Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest margarita12
Από που είναι η προσφορά;

Στο επίσημο site έχει αυτό με τα 5GB στα 15€ από 25€: http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__cosmote-internet-Any-Way-5GB/section/Personal

 

Το εκανα,super προσφορα! σημερα παρελαβα τη sim,10 gb μονο με 20 ευρω 4g sim & δωρο το sportify! Ησυχασα για τους επομενους 18 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα,super προσφορα! σημερα παρελαβα τη sim,10 gb μονο με 20 ευρω 4g sim & δωρο το sportify! Ησυχασα για τους επομενους 18 μηνες...

 

18X20=360€... Δεν το λες και ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest margarita12
18X20=360€... Δεν το λες και ευκαιρία...

 

Εχεις δικιο! Kαι'γω χαλαω γυρω στα 468 ευρω σε 18 μηνες για καφε στη δουλεια! Πολλα τα λεφτα,να τον κοψω! Αυτοι που καπνιζουν ενα πακετο την ημερα ξοδευουν γυρω στα 2192 ευρω στους 18 μηνες,να το κοψουν! 360 ευρω φυσικα και ειναι λεφτα αλλα αν τα μοιρασεις δια 18 δεν φαινονται,ειναι εναμισης χρονος!Ειναι λογικη αυτη; Απο τη μια καποιοι κλαιγονται οτι εχουμε ακριβο internet και πλεον εχεις με 20 ευρω 10 gb 4G και δωρεαν απεριοριστο streaming στο sportify αξιας 5 ευρω και το λετε παλι ακριβο; θυμαστε το τιμολογιο περσι; πληρωνετε 5 ευρω για 500 mb στην καρτοκινητη τοτε... αποφασιστε τι θελετε γιατι μαλλον σε μερικους αρεσει μονο η γκρινια... και με 1 ευρω να σας το δωσουν,κατι θα βρειτε να πειτε! Αλλα να τα χωνετε σε ακριβα κινητα και να τα αλλαζετε σαν τα πουκαμισα εχετε λεφτα...

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

σύνδεσα τον υπολογιστη με το κινητό και έτρεχε το mtorrent και κατέβασε με το 4g περίπου 3gb σε 25 λεπτά. Είχα υπόλοιπο στο πρόγραμμα anyway 1gb.. παίζει να έρθει υπέρογκη χρέωση.. υπάρχει καμια δυνατότητα αναίρεσης; ευχαριστώ..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Χρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν MB 0,0307 (€/MB)

2000MB * 0,0307 = 61,4 ευρώ.

Αρκετά φτηνά σε σχέση με τον όγκο που κατέβασες καταλάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σύνδεσα τον υπολογιστη με το κινητό και έτρεχε το mtorrent και κατέβασε με το 4g περίπου 3gb σε 25 λεπτά. Είχα υπόλοιπο στο πρόγραμμα anyway 1gb.. παίζει να έρθει υπέρογκη χρέωση.. υπάρχει καμια δυνατότητα αναίρεσης; ευχαριστώ..

 

αυτο που κανει η κοσμοτε δεν το κανουνε αλλες εταιριες , τουλαχιστον στην vodafone οταν τελειωσεις τον ογκο σου μπαινει ενα ιντερνετ ολη μερα και ξερεις οτι θα χρεωθεις επιπλεον 1 ευρω παραπανω και οχι υπερογκα ποσα, γιατι δεν το βαζει και η κοσμοτε; ή να σταματαει το ιντερνετ και να αγοραζεις πακετο μολις σου τελειωσει ο ογκος οποτε ξερεις απο πριν ποσο θα σου ερθει ο λογαριασμος!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν ρήξεις μια ματιά στην αντίστοιχη υπηρεσία της vodafone θα δεις ότι χρεώνει 5 ευρω τα 200 MB

Εδω μιλάμε για το broadband και όχι για καρτοκινητά

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?menuId=11453&pageId=11453

 

