Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το garmin δεν εχει βγει ακομα για android. υπαρχει το copilot , ndrive .

το κινητο θα παρει την εκδοση 2.1 σε 2-3 μηνες.

 

από χάρτες τι λένε αυτά τα programs; καθοδηγηση έχει ομιλία στα ελληνικά; ξέρουμε αν θα βγάλει η garmin την εφαρμογή της κ σε android; βολεύειη οθόνη του mini για το gps;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οι χαρτες δε θα ελεγα οτι ειναι και οι καλυτεροι. στην κρητη βεβαια που μενω.

η οθονη του ειναι μικρη νομιζω για gps. για ωρα αναγκης πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες δε θα ελεγα οτι ειναι και οι καλυτεροι. στην κρητη βεβαια που μενω.

η οθονη του ειναι μικρη νομιζω για gps. για ωρα αναγκης πιο πολυ.

 

βασικά το μέγεθος της οθόνης δεν με πειράζει τόσο. έτσι κ αλλιώς το p1i που είχα, 320x240 οθόνη είχε και αυτό. έχουν ελληνικές οδηγίες τα προγράμματα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

Σημερα πηρα το κινητο ελαφρως μεταχειρισμενο...ο προηγουμενος χρηστης εχει καταχωρησει ενα λογαριασμο στο Market...ξερει κανεις πως μπορω να τον σβησω να φτιαξω δικο μου...? Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πήρα το κινητό!!!! Σπαρταράει και είναι τέλειο!!!!

με'γειαααα...κ εγω χτες το πηρα..με το bt τι εκανες??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

Σημερα πηρα το κινητο ελαφρως μεταχειρισμενο...ο προηγουμενος χρηστης εχει καταχωρησει ενα λογαριασμο στο Market...ξερει κανεις πως μπορω να τον σβησω να φτιαξω δικο μου...? Ευχαριστω

 

Αν πας στο μενού "Ρυθμίσεις > Κάρτα SD & αποθηκευικός χώρος > Επαναφορά εργστασιακών δεδομένων" και πατήσεις του κουμπί "Επαναφορά" θα σου σβήσει τα πάντα από το τηλέφωνο και θα το έχεις φρέσκο και λαχταριστό :-)

 

Επίσης, μπορείς να το συνδέσεις στον υπολογιστή με το καλώδιο και να κάνεις αναβάθμιση από το website της SE. Πάλι θα σου σβήσει τα πάντα αλλά θα βάλει και την τελευταία ενημέρωση του Android 1.6

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο μενού "Ρυθμίσεις > Κάρτα SD & αποθηκευικός χώρος > Επαναφορά εργστασιακών δεδομένων" και πατήσεις του κουμπί "Επαναφορά" θα σου σβήσει τα πάντα από το τηλέφωνο και θα το έχεις φρέσκο και λαχταριστό :-)

 

Επίσης, μπορείς να το συνδέσεις στον υπολογιστή με το καλώδιο και να κάνεις αναβάθμιση από το website της SE. Πάλι θα σου σβήσει τα πάντα αλλά θα βάλει και την τελευταία ενημέρωση του Android 1.6

 

Aυτο εκανα τελικα αν και ηθελα να το αποφυγω αφου ειχε αρκετες εφαρμογες μεσα και ελεγα να μην τις κατεβαζα παλι...Ολα καλα παντως....Σε ευχαριστω!!!

 

αααα και κατι αλλο...που μπορω να βρω οσα κατεβαζω πχ τραγουδια...το περιεχομενο τις καρτας μνημης εννοω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

το garmin δεν εχει βγει ακομα για android. υπαρχει το copilot , ndrive .

το κινητο θα παρει την εκδοση 2.1 σε 2-3 μηνες.

 

Υπάρχει και το NAVIGON.

 

και κατι αλλο: τα εικονιδια που βγαζει πανω αριστερα πως βγαινουν?χωρις να χρειαστει να κλεισω το κινητο?

 

"Κατεβάζεις" με το χέρι την πάνω αριστερή περιοχή που αναφέρεις και λέει εκκαθάριση (ή κάτι τέτοιο). Ψάξε το λίγο και θα το βρεις.

