Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@foykos & axilleaslarisa

 

Δίνω μια ιδέα χωρίς να είμαι καν σίγουρος ότι δουλεύει.

 

Έχετε περάσει τις επαφές σας στο MyPhoneExpoler. Δεξί κλικ πάνω σε μια επαφή και επιλέγετε Export/Import->Export Entire Phone Book.

 

Στο πεδίο Save as type επιλέγετε το comma separated values (.vcf).

 

Αφού σώσετε το αρχείο το ανοίγετε με το Notepad και πηγαίνετε File->Save as και στο παράθυρο που ανοίγει στο πεδίο Encoding επιλέγετε UTF-8. Πατάτε ΟΚ.

 

Στη συνέχεια κάνετε Import αυτό το αρχείο (το σωσμένο σε UTF-8 εννοώ) στο MyPhoneExplorer ακολουθώντας την ίδια διαδικασία (δεξί κλικ πάνω σε μια επαφή Export/Import->Import...).

 

Κατόπιν συγχρονισμό με το κινητό και ο Θεός μαζί μας!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@foykos & axilleaslarisa

 

Δίνω μια ιδέα χωρίς να είμαι καν σίγουρος ότι δουλεύει.

 

Έχετε περάσει τις επαφές σας στο MyPhoneExpoler. Δεξί κλικ πάνω σε μια επαφή και επιλέγετε Export/Import->Export Entire Phone Book.

 

Στο πεδίο Save as type επιλέγετε το comma separated values (.vcf).

 

Αφού σώσετε το αρχείο το ανοίγετε με το Notepad και πηγαίνετε File->Save as και στο παράθυρο που ανοίγει στο πεδίο Encoding επιλέγετε UTF-8. Πατάτε ΟΚ.

 

Στη συνέχεια κάνετε Import αυτό το αρχείο (το σωσμένο σε UTF-8 εννοώ) στο MyPhoneExplorer ακολουθώντας την ίδια διαδικασία (δεξί κλικ πάνω σε μια επαφή Export/Import->Import...).

 

Κατόπιν συγχρονισμό με το κινητό και ο Θεός μαζί μας!

 

Τα κατάφερα με το MyPhoneExplorer ...ευχαριστώ....απο εκεί και πέρα για root ποιος είναι ο ποιο απλός τρόπος..?Τι άλλο πρεπει να κάνω στο νεο μου mini και τι εφαρμογές πρέπει να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να το έχετε πει αλλά βιάζομαι λίγο και δεν έχω ωρα να το ψάξω. Μπορεί καποιος να μου που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για το ιντερνετ cosmote;

Ειναι whatsup και το θέλω για το χ10 mini

 

βρήκα αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335916#post3335916

αλλά για ιντερνετ?

Edited by obelix0000

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το κινητο με το pc και πατα απο το κινητο εγκατασταση pc companion, οταν γινει εγκτασταση πατα εκει που λεει για ενημερωση και ακολουθα τα βηματα που σου λεει ειναι ευκολο, οσο αφορα για την κινηση δεδομενων στην 2.1 για να σε χρεωνει θελει ενεργοποιηση και το 3g, διαφορετικα δεν χρεωνει (το 3g στην 2.1 ενεργοποιειτε με αλλο τροπο, μονο κινηση δεδομενων ενεργο μην φοβασαι δεν χρεωνει)

ευχαριστώ πολύ.θα το προσπαθήσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να το έχετε πει αλλά βιάζομαι λίγο και δεν έχω ωρα να το ψάξω. Μπορεί καποιος να μου που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για το ιντερνετ cosmote;

Ειναι whatsup και το θέλω για το χ10 mini

 

βρήκα αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335916#post3335916

αλλά για ιντερνετ?

 

Δοκίμασε αυτό.

 

ΠΩ, φωτιά έχει πάρει το thread. Να 'ναι καλά ο γερμανός...:) Παιδιά λίγη υπομονή χρειάζεται στην αρχή, ακολουθείστε τους οδηγούς και εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό.

 

ΠΩ, φωτιά έχει πάρει το thread. Να 'ναι καλά ο γερμανός...:) Παιδιά λίγη υπομονή χρειάζεται στην αρχή, ακολουθείστε τους οδηγούς και εδώ είμαστε.

