Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο μου φαίνεται. Την ίδια έκδοση έχουμε, και η επιλογή είναι εκεί. Πολύ περίεργο!:confused:

 

Τελικά τη βρήκα τη λύση και έκανα edit το αρχικό μου post για περισσότερες πληροφορίες. Αλλάζοντας το preconfig σε EUR από το administrator menu ήρθε και έστρωσε η συσκευή! :grin:

 

Αν μπορούσα τώρα με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσω και αυτό το σπαστικό μήνυμα που πετάγεται κάθε φορά για ενεργοποίηση των πακέτων δεδομένων θα ήταν μια ανακούφιση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα είχα το πρώτο bug. Μπαίνω με το κινητό στο internet με wifi από το σπίτι, μπαίνω στο myphone.gr, συνδέομαι με τον κωδικό μου, πατάω αναζήτηση, πάω να γράψω τι θέλω και αυτόματα κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Το ανοίγω, τα ξανακάνω όλα από την αρχή και πάλι τα ίδια, επανεκκίνηση. Ωραία πράγματα.

Το απογεύμα έκανα και εγώ την τελευταία αναβάθμιση και προσπαθώντας να κάνω αναζήτηση για το πώς θα φτιάξω λογαρισμό στη samsung,μου έκανε επανεκκίνηση και εμένα.

 

Edit

Δημιουργείς λογαριασμό, οκ.

Ανοίγεις wi-fi, πακέτα, ότι θες, και πας στους λογαριασμούς.

Βρίσκεις το samsung και το επιλέγεις.

Σου λέει αναμονή και συνδέεται. Δεν δείχνει τίποτε ιδιαίτερο απλά παρακολούθησε το wi-fi κόκκινο βελάκι που δείχνει ουσιαστικά μεταφορά δεδομένων.

Χωρίς να κλείσεις τους λογαριασμούς, πατάς δηλ το κεντρικό, πας στο μενού, ρυθμίσεις και ανοίγεις την ενημέρωση.

Επιλέγεις το 1 και σου λέει, σύνδεση στον διακομιστή.

Αν τα έχεις κάνει όλα σωστά και έχεις την JH3, βγάζει μήνυμα έχετε την τελευταία έκδοση.

Τι πρέπει να κάνω για να δημιουργήσω λογαριασμό; Από τους λογαριασμούς και επιλέγοντας samsung, τι κάνω μετά;

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Με κόλλησες λιγάκι, αν σου πω ότι δεν θυμάμαι...

Βασικά στους λογαριασμούς > προσθήκη λογαριασμού πρέπει να υπάρχει η επιλογή Samsung.

Την επιλέγεις λοιπόν και κάνεις εγγραφή κανονικά, δίνεις e-mail και pass και δημιουργείται ο λογαριασμός. Από κει και μετά κάθε φορά που τον επιλέγεις συνδέεται και το μόνο που βλέπεις είναι η επιλογή να αλλάξεις το pass.

 

Ελπίζω να βοήθησα μέσες άκρες.

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΤΕ ΤΟ PARLINGO (MSN,YAHOO, FACEBOOK CHAT) ΣΤΟ BACKGROUND.

 

Βρηκα λυση να τρεχει το Parlingo στο background χωρις να βαλετε την εκδοση με το utalk που ειχε ποσταρει ο φιλος Zenor εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3306255#post3306255

 

Ειναι αρκετα απλο, για τους πιο εμπειρους απλα μπειτε στο stune και σβηστε το settings.bin (AppEx -> User -> Java -> Hidden -> Palringo -> appdb) και ειστε ετοιμοι.

Δουλευει με την εκδοση beta 2.1.7, δεν το εχω δοκιμασει με αλλη εκδοση.

 

Αναλυτικα:

 

1-Κατεβαστε το stune.

http://www.mediafire.com/?9vqe4gtgt29cnnf

 

2-Κατεβαστε και καντε install το Parlingo beta 2.1.7 οσοι δεν το εχετε. http://resources.palringo.com/beta/java/2.1.7/ Καντε install την εκδοση που λεει Lismore, το jad αρχειο.