Και Εν πάσει περιπτώση όποιος θέλει αγοράζει Voda

Link to comment
Share on other sites

Στην Vodafone όταν τελειώσει ο όγκος σταματά και το internet και πρέπει να διαλέξεις αναγκαστικά πακέτο για να συνεχίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχεις δικιο! Kαι'γω χαλαω γυρω στα 468 ευρω σε 18 μηνες για καφε στη δουλεια! Πολλα τα λεφτα,να τον κοψω! Αυτοι που καπνιζουν ενα πακετο την ημερα ξοδευουν γυρω στα 2192 ευρω στους 18 μηνες,να το κοψουν! 360 ευρω φυσικα και ειναι λεφτα αλλα αν τα μοιρασεις δια 18 δεν φαινονται,ειναι εναμισης χρονος!Ειναι λογικη αυτη; Απο τη μια καποιοι κλαιγονται οτι εχουμε ακριβο internet και πλεον εχεις με 20 ευρω 10 gb 4G και δωρεαν απεριοριστο streaming στο sportify αξιας 5 ευρω και το λετε παλι ακριβο; θυμαστε το τιμολογιο περσι; πληρωνετε 5 ευρω για 500 mb στην καρτοκινητη τοτε... αποφασιστε τι θελετε γιατι μαλλον σε μερικους αρεσει μονο η γκρινια... και με 1 ευρω να σας το δωσουν,κατι θα βρειτε να πειτε! Αλλα να τα χωνετε σε ακριβα κινητα και να τα αλλαζετε σαν τα πουκαμισα εχετε λεφτα...

Στο internet με κάρτα όμως τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά. Γιατί; είναι άλλη τεχνολογία; Το πιο φτηνό πακέτο του ΟΤΕ είναι τριάντα ευρώ το μήνα για πέντε γίγα! για να μη μιλήσουμε για το πακέτο πέντε ευρώ την ημέρα και ένα γίγα μόνο :blink:

Το βρίσκετε σωστό να υπάρχει τόσο μεγάλη απόκλειση μεταξύ συμβολαιου και κάρτας; Η διαμαρτυρία ή η διαφορετική έκθεση απόψεων σε κάποια θέματα δεν είναι απαραίτητα και πάντα κακόβουλη. Αυτή η περίπτωση μου θυμίζει την αντίστοιχη εκμετάλευση με τα νεράκια. Αν το πάρεις από τουριστικο μέρος το χρυσοπληρώνεις, ενώ στα supermarket το βρίσκεις με είκοσι τριάντα λεπτά.

Εύχομαι σύντομα να προσαρμοστούν και οι τιμές της κάρτας με αυτές του συμβολαίου ή τουλάχιστον να μειωθεί αυτή η τεράστια διαφορά για το ίδιο ουσιαστικά προϊόν.

Να προσθέσω και το σύνδεσμο της Cosmote http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaSimpack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

Edited by unwise
Link to comment
Share on other sites

Στο internet με κάρτα όμως τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά. Γιατί; είναι άλλη τεχνολογία; Το πιο φτηνό πακέτο του ΟΤΕ είναι τριάντα ευρώ το μήνα για πέντε γίγα! για να μη μιλήσουμε για το πακέτο πέντε ευρώ την ημέρα και ένα γίγα μόνο :blink:

Το βρίσκετε σωστό να υπάρχει τόσο μεγάλη απόκλειση μεταξύ συμβολαιου και κάρτας; Η διαμαρτυρία ή η διαφορετική έκθεση απόψεων σε κάποια θέματα δεν είναι απαραίτητα και πάντα κακόβουλη. Αυτή η περίπτωση μου θυμίζει την αντίστοιχη εκμετάλευση με τα νεράκια. Αν το πάρεις από τουριστικο μέρος το χρυσοπληρώνεις, ενώ στα supermarket το βρίσκεις με είκοσι τριάντα λεπτά.

Εύχομαι σύντομα να προσαρμοστούν και οι τιμές της κάρτας με αυτές του συμβολαίου ή τουλάχιστον να μειωθεί αυτή η τεράστια διαφορά για το ίδιο ουσιαστικά προϊόν.

Να προσθέσω και το σύνδεσμο της Cosmote http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaSimpack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

 

 

 

 

Για αυτό ακριβώς υπάρχουν πολλά και διαφορετικά πακέτα, Ο καθένας επιλέγει ότι τον συμφέρει.

Και εγώ θα ήθελα να μιλάω εξωτερικό, και SMS με χρεώσεις FROG , εσωτερικό με χρεώσεις cosmokata, και Whats up με χρεώσεις whats up ,

Όμως αυτό δεν γίνεται , γιατί από κάπου πρέπει να πληρωθεί και η εταιρεία .