 

Απο εκεί και πέρα για root ποιος είναι ο ποιο απλός τρόπος..?

Τι άλλο πρεπει να κάνω στο νεο μου mini και τι εφαρμογές πρέπει να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί και πέρα για root ποιος είναι ο ποιο απλός τρόπος..?

Τι άλλο πρεπει να κάνω στο νεο μου mini και τι εφαρμογές πρέπει να βάλω?

 

βρες το z4root και τρεξτο..κανει ευκολα και γρηγορα ενα ομορφοτατο root τη συσκευη σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για το πρόβλημα με τίς κάρτες sim 2 σε 1 έχουμε βρει? Έχω σύνδεση και whats up και θα με ήταν καλό να έχω ένα κινητό κ όχι δύο μαζί μού...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για το πρόβλημα με τίς κάρτες sim 2 σε 1 έχουμε βρει? Έχω σύνδεση και whats up και θα με ήταν καλό να έχω ένα κινητό κ όχι δύο μαζί μού...

 

εμένα δουλεύει κανονικά.... τι ενωείς?

Link to comment
Share on other sites

εμένα δουλεύει κανονικά.... τι ενωείς?

 

όχι μόνο δεν κάνει την εναλλαγή αλλά σε οποία γραμμή και να σε πάρουν δεν χτυπάει το κινητό.. είναι γνωστό θέμα-πρόβλημα κάποιος φίλος είχε βρει κάτι σαν λύση αλλά δεν θυμάμαι καλά.. εσύ τι εννοείς δουλευει κανονικά? σε περνούν τηλέφωνο γιατί εσύ καλείς κανονικά... έχει πρόβλημα μόνο στις εισερχόμενες κλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο δεν κάνει την εναλλαγή αλλά σε οποία γραμμή και να σε πάρουν δεν χτυπάει το κινητό.. είναι γνωστό θέμα-πρόβλημα κάποιος φίλος είχε βρει κάτι σαν λύση αλλά δεν θυμάμαι καλά.. εσύ τι εννοείς δουλευει κανονικά? σε περνούν τηλέφωνο γιατί εσύ καλείς κανονικά... έχει πρόβλημα μόνο στις εισερχόμενες κλήσεις!

 

Εμένα μέχρι τώρα δούλευε...και στα 2 εισερχόμενες και εξερχόμενες μόλις εκανα αλλαγη γραμής κόλησε...το ανοιγω και το κλεινω να δω τι θα κάνει...δεν μπορούν να με πάρπυν τι κάνουμε τώρα ...ποιος θα βοηθήσει΄καίγομαι..... δεν έχω κινητό ενεργό τώρα.... τι κάνω?

 

Το βρήκα αυτό είναι....? έτσι?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3478798#post3478798

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα με το MyPhoneExplorer ...ευχαριστώ....απο εκεί και πέρα για root ποιος είναι ο ποιο απλός τρόπος..?Τι άλλο πρεπει να κάνω στο νεο μου mini και τι εφαρμογές πρέπει να βάλω?

 

Εμενα και στο my phone explorer μου τις δειχνει τις επαφες με κινεζικα :/

Οταν λες notepad εννοεις το wordpad??

Link to comment
Share on other sites

z4root

υπάρχει στο μάρκετ?

Ειναι μπροστα στα ματια σου αλλα δεν μπορεις να το δεις γιατι κανεις συνεχεια ερωτησεις. Δες λιγο εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=114 και θα σου λυθουν πολλες αποριες...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μπροστα στα ματια σου αλλα δεν μπορεις να το δεις γιατι κανεις συνεχεια ερωτησεις. Δες λιγο εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=114 και θα σου λυθουν πολλες αποριες...

 

Super thanks.......

Link to comment
Share on other sites

axilleaslarisa θα συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά στους οδηγούς που με τόσο κόπο έχουν γράψει τα παιδιά καθώς επίσης και το SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ.

 

Για εφαρμογές μπορείς να κοιτάξεις την Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android και να δεις ποια σου κάνει αναλόγως τις ανάγκες σου.