 

από χάρτες τι λένε αυτά τα programs; καθοδηγηση έχει ομιλία στα ελληνικά; ξέρουμε αν θα βγάλει η garmin την εφαρμογή της κ σε android; βολεύειη οθόνη του mini για το gps;

 

Για το NAVIGON που δοκιμάζω αυτές τις μέρες στην Πιερία είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

αααα και κατι αλλο...που μπορω να βρω οσα κατεβαζω πχ τραγουδια...το περιεχομενο τις καρτας μνημης εννοω

 

Πρέπει να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων όπως το Astro File Manager ή το OI File Manager.

Link to comment
Share on other sites

evaki το είδα για το bt που λες και λειτουργεί άψογα με το bluetooth file transfer έχω να πω ότι απο τις 6 μέχρι τις μια ειναι με 5% με φυσιολογική χρήση!!!!!

Μια ερώτηση sos το κινητό όταν φορτώνει κλειστό το καταλαβαίνεις απο το κόκκινο λαμπάκι;;;;

Edited by badiroula
Link to comment
Share on other sites

sorry και πάλι φίλε μου πρόσεξα οτι δεν φορτώνει κλειστό όποτε το βάζω στην μπρίζα ανοίγει κάννω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

sorry και πάλι φίλε μου πρόσεξα οτι δεν φορτώνει κλειστό όποτε το βάζω στην μπρίζα ανοίγει κάννω κάτι λάθος;

 

Οχι, οσο κι αν σου φαινεται περιεργο, ετσι φορτιζει! Αγρυπνος φρουρος...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναμπει , ειναι ο τροπος για να του κανεις reset.

 

http://www.livesony.com/forum/f68/how-to-reset-xperia-x10-mini-465/

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε τα ''παραξενα'' που εχει το android? Ειμαι χρονια σε symbian και θελω να ρωτησω πως θα ειναι το περασμα μου στο android και στο xperia mini. Τι θα με δυσκολεψει και τι θα με εντυπωσιασει? Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις την ερώτησή σου εδώ. Σίγουρα θα λάβεις μια πιο εμπεριεστατωμένη άποψη. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου στείλει σε pm αν γνωρίζει 'underground' sites για να κατεβάσω κανά προγραμματάκι και κανά παιχνίδι στο mini; (πέραν αυτών που είναι free στο market)

 

Ευχαριστώ... :X

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος κ γω του συγκεκριμενου κ το πηρα με επιδοτηση απο τη vodafone.....!

το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ξεχωρα απο τα υπολοιπα ειναι με το συγχρονισμο επαφων....!

Με 2 τροπους μπορουμε να εισαγουμε επαφες στο χ10 μινι....! ειτε μεσω του site της ericsson (εφτιαξα λογαριασμο και εστειλα απο το παλιο κινητο τις επαφες τις σημειωσεις μου κλπ, εφτιαξα κ το +30 για να εχω αναγνωριση κλησης) κ μετα μεσω της εφαρμογης sync θα μπορουσα να τις κατεβασω στο χ10 μινι.

Ελα ομως που η κυρια vodafone εχει βγαλει αυτη την εφαρμογη ( αγνωστο γιατι...) και το εχει κλειδωμενο με αποτελεσμα να μην μπορω να περασω τις επαφες μου σωστα...!! μεσω της σιμ δεν μπορω...εχω πανω απο 400, με διπλα τηλεφωνα σε καθε επαφη, σημειωσεις κλπ.

Πηρα την sony κ μου το επιβεβαιωσε οτι πραγματι συμβαινει σε οσα κινητα αγοραστηκαν απο vodafone!! κ μου ειπε να ανοιξω λογαριασμο στο gmail κ να φτιαξω 400 επαφες κλπ... καταλαβαινεται τι κοπος δηλ....!!

πηρα την vodafone...και παραπονεθηκα...στηλανε εμαιλ... αλλα μεχρι τωρα καμια ενημερωση...!! ξερει κανενας πως μπορω να συγχρονισω επαφες με αλλο τροπο....?

ευχαριστω....

δημητρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος κ γω του συγκεκριμενου κ το πηρα με επιδοτηση απο τη vodafone.....!

το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ξεχωρα απο τα υπολοιπα ειναι με το συγχρονισμο επαφων....!