 

3-Συνδεστε το wave με επιλογη αναφορα σφαλματων

 

4-Ανοιξτε το Stune και πατηστε autoconnect.

 

5-Πηγαινετε στο browser εκει στο AppEx -> User -> Java -> Hidden -> Palringo -> appdb βρειτε το settings.bin και δεξι κλικ και delete.

 

Αυτο ηταν, τρεξτε το Parlingo και θα τρεχει στο background και θα σας ειδοποιει στην Home screen οπως ακριβως με τα απλα sms.

 

Ειλικρινα ειναι ευκολο, μην σας τρομαζουν τα πολλα βηματα.

 

Αφου η Samsung δεν μας δινει ολοκληρωμενο multitasking θα το παρουμε μονοι μας :)

 

Κανω την παραπανω διαδικασια παιδια αλλα δεν γινετε τιποτα.

Συγκεκριμενα σβηνω το αρχειο που λεει και και κατεβαζω στον υπολογιστη μου το αρχειο που λεει αλλα αυτο το αρχειο που το βαζουμε???.

Επειδη δεν γνωριζα το κατεβασα την δευτερη φορα απο το κινητο μου λεει οτι παει και εγκαταστιτε στον φακελο παιχνιδια και αλλα διαφορα αλλα δεν βλεπω τιποτα.

Το εχω κατεβασει 3-4 φορες μου λεει οτι υπαρχει ειδη αλλα παλι δεν βλεπω τιποτα.

Στο κυριο μενου παλι δεν υπαρχει τιποτα.

Γνωριζει κανενας τι κανω λαθος ή τι συμβαινει?:O

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Που χρειαζεται να κανουμε λογαριασμο?:O

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Με κόλλησες λιγάκι, αν σου πω ότι δεν θυμάμαι...

Βασικά στους λογαριασμούς > προσθήκη λογαριασμού πρέπει να υπάρχει η επιλογή Samsung.

Την επιλέγεις λοιπόν και κάνεις εγγραφή κανονικά, δίνεις e-mail και pass και δημιουργείται ο λογαριασμός. Από κει και μετά κάθε φορά που τον επιλέγεις συνδέεται και το μόνο που βλέπεις είναι η επιλογή να αλλάξεις το pass.

 

Ελπίζω να βοήθησα μέσες άκρες.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Έτσι προσπαθούσα και εγώ και μου έβγαζε κάτι για σφάλμα επεξεργασίας ή κάπως έτσι. Τελικά μπήκα από τον υπολογιστή στο samsungapps και από εκεί δημιούργησα λογαριασμό και μετά συνδέθηκα από το κινητό. Με το που πάω εκεί στην αναβάθμιση λογισμικού και πατώντας έλεγχο για ενημερώσεις, μου βγάζει ότι γίνεται σύνδεση με το διακομιστή και τίποτα άλλο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Έτσι προσπαθούσα και εγώ και μου έβγαζε κάτι για σφάλμα επεξεργασίας ή κάπως έτσι. Τελικά μπήκα από τον υπολογιστή στο samsungapps και από εκεί δημιούργησα λογαριασμό και μετά συνδέθηκα από το κινητό. Με το που πάω εκεί στην αναβάθμιση λογισμικού και πατώντας έλεγχο για ενημερώσεις, μου βγάζει ότι γίνεται σύνδεση με το διακομιστή και τίποτα άλλο.

Ναι και μένα το ίδιο σήμερα.

Άλλες φορές χωρίς καν ν' ανοίξεις τους λογαριασμούς συνδέεται και βγάζει μην ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Who knows!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανω την παραπανω διαδικασια παιδια αλλα δεν γινετε τιποτα.

Συγκεκριμενα σβηνω το αρχειο που λεει και και κατεβαζω στον υπολογιστη μου το αρχειο που λεει αλλα αυτο το αρχειο που το βαζουμε???.

Επειδη δεν γνωριζα το κατεβασα την δευτερη φορα απο το κινητο μου λεει οτι παει και εγκαταστιτε στον φακελο παιχνιδια και αλλα διαφορα αλλα δεν βλεπω τιποτα.

Το εχω κατεβασει 3-4 φορες μου λεει οτι υπαρχει ειδη αλλα παλι δεν βλεπω τιποτα.