Δεν μπορούμε λοιπόν να τα έχουμε όλα σε μία κάρτα.

Δεν είναι διαφορετική η τεχνολογία για να στείλω SMS στην Ιταλία από FROG ή συμβόλαιο .... η διαφορά τιμής όμως είναι τεράστια.

 

Όσο αφορά το Νερό πράγματι η διαφορά είναι τεράστια , αλλά αν το πάρεις από την ΕΥΔΑΠ δίνεις μερικά λεπτά του ευρώ για 1000 λίτρα....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και τρεις ημέρες να μπω στη σελίδα που δείχνει πόσο χρόνο έχω ακόμα μέχρι τη λήξη του πακέτου και πόσα γιγα έχω ξοδέψει, αλλά τίποτα.

http://ciotgprepaid.cosmote.gr/iotg/iotg.portal

Αυτή η διεύθυνση κάποτε μου έδειχνε όλα τα στοιχεία αναλυτικά. Τώρα εδώ και μέρες απλά δε παίζει καθόλου. Τι εναλλακτικές εχουμε;

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθησει; Μου κάνει εντύπωση πως είναι δυνατό τόσο βασική σελίδα και μάλιστα του ίδιου του παροχου να μη δουλεύει. Μήπως κάνω κάποιο λάθος από την πλευρά μου; Μπορούν κάποιοι με το Internet on the go να το επιβεβαιωσουν;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και τρεις ημέρες να μπω στη σελίδα που δείχνει πόσο χρόνο έχω ακόμα μέχρι τη λήξη του πακέτου και πόσα γιγα έχω ξοδέψει, αλλά τίποτα.

http://ciotgprepaid.cosmote.gr/iotg/iotg.portal

Αυτή η διεύθυνση κάποτε μου έδειχνε όλα τα στοιχεία αναλυτικά. Τώρα εδώ και μέρες απλά δε παίζει καθόλου. Τι εναλλακτικές εχουμε;

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθησει; Μου κάνει εντύπωση πως είναι δυνατό τόσο βασική σελίδα και μάλιστα του ίδιου του παροχου να μη δουλεύει. Μήπως κάνω κάποιο λάθος από την πλευρά μου; Μπορούν κάποιοι με το Internet on the go να το επιβεβαιωσουν;

 

Κανονικά μπαίνει και μου δείχνει υπόλοιπο

Πρέπει να έχεις κλειστό το wi-fi και να επικοινωνείς κατευθείαν με την cosmote

Δηλαδή

α) Να μην χρησιμοποιείς VPN

β) Να μην χρησιμοποιείς opera mini

γ) Να μην χρησιμοποιεις το προγραμμα εξοικονώμησης Data "ONAVO" ή οποιοδήποτε αντίστοιχο.

δ) Να μην χρησιμοποιείς άλλα προγράμματα που μετράνε DATA γιατί μερικά από αυτά χρησιμοποιούν τον δικό τους server για επικοινωνία

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπαίνει και μου δείχνει υπόλοιπο

Πρέπει να έχεις κλειστό το wi-fi και να επικοινωνείς κατευθείαν με την cosmote

Δηλαδή

α) Να μην χρησιμοποιείς VPN

β) Να μην χρησιμοποιείς opera mini

γ) Να μην χρησιμοποιεις το προγραμμα εξοικονώμησης Data "ONAVO" ή οποιοδήποτε αντίστοιχο.

δ) Να μην χρησιμοποιείς άλλα προγράμματα που μετράνε DATA γιατί μερικά από αυτά χρησιμοποιούν τον δικό τους server για επικοινωνία

Ελπίζω να βοήθησα.

Όντως βοήθησες Βασίλη . Αντί για τον Chrome χρησιμοποιησα το default browser του tablet και αμέσως μου άνοιξε η σελίδα! Μάλλον κάτι πείραξα στον Chrome εν αγνοία μου και γι αυτό παιδευόμουν τόσες μέρες παρόλο που δεν έχω εντοπίσει κάποιο ανάλογο πρόβλημα σε άλλη σελίδα.

Σε ευχαριστώ φίλε όπως και το myphone. gr. Άμεσες απαντήσεις και άμεσες λύσεις. Είστε οι καλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω ενεργοποιήσει το πακέτο internet on the go anyway 10GB της COSMOTE και έχω κατεβάσει το Spotify. Εκανα λογαριασμό, αλλά δεν μου λέει πως έχω το premium. Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι, η να λάβω κάποιον κωδικό από την COSMOTE?

