Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μερικές ερωτήσεις που ίσως να έχουν απαντηθεί:

 

1) Απ'όσο γνωρίζω έχει εσωτερικό GPS δέκτη, υπάρχει εφαρμογή/navigator που να δουλεύει χωρίς σύνδεση στο internet;(για Ελλάδα)

2) Υπάρχουν αρκετές βασικές εφαρμογές, και πως παει γενικά η ανάπτυξη του τηλεφώνου(μελλοντικά updates ή το παράτησαν; )

3) Από μπαταρία με wifi και μέτρια χρήση πως τα παει;

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ καλά για την τιμή του απ'ότι βλέπω, όμως αξίζει η αγορά του; (να προσέξω κάτι; )

 

Ευχαριστώ

 

1)Υπάρχει το route 66 που είναι για ένα μήνα,μετά τα σκας...

2)Δεν υπάρχουν και πολλές εφαρμογές για το ελληνικό samsung apps μιας και δεν υποστηρίζονται τα apps που τα αγοράζεις,μόνο τα τζάμπα...Updates που και που βγαίνουν και διορθώνουν μερικά πράγματα,για παράδειγμα με το τελευταίο update διορθώθηκε το πρόβλημα των υποτίτλων στις ταινίες,τώρα υποστηρίζονται και οι ελληνικοί υπότιτλοι...

3)Με wifi και μέτρια χρήση σε βγάζει μάλλον από 1 μέχρι δύο μέρες...εκεί μέσα..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους δεν μπορούν να στείλουν mms κάντε τα παρακάτω:

1. Ζητήστε από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας σας να σας στείλει τις ρυθμίσεις για τα mms και αποθηκεύστε τες.

2. Πηγαίνετε μενού- ρυθμίσεις- δυνατότητα σύνδεσης και ενεργοποιείστε την χρήση δεδομένων πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα και εγω το wave. Το πρώτο πρόβλημα που συνάντησα ειναι στα sms. Μόλις πατάω "Δημιουργία" κλείνει το κινητό. Μπορεί να βοήθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα και εγω το wave. Το πρώτο πρόβλημα που συνάντησα ειναι στα sms. Μόλις πατάω "Δημιουργία" κλείνει το κινητό. Μπορεί να βοήθήσει κάποιος?

 

και βλεπεις μετα

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για χρήση wifi σε airplane mode υπάρχει;

Τι εννοείς;

Το wifi υποστηρίζεται σε airplane mode

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την xxjee έκδωση firmware.

Δεν είδα όμως κανέναν να έχει αυτήν την έκδωση, είναι παλιά; καινούρια;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την xxjee έκδωση firmware.

Δεν είδα όμως κανέναν να έχει αυτήν την έκδωση, είναι παλιά; καινούρια;

Και εγω αυτη εχω αλλα το kies δεν μου βγαζει να κανω αναβαθμηση. Βεβαια ουτε ελληνικους υποτιτλους υποστηριζει οποτε δεν ειναι η τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη εχω αλλα το kies δεν μου βγαζει να κανω αναβαθμηση. Βεβαια ουτε ελληνικους υποτιτλους υποστηριζει οποτε δεν ειναι η τελευταια

 

και γιατί δεν κάνετε τη διαδικασία με το registry ώστε να κάνετε αναβάθμιση κανονικά και χωρίς προβλήματα; απλά πειράζει το product code στο pc και γίνεται αναβάθμιση κανονικά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα wave, εντυπωσιάστηκα είμαι κάτοχος iphone και πιστεύω αν είχε πληθώρα εφαρμογών και support θα ήταν ανταγωνίσιμο. Θα ρίξω μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, ήθελα να μάθω αν έχει βρεί κάποιος καμιά θήκη ή κάνα καλυμματάκι για την πίσω μεριά όπως έχουν βγεί ένα κάρο για iphone. Εκτός απο silicon cases.. Αν υπάρχει κάτι Ελλάδα ακόμα καλύτερα.. όποιος ξέρει/έχει/θέλει ας μας φωτίσει.. εχω googlarei τα πάντα σχεδόν Ελλάδα.. δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων :-)
Who dares, wins. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν αρκετές θήκες. Έχω πάρει από κατάστημα. Αν θες κοιτάς σε καταστήματα με αξεσουαρ
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν αρκετές θήκες. Έχω πάρει από κατάστημα. Αν θες κοιτάς σε καταστήματα με αξεσουαρ

Θήκες βρήκα είναι η αλήθεια, κάλλυμα σκληρό έψαχνα όπως αυτό :

http://www.mobilefun.co.uk/toughguard-shell-for-samsung-wave-s8500-black-p25521.htm

 

Αν έχετε βρεί online Ελλάδα κάτι παρόμοιο.. :)

Who dares, wins. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν υπάρχουν πάρα πολλά για το wave μας..

Μάλλον επειδή είναι πολύ καινούργιο.

