Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ όσο ξέρω όχι δεν χρεώνεσαι για αναβάθμιση στο service...μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις για την γλώσσα του κινητού πάντως...

Από αναβαθμίσεις εγώ που το έχω αγορασμένο από το πλαίσιο δεν είχα σχεδόν κανένα πρόβλημα στις 3 αναβαθμίσεις που έχω περάσει μέχρι τώρα...

Άλλοι βέβαια είχαν κάποια προβλήματα κυρίως αυτοί που το είχαν αγορασμένο από vodafone....

Και από COSMOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πηγα στις paid εφαρμογες που εχει το kies και διαλεξα μια,μετα μου λεει apply voucher? εννοει τον αριθμο της πιστωτικης καρτας?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις 3G σήμα / πακέτο δεδομένων να το κάνεις μέσω 3G? Παίζει να έχει πρόβλημα το router σου.

 

Το δοκιμασα σημερα στην δουλεια που ειχα σημα 3g.Δυστηχως τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια παντως μετα την τελευταια αναβαθμιση το τηλ αρχιζει κ με εκνευριζει πολυ!!τουλαχιστον 3 φορες εχει κολλησει τελειως κ μετα απο λιγο κλεινει κ ανοιγει μονο του!ποτε ξανα δν μου τα ειχε κανει αυτα!ελεος πια με το ΒΑDA...ειπαμε υπομονη αλλα ποση ακομη??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα σημερα στην δουλεια που ειχα σημα 3g.Δυστηχως τιποτα :(

εφόσον αυτά απέτυχαν γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις το update του λογισμικού απο το Kies και μετά να δοκιμάσεις να κάνεις το update του Samsung Apps? Ίσως αυτό να λύσει το πρόβλημα σου εφόσον απο χτές υπάρχει μια νέα έκδοση του λογισμικού :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα στις paid εφαρμογες που εχει το kies και διαλεξα μια,μετα μου λεει apply voucher? εννοει τον αριθμο της πιστωτικης καρτας?

 

Όχι. ειναι για εκπτωτικό κουπόνι.

 

εμενα παιδια παντως μετα την τελευταια αναβαθμιση το τηλ αρχιζει κ με εκνευριζει πολυ!!τουλαχιστον 3 φορες εχει κολλησει τελειως κ μετα απο λιγο κλεινει κ ανοιγει μονο του!ποτε ξανα δν μου τα ειχε κανει αυτα!ελεος πια με το ΒΑDA...ειπαμε υπομονη αλλα ποση ακομη??

 

υπομονή κομμάτια. Ρόδα ειναι και γυρίζει :p εμένα πάντως κανένα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα σημερα στην δουλεια που ειχα σημα 3g.Δυστηχως τιποτα :(

 

Πρέπει πρώτα να πας στις ρυθμίσεις του samsung apps και να επιλέξεις να κάνει έλεγχο για update με packaged data.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλό μήνα και αρκετή υπομονή να έχουμε!!

Δεκέμβρης μπήκε αλλά τίποτα επίσημο από 1.2. Άντε καλό μήνα να έχουμε ...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα διαδικασία αναβάθμισης μέσω του KIES.

Ξαφνικά πέταξε ένα Error και στη συνέχεια έγινε restore του Firmware.

Έκανα restart τηλεφωνο/υπολογιστή και όταν πήγα για αναβάθμιση πλέον το κινητό εμφανίζεται να έχει την τελευταία έκδοση (S8500XXJI5/S8500OXCJH1).

Αφού διακόπηκε η αναβάθμιση, πώς τώρα φαίνεται ότι έχει γίνει; Μήπως κράτησε κάπου μόνο τον τίτλο της αναβάθμισης;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα διαδικασία αναβάθμισης μέσω του KIES.

Ξαφνικά πέταξε ένα Error και στη συνέχεια έγινε restore του Firmware.

Έκανα restart τηλεφωνο/υπολογιστή και όταν πήγα για αναβάθμιση πλέον το κινητό εμφανίζεται να έχει την τελευταία έκδοση (S8500XXJI5/S8500OXCJH1).

Αφού διακόπηκε η αναβάθμιση, πώς τώρα φαίνεται ότι έχει γίνει; Μήπως κράτησε κάπου μόνο τον τίτλο της αναβάθμισης;

 

Καλά κομματάκι δύσκολο το βρίσκω να αλλάζουν το όνομα απλά χωρίς να κάνουν την αναβάθμιση αλλά για να μην έχεις αμφιβολίες στην lock screen σου εμφανίζει την πάνω μπάρα που έχει την ένδειξη σήματος και της μπαταρίας;

Αν ναι τότε την έχει κάνει κανονικά την αναβάθμιση...

