Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εναλλακτικά υπάρχει και η λύση του ebay. Θα βρεις τα ανταλλακτικά σε πολύ καλύτερες τιμές.

 

τα ανταλλακτικα ναι, αλλα ποιος κανει την "εγχειρηση"?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Υπάρχουν κάποιοι "ειδικοί" που κυκλοφορούν. Εκτός αυτού, μπορείς να πας τα ανταλλακτικά στην ACE Hellas, να κάνουν αυτοί την "εγχείρηση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιοι "ειδικοί" που κυκλοφορούν. Εκτός αυτού, μπορείς να πας τα ανταλλακτικά στην ACE Hellas, να κάνουν αυτοί την "εγχείρηση".

 

χμμμ!! ενδιαφερον... δεν το ηξερα πως γινοταν κ ετσι!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμμ!! ενδιαφερον... δεν το ηξερα πως γινοταν κ ετσι!

 

Όχι ότι γίνεται εύκολα, αλλά αν έχεις τον κατάλληλο τρόπο... δεν έχουν δικαίωμα να αρνηθούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αυτό το Update που έχουνε βγάλει διορθώνει αυτό το πρόβλημα ??

Να στείλω εμαιλ δεν υπάρχει πρόβλημα.. Εάν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου το email τους και το στέλνω άμεσα..

 

Απλά ρωτώ πάλι και ίσως γίνομαι κουραστικός, αυτό το Update διορθώνει σίγουρα αυτό το πρόβλημα ??

Δεν γνωριζω αν το συγκεκριμενο υpdate λυνει το προβλημα που εχουμε εμεις ,ΘΕΛΩ να πιστευω πως οταν δωσουν το σωστο update το προβλημα θα λυθει .Εγω απο την μερια μου ενημερωσα καποιον κ γιαννη στην htc για το προβλημα που αντιμετωπιζω.Mail απο το link της htc εστειλα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα το σηριαλ με το update του ηχου συνεχιζετε κανονικα, πριν απο λιγες μερες μου ζητηθηκε απο την htc να στειλω με screenshot το μηνυμα σφαλματος που βγαζει το pc μου μετα την διακοπη της εγκαταστασης , το εστειλα .Η χθεσινη απαντηση τους ηταν δοκιμαστε να το περασετε απο αλλο pc , τους εχω προλαβει εχω δοκιμασει ηδη και vista & win 7 και αυτο τους απαντησα. Η σημερινη τους απαντηση ,να περιμενω 3 εργασιμες ημερες ωστε να γινει διαδικασια κλιμακωσης σε ανωτερο ωστε να υπαρξει λυση στο προβλημα .Ξανα λεω και παλι, παρακαλω οποιος φιλος με mini εχει προβλημα στον ηχο να στειλει mail στην htc ευχαριστω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια και τα ίδια φύλε μου,μεχρι που μου είπαν οτι φταίει η κάρτα sim (3g) ,αλλά τίποτα!!!μου έρχεται ώρες ώρες να το σπάσω,θα το πάω για service να τελειώνει!!!

 

 

Παιδιά είστε οι άνθρωποί μου!!!!!!!!!! Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου, που το χρησιμοποιώ σαν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ!!!! και κοντεύω να τρελαθώ! Δεν ήξερα σε ποιον να απευθυνθώ και πως να το περιγράψω!!! Εναι απίστευτα εκνευριστικό ιδιαίτερα κάποιες στιγμές που παλεύεις για την πώληση και ξαφνικά σε χάνει ο πελάτης! Δεν είδα κάποια νέα σας απάντηση για το πως αντιμετωπίσατε το συγκεκριμένο πρόβλημα. Υπάρχει λύση ή να το σπάσω και να γυρίσω σε κανα απλούστερο, μόνο για κλήσεις και μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε οι άνθρωποί μου!!!!!!!!!! Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου, που το χρησιμοποιώ σαν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ!!!! και κοντεύω να τρελαθώ! Δεν ήξερα σε ποιον να απευθυνθώ και πως να το περιγράψω!!! Εναι απίστευτα εκνευριστικό ιδιαίτερα κάποιες στιγμές που παλεύεις για την πώληση και ξαφνικά σε χάνει ο πελάτης! Δεν είδα κάποια νέα σας απάντηση για το πως αντιμετωπίσατε το συγκεκριμένο πρόβλημα. Υπάρχει λύση ή να το σπάσω και να γυρίσω σε κανα απλούστερο, μόνο για κλήσεις και μηνύματα?

 

Κανε hard reset , την νεα rom την περασες?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει hard reset 3 φορές μέχρι τώρα και δεν έγινε τίποτα, θα δοκιμάσω και τη νέα rom μπας και δω καμία αλλαγη, αν και απ ότι διάβασα η διαδικασία φαίνεται αρκετά πολύπλοκη και φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία και χάσω τα δεδομένα μου (επαφές, ημερολόγιο κλπ) Δεν ξέρω και πως να κάνω συγχρονισμό μέσω outlook και έχω πελαγώσει! Ελπίζω το SPB backup που χρησιμοποίησα και στα προηγούμενα ηαρδ ρεσετ να με βγάλει πάλι ασπροπρόσωπο και με την εγκατάσταση της νέας rom
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία και χάσω τα δεδομένα μου (επαφές, ημερολόγιο κλπ)

 

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... PIM Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφου με το hard reset δεν λυθηκε το προβλημα , περνα την νεα rom ,μολις τελιωσει η εγκατασταση κανε hard reset για να ολοκληρωθη η εγκατασταση . Παρακολουθησε πως θα παει με την νεα rom και αν το προβλημα συνεχιζεται , επικοινωνησε με το service ace hellas και ενα mail στην htc με το προβλημα που αντιμετωπιζεις.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

επίσης υπάρχει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που σου δείχνει στο Lock Screen σε περιπτώση που σε καλέσει κάποιος και δεν προλάβεις να το δείς…... Μάλλον Δείχνει τον προηγούμενο αριθμό αντί το τηλέφωνο της χαμένης κλήσης.

