Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρελαβα προχτες το κινητο!! το πρωτο μου smartphone (ειχα πιασει ξανα μονο απο φιλους) κ εχω να πω οτι ειναι πραγματικα τρομερο!!!

η οθονη απιστευτη!!

 

επειδη δν εχω ξαναχρησιμοποιησει ιντερνετ στο κινητο, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της επιλογης "περιαγωγη δεδομενων" και "πακετα δεδομενων"? και βασικα τι σημαινουν?

 

τις εχω απενεργοποιησει και τις 2, για να μην μπαινει στο ιντερνετ. πρεπει και τις 2 ή αρκει μονο μια απο τις 2, κι αν ειναι ποια?

 

επισης ενω δημιουργησα λογαριασμο στο gmail, στελνοντας καποια μειλ απο αλλον λογαριασμο κι ενω ημουν ακομα συνδεδεμενος στο ιντερνετ, ενω στον μεν client του gmail εβλεπα κανονικα το μειλ, δν μου εμφανιζε notification στην πανω μπαρα πιο πριν! πρεπει να κανω καποιες εξτρα ρυθμισεις??

 

τρομερο και το παιχνιδακι!! πολυ καλη κι η μπαταρια!!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με γεια σου και σένα. για τις ρυθμίσεις δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει πια?

Δεν πειραζει δεν καιγομαι και πααρα πολυ εχω το hd2 και το θελω για 2ο.....:)

Θα περιμενω!

 

Το κινητό υπάρχει και είναι κάπου στις αποθήκες των Ελτά για την ακρίβεια...από αύριο θα είναι στα χέρια μου όμως :p

Πάντως σίγουρα κάτι θα βρεθεί...αλήθεια αφού θέλεις δεύτερο και έχει ήδη ένα οκ κινητό γιατί δεν παίρνεις κάτι πιο απλό;

Πάντως σίγουρα κάτι θα βρεθεί μην ανησυχείς...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

..Νομιζω οτι πρεπει να βγει επειγοντως αναβαθμιση... Το κινητο οσο και να δειχνει τα δοντια του σε πολλους τομεις , απο την αλλη στα απλα πραγματα ειναι σαν κινεζικο μιξερ.. Δηλαδη ειναι κατι μικροπραγματακια που κάνουν το bada τρομερα χαζο λεοτπυργικο. παραθετω τα εξης:

 

1) ΑΝΟΥΣΙΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΚΑΘΕ 30 ΛΕΠΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΑΙΛ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ

 

2 ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΧΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΙΑ

 

3 ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΝΟΥ, ΜΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ

 

4 ΚΙΝΕΖΙΚΟΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ ΚΑΙ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ΣΤΑ AVI, ΑΡΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΣΥΜΠΙΕΣΤΕΣ

 

5 TEXT REFLOW, ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ

 

6 ΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ WIDGETS ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΕΝΑ

 

7 Και αλλα μικροπραγματα που πρεπει να βελτιωθουν..................

 

η διαφορα του πρωτου iphone με το wave ειναι οτι το πρωτο πταν βγηκε εκανε λιγα πραγματα αλλα τα εκανε τελεια..... βιαστηκαν να δωσουν το bada και θελω να ελπιζω οτι η αναβαθμιση αργει επειδη θα ειναι ουσιαστικη... το μονο που δε με κανει να μετανιωσω την αγορα ειναι τα πολυ θετικα του σημεια

Link to comment
Share on other sites

..Νομιζω οτι πρεπει να βγει επειγοντως αναβαθμιση... Το κινητο οσο και να δειχνει τα δοντια του σε πολλους τομεις , απο την αλλη στα απλα πραγματα ειναι σαν κινεζικο μιξερ.. Δηλαδη ειναι κατι μικροπραγματακια που κάνουν το bada τρομερα χαζο λεοτπυργικο. παραθετω τα εξης:

 

1) ΑΝΟΥΣΙΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΚΑΘΕ 30 ΛΕΠΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΑΙΛ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ

 

2 ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΧΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΙΑ

 

3 ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΝΟΥ, ΜΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ

 

4 ΚΙΝΕΖΙΚΟΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ ΚΑΙ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ΣΤΑ AVI, ΑΡΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΣΥΜΠΙΕΣΤΕΣ

 

5 TEXT REFLOW, ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ

 

6 ΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ WIDGETS ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΕΝΑ

 

7 Και αλλα μικροπραγματα που πρεπει να βελτιωθουν..................

