Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πφφφφφ!!! παιδια ξέρετε αν στη 2.1 θα δούμε και βελτίωση στο θέμα της μπαταρίας;

 

Αλήθεια μπαταρία μεγαλύτερη των 900μΑ έχετε βρει;

Θα δουμε βελτιωση σιγουρα γιατι η 2.1 κανει καλυτερη διαχειριση πορων συστηματος με αποτελεσματα να εχουμε καλυτερη αποδοση μπαταριας.;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είσαι σίγουρα rooted; το bluex είναι πολυ απλό στην χρήση. σίγουρα έχεις ενεργοποιήσει το Enable Server; στο δικαιώματα χρήστη ( poweruser) σου δείχνει ότι έχει δώσει δικαιώματα root στο bluex;
Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρα rooted; το bluex είναι πολυ απλό στην χρήση. σίγουρα έχεις ενεργοποιήσει το Enable Server; στο δικαιώματα χρήστη ( poweruser) σου δείχνει ότι έχει δώσει δικαιώματα root στο bluex;

 

ναι τα εχω κανει κανονικα αλλα τιποτα, μονο εκει αντιμετιπιζω προβλημα, titanium κλπ κλπ ειμαι οκ

edit αναβει κανονικα το πρασινο λαμπακι στο poweruser

Link to comment
Share on other sites

στις ειδοποιήσεις σου δείχνει και αυτό για το bluex;

 

οχι δε μου βγαζει κατι τετοιο, ποτε πρεπει να μου το κανει αυτο? τι πρεπει να κανω? καποια ενεργοποιηση????????????

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν δίνει root δικαιώματα στο bluex. για αυτό δεν σου λειτουργεί σωστά. άνοιξε το δικαιώματα superuser και δες αν υπάρχει μέσα το bluex στην λίστα. αν υπάρχει, σβήσε το απο την λιστα και ξανα ανοιξε το bluex. λογικά θα σε ρωτήσει για δικαιώματα superuser. κάνε αποδοχή και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Το τραγικο ρε παιδια ειναι οτι την μπαταρια στην καταναλωνει η προβολη..χιλιες φορες να μου την καταναλωνε το 3G παρα η φωτεινοτητα.το χω βαλει στη μεση τγς φωτεινοτητας.πλεον φοβαμαι να πατησω να δω την ωρα!:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου επρεπε να μπω στα δικαιωματα και να πατησω στις επιλογες - ειδοπιηση - να μαρκαρω το notification, λοιπον τωρα το βλεπω στις ειδοποιησεις οπως εβαλες εσυ στην φοτο, γραφει το εξης bluex has been granted superuser permissions , λοιπον με βρησκουν σαν συσκευη αλλα παλι δεν μπορουν να μου το στειλουν, καποια λυση?????????????
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! εγώ που το έχω στο 10% τι να πω;

 

ελα φιλε μου επρεπε να μπω στα δικαιωματα και να πατησω στις επιλογες - ειδοπιηση - να μαρκαρω το notification, λοιπον τωρα το βλεπω στις ειδοποιησεις οπως εβαλες εσυ στην φοτο, γραφει το εξης bluex has been granted superuser permissions , λοιπον με βρησκουν σαν συσκευη αλλα παλι δεν μπορουν να μου το στειλουν, καποια λυση?????????????

 

πολλές φορές λέει αποτυχια αποστολής την 1η φορά. ξαναδοκίμασε.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές λέει αποτυχια αποστολής την 1η φορά. ξαναδοκίμασε.

 

μπααααααααα φιλε μου @@@@@@@ τιποτα, το βαζω και ανιχνευσιμο αλλα *******, μια με βρησκουν σαν συσκευη μια οχι, επαναληψη στο καπακι επαναληψη κλπ κλπ αλλα τιποτα, τι να πω............................. και κατι που εγινε μολις τωρα χτυπουσε το κινητο μου κληση και εσβησε τι να πω????????????????????????????????? θα με τρελανει αλλα κολπαααααααααα:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλο βραδυ σε ολους.μηπως γνωριζει καποιος πως περιστρεφονται οι φωτογραφιες γιατι ειναι βγαλμενες με κ800 σε landscape και ως εικονα κλησης σε επαφες ειναι γυρισμενες καθετα? υπαρχει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

καλο βραδυ σε ολους.μηπως γνωριζει καποιος πως περιστρεφονται οι φωτογραφιες γιατι ειναι βγαλμενες με κ800 σε landscape και ως εικονα κλησης σε επαφες ειναι γυρισμενες καθετα? υπαρχει καποια ρυθμιση?

