Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το service τι γινετε??? μου εσπασε το εξωτερικο τζαμι.... και μου επεσε απο το τραπεζακι..! άλλα κινητα εχουν πεσει απο μηχανη εχουν 'φαει" κλοτσιες και δεν επαθαν τιποτα...! και ερχετε και το service ,που ειναι στην Αγια Παρασκευη, και σου λεει "130 ΕΥRO":cry: για ολοι την οθονη ενω δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ μονο το τζαμι.

Ξερει κανεις αν αλλαζει μονο το τζαμι...? :(:mad::mad::mad:

Kανε μια αναζητηση στο e-bay μηπως εχει βγει τζαμι για αντικατασταση, και αν μπορεις να το αλλαξεις μονο σου .Αλλιως δεν σε βλεπω να γλυτωνεις την ace .Παντα το htc μεσα σε θηκη και screen protector στην οθονη..

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το copilot δεν σβηνεται ,νομιζω οτι πιθανον να διαγραφετε απο καποιο φακελο θα το ψαξω και θα πω θελω και εγω να το βγαλω. Για το clear και τους κωδικους αν δεν γινει buck up ναι θα τα ξαναεγκαταστησεις ...

 

Ότι είναι αρχείο του συστήματος και περιλαμβάνεται στην ROM δεν μπορείς να το πειράξεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σβήσεις το εικονίδιο από το start menu.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να εγκαταστήσω και εγώ τη Rom,μήπως γνωρίζει κανείς πώς μεταφέρω τις επαφές μου στην sim,έτσι ώστε να μην τις χάσω?
Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεται να αντιγράψεις τις επαφές σου στη σιμ,χρησιμοποίησε το ppcpimbackup http://www.dotfred.net/default.htm κρατάς ένα backup στην κάρτα μνήμης και το επαναφέρεις αφού περάσεις την νέα ρομ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να εγκαταστήσω και εγώ τη Rom,μήπως γνωρίζει κανείς πώς μεταφέρω τις επαφές μου στην sim,έτσι ώστε να μην τις χάσω?

 

Επαφές - Μενού - Προβολή - Επαφές - Μενού - Διαχείριση SIM - Μενού - Επαφές σε SIM... - Τέλος

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι αρχείο του συστήματος και περιλαμβάνεται στην ROM δεν μπορείς να το πειράξεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σβήσεις το εικονίδιο από το start menu.

Στο hd2 μπορείς από το program files να σβήσεις και τον φάκελο copilot και να κερδίσεις καμμιά 10αρια mb.Μετά από hard reset,επανέρχεται και πάλι.Το ίδιο πιθανόν να ισχύει και στο mini

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να εγκαταστήσω και εγώ τη Rom,μήπως γνωρίζει κανείς πώς μεταφέρω τις επαφές μου στην sim,έτσι ώστε να μην τις χάσω?

 

Το πιο εύκολο ειναι να κανεις συγχρονισμό με outlook και μετα μπορεις να αλλαξεις την rom

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εύκολο ειναι να κανεις συγχρονισμό με outlook και μετα μπορεις να αλλαξεις την rom

 

α. δεν αναφέρομαι σε e-mails,αλλά σε επαφές τηλεφώνου!Αυτό γίνεται στο Outllook??Και αν ναι, πώς το κάνω?

β.Έχω το τηλέφωνο μία εβδομάδα τώρα και δεν έχω εγκαταστήσει καμία rom!!Μήπως γίνεται να με διαφωτίσεις από πού τις βρίσκω για να τις κατεβάσω και πώς κάνω την εγκατάσταση? :O

Link to comment
Share on other sites

Στο hd2 μπορείς από το program files να σβήσεις και τον φάκελο copilot και να κερδίσεις καμμιά 10αρια mb.Μετά από hard reset,επανέρχεται και πάλι.Το ίδιο πιθανόν να ισχύει και στο mini

 

Το ιδιο iσχυει φιλε bbbb και στο mini... Που πηγε το update της rom παιδια και δεν το βρισκω...

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

α. δεν αναφέρομαι σε e-mails,αλλά σε επαφές τηλεφώνου!Αυτό γίνεται στο Outllook??Και αν ναι, πώς το κάνω?

β.Έχω το τηλέφωνο μία εβδομάδα τώρα και δεν έχω εγκαταστήσει καμία rom!!Μήπως γίνεται να με διαφωτίσεις από πού τις βρίσκω για να τις κατεβάσω και πώς κάνω την εγκατάσταση? :O

Kανε πρωτα αυτη την διαδικασια, αν δεν την εχεις κανει http://www.microsoft.com/windowsmobile/el-gr/help/getstarted/getstarted.mspx και μετα περνας το update...

