Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω αρχίσει αυτό για να ξεκαθαρίζει λίγο η κατάσταση με το threat του Samsung Wave. Να μην γεμίζει με επαναλήψεις...

 

με την δική σας βοήθεια, θα γίνει ένας ολοκληρωμένος "οδηγός" για τις συχνές ερωτήσεις ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα πρέπει να βάλετε την JF1 Full με Multiloader. Μετά να βάλετε την JF7 Spanish Lite και μετά να κάνετε Update μέσω kies με το trick της registry....

 

που θα βροθμε την JF7 Spanish Lite.δεν ειναι σε καμια σελιδα.....

spis
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχεις δικιο αλλα προσωπικα δεν με πειραζει γιατι το χρησιμοποιω πολυ λιγο. Για να κλεισει το GPS (το οποιο δεν νομιζω να το κλεινουν οι εφαρμογες και σιγουρα δεν το κλεινει το GPS status) πρεπει να πας στα settings --> connectivity--> my location και οτι ειναι πρασινο να το κλεισεις.

 

Αυτο δεν το γνωριζα, θενκς!

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα (στο ΝΟΚΙΑ δούλευε μια χαρά και το χρησιμοποιούσα) όταν μεταφέρεις αρχείο ΤΧΤ απο το pc στο τηλέφωνο έπειτα δε μπορείς να το στείλεις απο το τηλέφωνο με sms ή έστω με mms παρά μόνο με email ή ΒΤ και δε μπορείς να του κάνεις επεξεργασία... :mad::mad::mad:

Και,

Όταν θέλεις πάλι να στείλεις μια επαφή από το τηλεφωνικό κατάλογο πάλι δε μπορεις με sms (στα nokia ή ericsson μπορείς),δηλαδά μικρότερη χρέωση, και μόνο του τη μετατρέπη σε MMS... :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα (στο ΝΟΚΙΑ δούλευε μια χαρά και το χρησιμοποιούσα) όταν μεταφέρεις αρχείο ΤΧΤ απο το pc στο τηλέφωνο έπειτα δε μπορείς να το στείλεις απο το τηλέφωνο με sms ή έστω με mms παρά μόνο με email ή ΒΤ και δε μπορείς να του κάνεις επεξεργασία... :mad::mad::mad:

Και,

Όταν θέλεις πάλι να στείλεις μια επαφή από το τηλεφωνικό κατάλογο πάλι δε μπορεις με sms (στα nokia ή ericsson μπορείς),δηλαδά μικρότερη χρέωση, και μόνο του τη μετατρέπη σε MMS... :mad:

 

αρχεια .txt νομίζω επεξεργαζονται απο ενα app στο appstore. Για τα υπολοιπα γιατι δεν στελνεις ενα email στην samsung μπας και τα φτιαξουν σε επομενες εκδοσεις?δεν χανουμε τιποτα, στην αρχη ειναι ακομα

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μπαταρια τι λεει?

 

Κορυφαια μπαταρια για τετοιου ειδους κινητο, ειλικρινα 2-3 μερες με αρκετη χρηση μου κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το kies (1.5.1.10074_2) και δεν το βρίσκει με τίποτα.

Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

αρχεια .txt νομίζω επεξεργαζονται απο ενα app στο appstore. Για τα υπολοιπα γιατι δεν στελνεις ενα email στην samsung μπας και τα φτιαξουν σε επομενες εκδοσεις?δεν χανουμε τιποτα, στην αρχη ειναι ακομα

 

Μήπως γνωρίζεις ποίο app είναι αυτό;

 

Δυστηχώς φίλε μου όσω για το email στη samsung, όταν με έστελναν οι δικοί μου να μάθω μία ξένη γλώσσα εγώ κυνήγαγα "νέτα"...;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις ποίο app είναι αυτό;

 

Δυστηχώς φίλε μου όσω για το email στη samsung, όταν με έστελναν οι δικοί μου να μάθω μία ξένη γλώσσα εγώ κυνήγαγα "νέτα"...;)

 

ειναι το notepad

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000111600&listYN=Y

 

:) στειλτο στους Ελληνες, υποθετω πως θέματα περι αναπτυξης/προβλημάτων τα προωθουν

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγινε και σε μένα, αλλά όταν άλλαξα κάρτα SIM.

