Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως έχει κανένας διαθέσιμα τα αρχεία για το IGO8 του odytsak γιατί έφαγα τον τόπο και δέν μπόρεσα να τα βρώ

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα οπως λεει και ο τιτλος , τα καταφερα μου επεσε { μεσα στη θηκη} και εγινε κοματια η οθονη , ψαχνωντας οθονη βρηκα . Γνωριζει καποιος φιλος ,αν υπαρχει καποιος οδηγος για το χειρουργειο της οθονης digitizer. Kαθε βοηθεια ευπροσδεκτη ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Κακό αυτό :( Πριν καιρό είχα βρει αυτόν τον οδηγό http://i-thinkbig.blogspot.com/2010/08/htc-hd-mini-changing-touch-screen.html ελπίζω να σου φανεί χρήσιμος ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό :( Πριν καιρό είχα βρει αυτόν τον οδηγό http://i-thinkbig.blogspot.com/2010/08/htc-hd-mini-changing-touch-screen.html ελπίζω να σου φανεί χρήσιμος ;)

 

Ευχαριστω φιλε zalaros :thanks:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μήπως έχει κανένας διαθέσιμα τα αρχεία για το IGO8 του odytsak γιατί έφαγα τον τόπο και δέν μπόρεσα να τα βρώ

 

Κάνε μια αναζήτηση στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη απο το rapidshare είναι σβησμένο αν το έχει καποιος ας το κανει upload κάπου για να το πάρω

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ζήτησε το εκεί και κάποιος από τους κατόχους, ίσως και ο ίδιος ο Οδυσσέας θα το ανεβάσουν να το πάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

στο XDA γίνεται χαμός διότι βγήκε έκδοση του Cookie Home Tab για το mini μας ! Το έχει δοκιμάσει κανένας ? Το έχω εγκαταστήσει, απλά δεν ξέρω τι συμβαίνει και ότι εικόνα βάζω για home background δεν την δέχεται και μου βγάζει μετά ένα άσπρο background !!!

 

Γνωρίζει κανένας εάν πρέπει να έχει η εικόνα ακριβώς την ίδια ανάλυση ? Δίοτι αυτές που βάζω είναι για παράδειγμα 450χ500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

στο XDA γίνεται χαμός διότι βγήκε έκδοση του Cookie Home Tab για το mini μας ! Το έχει δοκιμάσει κανένας ? Το έχω εγκαταστήσει, απλά δεν ξέρω τι συμβαίνει και ότι εικόνα βάζω για home background δεν την δέχεται και μου βγάζει μετά ένα άσπρο background !!!

 

Γνωρίζει κανένας εάν πρέπει να έχει η εικόνα ακριβώς την ίδια ανάλυση ? Δίοτι αυτές που βάζω είναι για παράδειγμα 450χ500

Το εβαλα πριν το ατυχημα , και δεν αλλαξε απολυτως τιποτα στο δικο μου mini , δεν προλαβα να ασχοληθω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μετά την αλλαγή της ώρας, το HD Mini μιας φίλης τα χει παίξει. Δείχνει 1 ή 2 ώρες μπροστά & ότι αλλαγές κι αν κάνω δεν τις κρατάει.

Έχει κάποιος την καλοσύνη να αναγράφει όλες τις σχετικές ρυθμίσεις (ώρα, ημερομηνία, τοπικές ρυθμίσεις, κλπ) για να φτιάξει η κατάσταση;

Κάποιος που να μην έχει πρόβλημα δηλαδή με την ώρα στο Mini του ή σε αντίστοιχο κινητο... :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μία γρήγορη ερώτηση. Πως μπορώ να ενεργοποιώ τη συσκευή όταν η οθόνη είναι σβηστή πατώντας οποιοδήποτε πλήκτρο και όχι μόνο το πλήκτρο ON-OFF; Δεν βρήκα κάποια επιλογή που να μου επιτρέπει να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μία γρήγορη ερώτηση. Πως μπορώ να ενεργοποιώ τη συσκευή όταν η οθόνη είναι σβηστή πατώντας οποιοδήποτε πλήκτρο και όχι μόνο το πλήκτρο ON-OFF; Δεν βρήκα κάποια επιλογή που να μου επιτρέπει να το κάνω.

 

Κοιτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265826&page=50

 

ποστ#739

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μετά την αλλαγή της ώρας, το HD Mini μιας φίλης τα χει παίξει. Δείχνει 1 ή 2 ώρες μπροστά & ότι αλλαγές κι αν κάνω δεν τις κρατάει.

Έχει κάποιος την καλοσύνη να αναγράφει όλες τις σχετικές ρυθμίσεις (ώρα, ημερομηνία, τοπικές ρυθμίσεις, κλπ) για να φτιάξει η κατάσταση;

Κάποιος που να μην έχει πρόβλημα δηλαδή με την ώρα στο Mini του ή σε αντίστοιχο κινητο... :-)

 

Καλησπερα επειδη δεν εχω το mini μπροστα μου να σου πω την διαδρομη ψαξε το μενου , υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που σου λεει για να ρυθμισης αν θελεις να φαινετε ο αριθμος η αναμονη κλησεων η προωθηση κλησεων και τα λοιπα , θα βρεις την ληψη ρυθμισεων , ειναι η τελευταια επιλογη αυτοματος συνχρονισμος ωρας θα το ξετικαρεις και θα εισαι οκ.

