Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίξτε το angry birds rio στο bada 2.0 : https://docs.google.com/file/d/0B4QtRtFm014JZWQ1MjJiNzctZmRmOS00OGVkLThiYTctZTUzZDM5YjNmYTEz/edit?pli=1

 

Επίσης όλα τα παλιά adventures (οι παλιοί ξέρουν, οι νέοι ας μάθουν) της lucas arts, sierra και άλλα πολλά παίζονται στο κινητό μας : http://badamobile.wordpress.com/2011/09/12/guide-to-install-games-on-scummvm-emulator/

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν Ελληνικα σε αυτη τη ρομ; η μπορουμε να προσθεσουμε καποια εμεις;

 

Απευθείας στα ελληνικά στο βγάζει μετά την εγκατάσταση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν πολυαξίζει να βάλουμε οποιαδήποτε μορφή Android γιατί το wave έχει πολύ μικρή RAM και ψιλοσέρνεται ώρες ώρες. Αν είχε 512RAM όπως υποτίθεται ότι είχε, σύμφωνα με όσα γράφονταν, θα ήταν καλά. Όποιος θέλει Android καλύτερα να σκέφτεται την αλλαγή κινητού.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα με το multiloader 5.67 ένα αρχείο για να έχω spoofed εφαρμογές και τώρα το τηλέφωνο όταν το ανοίγω με την κάρτα sim μέσα κολλάει μετά το bada logo. Αν δεν έχω sim ανοιγει κανονικά. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα με το multiloader 5.67 ένα αρχείο για να έχω spoofed εφαρμογές και τώρα το τηλέφωνο όταν το ανοίγω με την κάρτα sim μέσα κολλάει μετά το bada logo. Αν δεν έχω sim ανοιγει κανονικά. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Ίσως θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν από εκεί που κατέβασες το αρχείο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένας εξαιρετικός browser στην πλατφόρμα μας!!! Ο opera mini διαθέσιμος για download από samsung apps. Είχα σιχαθεί τον dolphin που σερνόταν και συνεχώς μου κράσαρε. Ο opera mini είναι απείρως ταχύτερος και πιο ελαφρύς. Ό,τι χρειαζόμουν τέτοια περίοδο, γιατί λεφτά για να πάω σε αξιοπρεπές android δεν υπάρχουν. Πραγματική αναβάθμιση για μένα!!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε ότι ο dolphin δεν φταίει που σας τρέχει έτσι στο wave I. Στο Wave III τρέχει μια χαρά άρα είναι καθαρά θέμα του πως έκατσε το bada 2.0 στα Wave I & ΙΙ και όχι θέμα του browser.Το λέω γιατί είχα το Wave I και βλέπω έχοντας το ΙΙΙ πλέον τις διαφορές σε browser, κατανάλωση μπαταρίας και παιχνίδια ( διαχείριση μνήμης).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε ότι ο dolphin δεν φταίει που σας τρέχει έτσι στο wave I. Στο Wave III τρέχει μια χαρά άρα είναι καθαρά θέμα του πως έκατσε το bada 2.0 στα Wave I & ΙΙ και όχι θέμα του browser.Το λέω γιατί είχα το Wave I και βλέπω έχοντας το ΙΙΙ πλέον τις διαφορές σε browser, κατανάλωση μπαταρίας και παιχνίδια ( διαχείριση μνήμης).

 

Είναι λίγο άκυρη η σύγκριση που κάνεις , διότι το wave III έχει πολύ ανώτερο hardware. Με το δεδομένο hardware του πρώτου wave και για το δεδομένο os , ο opera είναι χαοτικά ανώτερος. Μιλάμε για φόρτωμα βαριών σελίδων με διάφορες δέκα δευτερολέπτων και βάλε. Προφανώς δουλεύει και καλύτερα στη λιγοστή μνήμη του wave I , καθώς δεν κρασάρει ακόμα και με πολλά tabs ανοιγμένα . Τέλος είναι multitasking καθώς φορτώνουν πολλά tabs ταυτόχρονα , ενώ στον dolphin μόλις έφευγες από ένα tab αυτό σταματούσε να φορτώνει.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

GUZGUN σ ευχαριστω για το zimage εκανε δουλεια..οσο για την 4.0.4 αφεοσν δεν βλεπει καρτα σιμ και sd νομιζω πως μονο για να μας λυθει η απορια...παντως αφου εγινε η αρχη με αρκετη επιτυχια ειναι πιστευω θεμα χρονου να γινει καλη και ολκληρωμενη δουλεια!

