Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τα 3 σημαντικότερα προβλήματα του mini, άνοιχτηκε θέμα στο XDA με σκοπό να πιέσουμε την HTC να τα διορθώσει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Υπάρχει μεγάλη ανταπόκριση, οπότε και καλό είναι να βάλετε και εσείς μια βοήθεια παιδία μήπως βρεθεί λύση!!!

 

Προς τους Moderator, τους παρακαλώ να μην διαγράψουν (για ακόμα μια φόρα) το συγκεκριμένο Post. Είχε ανοιχτεί και εδώ ξεχωριστή ενότητα σχετικά με τα 3 σημαντικότερα προβλήματα , αλλά κλειδώθηκε από τους Moderator, διότι υπάρχει ήδη «θέμα» σχετικά με το mini !!!!

 

Το πρόβλημα είναι ότι το «θέμα» αυτό είναι γενικό και αφόρα τα πάντα σχετικά με το mini και όχι 3 συγκεκριμένα προβλήματα που εκατοντάδες χρήστες προσπαθούν να βρούνε λύση !!

 

Για παράδειμα φανταστείτε κάποιος που έχει σκοπό να αγοράσει το mini, να θέλει να μπει στο «θέμα» αυτό να πληροφορηθεί γενικά για το mini και να είναι υποχρεωμένος να διαβάσει όλα τα «post» σχετικά με τα email που στάλθηκαν στην HTC και τις απαντήσεις που έλαβε ο καθένας για αυτά τα προβλήματα..

Σίγουρα θα πρέπει να υπάρχει αναφορά των προβλημάτων στο θέμα αυτό, αλλά όχι εκτενείς έτσι ώστε να κουράζει τον αναγνώστη και κατ΄ επέκταση μελλοντικό αγοραστή του mini. Μην τα βάζουμε όλα στον ίδιο κουβά

 

Παρακάτω το link

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=782403

 

Μην το παίρνεις προσωπικά, έχεις να κάνει με τη γενικότερη διαρρύθμιση του forum.

 

OK ! παιδία δεν υπάρχει πρόβλημα με τους Moderator... Tο θέμα είναι να ανοίξουμε μια κοινότητα για να πετύχουμε τον σκοπό μας και να μην ταλαιπωρούμαστε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Stl08 με τον τρόπο σου, χάνεις το δίκιο σου...δεν είναι ανάγκη να επαναλαμβάνεσαι, μιας και πρωτίστως ''κουράζεις'' με τα ίδια και τα ίδια τα υπόλοιπα μέλη και δευτερευόντως έχεις κάνει ήδη γνωστό το θέμα που σε απασχολεί..

κατάλαβε σε παρακαλώ πολύ , ότι δεν υπάρχει λογική στο να ανοιχτεί νέο τόπικ με θέμα ''τα 3 προβλήματα που έχει το mini''...σκέψου κάποιος να έχει άλλα 2 ξεχωριστά προβλήματα...θα γεμίζαμε με τόπικς τύπου: ''τα 2 χειρότερα bugs..'',''τα 3 μεγαλύτερα κολήματα'',''ένα και να καίει''...κτλ κτλ...

παραμένουμε λοιπόν όπως είμαστε, τσεκάρεις σχετικά και το xda,που παρεπιπτόντως καλά έκανες και το ανέφερες εκεί, ως μεγαλύτερη και ειδικότερη κοινότητα και όλα καλά..:)

συνεχίζουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα μπηκα στο msn απο το mini μεσω της εφαρμογης windows live. Αυτο που παρατηρησα αφου βγηκα απο το msn ειναι οτι μου ειχε περαει τις επαφες στο msn στις επαφες του τηλεφωνου. Ξερει κανεις πως αφαιρουνται? Η πως μπορω να τις εννοσω με τις τηλεφωνικες προσθετοντας στις επαφες τα mail?
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα μπηκα στο msn απο το mini μεσω της εφαρμογης windows live. Αυτο που παρατηρησα αφου βγηκα απο το msn ειναι οτι μου ειχε περαει τις επαφες στο msn στις επαφες του τηλεφωνου. Ξερει κανεις πως αφαιρουνται? Η πως μπορω να τις εννοσω με τις τηλεφωνικες προσθετοντας στις επαφες τα mail?

 

Για διαγραφη τηλεφωνο ανοιγεις τις επαφες μενου διαγραφη επαφων , δεν θυμαμαι καλα νομιζω οτι ετσι τις διαγραφεις εχω καιρο να το συνχρωνισω με το msn.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θελω να τα διαγραψω αλλα να μη φαινονται στις επαφες του τηλεφωνου. Τις διεγραψα ηδη μια φορα αλλα οταν ξανανοιξα msn ξανασυγχρονιστηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θελω να τα διαγραψω αλλα να μη φαινονται στις επαφες του τηλεφωνου. Τις διεγραψα ηδη μια φορα αλλα οταν ξανανοιξα msn ξανασυγχρονιστηκαν.