 

η διαφορα του πρωτου iphone με το wave ειναι οτι το πρωτο πταν βγηκε εκανε λιγα πραγματα αλλα τα εκανε τελεια..... βιαστηκαν να δωσουν το bada και θελω να ελπιζω οτι η αναβαθμιση αργει επειδη θα ειναι ουσιαστικη... το μονο που δε με κανει να μετανιωσω την αγορα ειναι τα πολυ θετικα του σημεια

 

edit: α και ξεχασα , οσα firmware updates και να γινουν το λειτουργικο δεν θα βελτιωθει καθολου... ειμαστε στο bada 1.0 και περιμενουμε...................................................................................

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υπάρχει και είναι κάπου στις αποθήκες των Ελτά για την ακρίβεια...από αύριο θα είναι στα χέρια μου όμως :p

Πάντως σίγουρα κάτι θα βρεθεί...αλήθεια αφού θέλεις δεύτερο και έχει ήδη ένα οκ κινητό γιατί δεν παίρνεις κάτι πιο απλό;

Πάντως σίγουρα κάτι θα βρεθεί μην ανησυχείς...

Απο Δημαρχος κλητηρας?:X

Οταν δεν θα εχω μαζι μου το HD2 ποιο να εχω?:blink:

Αμα μαθεις με ferrari καβαλας Fiat?

Eυχαριστω ετσι και αλλιως θα επανερθω, σιγουρα το wave για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικο γι΄αυτο το θελα και δεν εχω σκοπο να παιδευομαι με Ρομ κλπ ολη την ωρα οπως με το HD2 που αν ειχε χερια θα με εδερνε στα σιγουρα απο τα τοσα φλασσαρισματα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

4 ΚΙΝΕΖΙΚΟΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ ΚΑΙ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ΣΤΑ AVI, ΑΡΑ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΣΥΜΠΙΕΣΤΕΣ

 

6 ΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ WIDGETS ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΕΝΑ

 

4) Ψάξε βρες τι άλλο σου φταίει για τα σπασίματα και όχι το bada... έχει φάει wmv, avi, mp4, μέχρι και mkv στα 720p και τα παίζει χωρίς ίχνος σπασίματος. Και όλα τα παραπάνω με ένα απλό copy-paste από το PC, ούτε conversion ούτε τίποτα. Με το iphone ακόμη θα περίμενες να ολοκληρωθεί η μετατροπή σε... (LOL) mov.

 

6) Για ποιον ακριβώς λόγο σου χρειάζονται τα widgets? Και έστω... αφού αποφάσισες ότι σου χρειάζονται, το ότι κάνουν reset όταν τα κλείνεις από τον task manager είναι ένδειξη "χαζού" λειτουργικού...?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το route66 στον υπολογιστη.μπορει να μου πει καποιος τα βηματα πως θα το εγκαταστησω στο wave;

 

Δημιουργείς ένα λογαριασμό στο route66 με email και password. Συνδέεις το wave με usb στο computer σου ως μέσο αποθήκευσης. Μετά πας στο κατάστημα του Route 66 και αγοράζεις χάρτες,φωνές. κτλ άλλα είναι free και άλλα πληρώνεις κάτι τις. Αυτά που "αγοράζεις" τα free ή και τα άλλα στα βάζει στο καλάθι αριστερά.Όταν τελειώσεις τις αγορές τα κατεβάζεις και στα φορτώνει αυτόματα στο κινητό σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργείς ένα λογαριασμό στο route66 με email και password. Συνδέεις το wave με usb στο computer σου ως μέσο αποθήκευσης. Μετά πας στο κατάστημα του Route 66 και αγοράζεις χάρτες,φωνές. κτλ άλλα είναι free και άλλα πληρώνεις κάτι τις. Αυτά που "αγοράζεις" τα free ή και τα άλλα στα βάζει στο καλάθι αριστερά.Όταν τελειώσεις τις αγορές τα κατεβάζεις και στα φορτώνει αυτόματα στο κινητό σου.