Επίσεις, το κινητό μου είναι καρτοκινητό what's up. Χωρίς να έχω κάποιο πακέτο για internet, μόνο με το 3G ανοικτό, αν έχω κανει login στο Spotify με τον premium λογαριασμό θα μπορώ να streamαρω δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Παιδιά, εγώ έχω ενεργοποιήσει το πακέτο internet on the go anyway 10GB της COSMOTE και έχω κατεβάσει το Spotify. Εκανα λογαριασμό, αλλά δεν μου λέει πως έχω το premium. Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι, η να λάβω κάποιον κωδικό από την COSMOTE?

Επίσεις, το κινητό μου είναι καρτοκινητό what's up. Χωρίς να έχω κάποιο πακέτο για internet, μόνο με το 3G ανοικτό, αν έχω κανει login στο Spotify με τον premium λογαριασμό θα μπορώ να streamαρω δωρεάν?

 

Θα μπεις στο site της cosmote,θα ενεργοποιήσεις το premium(θα δηλώσεις τον αριθμο σου και θα σου σταλεί κωδικός ενεργοποίησης τον οποίο θα συμπληρώσεις στο πεδίο κ θα τον στειλεις)θα εχεις δωρεάν streaming & επιπλέον 80 mb.Την διαδικασία να την κανεις με τα δεδομένα σου(όχι απο wi fi!)όταν κλεισεις μηνά που θα λήξει η δωρεάν συνδρομή(θα λάβεις μήνυμα) επικοινώνησε με εξυπηρέτηση πελατών να τσεκαρεις οτι παραμείνεις ατο πακέτο χωρίς πάγιο.Εύχομαι να βοηθησα

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Στο internet με κάρτα όμως τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά. Γιατί; είναι άλλη τεχνολογία; Το πιο φτηνό πακέτο του ΟΤΕ είναι τριάντα ευρώ το μήνα για πέντε γίγα! για να μη μιλήσουμε για το πακέτο πέντε ευρώ την ημέρα και ένα γίγα μόνο :blink:

Το βρίσκετε σωστό να υπάρχει τόσο μεγάλη απόκλειση μεταξύ συμβολαιου και κάρτας; Η διαμαρτυρία ή η διαφορετική έκθεση απόψεων σε κάποια θέματα δεν είναι απαραίτητα και πάντα κακόβουλη. Αυτή η περίπτωση μου θυμίζει την αντίστοιχη εκμετάλευση με τα νεράκια. Αν το πάρεις από τουριστικο μέρος το χρυσοπληρώνεις, ενώ στα supermarket το βρίσκεις με είκοσι τριάντα λεπτά.

Εύχομαι σύντομα να προσαρμοστούν και οι τιμές της κάρτας με αυτές του συμβολαίου ή τουλάχιστον να μειωθεί αυτή η τεράστια διαφορά για το ίδιο ουσιαστικά προϊόν.

Να προσθέσω και το σύνδεσμο της Cosmote http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaSimpack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

 

Συγκρινεις ανόμοια πραγματα,τι σχέση έχει το μπουκαλάκι νερό με την κινητή; οπου υπάρχει προπληρωμενη κινητή στον κοσμο παντα τα συμβόλαια υπερέχουν σε παροχές και είναι λογικό αυτο,αν εξισωθούν τοτε τα συμβόλαια θα πάψουν να υφίστανται... Και αυτό δεν το θέλουν οι εταιειες,οποτε ποτε μην περιμένεις ίδιες χρεώσεις κ παροχες μεταξυ συμβολαίου κ κινητης

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

@margarita12, ακολούθησα τα βήματα, εκανα καινουριο λογαριασμό, και τώρα έχω Spotify αλλά δεν είναι το premium. Δεν έχω δωρεάν streaming. Μου τρώει απο το data μου... Ενω το μήνυμα που μου ήρθε λέει πως έχω δωρεάν streaming.
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
@margarita12, ακολούθησα τα βήματα, εκανα καινουριο λογαριασμό, και τώρα έχω Spotify αλλά δεν είναι το premium. Δεν έχω δωρεάν streaming. Μου τρώει απο το data μου... Ενω το μήνυμα που μου ήρθε λέει πως έχω δωρεάν streaming.

