Jump to content

3ος Νόμος (Mega)


kostas_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σημερινό επεισόδιο το βρήκα περίεργο...δεν μου αρεσε ιδιαίτερα..και καλά με το πιτσιρίκι έγινε ότι έγινε ο πατέρας μετά δεν επικοινώνησε με κανένα ειδικό; το άφησε στο ντου κου;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλήθεια;;;δυστυχώς όταν την έπαιζε η tv ήμουν μικρή και δεν την έβλεπα μόνο κάτι επεισόδια πεταχτά είχα δει...ήταν μοναδική για την εποχή της!

 

Πάμε τώρα στο αποψινό πρώτο επεισόδιο του 3ου νόμου...ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!η ιστορία πολύ καλή και το παίξιμο των ηθοποιών αρκετά καλό(ίσως λίγο υπερβολικό στην αρχή αλλά το τέλος του επεισοδίου το δικαιολογεί).λέγοντας για το τέλος με είχε συνεπάρει τόσο η ιστορία που ούτε καν σκέφτηκα αυτή την εκδοχή!

 

Πάντως αν βλέποντας τη σειρα σας έρχεται στο μυαλό η πραγματικά ιστορία από το κάθε επεισόδιο ας τη λέτε γιατί θα το έβρισκα πολύ ενδιαφέρον να δω τι έγραφε ο τύπος για αυτές τις υποθέσεις.δυστυχώς η πρώτη που έδειξε σήμερα δεν μου λέει κάτι...

Έχεις δίκιο σ΄αυτό ούτε και μένα μου λέει κάτι αλλά ίσως να οφείλεται στο οτι αλλάζουν τις ιστορίες για να μην αναγνωρίζονται άσχετα βέβαια αν το βασικό σενάριο παραμένει ίδιο με την ιστορία.Βέβαια κάποιες ιστορίες μπορεί να φαίνονται συγκλονιστικές αλλά πέρασαν εντελώς στα "ψιλά" απο τις εφημερίδες και αν πρόκειται γι΄αυτές ίσως και να παρουσιάζονται απαράλλαχτες.Απο την άλλη σχετικά με το πρώτο επεισόδιο αν και θλιβερό είναι κάτι που δυστυχώς έχει συμβεί πολλές φορές οπότε λογικό να είναι δύσκολο να το εντοπίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι δεν ήθελε να πεί στην ασυνομία οτι εκείνος (το πιτσιρίκι) τη σκότωσε αν συνέβη έτσι και στην πραγματικότητα βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Οι ηθοποιοί που έπαιζαν συνήθως στη Δέκατη Εντολή/Κόκκινο Κύκλο ήταν πολύ ανώτεροι από αυτούς που παίζουν τώρα με αποτέλεσμα ο 3ος Νόμος να μη με ενθουσιάζει τόσο...
Link to comment
Share on other sites

Οι ηθοποιοί που έπαιζαν συνήθως στη Δέκατη Εντολή/Κόκκινο Κύκλο ήταν πολύ ανώτεροι από αυτούς που παίζουν τώρα με αποτέλεσμα ο 3ος Νόμος να μη με ενθουσιάζει τόσο...

 

:wacko: Μα οσοι εχουν παιξει μεχρι τωρα στα επεισοδια εχουν ξανασυνεργαστει με τον Κοκκινοπουλο και στις παλιες του σειρες (εκτος απο την Θεωνα).

 

Θα παιξουν ολοι, αλλωστε ειναι και το σεναριο που παιζει ρολο. ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι δεν ήθελε να πεί στην ασυνομία οτι εκείνος (το πιτσιρίκι) τη σκότωσε αν συνέβη έτσι και στην πραγματικότητα βέβαια.

και για να πάει το παιδί σε ένα ψυχίατρο πρέπει να το πει στους αστυνομικούς;;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα το πήγαινες ρισκάροντας την έστω και μικρή πιθανότητα αποκάλυψης της αλήθειας; Εξάλλου σε τέτοιες ακραίες περιπτώσεις η λογική δεν παίζει και τον πρωταγωνιστικό ρόλο...