 

Νομιζω οτι καθε φορα που ανοιγεις το msn απο το mini συγχρονιζονται αυτοματα , εχω καιρο να το τσεκαρω μπορει να κανω και λαθος.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Εγω ρωταω τι μπορει να γινει ωστε να μην φαινονται στον τηλεφωνικο καταλογο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα΄από την ημέρα που έβαλα την νέα επίσημη rom σταμάτησαν όλα τα ''γνωστά'' προβλήματα αλλά έπαψε να λειτουργεί το ραδιόφωνο της συσκευής!!! Προσπαθεί να ανοίξει για 5 δευτερόλεπτα αλλά κλείνει την εφαρμογή αυτόματα και τζίφος...!! Εχεις κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Ελληνική ή αγγλική συσκευή έχεις; Ποια rom έβαλες ακριβώς; Hard reset έχεις κάνει;

 

Τι προβληματα ειχες ? αν δεν σου κανει κοπο πες μας σε παρακαλω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι προβληματα ειχες ? αν δεν σου κανει κοπο πες μας σε παρακαλω.

 

Φαντάζομαι απευθύνεσαι στον panos13. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι απευθύνεσαι στον panos13. :rolleyes:

 

Ναι :dizzy: sorry που δεν το διευκρινησα ...

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

απευθύνομαι προς του κατοχους του htc hd mini/htc t5555

αυτες τις μερες σκευτομαι να το παρω.εχω στην κατοχη μου τωρα εδω και 2 χρονια ενα lg-ks20. μου αρεσουν τα wm.

ιντερνετ δεν χρησιμοποιω μονο το τσαμπα wifi.

destinator δεν χρησιμοποιω

 

θελω να ρωτησω αν αξιζει,σχετικα με τι ηχειο εχει,αν υπαρχουν προβληματα με το σημα γενικοτερα αν εχουν εμφανιστει μικροπροβληματακια.....διαβασα αρκετες σελιδες αλλα λογω διαβασματος για πανελληνιες δεν προλαβαινω να τις διαβασω ολες....

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

απευθύνομαι προς του κατοχους του htc hd mini/htc t5555

αυτες τις μερες σκευτομαι να το παρω.εχω στην κατοχη μου τωρα εδω και 2 χρονια ενα lg-ks20. μου αρεσουν τα wm.

ιντερνετ δεν χρησιμοποιω μονο το τσαμπα wifi.

destinator δεν χρησιμοποιω

 

θελω να ρωτησω αν αξιζει,σχετικα με τι ηχειο εχει,αν υπαρχουν προβληματα με το σημα γενικοτερα αν εχουν εμφανιστει μικροπροβληματακια.....διαβασα αρκετες σελιδες αλλα λογω διαβασματος για πανελληνιες δεν προλαβαινω να τις διαβασω ολες....

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Είναι αρκετά όμορφο και πρόκειται για στιβαρή συσκευή. Πρόβλημα με το σήμα δεν υπάρχει. Το ηχείο του δεν φένεται να έχει κάποιο πρόβλημα , εάν και πότε δεν ακούω mp3 απο το εξωτερικό ηχείο.

 

Υπάρχουν μερικά προβλήματακια, που θέλουμε να πιστεύουμε οτι με την επόμενη ROM θα διορθώθουν..Το Destinator μπόρεις επίσης να το βάλεις εάν θέλεις, δούλευει άψογα.

 

Η μπατάρια του, εμένα μου κρατά περίπου 3 μέρες.. Μμε υπερβολική χρήση περίπου στις 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα ακουω...

τι ειδους προβληματακια ομως εννοεις?

 

2 ειναι τα βασικα προβληματα στο mini εχει ενα θεμα με το ηχο δεν τον κραταει σταθερο και πρεπει να να πατας το πλαινο πληκτρο της εντασης ,θελουμε να πιστεουμε πως καποια στηγμη η htc θα βγαλει καποιο update που θα διορθωθουν αυτες οι παιδικες ασθενιες, και στις αναπαντητες κλησεις πολλες φορες σου δειχνει αλλο αριθμο και οχι αυτον που σε καλεσε. Βεβαια υπαρχει και η πιθανοτητα το mini που θα παρεις να μην εχει καποιο προβλημα { αν και μεχρι στιγμης το προβλημα με τον ηχο τον εχουν αρκετοι} Αυτα τα ολιγα... φιλε stl08 εμενα 3 μερες η μπαταρια δεν βγαζει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

3 μερες δεν βγαζει με τιποτα μη γελιομαστε. Με κανονικη χρηση εμενα με βγαζει 2, ισως 2 και κατι ψιλα. Αν ανοιξω wifi και μιλησω παραπανω μπορει και στη μερα πανω να χρειαστει να το φορτισω. Οσον αφορα το θεματακι με τον ηχο δεν το εχω, αλλα με τις αναπαντητες ναι. Btw στο ερωτημα που΄χα κανει πριν 6-7 post ξερει κανεις να απαντησει?
Link to comment
Share on other sites

3 μερες δεν βγαζει με τιποτα μη γελιομαστε. Με κανονικη χρηση εμενα με βγαζει 2, ισως 2 και κατι ψιλα. Αν ανοιξω wifi και μιλησω παραπανω μπορει και στη μερα πανω να χρειαστει να το φορτισω. Οσον αφορα το θεματακι με τον ηχο δεν το εχω, αλλα με τις αναπαντητες ναι. Btw στο ερωτημα που΄χα κανει πριν 6-7 post ξερει κανεις να απαντησει?