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3371157#post3371157 post #3546 αυτη ειναι η διαδρομη

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή του cleartype βρίσκεται κανονικά στις ρυθμίσεις της οθόνης. Στο mini η htc έχει κρύψει την ρύθμιση αυτή. Για να εμφανίσουμε την επιλογή αυτή πάμε με έναν registry editor στο HKLM-> ControlPanel -> Pen και στο Hide (όπου η τιμή του είναι 1) βάζουμε 0. Τώρα στις ρυθμίσεις της οθόνης έχει εμφανιστεί η επιλογή cleartype και την επιλέγουμε ;)

 

Εκανα την αλλαγή αλλά δεν μπορώ να βρώ το menu των ρυθμίσεων της οθόνης.

Πως μπορώ να πάω εκεί;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΟ HTC MINI EΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΜΩΣ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΝ?ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΤΑSΚ ΜΑΝΑΓΕΡ?ΕYXARISTV
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αλλαγή αλλά δεν μπορώ να βρώ το menu των ρυθμίσεων της οθόνης.

Πως μπορώ να πάω εκεί;

 

Ευχαριστώ

 

Αν εκανες σωστα την αλλαγη θα βρεις την οθονη στο συστημα, και κλικαρεις το cleartype δεν θυμαμαι την διαδρομη, εκει υπαρχει και η στοιχιση της οθονης αυτη την λειτουργια δεν την πειραζεις.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες σωστα την αλλαγη θα βρεις την οθονη στο συστημα, και κλικαρεις το cleartype δεν θυμαμαι την διαδρομη, εκει υπαρχει και η στοιχιση της οθονης αυτη την λειτουργια δεν την πειραζεις.
.

 

Το βρήκα. Μήπως ξέρεις και πως απενεργοποιείται το T9 κατά τη διάρκεια της πληκτρολόγησης;. Εχω μπλεχτεί με αυτό το τηλέφωνο. Είχα το Diamond2 και όλα δούλευαν ρολόι (εκτός από την ταχύτητα).

 

Ευχαριστώ

Edited by snikolo
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω το mini μπροστα μου να σου πω την διαδρομη πως να το απεργοποιησεις το τ9 και δεν θυμαμαι , ισως καποιος φιλος σου πει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο προχθες με την αλλαγη της ωρας το mini εχει τρελαθει και αλλαζει μονο του την ωρα, απενεργοποιησα την αυτοματη ενημερωση, αλλαξα τις ζωνες αλλα παλι τα ιδια.. Ξερει κανεις καμια λυση?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη δεν εχω το mini μπροστα μου να σου πω την διαδρομη ψαξε το μενου , υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που σου λεει για να ρυθμισης αν θελεις να φαινετε ο αριθμος η αναμονη κλησεων η προωθηση κλησεων και τα λοιπα , θα βρεις την ληψη ρυθμισεων , ειναι η τελευταια επιλογη αυτοματος συνχρονισμος ωρας θα το ξετικαρεις και θα εισαι οκ.

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3371157#post3371157 post #3546 αυτη ειναι η διαδρομη

 

thank you... :)

 

Παιδια απο προχθες με την αλλαγη της ωρας το mini εχει τρελαθει και αλλαζει μονο του την ωρα, απενεργοποιησα την αυτοματη ενημερωση, αλλαξα τις ζωνες αλλα παλι τα ιδια.. Ξερει κανεις καμια λυση?

 

Ναι ίδια προβλήματα και στο Mini φίλου... προφανώς το έπαθαν αρκετοί..

Λοιπόν εμείς δεν βγάλαμε άκρη... ο φίλος μου πηρε την HTC και του έδωσαν οδηγίες... Δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλα του είπαν να κάνει κάτι σχετικό με αυτό που είπε πιο πάνω ο nek46

Link to comment
Share on other sites

Ναι ίδια προβλήματα και στο Mini φίλου... προφανώς το έπαθαν αρκετοί..

Λοιπόν εμείς δεν βγάλαμε άκρη... ο φίλος μου πηρε την HTC και του έδωσαν οδηγίες... Δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλα του είπαν να κάνει κάτι σχετικό με αυτό που είπε πιο πάνω ο nek46

 

Τα ιδια κ παλι, αν εχει λυθει του φιλου σου γραψε κ εδω μπας κ λυθει

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω μεχρι την κυριακη που το ειχα στα χερια μου, δεν ειχα καποιο προβλημα με την ωρα, το μονο που μπορω να προτεινω προς το παρον, ειναι να κανετε hard reset και να το ξαναστησετε απο την αρχη , και να ξανατσεκαρετε τον αυτοματο συνχρονισμο της ωρας.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο προχθες με την αλλαγη της ωρας το mini εχει τρελαθει και αλλαζει μονο του την ωρα, απενεργοποιησα την αυτοματη ενημερωση, αλλαξα τις ζωνες αλλα παλι τα ιδια.. Ξερει κανεις καμια λυση?

 

ακριβως το ιδιο και στο δικο μου...οι ρυθμισεις δεν φαινετα να αλλαζουν κατι..:blink:

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα η διαδρομη για την ωρα ειναι

ρυθμισεις μενου περισσοτερα προσωπικα τηλεφωνο υπηρεσιες gsm ληψη ρυθμισεων συγχρονισμος ωρας , ξετικαρετε την αυτοματη αλλαγη ζωνη ωρας

Και τσεκαρετε και αυτο, ρυθμισεις υπηρεσιες δεδομενων 4η επιλογη συγχρονισμος ωρας.Λογικα θα ειναι οκ.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...