 

Αν δεν κάνω λάθος, μέχρι στιγμής όλοι έχουν ξαναπαίξει εκτός από τη Δαρμουσλή και τον μικρό από τα Μαύρα Μεσάνυχτα.

 

Αρκετά καλό το επεισόδιο πάντως με καλή ανατροπή. Εκτός από τον Πουλάκη που ήταν εκνευριστικά ηλίθιος όταν έκανε τον τρελό :p

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν το χθεσινό επεισόδιο, αν και μερικές στιγμές σε μπέρδευε με το τί είχε γίνει πραγματικά με την μητέρα του παιδιού, αλλά οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα το πήγαινες ρισκάροντας την έστω και μικρή πιθανότητα αποκάλυψης της αλήθειας; Εξάλλου σε τέτοιες ακραίες περιπτώσεις η λογική δεν παίζει και τον πρωταγωνιστικό ρόλο...

ναι!!!σιγα μην κατσω σπιτι με το damien!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι!!!σιγα μην κατσω σπιτι με το damien!!!:lol::lol::lol:
:lol::lol::p

Καλά σκηνοθετικά άψογο...είναι master ο Κοκκινόπουλος...σεναριακά έτσι κι έτσι...όντως δεν υπήρχε αρκετή εμβάθυνση στους χαρακτήρες. Αυτή τη φορά (δεν ξέρω αν ήταν επειδή ήμουνα "ψιλιασμένη" απ' το προηγούμενο επεισόδιο και περίμενα την ανατροπή) κατάλαβα σχεδόν αμέσως τι είχε παιξει με το παιδάκι...Και σα να μου φαίνεται οτι την έω ξαναδει αυτή την ιστορία αλλα δε θυμάμαι που :confused: Οι γυναικείοι ρόλοι πάντως δεν υποστηρίχτηκαν και πολύ καλά από τις ηθοποιούς (αυτή η "Μάρα Δαρμουσλή" που είδα στους τίτλους μοντέλα δεν είναι; ποιά από τις δύο ήταν, γιατί υπέθετα οτι ήταν η δεύτερη γυναίκα του Μαινα, αλλά μου φάνηκε στους τίτλους τέλους οτι έλεγε οτι έκανε τη μάνα :worry: )

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

:wacko: Μα οσοι εχουν παιξει μεχρι τωρα στα επεισοδια εχουν ξανασυνεργαστει με τον Κοκκινοπουλο και στις παλιες του σειρες (εκτος απο την Θεωνα).

 

Θα παιξουν ολοι, αλλωστε ειναι και το σεναριο που παιζει ρολο. ;)

Δαρμουσλή-Θεωνά δε μου άρεσαν.Κακή επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Η Δαρμουσλή έκανε τη γυναίκα του Μάινα. Η άλλη που έπαιζε τη μάνα είναι η Ευτυχία Γιακουμή.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλό ήταν το χθεσινό επεισόδιο. Ήταν η πρώτη φορά που έβλεπα τον «3ο νόμο» και η αλήθεια είναι πως τον περίμενα με δολοφονίες, απαγωγές, εκβιασμούς etc. Πάντως ωραίος ήταν ο τύπος χθες. Στην αρχή είχε πάρει με στραβό μάτι τη γυναίκα του πατέρα του, αλλά μετά άρχισε τα «παιχνιδάκια». Το τέλος δε το περίμενα έτσι. Ήταν σίγουρο ότι ο πατέρας θα μάθαινε κάποια μέρα για τη σχέση παιδιού - μητριάς, αλλά πίστευα ότι θα έχει happy end με τη μητριά να παρατάει τον πατέρα για το παιδί ( δεν ταιριάζει τόσο πολύ γι'αυτή τη σειρά, ε; ) .