παντως και η ρομ αυτη του bada τα σπαει...πολυ γρηγορη και με πολλα καλουδια..

εχει ομως ενα προβλημα σημαντικο και δεν μπορω να καταλαβω τι φταει...δεν βρισκει τις εφαρμογες που εχω περασμενες στην καρτα μνημης και οταν μπαινω στο samsung app μου βγαζει διαρκως μνμ τοποθετηστε την καρτα μηνης ενω την εχω ηδη μεσα!:confused:

 

κατέβασε αυτό το zImage και θα βλέπεις και SD. Aν χρησιμοποιήσεις το Ol file manager θα δεις πλέον την κάρτα σου σαν emmc. Αλλά δεν μπορείς να γράψεις. Ψάχνουν τη λύση προς το παρόν.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα ότι απο το κινητό δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου στο samsung apps με συνέπεια να μην μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές! Βάζω το σωστό e-mail και τον σωστό κωδικό και μου βγάζει "Αποτυχία επεξεργασίας". Στο pc συνδέομαι κανονικά! Τελευταία φορά που μπήκα στο apps απο το κινητό και κατέβασα κάποιες αναβαθμίσεις ήταν πρίν 10-15 μέρες περίπου. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και πώς να το διορθώσω; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα ότι απο το κινητό δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου στο samsung apps με συνέπεια να μην μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές! Βάζω το σωστό e-mail και τον σωστό κωδικό και μου βγάζει "Αποτυχία επεξεργασίας". Στο pc συνδέομαι κανονικά! Τελευταία φορά που μπήκα στο apps απο το κινητό και κατέβασα κάποιες αναβαθμίσεις ήταν πρίν 10-15 μέρες περίπου. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και πώς να το διορθώσω; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

 

Tα ιδια και εγώ, ειχα καιρο να το χρησιμοποιησω, και παρατηρησα οτι απ το κινητο δε μπορω να συνδεθω αν και βαζω σωστα στοιχεια κτλ μου αμφανιζει επισης "αποτυχια επεξεργασιας". βαρεθηκα ν ασχολουμαι και μια στο τοσο, το συνδεω με υπολογιστη και κατεβαζω οτι μου φανει ενδιαφερον. γενικα μου φαινεται πάει για απόσυρση και επισημη κηδεία το wave και το bada μαζί. τσαμπα τα 300ευρα που τ'αγορασαμε κάποτε πριν κανα 2 χρόνια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια και εγώ, ειχα καιρο να το χρησιμοποιησω, και παρατηρησα οτι απ το κινητο δε μπορω να συνδεθω αν και βαζω σωστα στοιχεια κτλ μου αμφανιζει επισης "αποτυχια επεξεργασιας". βαρεθηκα ν ασχολουμαι και μια στο τοσο, το συνδεω με υπολογιστη και κατεβαζω οτι μου φανει ενδιαφερον. γενικα μου φαινεται πάει για απόσυρση και επισημη κηδεία το wave και το bada μαζί. τσαμπα τα 300ευρα που τ'αγορασαμε κάποτε πριν κανα 2 χρόνια.

 

το ιδιο πιθανων να ενιωθες και με ενα adroid με καμια froyo...το πιθανοτερο ειναι να μην ηταν αναβαθμησιμο και ουσιαστικα να χανεις σε συμβατοτητα σε εφαρμογες...δε ξερω αν η sammy προχωρησει το tizen...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα ότι απο το κινητό δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου στο samsung apps με συνέπεια να μην μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές! Βάζω το σωστό e-mail και τον σωστό κωδικό και μου βγάζει "Αποτυχία επεξεργασίας". Στο pc συνδέομαι κανονικά! Τελευταία φορά που μπήκα στο apps απο το κινητό και κατέβασα κάποιες αναβαθμίσεις ήταν πρίν 10-15 μέρες περίπου. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και πώς να το διορθώσω; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

Και εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα εδώ και μήνες και δεν έβγαλα άκρη οπότε σταμάτησα να ασχολούμαι πλέον. Είχα περάσει μια custom rom δούλευε κανονικά και μέτα ξαφνικά άρχισε πάλι τα ίδια. Οπότε δεν ασχολούμαι πλέον με αυτό το θέμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το πρόβλημα με το samsung app store, το αντιμετώπιζα και εγώ μετά την αναβάθμιση σε bada 2.0.