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

α. δεν αναφέρομαι σε e-mails,αλλά σε επαφές τηλεφώνου!Αυτό γίνεται στο Outllook??Και αν ναι, πώς το κάνω?

β.Έχω το τηλέφωνο μία εβδομάδα τώρα και δεν έχω εγκαταστήσει καμία rom!!Μήπως γίνεται να με διαφωτίσεις από πού τις βρίσκω για να τις κατεβάσω και πώς κάνω την εγκατάσταση? :O

 

Εάν εχεις winxp θα πρέπει να βάλεις το activesync(νομίζω έκδοση 4,2 ή 4,5).Μόλις γίνει εγκατάσταση θα συνδέσεις το κινητό στο pc.Θα σε ρωτήσει τι ακριβως θελεις να κάνεις συγχρονισμό(επαφές,email,κλπ).Πρεπει να προσέξεις όταν τα επιλέξεις αυτά που θα κάνεις συγχρονισμό,πιθανό να σου βγάλει εάν θέλεις να κάνεις αντικατάσταση η συνδυασμό των προς συγχρονισμό δεδομένων που θα αντικατασταθούν.Εάν δεν έχεις επαφές στο Outlook κάνε αντικατασταση ΄στο Outlook.

Εάν έχεις win7 μόλις συνδέσεις το κινητό εάν δεν κάνω λάθος θα σου προτείνει να κάνεις εγκατάσταση το windows mobile device center. εκεί θα ακολουθήσεις σχεδόν τα ίδια βήματα με το activesync.

όσο για τις rom θα πρεπει να προσέξεις γιατί εάν πάθει κάτι το κινητό χάνεις την εγγύηση.

1. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=694409

δες το Post αυτό και ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του.

2. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=700548

κατέβασε όποια rom από τις τρεις έχει εκεί.Δεν ξέρω να σου πω τις διαφορές τους,μόνο σε ότι έχει να κάνει με την έκδοση των windows αλλάζει.Κατά τα άλλα δεν έχουν διαφορές. ΜΕτά συνδέεις το κινητό και μόλις έχει συγχρονιστεί τρέχεις το αρχείο MINI_SSPL.exe. Απαραίτητο η μπαταρία σου να είναι φορτισμένη πάνω από 50%. Λογικά από ότι έχω διαβάσει δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Δεν το έχω κάνει εγώ ακόμα λόγω του΄ότι η συσκευή είναι στην 1η εβδομάδα.

Ελπίζω να βοήθησα.Ότι άλλο θες πες μου

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Εάν εχεις winxp θα πρέπει να βάλεις το activesync(νομίζω έκδοση 4,2 ή 4,5).Μόλις γίνει εγκατάσταση θα συνδέσεις το κινητό στο pc.Θα σε ρωτήσει τι ακριβως θελεις να κάνεις συγχρονισμό(επαφές,email,κλπ).Πρεπει να προσέξεις όταν τα επιλέξεις αυτά που θα κάνεις συγχρονισμό,πιθανό να σου βγάλει εάν θέλεις να κάνεις αντικατάσταση η συνδυασμό των προς συγχρονισμό δεδομένων που θα αντικατασταθούν.Εάν δεν έχεις επαφές στο Outlook κάνε αντικατασταση ΄στο Outlook.

Εάν έχεις win7 μόλις συνδέσεις το κινητό εάν δεν κάνω λάθος θα σου προτείνει να κάνεις εγκατάσταση το windows mobile device center. εκεί θα ακολουθήσεις σχεδόν τα ίδια βήματα με το activesync.

όσο για τις rom θα πρεπει να προσέξεις γιατί εάν πάθει κάτι το κινητό χάνεις την εγγύηση.

1. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=694409

δες το Post αυτό και ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του.

2. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=700548

κατέβασε όποια rom από τις τρεις έχει εκεί.Δεν ξέρω να σου πω τις διαφορές τους,μόνο σε ότι έχει να κάνει με την έκδοση των windows αλλάζει.Κατά τα άλλα δεν έχουν διαφορές. ΜΕτά συνδέεις το κινητό και μόλις έχει συγχρονιστεί τρέχεις το αρχείο MINI_SSPL.exe. Απαραίτητο η μπαταρία σου να είναι φορτισμένη πάνω από 50%. Λογικά από ότι έχω διαβάσει δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Δεν το έχω κάνει εγώ ακόμα λόγω του΄ότι η συσκευή είναι στην 1η εβδομάδα.

Ελπίζω να βοήθησα.Ότι άλλο θες πες μου

Καλή επιτυχία

 

Ευχαριστώ..αν κι εγώ μία εβδομάδα το έχω το κινητό!Παίζει κάποιο ρόλο?Κι επίσης και μια άλλη διευκρίνηση:όταν λες να προσέξω αν χαλάσει το κινητό τι εννοείς?Οι rom δεν είναι τις htc???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..αν κι εγώ μία εβδομάδα το έχω το κινητό!Παίζει κάποιο ρόλο?Κι επίσης και μια άλλη διευκρίνηση:όταν λες να προσέξω αν χαλάσει το κινητό τι εννοείς?Οι rom δεν είναι τις htc???