Έχει κανένας αντιμετώπισει το ίδιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Κατα την συνταξη SMS στα Ελληνικα δεν εχω επιλογη για πεζα γραμματα παρα μονο Κεφαλαια. Ετσι ειναι η κανω καποιο λαθος?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατα την συνταξη SMS στα Ελληνικα δεν εχω επιλογη για πεζα γραμματα παρα μονο Κεφαλαια. Ετσι ειναι η κανω καποιο λαθος?

Ευχαριστω

 

Το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία για την περίπτωση των 160 χαρακτήρων/sms. Εν ολίγοις... έτσι είναι.

 

(Μην μπερδεύεσαι με άλλες συσκευές που γράφουν πεζά, γίνεται η μετατροπή κατά την αποστολή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία για την περίπτωση των 160 χαρακτήρων/sms. Εν ολίγοις... έτσι είναι.

 

(Μην μπερδεύεσαι με άλλες συσκευές που γράφουν πεζά, γίνεται η μετατροπή κατά την αποστολή).

Ευχαριστω πολυ.Επειδη θαθελα να γραφω σε πεζα δεν υπαρχει καποια λυση εστω και λιγοτερων χαρακτηρων/sms?

Link to comment
Share on other sites

επίσης υπάρχει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που σου δείχνει στο Lock Screen σε περιπτώση που σε καλέσει κάποιος και δεν προλάβεις να το δείς…... Μάλλον Δείχνει τον προηγούμενο αριθμό αντί το τηλέφωνο της χαμένης κλήσης.

Έχει κανένας αντιμετώπισει το ίδιο πρόβλημα ;

 

Εγω φιλε και καποιοι αλλοι απο το forum , εχει αναφερθη σε προηγουμενα post Υπαρχει νομιζω μια λυση στους xda ,δεν το εχω δοκιμασει . Ριξε μια ματια μηπως και σου δουλεψει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε και καποιοι αλλοι απο το forum , εχει αναφερθη σε προηγουμενα post Υπαρχει νομιζω μια λυση στους xda ,δεν το εχω δοκιμασει . Ριξε μια ματια μηπως και σου δουλεψει.

 

δεν μπορώ δυστυχώς να το βρώ . Μήπως έχει κάποιο link ?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ δυστυχώς να το βρώ . Μήπως έχει κάποιο link ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=711719

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Επειδη θαθελα να γραφω σε πεζα δεν υπαρχει καποια λυση εστω και λιγοτερων χαρακτηρων/sms?

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων τσέκαρε το use unicode when necessary και θα στέλνεις με μικρά 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων τσέκαρε το use unicode when necessary και θα στέλνεις με μικρά 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα

 

Ετσι το ειχα ρυθμισει αλλα δεν..

 

Τελικα θελει και ''ρυθμισεις->τοπικες ρυθμισεις και κειμενο->εισαγωγη κειμενου->επιλογες εισαγωγης->λοιπα->

->ρυθμισεις SMS -> OFF οποτε στελνει μηνυματα 70χαρακτηρων/SMS και ολα κομπλε. Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Edited by Takissc5
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το ειχα ρυθμισει αλλα δεν..

 

Τελικα θελει και ''ρυθμισεις->τοπικες ρυθμισεις και κειμενο->εισαγωγη κειμενου->επιλογες εισαγωγης->λοιπα->

->ρυθμισεις SMS -> OFF οποτε στελνει μηνυματα 70χαρακτηρων/SMS και ολα κομπλε. Ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

ευχαριστώ για τις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Αντιμετωπίζω το εξής παράδοξο...

Η Εταιρία στην οποια εργάζομαι θέλει να προμηθευτεί απο Vodafone το HD Mini για συγκεκριμένους λόγους. Το πρόβλημα ειναι οτι πρωτού γίνει η αγορά (20+ τεμμαχιων) πρέπει να δοκιμάσω στο HD Mini ένα προγραμματακι το οποιο χρησιμοποιουμε για database sync με τους server μας, και το οποιο τρεχει κανονικα στο HD όσο και στο HD2 που έχω. Οι κύριοι της Voda δεν δίνουν εστω απο τα demo τους ενα HDmini για 5 λεπτα.. μήπως θα μπορούσε κάποιος απο τους κατόχους να βοηθήσει? ήτοι να βρεθουμε και να βαλω την sim καρτα μου και να κανω δοκιμή? Σας ευχαριστώ όλους (περιοχή κατα προτίμηση Μαρούσι-Χαλανδρι)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε πρώτη φάση σιγουρέψου ότι η εφαρμογή παίζει σε HVGA ανάλυση. Κάποιος κάτοχος θα σε βοηθήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μπορειτε να μου προτεινετε καποιο bluetooth φορητο car kit για το mini?

(χρησιμοποιω 2 αυτοκινητα και πρεπει να το μεταφερω απο το ενα στο αλλο)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...