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι έγινε στο τέλος γιατί δεν το πρόλαβα; Μέχρι την σκηνή που ο πατέρας ανακαλύπτει για τη σχέση μητριάς - γιού το είδα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

^^τα εχει στο youtube σου βαζω τις σκηνες που εχασες:

http://www.youtube.com/watch?v=iLPoi-2RXcI

http://www.youtube.com/watch?v=-T9aLiSzhL0

Link to comment
Share on other sites

^^τα εχει στο youtube σου βαζω τις σκηνες που εχασες:

http://www.youtube.com/watch?v=iLPoi-2RXcI

http://www.youtube.com/watch?v=-T9aLiSzhL0

 

Όμορφα, θενξ! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, μέχρι στιγμής όλοι έχουν ξαναπαίξει εκτός από τη Δαρμουσλή και τον μικρό από τα Μαύρα Μεσάνυχτα.

 

Λάθος κάνεις. Θεωνά, η φίλη της η κοκκινομάλλα, ο μικρός από τα μεσάνυχτα όπως και η Δαρμουσλή είναι άτομα που δεν έχουν ξαναπαίξει στη 10η εντολή. Τείνω να συμφωνήσω με την άποψη του bomber, ότι δηλαδή οι ηθοποιοί είναι κατώτεροι των προσδοκιών. Και πιστεύω ότι μερικούς τους προτείνει ο σεναριογράφος Ιωσηφέλης που έγραφε τα Άγρια παιδιά (π.χ. ο βιαστής στο πρώτο επεισόδιο πρωταγωνιστούσε στα Άγρια παιδιά καθώς και η Δαρμουσλή έπαιξε σε επεισόδια).

 

Σχετικά με το χθεσινό επεισόδιο, δεν ξετρελάθηκα... Ο Μάινας δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ σαν ηθοποιός. Επίσης η σκηνοθεσία του Κοκκινόπουλου έχει αρχίσει να με κουράζει. Κοντινό στον ένα, κοντινό στον άλλο με φόντο τα μαλλιά του συνομιλητή. Κλισεδιάρικο, σαπουνόπερα με κάμερα στον ώμο. Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανένας αλλά τον 3ο νόμο τον σκηνοθετεί μόνο ο Κοκκινόπουλος σε αντίθεση με την Εντολή που υπήρχε ομάδα σκηνοθετών.....πράγμα που θα αποβεί μονότονο στη συνέχεια. Το σοκαριστικό φινάλε δεν με πείραξε. Είναι άλλωστε ξερκάθαρο ότι οι σειρές αυτού του τύπου έχουν στόχο να προκαλούν (πράγμα καλό όταν γίνεται με το σωστό τρόπο).

 

Απ' ότι φαίνεται όλα τα επεισόδια θα τελειώνουν με μια ανατροπή άρα ας είμαστε υποψιασμένοι!

Link to comment
Share on other sites

Και ΄γω έτσι νόμιζα αλλά είναι "ουκ επιθυμήσεις τη γυναίκα του πλησίον σου"

Πάντως το σημερινό επεισόδιο του 3ου Νόμου είναι μια αντιγραφή ενός επεισοδίου της 10ης Εντολής με τίτλο "οικογενειακές αξίες" με τον Αλαφούζο και τον Πουλάκη πάλι.Για να σούμε τι τέλος θα έχει κιόλας είμαι περίεργος θα είναι πάλι το ίδιο η παρόμοιο;Γεγονός πάντως είναι οτι η 10η Εντολή επειδή ήταν πιο shyko ίσως και λόγω της μουσικής σε κράταγε περισσότερο σε αγωνία οχι όλα τα επεισόδια βέβαια αλλά τα περισσότερα.

 

Η δεκατη εντολη ειναι αυτη:

Ουκ επιθυμήσεις πάντα όσα τω πλησίον σου εστί

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%AD%CE%BA%CE%B1_%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AD%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις. Θεωνά, η φίλη της η κοκκινομάλλα, ο μικρός από τα μεσάνυχτα όπως και η Δαρμουσλή είναι άτομα που δεν έχουν ξαναπαίξει στη 10η εντολή.