 

Εμένα μου κρατά περίπου 3 μέρες. ΑΛΛΑ χωρίς να το σκαλίζω, χωρίς να ανοίγω Wi-Fi και να έχω περίπου 4 κλήσεις την ημέρα..Η χρήση Wi-Fι ρουφά πολύ μπαταρία, όταν το έχω και εγώ ανοιχτό τότε μειώνεται κατακόρυφα η ζωή της μπαταρίας..

Σχετικά με το πρόβλημα του ήχου που δεν το έχεις, ένα μόνο έχω να πώ.. Είσαι ΤΥΧΕΡΟΣ !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η χρήση Wi-Fι ρουφά πολύ μπαταρία, όταν το έχω και εγώ ανοιχτό τότε μειώνεται κατακόρυφα η ζωή της μπαταρίας..

 

Το GPS να δεις τι ρουφάει! :rolleyes:

 

Όπως επίσης και το bluetooth, όχι βέβαια στον ίδιο βαθμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής από την μέρα που το πήρα. Μόλις περάσουν δύο λεπά περίπου συνεχούς συνομιλίας ο συνομιλητής δεν με ακούει. Είναι πρόβλημα της Vodafone ή έχω ενεργοποιήσει κάτι που δεν επιτρέπει μεγαλύτερη συνομιλία και πως να το απενεργοποιήσω. Μπορεί κανείς να βοηθήσει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής από την μέρα που το πήρα. Μόλις περάσουν δύο λεπά περίπου συνεχούς συνομιλίας ο συνομιλητής δεν με ακούει. Είναι πρόβλημα της Vodafone ή έχω ενεργοποιήσει κάτι που δεν επιτρέπει μεγαλύτερη συνομιλία και πως να το απενεργοποιήσω. Μπορεί κανείς να βοηθήσει ευχαριστώ

 

πρεπει να κανεις hard reset και να ξαναστησεις το mini απο την αρχη εχει αναφερθει και παλιοτερα, επαφες περασμενες στο mini θα διαγραφουν , πια εκδοση rom εχει το mini , εχεις περασει την καινουργια rom ? Kαποιο αλλο προβλημα εχεις αντιμετωπισει ...

 

Όπως επίσης και το bluetooth, όχι βέβαια στον ίδιο βαθμό.

με το bluetooth ανοιχτο δεν εχει μεγαλη διαφορα , απο την πρωτη μερα που το πηρα μονο με bt ακουστικο μιλαω περιπου 2 μερες βγαζει η μπαταρια.:rolleyes:

Edited by Nikos_s3

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επαφες περασμενες στο mini θα διαγραφουν ,

 

Γιαυτό καλύτερα να κάνει χρήση του pim backup πριν το hard reset.

 

Επίσης... τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται από τους κανονισμούς του forum. Για αυτό το λόγο υπάρχει η δυνατότητα της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Η Rom είναι 1.07.482.1 ΕLL (85429) είδα οτι υπάρχει update support htc αναρρωτιέμαι ωστόσο αν έχει ελληνικό μενού και αν θα λύσει το πρόβλημα. Όσο για το pim backup χρειάζεται εγκατάσταση στο pc ή στο Mini?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Η Rom είναι 1.07.482.1 ΕLL (85429) είδα οτι υπάρχει update support htc αναρρωτιέμαι ωστόσο αν έχει ελληνικό μενού και αν θα λύσει το πρόβλημα. Όσο για το pim backup χρειάζεται εγκατάσταση στο pc ή στο Mini?

Eλληνικη ειναι δεν θα εχεις προβλημα , αν αποφασισεις να την περασεις στο τελος της εγκαταστασης θα κανεις hard reset και μετα θα ξαναστησεις το mini , 99% το προβλημα που αντιμετοπιζεις θα λυθει, αλλοι κατοχοι mini μετα απο hard το προβλημα λυθηκε, το pim backup εγκατασταση στο mini και soft reset η reboot απο το on \off .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το pim backup εγκατασταση στο mini και soft reset η reboot απο το on \off .

 

Η εγκατάσταση μπορεί να γίνει και στην κάρτα μνήμης. Το soft reset δεν είναι απαραίτητο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...