 

Η λύση που τελικά μου δούλεψε ήταν να κάνω factory reset και να φτιάξω νέο account.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Επειδή δεν έχω ασύρματη κάρτα στο pc μου γίνεται να μοιράζω το internet που έχω μέσω wifi από το wave στο pc μέσω usb? thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Επειδή δεν έχω ασύρματη κάρτα στο pc μου γίνεται να μοιράζω το internet που έχω μέσω wifi από το wave στο pc μέσω usb? thanks!!

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Δίκτυο και ενεργοποίηση τη "Χρήση δεδομένων πακέτου". Ύστερα πήγαινε Ρυθμίσεις -> Δυνατότητα σύνδεσης και ενεργοποίησε το "Σημείο πρόσβασης και είσαι έτοιμος. Κάνε αναζήτηση απο το pc για το WiFi με ονομασία Samsung Wave, βάλε κωδικό αυτόν που βλέπεις στο κινητό και.... καλό σερφάρισμα. :)

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να μοιράζω το internet που παίρνω από το wifi και όχι από 3g (Χρήση δεδομένων πακέτου), επίσης στο pc δεν έχω ασύρματη κάρτα πως θα κάνω αναζήτηση ; Γι' αυτό λέω αν γίνεται μέσω usb.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε αυτό το zImage και θα βλέπεις και SD. Aν χρησιμοποιήσεις το Ol file manager θα δεις πλέον την κάρτα σου σαν emmc. Αλλά δεν μπορείς να γράψεις. Ψάχνουν τη λύση προς το παρόν.

Η λύση ευρέθηκε. Μπορείς πλέον και να γράψεις στην SD. Kατέβασε αυτό το zImage αντικατέστησε το με το παλιό και είσαι Οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ύστερα από 2 χρόνια και αμέτρητα χτυπήματα, στο τελευταίο πέσιμο το τζάμι δεν άντεξε άλλο και έσπασε. 2-3 ραγίσματα στη γωνία που απλώνονται σιγά σιγά και κομματάκια που αρχίζουν να φέυγουν.

 

Ξέρει κανείς αν αξίζει οικονομικά η επισκευή του;

 

Εσπασε η οθόνη ή το τζάμι? Εμενα εσπασε το τζαμι, φυαικ Η ΕΠΙΣΚΕΥΉ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ, οποτε εβαλα ενα screen protector ωστα να μην κοπω και να μην αρχισει να δυαλιεται και κοντευω χρονο που το εχω ετσι και η ζημια δεν εχει προχωρησει.

 

Βεβαια εχω αγορασει το arc και εχω το wave σαν δευτερο, αλλα εχει φάει πολύ χρηση απο τα παιδια σαν παιχνιδομηχανη!

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος οδηγος εγκαταστασης για android 4?ελληνικος κατα προτιμηση,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω να ασχοληθώ πολύ καιρό με το forum και θέλω να ρωτήσω, να την κάνω την αναβάθμιση απο bada 1 σε 2 ???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω να ασχοληθώ πολύ καιρό με το forum και θέλω να ρωτήσω, να την κάνω την αναβάθμιση απο bada 1 σε 2 ???

 

Να την κάνεις κατεμέ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε guzgun,τελικα εφαρμογες μπορουμε να περασουμε?

 

περασα το igo αλλα δεν ενεργοποιειται ο δεκτης gps.βρεθηκε λυση γι αυτο?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

περασα το igo αλλα δεν ενεργοποιειται ο δεκτης gps.βρεθηκε λυση γι αυτο?

 

Παίζει κανονικά το Igo εκτός του ότι δεν βρίσκει gps?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...