Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι αυτό πάλι;βελτιωμένο kies;

 

Δεν ξέρω ακόμα. Χτες το κατέβασα και δεν πρόλαβα να το δω ακόμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ MSN ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ APPS?

 

Msn υποτίθεται ότι έχεις μέσω του palringo που είναι ήδη μέσα στο κινητό. Γράφω υποτίθεται, γιατί το palringo που έχει από τη μάνα του δεν υποστηρίζει msn. Οπότε εάν θέλεις να έχεις msn, θα πρέπει να βάλεις τη beta έκδοση του palringo. Για να βάλεις τη beta του palringo κάνε τα εξής

 

1. Πηγαίνετε στο http://resources.palringo.com/beta/java/2.1.7/ μέσα από το κινητό σας

2. Κατεβάστε το palringo-samsung-lismore-2.1.7.jad

3. Install και voila έχετε όμορφο(σχετικά) και λειτουργικό msn στο wave σας!!!!!!!!!

 

Μετά κάντε login στο palringo(φτάχτε palringo account εάν δεν έχετε ήδη), προσθέστε το msn στη λίστα του palringo, δώστε τα στοιχεία του msn σας στο palringo και θα έχετε κανονικά msn.

Link to comment
Share on other sites

Paidia sas parakalo , grafo apo to eksoteriko apo mia sxoli de mporo na grapso me ellinikous xaraktires

sas parakalo peite mou ti simvenei ? de mporo na mpo sto internet meto samsung \m

mou grafei ERROR DNS FAILED DNS

ti na kano ? euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Paidia sas parakalo , grafo apo to eksoteriko apo mia sxoli de mporo na grapso me ellinikous xaraktires

sas parakalo peite mou ti simvenei ? de mporo na mpo sto internet meto samsung \m

mou grafei ERROR DNS FAILED DNS

ti na kano ? euxaristo

 

Φαντάζομαι με wifi θα προσπαθείς να μπεις. Δεν είμαι και ειδικός αλλά η σύνδεση σου δεν είναι δυνατή. Πιθανώς έχεις πολύ ασθενές σήμα. Με κάθε επιφύλαξη όλα αυτά, αλλά εμένα που μου έβγαλε ανάλογα πράγματα για αυτούς τους λόγους γινόταν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

οδηγος γρηγορης εκκινησης σελιδα 21 πρωτα βηματα:cry:

 

ευχαριστώ, αλλά εκεί λέει πωs να μετακινήσειs τιs εφαρμογέs. εγώ θέλω αν γίνεται να διαγράψω κάποιεs εφαρμογέs από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, αλλά εκεί λέει πωs να μετακινήσειs τιs εφαρμογέs. εγώ θέλω αν γίνεται να διαγράψω κάποιεs εφαρμογέs από το τηλέφωνο.

 

πανε στη σελιδα του μενου στην οποια βρισκεται η εφαρμογη που θες να διαγραψεις και πατα πανω αριστερα το κουμπι "επεξ." τοτε θα βγει ενα μικρο πλην στο εικονιδιο καθε εφαρμογης. Πατώντας το διαγραφεις τη συγκεκριμενη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

πανε στη σελιδα του μενου στην οποια βρισκεται η εφαρμογη που θες να διαγραψεις και πατα πανω αριστερα το κουμπι "επεξ." τοτε θα βγει ενα μικρο πλην στο εικονιδιο καθε εφαρμογης. Πατώντας το διαγραφεις τη συγκεκριμενη εφαρμογή.[/QUTE]

 

όλα ok. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια παω να μπω στο palringo και μου γραφει οτι ο κεντρικος υπολογιστης δεν σας επιτρεπει να συνδεθειτε αυτη την στιγμη.επιστροφη κυριως υπολογιστη:login incorrect αυτο το βγαζει απο την κυριακη ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια παω να μπω στο palringo και μου γραφει οτι ο κεντρικος υπολογιστης δεν σας επιτρεπει να συνδεθειτε αυτη την στιγμη.επιστροφη κυριως υπολογιστη:login incorrect αυτο το βγαζει απο την κυριακη ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Eγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα κατέβασα και τo jar και το jad, εκτέλεσα τo jad και όλα καλά. Όταν εκτελούσα το jar μου έβγαζε αυτό το πρόβλημα

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω απο σημερα ενας ευτυχησμενος κατωχος του Wave. Να ρωτησω κατι, οταν πηγενω στις πληροφοριες μου διχνει το CPU Usage απο 1% εως 20% και παιζει. Ειναι οκ ?
Link to comment
Share on other sites

αναλόγως τι εφαρμογές παίζουν στον παρασκήνιο η cpu θα παίζει σε διάφορες τιμές, είναι όπως το pc
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΕΥΕΤΑΙ. ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΡΕΙΣ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟ WAVE ΤΟΥΣ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρεί κάτι για την RAM, αλλά γιατί θες να δεις πόσο καταναλώνει σου παρουσίασε κάποιο πρόβλημα; Αν όχι μην σκας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτο που περνώ τις τελευτέες 5 μερες.