 

Σήμερα πρόσεξα κ ένα άλλο feature...αν κοιτάς κάποιο μύνημα και σύρεις προς τα αριστερά το δαχτυλό σου σου εμφανίζει το προηγούμενο μύνημα που σου είχε στείλει ο συγκεκριμένος αποστολέας...έχω την jh5 αλλά δεν ξέρω αν το είχαν και οι άλλες εκδόσεις αυτό το feature...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Samsung Apps

Fancy an early Festive Gift courtesy of #SamsungApps? Tell us what you think of your WAVE applications, to be in with a chance to win a brand new Samsung Wave 2 Phone! Enter Now and tell us what you think for your chance to win free Samsung Goodies! >>http://bit.ly/samsungwave2survey

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα διαδικασία αναβάθμισης μέσω του KIES.

Ξαφνικά πέταξε ένα Error και στη συνέχεια έγινε restore του Firmware.

Έκανα restart τηλεφωνο/υπολογιστή και όταν πήγα για αναβάθμιση πλέον το κινητό εμφανίζεται να έχει την τελευταία έκδοση (S8500XXJI5/S8500OXCJH1).

Αφού διακόπηκε η αναβάθμιση, πώς τώρα φαίνεται ότι έχει γίνει; Μήπως κράτησε κάπου μόνο τον τίτλο της αναβάθμισης;

 

Τα έκανα σαλάτα!!!

Χρησιμοποίησα τον Multiloader για να βάλω παλαιότερη έκδοση, νομίζοντας ότι μετά το KIES θα μου βγάλει πάλι μύνημα αναβάθμισης. ΚΑΚΩΣ!!! Πολύ ΚΑΚΩΣ!!!

Ύστερα από 3 ώρες, κατέληξα με την έκδοση S8500XXJF7. Και το KIES (είτε το 1.5.1 είτε το 1.5.3) μου λένε ότι δεν μπορεί να αναβαθμιστεί.

Πληκτρολογώντας το *#1234# το μόνο που μου βγάζει είναι: <SW VER> S8500XXJF7 (δεν έχει εκείνο το /S8500XCJΗ1).

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

Μπορώ να βρώ κάπου για download την τελευταία έκδοση και το αντίστοιχο CSC αρχείο με τα ελληνικά για κατέβασμα, ώστε να τα περάσω πάλι με το Multiloader;

Edited by nkar72
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να κάνω αναβάθμιση τo Kies και στο 50% (εξαγωγή αρχείων cab) μου κολλάει.Τώρα έχω την 1.5.3.10093_31, προσπάθησα πολλές φορές αλλά μου κολάει στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Επίσης μου βγάζει για update στο λογισμικό του τηλεςφώνου και αφού ξεκινάει τη διαδικασία μου βγάζει το εξής μήνυμα "το στοιχείο MSC.Thunder.FirmwareUpdate" σταμάτησε να λειτουργεί, ποτέ μη λειτουργήσεις του είπα και εγώ :ninja:!!

Τι να κάνω?Να βάλω την έκδοαση Kies 1.5.1 η να περιμένω?Υπόψιν ότι η συσκευή είναι ελληνική και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να κάνω αναβάθμιση τo Kies και στο 50% (εξαγωγή αρχείων cab) μου κολλάει.Τώρα έχω την 1.5.3.10093_31, προσπάθησα πολλές φορές αλλά μου κολάει στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Επίσης μου βγάζει για update στο λογισμικό του τηλεςφώνου και αφού ξεκινάει τη διαδικασία μου βγάζει το εξής μήνυμα "το στοιχείο MSC.Thunder.FirmwareUpdate" σταμάτησε να λειτουργεί, ποτέ μη λειτουργήσεις του είπα και εγώ :ninja:!!

Τι να κάνω?Να βάλω την έκδοαση Kies 1.5.1 η να περιμένω?Υπόψιν ότι η συσκευή είναι ελληνική και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις!!

 

Δοκιμασε να αναβαθμισεις το kies . Αν δεν σου βγαζει αναβαθμησεις τραβα στην σελιδα της σαμσουνγκ και κατεβασε καινουριο απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κινητό την άκουσε λίγο με την τελευταία αναβάθμιση....στις 3 φορές που μπήκα για browsing μετά από λίγο μου έκανε επανεκίνηση...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

ομοιπαθης Gdrdasky...πολλα προβληματα κ παλι πανω που ειχαμε ηρεμησει...θα στρωσει σιγα σιγα οπως κ τις προηγουμενες φορες αλλα δν γινετε δουλεια ετσι!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ομοιπαθης Gdrdasky...πολλα προβληματα κ παλι πανω που ειχαμε ηρεμησει...θα στρωσει σιγα σιγα οπως κ τις προηγουμενες φορες αλλα δν γινετε δουλεια ετσι!!!