 

Αν μετά από όλα συνεχίσεις να έχεις απορίες τότε μπορείς να ρωτήσεις εδώ. Κάνοντας συνεχόμενες ερωτήσεις το μόνο που πετυχαίνεις είναι να μην παίρνεις απαντήσεις...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα με μια σημαντική λεπτομέρεια

στο x10 mini..Έχω καλή σχέση με την τεχνολογία και θεωρώ ότι το να βάλω μια εικόνα φόντο στο κινητό είναι τουλάχιστον γελοίο..Σας γραφω αναλυτικά το πρόβλημα (έχω κάνει root στο κινητό):

 

Το πρόβλημα λοιπόν το εξής: πάω στο άλμπου,επιλέγω το εικονίδιο κάτω αριστερά και επιλέγω "φόντο" και μετά μου βγάζει το παράθυρο που "μεγαλώνει" για να επιλέξω το κομμάτι της εικόνας που θέλω να γίνει φόντο..Καταρχάς αυτό το παράθυρο ποτέ(!) δεν μεγαλώνει σε όλη την εικόνα!Δηλαδή δεν γίνεται να βάλω φόντο εντελώς ολοκληρη την εικόνα!!!Αφού λοιπόν το μεγαλώνω με τα βελάκια όσο μπορώ και επιλέγω αποθήκευση, σαν φόντο μου εμφανίζει μεγενθυμένο ένα κομμάτι της φωτογραφίας και όχι όλο το κομμάτι που επέλεξα(με το croping)!!Πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα και το βρίσκω τουλάχιστον γελοίο να μην μπορώ να βάλω φόντο μια φωτογραφία και πραγματικά δεν κάνω κάτι λάθος..

Επίσης προσπάθησα και κάτι άλλο: πάτησα αλλαγή ταπετσαρίας στην αρχική

οθόνη και πήγα να βάλω φόντο μια φωτογραφία μέσω του astro manager αλλά και εκεί είχα πρόβλημα:με το που επιλέγω την φωτογραφία βγαίνει μια κενή μπλε οθόνη που απλά πάνω αριστερά βγάζει φωτογραφίες...

Πραγματικά τι να πω...Ελπίζω να με βοηθήσετε

 

δοκίμασε με εικόνες με πιο ψηλή ανάλυση 800χ600 και πες

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση...

Εγκατεστησα το iGO στο xperia mini μου αλλα λογω της μικρης οθόνης του κινητου κοβεται η εικονα στη μεση με αποτελεσμα να μην ειναι λειτουργικο αφου δεν μπορω να το ρυθμισω...δεν φαινονται τα κουμπια "αποδοχη" "συνεχεια" κλπ. το αρχειο εχει μεσα ενα φακελο skin --> 240*320 οποτε θεωρησα οτι θα φαινεται κανονικα...

εχεις κανεις καμια ιδεα τι να κανω??:confused:

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα με μια σημαντική λεπτομέρεια

στο x10 mini..Έχω καλή σχέση με την τεχνολογία και θεωρώ ότι το να βάλω μια εικόνα φόντο στο κινητό είναι τουλάχιστον γελοίο..Σας γραφω αναλυτικά το πρόβλημα (έχω κάνει root στο κινητό):

 

Το πρόβλημα λοιπόν το εξής: πάω στο άλμπου,επιλέγω το εικονίδιο κάτω αριστερά και επιλέγω "φόντο" και μετά μου βγάζει το παράθυρο που "μεγαλώνει" για να επιλέξω το κομμάτι της εικόνας που θέλω να γίνει φόντο..Καταρχάς αυτό το παράθυρο ποτέ(!) δεν μεγαλώνει σε όλη την εικόνα!Δηλαδή δεν γίνεται να βάλω φόντο εντελώς ολοκληρη την εικόνα!!!Αφού λοιπόν το μεγαλώνω με τα βελάκια όσο μπορώ και επιλέγω αποθήκευση, σαν φόντο μου εμφανίζει μεγενθυμένο ένα κομμάτι της φωτογραφίας και όχι όλο το κομμάτι που επέλεξα(με το croping)!!Πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα και το βρίσκω τουλάχιστον γελοίο να μην μπορώ να βάλω φόντο μια φωτογραφία και πραγματικά δεν κάνω κάτι λάθος..