Με 2 τροπους μπορουμε να εισαγουμε επαφες στο χ10 μινι....! ειτε μεσω του site της ericsson (εφτιαξα λογαριασμο και εστειλα απο το παλιο κινητο τις επαφες τις σημειωσεις μου κλπ, εφτιαξα κ το +30 για να εχω αναγνωριση κλησης) κ μετα μεσω της εφαρμογης sync θα μπορουσα να τις κατεβασω στο χ10 μινι.

Ελα ομως που η κυρια vodafone εχει βγαλει αυτη την εφαρμογη ( αγνωστο γιατι...) και το εχει κλειδωμενο με αποτελεσμα να μην μπορω να περασω τις επαφες μου σωστα...!! μεσω της σιμ δεν μπορω...εχω πανω απο 400, με διπλα τηλεφωνα σε καθε επαφη, σημειωσεις κλπ.

Πηρα την sony κ μου το επιβεβαιωσε οτι πραγματι συμβαινει σε οσα κινητα αγοραστηκαν απο vodafone!! κ μου ειπε να ανοιξω λογαριασμο στο gmail κ να φτιαξω 400 επαφες κλπ... καταλαβαινεται τι κοπος δηλ....!!

πηρα την vodafone...και παραπονεθηκα...στηλανε εμαιλ... αλλα μεχρι τωρα καμια ενημερωση...!! ξερει κανενας πως μπορω να συγχρονισω επαφες με αλλο τροπο....?

ευχαριστω....

δημητρης

1 τροπος (που εκανα και εγω) ειναι να περασεις ολες τις επαφες σου στο outlook. απο εκει να της αποθηκευσεις ως vcard (ο πιο γρηγορος τροπος που βρηκα ειναι τις επελεξα ολες μαζι και τις εστειλα με email στον ευατο μου ως vcard)

 

Το δυσκολο σημειο τωρα ειναι οτι θα πρεπει να της ανεβασεις 1 προς 1 στο gmail. Μετα απο αυτο τις συγχρονιζεις.

 

Εναλλακτικα δες και αυτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3228358&highlight=outlook#post3228358

 

Αν ξερει καποιος, ενα καλυτερο τροπο ας μας τον αναφερει

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου στείλει σε pm αν γνωρίζει 'underground' sites για να κατεβάσω κανά προγραμματάκι και κανά παιχνίδι στο mini; (πέραν αυτών που είναι free στο market)

 

Ευχαριστώ... :X

 

Φίλε καλωσήρθες στο φόρουμ, κάνε τον κόπο να διαβάσεις λίγο πιό πριν, έχει αναφερθεί τουλάχιστον 2 φορές από εμένα ένα σχετικό σαιτ...

 

Γενικά ρε παιδιά διαβάστε λίγο τι έχουμε γράψει νωρίτερα, θα διαβάσετε πολύ χρήσιμα πράγματα για το κινητό σας... και μην μου πείτε οτι είναι πολλές σελίδες, γιατί οι μισές είναι από καινούργιους κατόχους που ρωτάνε το ήδη απαντημένα... τι γίνεται με την μπαταρία, με το bluetooth, με την αναβάθμιση του λειτουργικού....

Link to comment
Share on other sites

παιδια άλλη μια απορία.. τα προγράμματα πρέπει να γίνουν εγκατάσταση στο εσωτερική μνήμη, σωστά; το mini έχει μόνο 128mb μνήμης.. χωράει το πρόγραμμα gps και τους χάρτες του;!
Link to comment
Share on other sites

παιδια άλλη μια απορία.. τα προγράμματα πρέπει να γίνουν εγκατάσταση στο εσωτερική μνήμη, σωστά; το mini έχει μόνο 128mb μνήμης.. χωράει το πρόγραμμα gps και τους χάρτες του;!

 

ενα προγραμμα πλοηγησης θα πιασει περιπου 20mb αλλα οι χαρτες και οτι αλλα αρχεια εχει μπαινουν στην καρτα μνημης

 

μετα την αναβαθμισση δεν βρισκει ρυθμισεις δικτυου οποτε μηπως ξερει καποιος το νουμερο και το μηνυμα που στελνουμε στην wind για να στειλει τις ρυθμισεις gprs?

Edited by zxr

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...