Μα το ίδιο είπα κι εγώ (εκτός από τη Θεωνά) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα το ίδιο είπα κι εγώ (εκτός από τη Θεωνά) :confused:

 

Είπες ότι όλοι έχουν ξαναπαίξει εκτός της Δαρμουσλή και του μικρού από τα Μεσάνυχτα. Κι εγώ πρόσθεσα ότι υπάρχουν κι άλλοι δυο που δεν έχουν ξαναπαίξει :)

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο Δευτέρας 15-3

 

«Η μυρωδιά του κτήνους»

Περίληψη: Η 'Αννα, νηπιαγωγός που περιμένει το διορισμό της, είναι παντρεμένη εδώ και λίγο καιρό με τον Νίκο. Κι ενώ στη σχέση τους δεν υπάρχει κάποιο ορατό πρόβλημα, η 'Αννα αισθάνεται απέχθεια για τον άνδρα της κι αρνείται να κάνει έρωτα μαζί του. Ο Νίκος αρχίζει να απομακρύνεται κι εκείνη καταφεύγει στην Μαρία, παιδική της φίλη και ψυχίατρο. Η οποία, επιχειρώντας να βοηθήσει, θα οδηγήσει την 'Αννα στα πιο σκοτεινά μονοπάτια του μυαλού και της ψυχής της. Εκεί που ο μόνος οδηγός είναι η μυρωδιά... Του κτήνους...

Πρωταγωνιστούν: Καριοφυλιά Καραμπέτη (Στέλλα) Βίκυ Παπαδοπούλου (Άννα) Γιάννης Στάνκογλου (Νίκος) Μιχάλης Ιατρόπουλος (Μάνος) Εκάβη Ντούμα (Μαρία) Πηνελόπη Αναστασοπούλου (Αστυνομικός) Σενάριο Παναγιώτης Ιωσηφέλης Σκηνοθεσία Πάνος Κοκκινόπουλος

 

Τρέιλερ

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά πρόσεξα ότι στο site του mega έχουν ανεβάσει τα επεισόδια που έχουν προβάλει!είναι στη σελίδα του 3ου νόμου στη επιλογή online επεισόδια. ;)
Link to comment
Share on other sites

ας μου εξηγησει καποιος τι ακριβως συνεβη γιατι εχασα σκηνες και δεν εχω καταλαβει χριστο!:p

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο Δευτέρας 15-3

 

«Η μυρωδιά του κτήνους»

Περίληψη: Η 'Αννα, νηπιαγωγός που περιμένει το διορισμό της, είναι παντρεμένη εδώ και λίγο καιρό με τον Νίκο. Κι ενώ στη σχέση τους δεν υπάρχει κάποιο ορατό πρόβλημα, η 'Αννα αισθάνεται απέχθεια για τον άνδρα της κι αρνείται να κάνει έρωτα μαζί του. Ο Νίκος αρχίζει να απομακρύνεται κι εκείνη καταφεύγει στην Μαρία, παιδική της φίλη και ψυχίατρο. Η οποία, επιχειρώντας να βοηθήσει, θα οδηγήσει την 'Αννα στα πιο σκοτεινά μονοπάτια του μυαλού και της ψυχής της. Εκεί που ο μόνος οδηγός είναι η μυρωδιά... Του κτήνους...

Πρωταγωνιστούν: Καριοφυλιά Καραμπέτη (Στέλλα) Βίκυ Παπαδοπούλου (Άννα) Γιάννης Στάνκογλου (Νίκος) Μιχάλης Ιατρόπουλος (Μάνος) Εκάβη Ντούμα (Μαρία) Πηνελόπη Αναστασοπούλου (Αστυνομικός) Σενάριο Παναγιώτης Ιωσηφέλης Σκηνοθεσία Πάνος Κοκκινόπουλος

 

Τρέιλερ

 

Ωραίο τελικά αν και στην αρχή δεν μου γέμισε το μάτι οσο παιζόταν όμως τόσο περισσότερο μου άρεσε.Αναφέρεται προφανώς στην ιστορία μιας δικηγόρου που πλήρωσε κάποιους για να βιάσου τη γυναίκα του εραστή της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...