Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά κατέβασα το Nodata και χωρίς να έχω βάλει μέσα τη sim στο τηλέφωνο το πέρασα στο κινητό από τον υπολογιστή με bluetooth....όταν πάω να το ανοίξω μου λέει οτι έγινε λάθος και δεν το εγκαθιστά!!!Το αρχείο το έβαλα έτσι όπως το κατέβασα!!Επειδή δεν τα γνωρίζω και πολύ καλά μπορεί κάποιος να μου πει τι θα κάνω???

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4.5 ειναι η εκδοση

 

Καντο απεγκατασταση απο το pc σου και ξαναπερασε το και ξαναδοκιμασε

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να απενεργοποιήσω το Τ9 στα μηνύματα??Και κάτι ακόμη...πώς ανεβάζω Video από το youtube στο Facebook Μέσω κινητού?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να απενεργοποιήσω το Τ9 στα μηνύματα??

 

Δεν είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής αλλά εάν πας Start / Settings / Menu / All Settings / Personal / Input, στο Options πρέπει να υπάρχει η σχετική επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν κάνεις τη μετάφραση δεν οδηγείσαι εκεί;

 

Στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η αντίστοιχη επιλογή του Personal;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις τη μετάφραση δεν οδηγείσαι εκεί;

 

Στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η αντίστοιχη επιλογή του Personal;

 

To βρήκα κάπου αλλού!Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι βέβαια να λέμε και τη λύση εκτός του προβλήματος γιατί μπορεί να έχει και άλλος κάτοχος την ίδια απορία. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα ROM για το mini !!! Γνώριζει κανένας εάν μπορώ να περάσω την EUROPE ROM γιατι μου αρέσει περισσότερο το menu των Windows και το Manila να είναι στα Αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση κανονικοτατα χωρις προβλημα κανενα.Ολα καλα αλλα οπως λεει και ο φιλος πριν μπορουμε να το κανουμε ολο αγγλικα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση και επιτέλους έφτιαξε η ανταπόκριση της οθόνης στο άγγιγμα! Είναι πλέον πολύ πιο έυκολο να πληκτρολογήσεις. Σχεδόν όλα τα γράμματα εμφανίζονται σωστά με την πρώτη προσπάθεια και η ταχύτητα ανταπόκρισης έχει βελτιωθεί σε όλα τα σημεία. :):):)
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγήκε νέα ROM για το mini !!! Γνώριζει κανένας εάν μπορώ να περάσω την EUROPE ROM γιατι μου αρέσει περισσότερο το menu των Windows και το Manila να είναι στα Αγγλικά

 

Επίσημα όχι. Δεν μπορείς να αλλάξεις το interface της συσκευής σου μιας και οι άδειες της Microsoft για κάθε συσκευή είναι αποκλειστικά για μία και συγκεκριμένη γλώσσα λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα όχι. Δεν μπορείς να αλλάξεις το interface της συσκευής σου μιας και οι άδειες της Microsoft για κάθε συσκευή είναι αποκλειστικά για μία και συγκεκριμένη γλώσσα λειτουργικού.

 

ανεπισημα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω τα αρχεία που μου έρχονται μέσω bluetooth να πηγαίνουν κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και όχι στο τηλέφωνο??
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω και εγω την συσκευη αλλα αν πας στις ρυθμισεις στο sence και πατισεις κατω δεξια επιλογες θα σου βγαλει της ρυθμισεις των windows.Εκει αν πατησεις το bt και το ανοιξεις στα αριστερα εχει εικονιδειο με γραναζια και καπου περισσοτερες επιλογες..Εκει φυσιολογικα θα βρεις και θα βαλεις την διαδρομη που θες...Ετσι ειναι στο hd2 τουλαχιστον

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω τα αρχεία που μου έρχονται μέσω bluetooth να πηγαίνουν κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και όχι στο τηλέφωνο??

 

Pυθμισεις μενου περισσοτερα bluetooth το εικονειδιο με τα γραναζια, ανοιγεις το περισσοτερα προσθετες επιλογες ,μεταφορα αρχειων και τικαρεις την καρτα...

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη soft reset & power off {post *6 } Εγκατασταση στην συσκευη του mini http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=641755

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση και επιτέλους έφτιαξε η ανταπόκριση της οθόνης στο άγγιγμα! Είναι πλέον πολύ πιο έυκολο να πληκτρολογήσεις. Σχεδόν όλα τα γράμματα εμφανίζονται σωστά με την πρώτη προσπάθεια και η ταχύτητα ανταπόκρισης έχει βελτιωθεί σε όλα τα σημεία. :):):)

 

Σβήστηκαν όλα τα προγράμματα και οι επαφές σου?ακόμα και το copilot που είχε μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκαν όλα τα προγράμματα και οι επαφές σου?ακόμα και το copilot που είχε μέσα?