καντες rotate sto pc και περνα τες...πιστευω πως οτιδηποτε αλλο θα ειναι πιο χρονοβορο...

 

μπααααααααα φιλε μου @@@@@@@ τιποτα, το βαζω και ανιχνευσιμο αλλα *******, μια με βρησκουν σαν συσκευη μια οχι, επαναληψη στο καπακι επαναληψη κλπ κλπ αλλα τιποτα, τι να πω............................. και κατι που εγινε μολις τωρα χτυπουσε το κινητο μου κληση και εσβησε τι να πω????????????????????????????????? θα με τρελανει αλλα κολπαααααααααα:mad:

τι δεν σε αρεσει το Bluetooth File Transfer?

 

χαχαχα! εγώ που το έχω στο 10% τι να πω;

+1

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι φιλε diamandi το Bluetooth File Transfer αλλα ελεγα για πιο γρηγορα, τελος παντον με το rooted που καναμε πιο αλλο προγραμμα μπορουμε να τρεξουμε γνωριζεις? εκτος απο το titanium
Link to comment
Share on other sites

με το rooted που καναμε πιο αλλο προγραμμα μπορουμε να τρεξουμε γνωριζεις? εκτος απο το titanium

για τι? Για διαχειριση-backup εφαρμογων? Το titanium ειναι κορυφη απο οτι ξερω..

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

πφφφφφ!!! παιδια ξέρετε αν στη 2.1 θα δούμε και βελτίωση στο θέμα της μπαταρίας;

 

Αλήθεια μπαταρία μεγαλύτερη των 900μΑ έχετε βρει;

 

Αγόρασα από κινέζικο site στα 1650 με 6-7 €. Μια χαρά, αυτή χρησιμοποιώ. Σίγουρα αποδίδει καλύτερα αλλά δεν θα έλεγα να έχει τεράστια διαφορά. Μάλλον αποδίδει 50% καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από κινέζικο site στα 1650 με 6-7 €. Μια χαρά, αυτή χρησιμοποιώ. Σίγουρα αποδίδει καλύτερα αλλά δεν θα έλεγα να έχει τεράστια διαφορά. Μάλλον αποδίδει 50% καλύτερα.

ποσο καιρο την εχεις?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιο αρχείο πρέπει να κατεβάσω από το σαιτ του omnius για να περασω (φλασαρω) τη uk generic στο μίνι (Ε10)
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο την εχεις?

 

Την παρήγγειλα όσο περίμενα να παραλάβω το κινητό

γιατί είχα διαβάσει όσα γράφουν οι φίλοι εδώ για τα προβλήματα με τη διάρκεια της μπαταρίας. Την χρησιμοποιώ από τον Αύγουστο και την άλλη την έχω μαζί μου φορτισμένη ως εφεδρική.

Link to comment
Share on other sites

και αν εχεις ενα λινκ για να την παραγγειλουμε και μεις :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας σε κατι.Εχω κ εγω το xperia x10 mini και με εχει τρελανει με την αναγνωριση κλησεων και το ονομα αποστολεα στα sms.Συγκεκριμενα μου δειχνει κανονικα ονομα κ τηλεφωνο καλουντα οταν στις επαφες το νουμερο ειναι αποθηκευμενο ως 697.... η 694... κοκ, αλλα σε αυτα δεν μου δειχνει ονομα αποστολεα στα sms αλλα μονο το νουμερο του.Αντιθετα οταν το νουμερο στις επαφες ειναι του στυλ +30697.... +30694.....kok,τοτε γινεται το αντιθετο...δεν μου δειχνει ονομα καλουντα αλλα μονο νουμερο και στα sms μου δειχνει και νουμερο και αριθμο αποστολεα!!!!!!!Τι γινεται με αυτο ???θα με τρελανει.
Link to comment
Share on other sites

για τα sms να χρησιμοποιείς το handcent sms. έχει επιλογή για να τα εμφανίζει σωστά. έτσι απλώς αποθηκευσε τα τηλεφωνα χωρίς το +30 και λύνεται το πρόβλημα. όλοι έτσι εχουμε κανει που έχουμε το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος απο κινητα πως θα βαλω αυτο το handcent sms????που ειναι και τι κανει???Θα εχω με αυτο ονομα κ αριθμο αποστολεα στα sms???Ηδη αρχισα και αλλαζω ολα το νουμερα χωρις +030....
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη που μπορεις να βρεις στο μαρκετ ειναι. κατεβασε και το number fixer. κάνει μαζική αλλαγή στα τηλέφωνα και έτσι μπορείς να αφαιρέσεις το +30 μαζικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...