 

Πράγματι,κάθε φορά που κάνουμε αναβάθμιση αρχίζουν τα προβλήματα...αλλά μετά στρώνει... εσύ τι άλλα προβλήματα έχεις;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω όποιος δεν έχει πρόβλημα με έλλειψη ελληνικών (φυσικά και πληκτρολόγιο) και είναι ανυπόμονος, ας βάλει την 1.2 (μέσω multiloader).

Πιο σταθερή, πιο γρήγορο browser, swype (φυσικά όχι ελληνικά, αλλά έχει χαβαλέ).

Κανένα πρόβλημα με το Kies, update softwares κλπ (αρκεί να γίνουν σωστά τα βήματα, φυσικά και πρόβλημα να υπάρξει, όλα διορθώνονται).

Επίσης το κινητό είναι λειτουργικό, όταν συνδέεται μέσω kies και γενικά με το pc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα κατά λάθος ένα σαιτ με εφαρμογές για το κινητό όσες έβαλα δούλεψαν πλην δυο πρόκειτε για το: http://www.Getjar.com

Το ξέρει κανένας σας? η εφαρμογές είναι καθαρές?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω άμεσα το WAVE 8500 και θα ήθελα μια διευκρίνηση. Το route 66 το δουλεύω ακόμα από το NOKIA NAVIGATOR που έχω και ήταν προεγκατεστημένο και το θεωρώ το πλέον ευκολόχρηστο και το χρησιμοποιώ παρά το ότι έχω περάσει μέσα και άλλες εφαρμογες GARMIN, κλπ.

Το route 66 που υπάρχει στο WAVE (σκέφτομαι να πληρώσω τα 39.99 για δωρεάν χρήση εφόρου ζωής) είναι στα ελληνικά;

Και κάτι ακόμα... Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης 16 GB SDHC; Φυσιολογικά θα πρέπει να την υποστηρίζει...

Edited by spirosmil
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !Η τελευταία έκδοση του Kies είναι η 1.5.3.10103_102?

 

ναι φιλε μου!!

 

Παιδιά βρήκα κατά λάθος ένα σαιτ με εφαρμογές για το κινητό όσες έβαλα δούλεψαν πλην δυο πρόκειτε για το: http://www.Getjar.com

Το ξέρει κανένας σας? η εφαρμογές είναι καθαρές?

 

δν δουλευουν ομως ολες!!αλλοτε δουλευουν κ αλλοτε οχι!!καθαρες νομιζω ειναι εχω χρησιμοποιησει κ στο παρελθον σε αλλο κινητο κ δν ειχα κανενα θεμα!!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα την αναβαθμιση,ολα καλα με το κιν δεν εχω κανενα πρβ,ουτε με το browsing ουτε με κατι αλλο.Το μονο θεμα ειναι οτι πλεον οι <<πληρωμενες>> εφαρμογες που παιζαν κανονικα στο κιν με καποιον τροπο,τωρα ΔΕΝ παιζουν.Βασικα δεν ειναι καμια σημαντικη αναβαθμιση η JI5,ειναι απλως ενα patch της samsung για να διορθωσει το πρβ αυτο

 

Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω άμεσα το WAVE 8500 και θα ήθελα μια διευκρίνηση. Το route 66 το δουλεύω ακόμα από το NOKIA NAVIGATOR που έχω και ήταν προεγκατεστημένο και το θεωρώ το πλέον ευκολόχρηστο και το χρησιμοποιώ παρά το ότι έχω περάσει μέσα και άλλες εφαρμογες GARMIN, κλπ.

Το route 66 που υπάρχει στο WAVE (σκέφτομαι να πληρώσω τα 39.99 για δωρεάν χρήση εφόρου ζωής) είναι στα ελληνικά;

Και κάτι ακόμα... Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης 16 GB SDHC; Φυσιολογικά θα πρέπει να την υποστηρίζει...

 

Ναι ειναι στα ελληνικα και με την καρτα δεν θα εχεις πρβ

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα σαλάτα!!!

Χρησιμοποίησα τον Multiloader για να βάλω παλαιότερη έκδοση, νομίζοντας ότι μετά το KIES θα μου βγάλει πάλι μύνημα αναβάθμισης. ΚΑΚΩΣ!!! Πολύ ΚΑΚΩΣ!!!

Ύστερα από 3 ώρες, κατέληξα με την έκδοση S8500XXJF7. Και το KIES (είτε το 1.5.1 είτε το 1.5.3) μου λένε ότι δεν μπορεί να αναβαθμιστεί.

Πληκτρολογώντας το *#1234# το μόνο που μου βγάζει είναι: <SW VER> S8500XXJF7 (δεν έχει εκείνο το /S8500XCJΗ1).

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

Μπορώ να βρώ κάπου για download την τελευταία έκδοση και το αντίστοιχο CSC αρχείο με τα ελληνικά για κατέβασμα, ώστε να τα περάσω πάλι με το Multiloader;

 

Please HELP!!!

Τι προτείνετε βρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...