 

Καλημερα οι αρχικες εφαρμογες του mini οπως το you tube το faceboook δεν σβηνονται, οι επαφες σου τα sms σου και{ οι φωτο} που εχεις τραβηξει και δεν εχεις αποθηκευση στην sd σβηνονται. χρειαζεται να βρεις μια εφαρμογη για full back up νομιζω οτι δεν ειναι free για να τα ξαναπερασεις . Δες και αυτο http://sn1-p3.myphone.microsoft.com/mkweb/Start.po?mkt=el-GR Το copilot αν δεν το εχεις ενεργοποιηση δεν σβηνεται, αν ομως το εχεις ενεργοποιηση χρειαζετε και σε αυτο back up και καποια διαδικασια για τον κωδικο ανακτησης την οποια δεν γνωριζω...

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οι αρχικες εφαρμογες του mini οπως το you tube το faceboook δεν σβηνονται, οι επαφες σου τα sms σου και{ οι φωτο} που εχεις τραβηξει και δεν εχεις αποθηκευση στην sd σβηνονται. χρειαζεται να βρεις μια εφαρμογη για full back up νομιζω οτι δεν ειναι free για να τα ξαναπερασεις . Δες και αυτο http://sn1-p3.myphone.microsoft.com/mkweb/Start.po?mkt=el-GR Το copilot αν δεν το εχεις ενεργοποιηση δεν σβηνεται, αν ομως το εχεις ενεργοποιηση χρειαζετε και σε αυτο back up και καποια διαδικασια για τον κωδικο ανακτησης την οποια δεν γνωριζω...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, εχω κανει backup sto pc , to copilot ηταν 15μερες δοκιμαστικό και θα προτιμούσα να σβηνόταν γιατι δεν βρισκω πουθενα την απεγκατασταση του....οι ρυθμισεις που εχω προσθέσει, π.χ. το cleartype και τους διάφορους κωδικούς των mail θα πρεπει να τα ξαναβάλω?

Link to comment
Share on other sites

με το service τι γινετε??? μου εσπασε το εξωτερικο τζαμι.... και μου επεσε απο το τραπεζακι..! άλλα κινητα εχουν πεσει απο μηχανη εχουν 'φαει" κλοτσιες και δεν επαθαν τιποτα...! και ερχετε και το service ,που ειναι στην Αγια Παρασκευη, και σου λεει "130 ΕΥRO":cry: για ολοι την οθονη ενω δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ μονο το τζαμι.

Ξερει κανεις αν αλλαζει μονο το τζαμι...? :(:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το service τι γινετε??? μου εσπασε το εξωτερικο τζαμι.... και μου επεσε απο το τραπεζακι..! άλλα κινητα εχουν πεσει απο μηχανη εχουν 'φαει" κλοτσιες και δεν επαθαν τιποτα...! και ερχετε και το service ,που ειναι στην Αγια Παρασκευη, και σου λεει "130 ΕΥRO":cry: για ολοι την οθονη ενω δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ μονο το τζαμι.

Ξερει κανεις αν αλλαζει μονο το τζαμι...? :(:mad::mad::mad:

 

http://cgi.ebay.co.uk/LCD-Display-Screen-Repair-Part-TL-HTC-HD-Mini-T5555-/110554654346?cmd=ViewItem&pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item19bd92268a

http://cgi.ebay.co.uk/new-original-HTC-HDMINI-HD-MINI-LCD-srceen-display-/280525068062?cmd=ViewItem&pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item415098d71e

http://cgi.ebay.co.uk/FULL-LCD-Display-Touch-Screen-HTC-HD-Mini-T5555-/110550697037?cmd=ViewItem&pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item19bd55c44d

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, εχω κανει backup sto pc , to copilot ηταν 15μερες δοκιμαστικό και θα προτιμούσα να σβηνόταν γιατι δεν βρισκω πουθενα την απεγκατασταση του....οι ρυθμισεις που εχω προσθέσει, π.χ. το cleartype και τους διάφορους κωδικούς των mail θα πρεπει να τα ξαναβάλω?

 

Το copilot δεν σβηνεται ,νομιζω οτι πιθανον να διαγραφετε απο καποιο φακελο θα το ψαξω και θα πω θελω και εγω να το βγαλω. Για το clear και τους κωδικους αν δεν γινει buck up ναι θα τα ξαναεγκαταστησεις ...

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...