmi_keypad.kl" change this line:

key 107 POWER WAKE_DROPPED

with this:

key 107 ENDCALL WAKE_DROPPED

 

For X10 mini change the file

"/system/usr/keylayout/robyn_keypad.kl"

 

REBOOT!

 

Τα ευσημα στους XDA :D

Υ.Γ. για να μπορεσεις να επεξεργαστεις αυτα τα αρχεια θα πρεπει να εισαι rooted.

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

σου ειναι ευκολο να μου πεις λιγακι τα βηματα πιο αναλυτικα (φανταζεσαι τον λογο...) πηγαινω ρυθμισεις - εφαρμογες - κ το μετα με μπερδευει... κ στην διαχειριση εφαρμογων κ στις υπηρεσιες που εκτελουνται δεν βρισκω το μαρκετ.....

Αφού πας στις εφαρμογές μπορείς να βρεις την εφαρμογή "market";

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδή το είδα κάπου και δεν θυμαμε που... μπορείται να μου κανεται link για το πως φευγει το μπλε χρωμα τησ Sony ericsson (απο το θεμα μηνυματων κ.α....)?
Link to comment
Share on other sites

κσερει κανεις την πρωτη φορα ποσες ωραις να το αφισω να φορτισει και πρεπει να το εχω ανοιχτο η κλειστο:):):):):):) Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΗΤΗΣΗ........εχω το x10 mini....κ θελω να ρωτησω το εξης....εχω περασει το navigon κ το δουλευω χωρις να χρεωνομαι εν το μεταξυ φιλος που δουλευει σε καταστημα με κινητα μου λεει πως δεν παιζει να γινετε γτ το κινητο εχει agps οποτε επρεπε να χρεωνομαι ξερεις κανεις να μου απαντησει με σιγουρια?

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΗΤΗΣΗ........εχω το x10 mini....κ θελω να ρωτησω το εξης....εχω περασει το navigon κ το δουλευω χωρις να χρεωνομαι εν το μεταξυ φιλος που δουλευει σε καταστημα με κινητα μου λεει πως δεν παιζει να γινετε γτ το κινητο εχει agps οποτε επρεπε να χρεωνομαι ξερεις κανεις να μου απαντησει με σιγουρια?

 

εαν εχεις απενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων δεν χρεωνεσαι

το οτι εχεις agps δεν σημαινει οτι το χρησιμοποιουν ολες οι εφαρμογες

το navigon απο οσο ξερω δεν το χρησιμοποιει και εγω που το χρησιμοποιω δεν με εχει χρεωσει ποτε

Link to comment
Share on other sites

κσερει κανεις την πρωτη φορα ποσες ωραις να το αφισω να φορτισει και πρεπει να το εχω ανοιχτο η κλειστο:):):):):):) Ευχαριστω

Δες αυτό.

Τα ίδιο ισχύει για όλες τις μπαταρίες

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ XRECOVERY ΣΤΟ Χ10ΜΙΝΙ PRO ΑΛΛΑ ΤΟ ΛΙΝΚ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ........ΘΕΛΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑΚΙΑ ΤΟΥ XRECOVERY ΓΙΑ ΤΟ PRO ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑς ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ LINK ΝΑ ΤΑ ΚΑΕΒΑΣΩ??????

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ XRECOVERY ΣΤΟ Χ10ΜΙΝΙ PRO ΑΛΛΑ ΤΟ ΛΙΝΚ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ........ΘΕΛΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑΚΙΑ ΤΟΥ XRECOVERY ΓΙΑ ΤΟ PRO ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑς ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ LINK ΝΑ ΤΑ ΚΑΕΒΑΣΩ??????

 

Καταρχήν μην γραφής με κεφάλαια γράμματα, γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Δες εδώ για το xrecovery: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476

Link to comment
Share on other sites

το λινκ αυτο δεν δουλευει το κατεβαζει κ ειναι 0bytes...κανα αλλο link η αν εχεις καποιος τα αρχειακια να μου στειλει?

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

το λινκ αυτο δεν δουλευει το κατεβαζει κ ειναι 0bytes...κανα αλλο link η αν εχεις καποιος τα αρχειακια να μου στειλει?
το λινκ δουλευει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

το λινκ αυτο δεν δουλευει το κατεβαζει κ ειναι 0bytes...κανα αλλο link η αν εχεις καποιος τα αρχειακια να μου στειλει?

 

δοκιμασε το παλι δουλευει κανονικα

 

edit με προλαβες συναδελφε........

Link to comment
Share on other sites

μα οταν κανω extract μου λεει κατεστραμενο αρχειο........δεν το αποσυμπιεζει.........

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...