Το speaker σταμάτησε ξαφνικα να δουλευει.Το wave μου το αγορασα πριν 1 μήνα απο εταιρία κινητών (πολυ γνωστη) στην Κυπρο. Το πήρα για να το κοιτάξουν και αυτοι το έστειλαν στο service της samsung στην Κυπρο. Μετά που με είχαν στο κλασ.... και μετα που αρνήθηκαν να μου δωσουν ενα τηλ εποικινωνιας με το service(samsung) καταφερα να βρω το τηλ και να μιλήσω με τον τεχνικό που ειδε το κινητο μου. Μου ειπε κατα λεξη οτι το speaker ειναι ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και οτι θα πρεπει να παραγγειλουν αλλο απο το εξωτερικο για να μου το αντικαταστήσουν!!! Οταν του εξηγησα οτι το κινητο αφου εχει ελαττωματικο τοτε ισως να εχει και αλλα ελαττωματα μου απαντησε οτι αυτη ειναι η πολιτικη τους. ΟΚ, δεκτο λεω εγώ και πηγα πίσω στην εταιρια που μου το πουλησε. Τους εξηγησα οτι δεν μπορω να περιμενω αλλες 10-15 μερες αλλα και οτι δεν θεωρω λογικο να μην μου αντικαταστησουν το τηλ και να εχουν αυτοι να κανουν με την samsung που τους εδωσε ελαττωματικο κινητο να πουλήσουν. Ακουστε απαντηση : " Εχετε απολυτο δικαιο αλλα για αυτο αποφασιζει μονο ο ιδιοκτητης τις εταιριας ο οποιος επιμενει οτι πρεπει να σας αλλαξουν το speaker και αν μετα απο αυτο υπαρχει προβλημα τοτε θα το αντικαταστήσουν." Αρνηθηκα και τους ειπα να πάνε να ......... και ζητησα να μου επιστρεψουν πισω το κινητο μου χώρις να το αγγιξουν!! Δεν ξερω παιδιά ισως να εκανα βλακεια αλλα πραγματικα εχω βαρεθει τον καθε τυχοδιωκτη της αρπακτής. Τα 400 που τους εσκασα να τα χαιρονται.Ελπιζω να μην βρεθει κανεις αλλος στη θεση που βρεθηκα με αυτους τους τυπους. Σας ευχαριστω. Καλη σας νυκτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι επιμενεις? Το παιδι ειχε δικιο. Γραφει το samsung τιποτα για overcharge? Oχι, και δεν ξερω και σε ποια κινητα που ειχες εσυ το ελεγαν. Δεν κανουν υπερφορτιση, το μυνημα το γραφει γιατι δεν εχει νοημα το κινητο να βρισκεται αλλο στην μπριζα , και γιατι η μπριζα τρωει ρευμα , ακομα και οταν το κινητο δεν το δεχεται

 

Αν και πόσο θα επιμείνω θα μου το υποδείξει κάποιος πιο αρμόδιος. Εγώ απάντησα καταρχήν στο φίλο που είπε ότι παρατήρησε πως του εξαντλείται η μπαταρία σε ημερήσια βάση, κάτι που τον ξάφνιασε γιατί είχε αφήσει το κινητό να φορτίσει για κανα 10ωρο την πρώτη φορά. Επιχειρήματα με επαγγελματική ορολογία του τύπου "η μπρίζα τρώει ρεύμα ακόμα και όταν το κινητό δε φορτίζει" δεν βοηθούν ιδιαίτερα...

 

Παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτο που περνώ τις τελευτέες 5 μερες.

Το speaker σταμάτησε ξαφνικα να δουλευει....

 

Φίλε μου σε νιώθω απόλυτα όλες οι κατασκευάστριες τελευταία το έχουν ξεφτιλίσει με την πολιτική εγγύησης που ακολουθούν, προσπαθούν στην ουσία να σε εξοργίσουν σε σημείο του να ζητήσεις πίσω τη συσκευή και να την επισκευάσεις με δικά σου έξοδα. Στο topic για το LG Arena έχω αναφέρει παρόμοιο περιστατικό κι εγώ. Δυστυχώς πλέον φτάσαμε σε σημείο απλά να προσευχόμαστε να μην "πέσουμε" σε ελαττωματική συσκευή.