Στο κυριο μενου παλι δεν υπαρχει τιποτα.

Γνωριζει κανενας τι κανω λαθος ή τι συμβαινει?:O

πρώτα βάζεις στο κινητό το jar και jad αρχείο. μετά κανεις εγκατάσταση το δεύτερο, και μετά σβήνει το αρχείο με το stune.

 

λογαριασμό κανείς στο my accounts, Samsung account.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

πρώτα βάζεις στο κινητό το jar και jad αρχείο. μετά κανεις εγκατάσταση το δεύτερο, και μετά σβήνει το αρχείο με το stune.

 

λογαριασμό κανείς στο my accounts, Samsung account.

 

τωρα που το εχω σβησει το αρχειο αυτο και γενικος τα εχω κανει σαλατα τι κανω???

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου κάνει μια καμπυλότητα στο κάτω μέρος αλλά δε με πειράζει.Φοράω σχεδόν πάντα screen protector της ecell που έχουνε καλή εφαρμογή.Επίσης είχα παραγγείλει μια σκληρή θήκη και είχε δώρο ένα screen protector το οποίο φαίνεται ότι είναι πιο κοντό αλλά δε το δοκίμασα καθόλου.Δηλαδή υπάρχει ποιο κοντό..

 

Παιδια εχετε θηκη???Ποιαν μου προτεινετε να παρω?

 

Απο το σκρουτζ βρηκα θηκες σιλικονης http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43476

και αυτες http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31377 υπαρχουν καποιες να το προστατευουν?

Μου εχει πεσει 6 φορες,θελω να το σωσω...χαχα!

Edited by michtat
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το εχω σβησει το αρχειο αυτο και γενικος τα εχω κανει σαλατα τι κανω???

 

τα βήματα όλα από την αρχή φυσικά ! οι οδηγίες είναι ξεκάθαρες.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα βήματα όλα από την αρχή φυσικά ! οι οδηγίες είναι ξεκάθαρες.

 

ξεκαθαρες δεν ειναι γιατι απλα δεν αναφερει ουτε που τα βαζω αυτα τα αρχεια και δεν λεει πουθενα για το jar αλλα μονο για το jad

 

Παιδια με το msn δεν μπαινει στο κινητο μου για κεναν λογο.

Μπορει καποιος να μου εναν καλυτερο οδηγο? γιατι δεν γινετε κατι.

 

Στo Samsung app λογοαριασμο πως κανουμε? εχουμε το link πουθενα?

Ευχαριστω

 

Παιδια με το msn δεν μπαινει στο κινητο μου για κεναν λογο.

Μπορει καποιος να μου εναν καλυτερο οδηγο? γιατι δεν γινετε κατι.

 

Στo Samsung app λογοαριασμο πως κανουμε? εχουμε το link πουθενα?

Ευχαριστω

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω με το κινητό στο internet με wifi από το σπίτι, μπαίνω στο myphone.gr, συνδέομαι με τον κωδικό μου, πατάω αναζήτηση, πάω να γράψω τι θέλω και αυτόματα κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Το ανοίγω, τα ξανακάνω όλα από την αρχή και πάλι τα ίδια, επανεκκίνηση. Ωραία πράγματα.

 

Τι firmware έχεις; Επίσης ήσουν σε landscape ή portrait mode; Τα έκανα όλα αυτά και δεν μου έκανε τίποτα περίεργο(μου έβγαλε κανονικά αποτελέσματα). Πήγα στο http://www.myphone.gr, έγραψα το login μου, έκανα login, μετά έκανα κλικ στο αναζήτηση, έγραψα στο κουτάκι "test" και πάτησα το κουμπί για να ψάξει και μου έβγαλε κανονικά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

ξεκαθαρες δεν ειναι γιατι απλα δεν αναφερει ουτε που τα βαζω αυτα τα αρχεια και δεν λεει πουθενα για το jar αλλα μονο για το jad

 

Τα αρχεια στο κινητο τα βαζεις οπου θες και τρεχεις το jad. Αφου τρεξεις το jad και το κανεις install, σβηνεις το αρχειο στο stune.