 

Το έσβηνα κάθε φορά που ενεργοποιούσα το κινητό, αλλά κάθε φορά που το έσβηνα και το ξαναναβα, ερχόντουσαν πάλι σαν νέα μηνύματα. οπότε τα άφησα εκεί, και ησύχασα :p

 

το ίδιο συνέβει και σε μένα με αναφορές μηνημάτων που λάμβανα κάθε φορά που ενεργοποιούσα το τηλέφωνο και επειδή ήταν πολύ σπαστικό του τράβηξα ένα hard reset και επανήλθε...αλλά μετά... σαν να κάνω επανεγκατάσταση windows

Link to comment
Share on other sites

ειναι το notepad

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000111600&listYN=Y

 

:) στειλτο στους Ελληνες, υποθετω πως θέματα περι αναπτυξης/προβλημάτων τα προωθουν

 

Με το notepad μπορεις να φτίαξεις αρχεια txt αλλά δε μπορείς ούτε τα δκά σου να επεξεργαστείς ούτε να τα "στείλεις"...:confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το kies (1.5.1.10074_2) και δεν το βρίσκει με τίποτα.

Τι μπορώ να κάνω?

 

 

Παίδες, καμμιά βοήθεια μήπως βγάλω άκρη μ'αυτό....?

Link to comment
Share on other sites

Το τωρινό μέγιστο μέγεθος βρίσκεται στα 32GB άλλα αναμένονται 64, 128 και 256 αν θυμάμαι καλά στο 2011

 

32gB είναι το μέγιστο που μπορούν να πάνε οι sdhc. Για παραπάνω από 32gB θα πάμε σε νέο format το sdxc το οποίο δεν το υποστηρίζει το wave(και καμία άλλη συσκευή στην αγορά). Άρα 32gB είναι το μέγιστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , η αναβαθμιση του Samsungapps ειναι μονο για το firmware η αν δεν την κανω δεν εμφανιζονται και τα καινουρια διαθεσιμα apps ?

 

Επισης , το gps του κινητου ειναι η εφαρμογη που εχει προεγκατεστημενη και λεει Navigator η κατι αλλο που κατεβαζω απο το appstore?

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος και κανένα app για ηχογράφηση συνομιλίας κατα τη κλήση ας μας το πει γιατί...και αυτό δεν έχει... :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

πριν απο λίγο έκανα αναβάθμιση του FM και ενω όλα πήγαν καλά με την πρόοδο των εργασιών και το κινητό ξεκίνησε αντιμετωπίζω το εξής:

 

Δεν υπάρχει καμια περίγραφή σε κανένα εικονιδιο!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν υπαρχει κανένα όνομα δίπλα σε αρχείο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Θα το πω ποιο σωστά. Δεν είναι ότι δεν υπάρχει αλλά είναι λές και τα γράμματα είναι μάυρα σε μάυρο φόντο γιατί όταν περνάω από πάνω το δάκτυλο μου εμφανίζεται η περιγραφή!!!!!!!!!!!

 

'Εχω φρικάρει, καμιά ιδέα κανείς? 'Εχω κάνει δυο restart αλλά τζίφος.:cry:

Link to comment
Share on other sites

32gB είναι το μέγιστο που μπορούν να πάνε οι sdhc. Για παραπάνω από 32gB θα πάμε σε νέο format το sdxc το οποίο δεν το υποστηρίζει το wave(και καμία άλλη συσκευή στην αγορά). Άρα 32gB είναι το μέγιστο.

 

SDHC and SDXC compatibility issues

 

In the 3.0 specification, the electronic interface of SDHC and SDXC cards is the same. This means that SDHC hosts which have drivers which recognize the newly used capability bits, and have operating system software which understands the exFAT filesystem, are compatible with SDXC cards. The decision to label cards with a capacity greater than 32GB as SDXC and to use a different filesystem is due solely to the limitations in creating larger filesystems in certain versions of Microsoft Windows. Other operating systems, such as Linux, make no distinction between SDHC and SDXC cards, as long as the card contains a compatible filesystem.