Προσώπικα θα απέφευγα μια τέτοια θήκη μιας και τις φοβάμαι

λόγω θερμοκρασίας..Είσαι σίγουρος ότιι δεν υπάρχει κίνδυνος για

το κινητό-υπερθέρμανση- με μια τέτοια θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα wave, εντυπωσιάστηκα είμαι κάτοχος iphone και πιστεύω αν είχε πληθώρα εφαρμογών και support θα ήταν ανταγωνίσιμο. Θα ρίξω μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, ήθελα να μάθω αν έχει βρεί κάποιος καμιά θήκη ή κάνα καλυμματάκι για την πίσω μεριά όπως έχουν βγεί ένα κάρο για iphone. Εκτός απο silicon cases.. Αν υπάρχει κάτι Ελλάδα ακόμα καλύτερα.. όποιος ξέρει/έχει/θέλει ας μας φωτίσει.. εχω googlarei τα πάντα σχεδόν Ελλάδα.. δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων :-)

 

 

Για θήκη υπάρχει κάτι σαν αυτη http://cgi.ebay.co.uk/GSMCORNER-Original-KRUSELL-Case-Samsung-GT-S8500-Wave-/160459497744?cmd=ViewItem&pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item255c21a110

 

Αυτή http://cgi.ebay.co.uk/KRUSELL-DONSO-BLACK-LEATHER-CASE-POUCH-SAMSUNG-WAVE-/180529698012?cmd=ViewItem&pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a086894dc

 

ή αυτή http://cgi.ebay.co.uk/Krusell-Leather-Orbit-Flex-Case-Samsung-Wave-S8500-/360285821088?cmd=ViewItem&pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item53e2b558a0

 

Ποικιλία υπάρχει αλλά δυστυχώς εκτός των συνόρων ακόμα. Τώρα για θέμα μήλου vs κύματος δεν είμαι ο κατάλληλος. Είμαι πολύ προκατηλημένος εναντίον του μήλου, από την εποχή του φιάσκου της Λίζας. Οι παλιοί ξέρουν τι λέω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν υπάρχουν πάρα πολλά για το wave μας..

Μάλλον επειδή είναι πολύ καινούργιο.

Προσώπικα θα απέφευγα μια τέτοια θήκη μιας και τις φοβάμαι

λόγω θερμοκρασίας..Είσαι σίγουρος ότιι δεν υπάρχει κίνδυνος για

το κινητό-υπερθέρμανση- με μια τέτοια θήκη?

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι για τίποτα σίγουρος :)

Χρησιμοποιώ μια ολόιδια στο iphone και δεν είδα κάτι σημαντικό στην αλλαγή του, ίσως κάποια υπερθέρμανση κατά την φόρτιση ή μετά απο πολύ ώρα χρησιμοποίησης.

Δεν συγκρίνεται βέβαια στο ότι μπορείς να ακουμπήσεις το κινητό παντού χωρίς τον φόβο να γρατσουνιστεί κτλ.

Who dares, wins. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφίες που αντιστοιχούμε στις επαφές πόσο μεγάλες είναι καλό να τις κάνουμε;

Βασικά θέλω όταν ο άλλος με καλεί, να εμφανίζεται όσο το δυνατόν μεγαλύτερη η φωτογραφία του. Αλλά μην περάσω φωτογραφίες τεράστιες και τις κόβει μετά το κινητό (και κουράζεται, και δεσμεύει και περισσότερο χώρο(kb)) ποία είναι λοιπόν η default ανάλυση μιας φωτογραφίας που εμφανίζεται για φωτογραφία καλούντος.

Είδα ότι αν βάλεις μεγαλύτερη την κόβει το κινητό , άλλα θα ήθελα να τις έχω έτοιμες από το photoshop κομμένες από εμένα για την όσο δυνατόν καλύτερη απεικόνιση-οικονομία (επεξεργαστικής δύναμης και χώρου)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο!

 

Please delete it!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για προγραμμα GPS τι μπορουμε να χρησιμοποιησουμε? Υπαρχει δυνατοτητα για GPS χωρις την αναγκη για χρηση ιντερνετ?

 

thx

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Για προγραμμα GPS τι μπορουμε να χρησιμοποιησουμε? Υπαρχει δυνατοτητα για GPS χωρις την αναγκη για χρηση ιντερνετ?

 

thx

 

1)Υπάρχει το route 66 που είναι για ένα μήνα,μετά τα σκας...

 

Tο ρώτησα στην προηγούμενη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μια ολόιδια στο iphone και δεν είδα κάτι σημαντικό στην αλλαγή του, ίσως κάποια υπερθέρμανση κατά την φόρτιση ή μετά απο πολύ ώρα χρησιμοποίησης.

 

Το wave όμως έχει αλουμινένιο σώμα το οποίο φαντάζομαι το χρησιμοποιεί και ως μέρος της ψύξης του. Όπως και να έχει, το wave έχει πολύ όμορφο σώμα, γιατί να το καλύψετε;

Link to comment
Share on other sites

Το wave όμως έχει αλουμινένιο σώμα το οποίο φαντάζομαι το χρησιμοποιεί και ως μέρος της ψύξης του. Όπως και να έχει, το wave έχει πολύ όμορφο σώμα, γιατί να το καλύψετε;

Καθαρά για λόγους προστασίας απο γρατσουνιές, νερά κτλ.. Βασικά με βόλεψε πολύ με το iphone που το αφήνεις χύμα στον καφέ/bar κτλ.

Who dares, wins. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...