 

παρε την εξυπηρετηση πελατων,δεν επρεπε να καταναλωνει καθολου δεδομενα η ακροαση

ps το ενεργοποιησες μεσω του site της cosmote η' απο το menu του spotify;

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Απο το site της COSMOTE. Αλλά παράδειγμα μέσα στην εφαρμογή δεν μου έχει κάτω απο το user name μου την επιλογή για να πάω σε premium. Αυτό με μπερδεύει. Πήρα επανειλημμένα το κεντρο εξυπηρέτησης πελατών της COSMOTE αλλά απλα επαιζε μουσική για πανω απο 20 λεπτα χωρίς να έχω καμια απάντηση...
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Απο το site της COSMOTE. Αλλά παράδειγμα μέσα στην εφαρμογή δεν μου έχει κάτω απο το user name μου την επιλογή για να πάω σε premium. Αυτό με μπερδεύει. Πήρα επανειλημμένα το κεντρο εξυπηρέτησης πελατών της COSMOTE αλλά απλα επαιζε μουσική για πανω απο 20 λεπτα χωρίς να έχω καμια απάντηση...

 

Πρωτον,αν εβαλες τον κωδικο που σου απεσταλη τοτε εισαι οκ! συνδιαστηκε ο αριθμος της γραμμης με το username σου,ουτε εμενα γραφει οτι ειναι premium(δυστυχως ειναι πανομοιοτυπα,δεν υπαρχει διακριση του premium με το δωρεαν,το καταλαβαινεις μονο οταν μετρησεις δεδομενα,τοτε αντιλαμβανεσαι οτι το premium δεν αφαιρει δεδομενα...).Αν δεν σου κανει κοπο,στειλε ''1'' στο 1256 για να ενημερωθεις ποσο ογκο δεδομενων εχεις,μην μπεις web για μια ημερα και την επομενη μπες spotify κανα διωρο και μετα απο μερικες ωρες στειλε ξαναμηνυμα για να δεις αν ειχες δωρεαν streaming η αφαιρεσε δεδομενα,την πατησα και εγω,ξεγελαστηκα γιατι εμπαινα web αλλα και το κινητο εκανε ενημερωσεις... Οσο για την εξυπηρετηση πελατων,επελεξε καρτοκινητη και ζητησε να σε συνδεσουν με τα συμβολαια γιατι ταχα εκανες λαθος.... η καρτοκινητη εχει αμεση ανταποκριση,η εξυπηρετηση συμβολαιων ειναι πιο αργη και απο την καθυστερηση...

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως τα εκανα σωστα, έβαλα τον κωδικό, έχει γίνει κανονικά η σύνδεση. Και τσεκαρω τα δεδομένα μου μέσω της επιλογής Data usage στης ρυθμίσεις, και στελνω και μήνυμα για να σιγουρευτώ. Αλλά το πρόβλημα παραμένει.Έστειλα και φόρμα επικοινωνίας στην COSMOTE με email αλλά ακόμα περιμένω. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Το θέμα είναι πως τα εκανα σωστα, έβαλα τον κωδικό, έχει γίνει κανονικά η σύνδεση. Και τσεκαρω τα δεδομένα μου μέσω της επιλογής Data usage στης ρυθμίσεις, και στελνω και μήνυμα για να σιγουρευτώ. Αλλά το πρόβλημα παραμένει.Έστειλα και φόρμα επικοινωνίας στην COSMOTE με email αλλά ακόμα περιμένω. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως.

 

επικοινωνησε τηλεφωνικα και δηλωσε το ως βλαβη! μην επαναπαυεσαι στα email...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτσι ενημερωτικά και μόνο να αναφέρουμε ένα προβληματάκι που υπάρχει με το Internet on the go με κάρτα. Υπάρχει δυσκολία να εγγραφεί κάνεις στο bonus 4u όταν χρησιμοποιεί tablet. Έχω προσπαθήσει με αρκετούς και διαφορετικους πλοηγους (browsers), και λαμβάνω συνέχεια μήνυμα πως η εγγραφή δεν μπορεί να ολοκληρωθεί και πως πρέπει να πάρω τηλέφωνο την υπηρεσία. Το έκανα και μου είπαν πως η δυσκολία οφείλεται στο ότι χρησιμοποιώ τo internet on the go απο tablet και όχι από φορητό υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...