Μετα η εφαρμογη δεν ειναι στα Παιχνιδια και Αλλα, αλλά την τρεχεις απο το εικονιδιο IM που ειναι στο μενου του κινητου.

 

Η διαδικασια ειναι απλη και περιγραφεται αναλυτικα, αν δεν σε καλυπτει μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ για καλυτερο οδηγο. Αλλα θα μπορουσες να μιλας λιγο καλυτερα για ατομα που αφιερωνουν χρονο να ψαχνουν πραγματα και να τα ποσταρουν εδω.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

ι

Τι firmware έχεις; Επίσης ήσουν σε landscape ή portrait mode; Τα έκανα όλα αυτά και δεν μου έκανε τίποτα περίεργο(μου έβγαλε κανονικά αποτελέσματα). Πήγα στο http://www.myphone.gr, έγραψα το login μου, έκανα login, μετά έκανα κλικ στο αναζήτηση, έγραψα στο κουτάκι "test" και πάτησα το κουμπί για να ψάξει και μου έβγαλε κανονικά αποτελέσματα.

 

έχω την τελευταια έκδοση που είχε βγει πρόσφατα την JH3. ήμουν σε landscape mode. θα το ξαναδοκιμάσω σε λίγο να δω τι παίζει.

 

Σε portrait mode όλα καλά.Τώρα γράφω από το κινητό.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω την τελευταια έκδοση που είχε βγει πρόσφατα την JH3. ήμουν σε landscape mode. θα το ξαναδοκιμάσω σε λίγο να δω τι παίζει.

Και εγώ την ίδια έκδοση έχω και ήμουν και σε landscape. Πριν την αναβάθμιση δε θυμάμαι αν δοκίμασα την αναβάθμιση στο myphone, οπότε δεν ξέρω αν είναι ζήτημα της συγκεκριμένης έκδοσης ή είναι κάτι γενικότερο.

Με την καινούρια έκδοση, το ξεκλείδωμα μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα. Όχι όταν αφού το έχω κλειδώσει (με το πλαϊνό hardware πλήκτρο), αλλά όταν μου σβήνει η οθόνη και πατάω από πλάι το κουμπί να ενεργοποιηθεί πάλι η οθόνη, δε μου βγάζει την οθόνη ξεκλειδώματος, αλλά πηγαίνει εκεί που ήμουν πριν σβήσει η οθόνη. Μένει εκεί για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει η οθόνη. Οπότε, πρέπει να πατήσω ξανά το πλήκτρο ξεκλειδώματος και τότε βγαίνει κανονικά η οθόνη ξεκλειδώματος και σέρνοντας το δάχτυλο με πάει κανονικά εκεί που ήμουν πριν.

 

Update

Τελικά, τη στιγμή που έγραφα το συγκεκριμένο μήνυμα, έκανα και κάποιους πειραματισμούς στο κινητό και ανακάλυψα τι το προκαλούσε, απλά συνέχισα το μήνυμα, για την περίπτωση που παρατηρήσουν την ίδια συμπεριφορά και άλλοι χρήστες.

Αυτό που προκαλούσε αυτό το πρόβλημα ήταν ότι είχα αποεπιλέξει το αυτόματο κλείδωμα (Ρυθμίσεις - Γενικά - Αφή - Αυτόματο κλείδωμα οθόνη αφής). Με το που το ενεργοποίησα πάλι, έχει την κανονική συμπεριφορά το ξεκλείδωμα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω τηνJH3 FOULL. ευχαριστω

 

Το θέμα είναι αν την ξανανέβασε η Samsung γιατί την είχε κατεβάσει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν την ξανανέβασε η Samsung γιατί την είχε κατεβάσει.

Εχτές την πέρασα εγώ. Βέβαια, επειδή είναι από τη Vodafone το κινητό μου, την πέρασα με το κολπάκι με τα registry keys.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση με το Kies μου βγάζει την παρακάτω version. 1008091700_LIS_S8500MAJH1_COS

Ξέρετε αν είναι η τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

Στις 31/082010 αγορασα απο ενα oteshop ενα samsung wave.Μολις πηγα στο σπιτι και το ξεπακεταρισα διαπιστωσα οτι η υποδοχη του ακουστικου-handsfree δεν κανει καλη επαφη.