 

SDHC and SDXC cards and devices have these compatibility issues:

 

* SDHC devices will only support the SDXC cards which use UHS104 speeds;[31] SDHC devices will not recognize the SDXC cards which use the faster (SD 4.0), final specification of SDXC.[46]

* SDXC devices are backward compatible with SD and SDHC memory cards.[46]

* Linux (with a proprietary driver for the exFAT filesystem[47]), Microsoft Windows 7/Vista SP1+[46]/XP SP2+ (with exFAT update),[48] and Mac OS X Snow Leopard (Available on all Intel Macs)[49] are the only operating systems to currently support SDXC.

 

Devices that support SDIO (typically PDAs like the Palm Treo, but occasionally laptops or mobile phones) can use small devices designed for the SD form factor, like GPS receivers, Wi-Fi or Bluetooth adapters, modems, Ethernet adapters, barcode readers, IrDA adapters, FM radio tuners, TV tuners, RFID readers, digital cameras, or other mass storage media such as hard drives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου μήπως ξέρει κανένας.... υπάρχει τρόπος να σταματήσεις την ενοχλητική ειδοποίηση όταν η μπαταρία είναι κάτω απο 15%?

 

Θεωρώ πολύ εκνευριστικό το γεγονός που ακόμα και στα τελειώματα της μπαταρίας, η συσκευή δεν σου επιτρέπει να χρησιμοποίησεις βασικές εφαρμογές, όπως η κάμερα....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset μήπως και στρώσει..

 

Το βρηκα. Έκανα επαναφορα ρυθμίσεων στην οθόνη μόνο και έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα. Έκανα επαναφορα ρυθμίσεων στην οθόνη μόνο και έφτιαξε

Πώς γίνεται η επαναφορά ρυθμίσεων οθόνης? Θα εσε ευχαριστούσα ιδιαίτερα αν έδινες μια σαφή περιγραφή αυτής της ρύθμισης.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο με το .txt και το notepad, πολυ κουφο. Αρα μαλλον επεξεργασια γινεται μονο απο το πακετο της Picsel που δεν ειναι διαθεσιμο σε εμας.

 

Καλο review και απο τα αμερικανακια του engadget, 7 στα 10 μονο και μονο επειδη ειναι ανυπαρκτο στην αλλη ακρη του Ατλαντικού. Δηλαδη το 9αρακι στο νερο

 

http://mobile.engadget.com/2010/09/30/samsung-wave-s8500-review

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , η αναβαθμιση του Samsungapps ειναι μονο για το firmware η αν δεν την κανω δεν εμφανιζονται και τα καινουρια διαθεσιμα apps ?

 

Επισης , το gps του κινητου ειναι η εφαρμογη που εχει προεγκατεστημενη και λεει Navigator η κατι αλλο που κατεβαζω απο το appstore?

 

Κανεις που να γνωριζει ?

Link to comment
Share on other sites

το samsung apps ειναι μονο για την αναβαθμιση του προγραμματος samsungapps δεν εχει σχεση με το firmware.

To navigator ειναι το official. Μπορεις να βαλεις και google maps σε java. Υπαρχει και ενα ελληνικο στο appstore, ψαξε το mapcube

Link to comment
Share on other sites

το samsung apps ειναι μονο για την αναβαθμιση του προγραμματος samsungapps δεν εχει σχεση με το firmware.

To navigator ειναι το official. Μπορεις να βαλεις και google maps σε java. Υπαρχει και ενα ελληνικο στο appstore, ψαξε το mapcube

 

υπάρχει και το wetravel για όποιον ενδιαφέρεται, εγκαθίσταται εύκολα και λειτουργεί κανονικά, δεν το έχω δοκιμάσει σε συνθήκες λειτουργίας σε αυτό το κινητό ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...