Επίσης προσπάθησα και κάτι άλλο: πάτησα αλλαγή ταπετσαρίας στην αρχική

οθόνη και πήγα να βάλω φόντο μια φωτογραφία μέσω του astro manager αλλά και εκεί είχα πρόβλημα:με το που επιλέγω την φωτογραφία βγαίνει μια κενή μπλε οθόνη που απλά πάνω αριστερά βγάζει φωτογραφίες...

Πραγματικά τι να πω...Ελπίζω να με βοηθήσετε

 

βασικα αυτο συμβαινει γιατι επιλεγει να βαλει φοντο σε ολες τις αρχικες "οθονες" του κινητου..αν σκρολαρεις με τα δαχτυλα θα δεις οτι εχει απλωθει το φοντο σε ολες τις οθονες.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις αυτην την εφαρμογη? http://www.appbrain.com/app/android-hackers-system-tool/com.j.kernelmanager λεω να την βαλω, αλλα να μην κανω καμια πατατα...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια/ενημέρωση.

Εχω κλειδώσει το κινητό μου (χ10 mini pro) γιατί εκανα λάθος τον κωδικό ( μοτίβο) και δεν εχω βάλει τις απαντήσεις ασφαλείας που απαιτεί για ξεκλείδωμα , και τώρα δεν ξέρω πως μπορώ να το ξεκλειδώσω.

Επειδή είμαι λίγο άσχετος καθότι τώρα το αγόρασα υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει η πρέπει να πάει αντιπροσωπεία οπως μου είπαν απο cosmote.

Για όποια βοήθεια θα είμουν ευγνώμων.

Edited by gianli
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις αυτην την εφαρμογη? http://www.appbrain.com/app/android-hackers-system-tool/com.j.kernelmanager λεω να την βαλω, αλλα να μην κανω καμια πατατα...

 

Την εχω εγώ, είναι κάτι σαν όλα σε ένα, δεν έχει τίποτα τρελό. Πρόβλημα πάντως δεν θα σου δημιουργήσει. Αν θες βαλτην.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν μπορω να βρω τον τροπο που γινετε!!!Αρχικα οι επαφες στο My phone explorer ειναι στα ελληνικα ας πουμε(μετα απο απεγκατασταση του προγραμματος και εγκατασταση παλι)Στην συνεχεια κανω ολη την διαδικασια αν την κανω σωστα βεβαια και μολις κανω τον συγχρονισμο βγενουν κινεζικα και στο My phone explorer!!Μηπως επειδι οι επαφες που εχω ιδη στο κινητο ειναι ιδη σε κινεζικα??Και αν ναι πως γινετε να τις διαγραψω απο το κινιτο ολες και να κανω συγχρονισμο απο την αρχη!!Σας παρακαλω βοηθεια..Δεν ξερω τι αλλο να κανω!!!
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση...

Εγκατεστησα το iGO στο xperia mini μου αλλα λογω της μικρης οθόνης του κινητου κοβεται η εικονα στη μεση με αποτελεσμα να μην ειναι λειτουργικο αφου δεν μπορω να το ρυθμισω...δεν φαινονται τα κουμπια "αποδοχη" "συνεχεια" κλπ. το αρχειο εχει μεσα ενα φακελο skin --> 240*320 οποτε θεωρησα οτι θα φαινεται κανονικα...

εχεις κανεις καμια ιδεα τι να κανω??:confused:

 

ευχαριστω!

 

βρες στα γνωστα μαγαζια... το igo android για low screen resolution....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα λιγη βοηθεια!!

εβαλα την εκδοση 24 εκανα root και τωρα ειμαι στο app2sd και για να το κανω χρειαζετε το titanium backup ομως με το new root στην 24 firmware δεν μου ανοιγει το titanium back up! εβαλα και αλλο και τιποτα! σταματαει εκει που λεει ζητοντας προσβαση root Τι να κανω??

 

 

ΥΓ: Μετα το Root δεν ειχα κανει reboot! εκανα και ολα οκ :)

ΥΓ: πατησα επιτρεψτε προσβαση root και μου εμφανιζει σφαλμα : Λυπουμαστε δεν μπορουμε να βρουμε προσβαση root .Παρακαλουμε βεβαιωθητε οτι η ROM σας ειναι rooted και περιλαμβανει busybox και προσπαθηστε ξανα!

 

Τι να κανωω :(,

 

ΥΓ: θα με σκασει. Ηθελε busybox!! :P

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...