Edited by kostool13
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που το ηθελε, το HTC clock με τον καιρο στα ελληνικα, αφαιρεσα ακομα την λεξη update και κατι πολυχρωμα σχεδια που ειχε. Κλικαροντας στις ωρες αλλαζει το background, στα λεπτα κανει update και στο εικονιδιο του καιρου πατε στα setting.

 

http://img340.imageshack.us/img340/8545/20100904163530.th.jpg

 

http://www.mediafire.com/?cnivbvfcfzebc5p

Πως αλλαζεις την πολη? Και εβαλες το Βολο

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που το ηθελε, το HTC clock με τον καιρο στα ελληνικα, αφαιρεσα ακομα την λεξη update και κατι πολυχρωμα σχεδια που ειχε. Κλικαροντας στις ωρες αλλαζει το background, στα λεπτα κανει update και στο εικονιδιο του καιρου πατε στα setting.

 

http://img340.imageshack.us/img340/8545/20100904163530.th.jpg

 

http://www.mediafire.com/?cnivbvfcfzebc5p

Πως αλλαζεις την πολη? Και εβαλες το Βολο

 

Aφού κλικάρεις το εικονίδιο του καιρού και πας στα settings πατάς το γραναζάκι αριστερά και επιλέγεις πόλη. Στα αγγλικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτο που περνώ τις τελευτέες 5 μερες.

Το speaker σταμάτησε ξαφνικα να δουλευει.Το wave μου το αγορασα πριν 1 μήνα απο εταιρία κινητών (πολυ γνωστη) στην Κυπρο. Το πήρα για να το κοιτάξουν και αυτοι το έστειλαν στο service της samsung στην Κυπρο. Μετά που με είχαν στο κλασ.... και μετα που αρνήθηκαν να μου δωσουν ενα τηλ εποικινωνιας με το service(samsung) καταφερα να βρω το τηλ και να μιλήσω με τον τεχνικό που ειδε το κινητο μου. Μου ειπε κατα λεξη οτι το speaker ειναι ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και οτι θα πρεπει να παραγγειλουν αλλο απο το εξωτερικο για να μου το αντικαταστήσουν!!! Οταν του εξηγησα οτι το κινητο αφου εχει ελαττωματικο τοτε ισως να εχει και αλλα ελαττωματα μου απαντησε οτι αυτη ειναι η πολιτικη τους. ΟΚ, δεκτο λεω εγώ και πηγα πίσω στην εταιρια που μου το πουλησε. Τους εξηγησα οτι δεν μπορω να περιμενω αλλες 10-15 μερες αλλα και οτι δεν θεωρω λογικο να μην μου αντικαταστησουν το τηλ και να εχουν αυτοι να κανουν με την samsung που τους εδωσε ελαττωματικο κινητο να πουλήσουν. Ακουστε απαντηση : " Εχετε απολυτο δικαιο αλλα για αυτο αποφασιζει μονο ο ιδιοκτητης τις εταιριας ο οποιος επιμενει οτι πρεπει να σας αλλαξουν το speaker και αν μετα απο αυτο υπαρχει προβλημα τοτε θα το αντικαταστήσουν." Αρνηθηκα και τους ειπα να πάνε να ......... και ζητησα να μου επιστρεψουν πισω το κινητο μου χώρις να το αγγιξουν!! Δεν ξερω παιδιά ισως να εκανα βλακεια αλλα πραγματικα εχω βαρεθει τον καθε τυχοδιωκτη της αρπακτής. Τα 400 που τους εσκασα να τα χαιρονται.Ελπιζω να μην βρεθει κανεις αλλος στη θεση που βρεθηκα με αυτους τους τυπους. Σας ευχαριστω. Καλη σας νυκτα.

Γιατι να τους το χαρισεις?ετσι θα περασει το δικο τους και παιζεις το παιχνιδι τους!!να στο φτιαξουν, απο οσο ξερω απο παλια για θεμα

ακουστικου-μικροφωνου δεν αλλαζουν συσκευη!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και πόσο θα επιμείνω θα μου το υποδείξει κάποιος πιο αρμόδιος. Εγώ απάντησα καταρχήν στο φίλο που είπε ότι παρατήρησε πως του εξαντλείται η μπαταρία σε ημερήσια βάση, κάτι που τον ξάφνιασε γιατί είχε αφήσει το κινητό να φορτίσει για κανα 10ωρο την πρώτη φορά. Επιχειρήματα με επαγγελματική ορολογία του τύπου "η μπρίζα τρώει ρεύμα ακόμα και όταν το κινητό δε φορτίζει" δεν βοηθούν ιδιαίτερα...

 

Δηλαδη αν σου πουν ακριβως το ιδιο πραγμα, αλλα επαγγελματικα θα αλλαξει κατι ? Αν ναι , τοτε τσεκαρε τα links που εχουν δημοσιευτει λιγο πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...