Την επομενη ημερα το πηγα στο εξουσιοδοτημενο service της samsung στη Θεσ/νικη.

Αφου περασαν 2 εβδομαδες και δεν ειχα λαβει καμια απαντηση τους καλεσα να μαθω τι γινεται και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο πηγε στην Αθηνα για αλαγη πλακετας.

Σε επικοινωνια μου με το Κεντρικο service της Αθηνας δεν μπορουσανε να μου δωσουν μια απαντηση γιατι θελανε το δελτιο αποστολης απο το service της Θεσ/νικης το οποιο δελτιο αποστολης δεν μου το δινουν με καμια παναγια απο τη Θεσ/νικη ουτε καν τον αριθμο του.

Εχω παρει ενα τηλ 400ευρω το οποι το ειχα στην κατοχη μου για μερικες ωρες και ειναι στο service περιπου 3 εβδομαδες και πιστευω οτι θα εχει και συνεχεια.

Θελω μια βοηθεια για να ξερω τι να κανω σε αυτην την περιπτωση

Ειμαι πραγματικα σε απογνωση και πολυ μα πολυ εξοργισμενος

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην πιο πρόσφατη έκδοση firmware (JH3), αλλά το πρόβλημα του πολύ αργού κλειδώματος του gps παραμένει. :( Έχω ενεργοποιημένο το a-gps, όλες τις σχετικές με τη θέση επιλογές, όμως ότι και να έχω κάνει πάντα το wave θέλει >5 λεπτά για να βρει και να "κλειδώσει" σήμα από δορυφόρους. Κι ακόμα και τότε, μόνο από ~4-5 δορυφόρους, το minimum για σχετικά αξιόπιστο στίγμα, και με αστάθεια, αλλιώς 6 ή 7 βλέπω μετά από 10+ λεπτά, πράγμα αφύσικο. Σημειωτέον, έχω δοκιμάσει είτε από το route66, είτε από google maps, από τις επιλογές "Θέση", από το free GPS Status από το samsung apps κοκ, πάντα το ίδιο αποτέλεσμα. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

 

Υ.Γ. Δεν έχω κάνει hard reset, εκεί θα καταφύγω ελπίζοντας να διορθωθεί αν το παρουσιάζει μόνο σε μένα. Δεν είναι λογικό ρε γμτ, όταν πιο απλά κινητά σαν πχ το 5230 βρίσκουν στίγμα με a-gps μέσα σε 10 δευτερόλεπτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Και το wave σε εξωτερικούς χώρους με την τελευταία έκδοση θέλει το πολύ 10 δεύτερα να κλειδώσει σε εμένα με σκέτο gps κανένα βοηθητικό(μέσα στο σπίτι κάνει αρκετή ώρα)...σε εσένα κάποιο πρόβλημα μπορεί να υπάρχει....τι να σου πω,δεν ξέρω....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

SOS

Εχοντας κατα λαθος το KIS στα αγγλικα εκανα αναβαθμιση στο 8500 με αποτελεσμα

να μου βγαλει στην οθονη FOTA engine is not intalled - Plz install below FOTA eng.

FOTA-ENGINE-VER-INFO-2.0 και δεν μπορω να κανω τιποτε ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Και το wave σε εξωτερικούς χώρους με την τελευταία έκδοση θέλει το πολύ 10 δεύτερα να κλειδώσει σε εμένα με σκέτο gps κανένα βοηθητικό(μέσα στο σπίτι κάνει αρκετή ώρα)...σε εσένα κάποιο πρόβλημα μπορεί να υπάρχει....τι να σου πω,δεν ξέρω....

 

Μπορεί να είναι χαζομάρα, απλά ρωτάω για να είμαι σίγουρος: Έχεις τσεκάρει ότι το στίγμα που σου δείχνει είναι από δορυφόρους, έτσι; Εννοώ όχι από τις υπόλοιπες βοηθητικές υπηρεσίες (cell tower triangulation, wifi).

Θα δοκιμάσω να κάνω hard reset, μήπως και λυθεί, ήλπιζα να το αποφύγω...! Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...