 

Οι συγκεκριμένες rom δεν είναι της htc.Δεν χαλάει τοσο εύκολα αλλα μπορεί και να γίνει.Εγώ εχω και ενα diamond και του έχω αλλάξει πάρα πολλές φορές την rom και δεν εχω παθει τίποτα.Απλα στο είπα για προειδοποίηση,όχι για να σε τρομάξω.Απλά είπα να μην μπω στην διαδικασία να το πειράξω για λίγο καιρό.Μετά θα τραβήξει και αυτό το δρόμο του diamond....:D

Edited by loulou_loulou
Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες rom δεν είναι της htc.Δεν χαλάει τοσο εύκολα αλλα μπορεί και να γίνει.Εγώ εχω και ενα diamond και του έχω αλλάξει πάρα πολλές φορές την rom και δεν εχω παθει τίποτα.Απλα στο είπα για προειδοποίηση,όχι για να σε τρομάξω.Απλά είπα να μην μπω στην διαδικασία να το πειράξω για λίγο καιρό.Μετά θα τραβήξει και αυτό το δρόμο του diamond....:D

 

''Οι συγκεκριμένες rom δεν είναι της htc".....Ε απο που το έβγαλες αυτο το συμπέρασμα?αφού ειναι στο επίσημο site της htc......

Link to comment
Share on other sites

''Οι συγκεκριμένες rom δεν είναι της htc".....Ε απο που το έβγαλες αυτο το συμπέρασμα?αφού ειναι στο επίσημο site της htc......

 

Αν ειδες το Link ειναι στο xda (rom tom photon)και δεν είναι shiped rom.

Νομίζω ότι δεν είναι...

Edited by loulou_loulou
Link to comment
Share on other sites

Αν ειδες το Link ειναι στο xda (rom tom photon)και δεν είναι shiped rom.

Νομίζω ότι δεν είναι...

Kαλησπερα τι εχετε παθει και θελετε να το γαργαλησετε το mini απο τοσο νωρις , το βαρεθηκατε και θελετε να βαλετε μαγειρεμενη rom. Εχω την αισθηση πως βιαζεστε...

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα τι εχετε παθει και θελετε να το γαργαλησετε το mini απο τοσο νωρις , το βαρεθηκατε και θελετε να βαλετε μαγειρεμενη rom. Εχω την αισθηση πως βιαζεστε...

 

Εγώ ακόμα αντιστέκομαι στην αλλαγή.Μια χαρά μου φαίνεται προς το παρόν.Στο μέλλον όμως....

Link to comment
Share on other sites

Αν ειδες το Link ειναι στο xda (rom tom photon)και δεν είναι shiped rom.

Νομίζω ότι δεν είναι...

 

Ok, απλά για να μην μπερδευόμαστε, υπάρχουν εδώ http://www.htc.com/gr/support.aspx updates που προφανώς και είναι επίσημα...

για τα υπόλοιπα , όποιος παίρνει το ρίσκο να τα βάλει νομίζω οτι γνωρίζει ήδη αρκετά απο αναβαθμίσεις κινητών κτλ ώστε να τα χρησιμοποιήσει....

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μήπως ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται το 3g; θελω να εχω μόνο δίκτυο gsm

 

Ευχαριστω.

 

Το βρήκα.

Για όποιον το ψάχνει.

Goto [settings] > [Wireless Control] > tap [phone] > scroll down you see [band]

 

Here you can change the settings to 3g and normal GSM

Edited by loulou_loulou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ειδες το Link ειναι στο xda (rom tom photon)και δεν είναι shiped rom.

Νομίζω ότι δεν είναι...

 

Σωστά νομίζεις. Όσο είσαι με μαγειρεμένη rom στη συσκευή σου... είσαι και εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις την official και να την ξανακλειδώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και πως την ξανά κλειδώνω δηλαδή?

 

Διάβασε εδώ για το πως θα περάσεις custom made rom. Επαναφέροντας την official rom είσαι ok.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το κινητό 2 εβδομάδες να κάνω κάποιο update ή όχι καλύτερα??

 

Κοίταξε την version της rom σου (από τα settings, συστημα, πληροφορίες συσκευής , πληροφορίες λογισμικού.) Η τελευταία version είναι η 1.36.482.1.Εγώ που το έχω περίπου 10 ημέρες είχα την 1.07... οπότε την αντικατέστησα. Παντα μιλάμε για την επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...