 

να εισαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

αν μέσα σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα είχαν άπειρες εφραμογές και το τέλειο λειτουργικό τότε θα κλείναν όλοι οι άλλοι. Όπως σε όλα τα λειτουργικά, είτε Windows Xp, Vista, Android και πάει λέγοντας έτσι και στο Bada στην αρχή βγάζουν κάτι που να καλύπτει αρκετά πράγματα και στη συνέχεια γίνονται βελτιώσεις, αλλαγές. Δεν νομίζω ότι όλα γίνονται από την μια μέρα στην άλλη. Ας παίρναμε τότε windows mobile κινητά ή Symbian που έχει και πολλές εφαρμογές και να μην καθόμαστε και αγχωνόμαστε. Αρκεί να το υποστηρίξει η Samsung και όλα θα πάνε καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

4) Ψάξε βρες τι άλλο σου φταίει για τα σπασίματα και όχι το bada... έχει φάει wmv, avi, mp4, μέχρι και mkv στα 720p και τα παίζει χωρίς ίχνος σπασίματος. Και όλα τα παραπάνω με ένα απλό copy-paste από το PC, ούτε conversion ούτε τίποτα. Με το iphone ακόμη θα περίμενες να ολοκληρωθεί η μετατροπή σε... (LOL) mov.

 

6) Για ποιον ακριβώς λόγο σου χρειάζονται τα widgets? Και έστω... αφού αποφάσισες ότι σου χρειάζονται, το ότι κάνουν reset όταν τα κλείνεις από τον task manager είναι ένδειξη "χαζού" λειτουργικού...?

 

καλα αυτο με τα βιντεο με εχει φαει πραγματικα, περιμενω και απο αλλους χρηστες να μου πουν την εμπειρια τους γιατι εγω βλεπω αρκετα frames να χανονται και να ειναι σπαστη η κινηση του βιντεο... Δηλαδη σε εσενα παει νερο ???? αν ειναι αληθεια το παω πισω αυριο:mad:

 

ειπα οτι ειναι χαζο λειτουργικο, οχι κακο, δηλαδη στην περιπτωση των widgets, θα μπορουσε ανετοτατα να αποθηκευει ποια widgets ειχες ανοικτα και να εμφανιζει παλι τα ιδια...... δηλαδη στα windows vista -7 αυτο ειναι το αυτονοητο.... και οταν γεμιζεις 8 9 σελιδες με αυτα δεν μπαινουν παλι τοσο ευκολα.... Και δεν υπαρχει απαραιτητο εργαλειο ή οχι.... για εμενα μερικα widgets ειναι ποιο σημαντικα και απο την ιδια την εφαρμογη....

 

και απο "χαζα" εχει μπολικα το κινητο, που μπορω ανετα να σου τα αναφερω και ανετα θα μπορουσαν να βελτιωθουν.... Και στην τελικη , αφου κοινως ομολογουμενως το κινητο αντιγραφει Iphone και android (σημαντικο πλεονεκτημα για εμενα και οχι αρνητικο στοιχειο) θα μπορουσε να παραλειψει αυτα τα μικρα ελαττωματα

 

Τελος, γιατι θα πρεπει να ειμαστε ακραιοι, και να συμπαθουμε πληρως ή να αντιπαθουμε ενα προιον??? αυτο ειναι νοοτροπια αλλης εταιρειας.... δηλαδη εσενα σου φαινεται αψογο το λειτουργικο bada???

 

Και συμφωνω οτι για πρωτη εκδοση ειναι παρα πολυ καλη, αλλα οχι αρκετη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

 

Εδω και δύο ημέρες είμαι και εγω κατοχος της συγκεκριμενης συσκευης... Το να πω και εγω με τη σειρα μου ολα τα καλα που συναντησα δεν νομιζω να υπαρχει λογος...με εχουνε καλυψει στα παντα οι πρωτοι κατοχοι της συσκευης... σε γενικες γραμμες παντως δεν κρυβω τον ενθουσιασμο μου.... ειναι Απιστευτο...!!!!

 

Ερωτηση : επηρεάζει καθόλου κάποια λειτουργία του κινητού το δίκτυο GSM 900/1800 που το έχω...? τι ακριβως κερδιζω αν βάλω UMTS ???

 

Πρωτη φορα πεφτει στα χερια μου smart phone και ψιλοζοριζομαι λιγο σε πρωτη φαση με πολλες διαδικασιες του κινητου... τις επομενες ημερες δεν με βλεπω να γλιτωνω και αλλες τετοιες " εξυπνες " αποριες...

 

Αν ξερει κανεις...help

Link to comment
Share on other sites

Το umts είναι στην ουσία το δίκτυο 3g... Ενεργοποιώντας το:

α) κερδίζεις μεγαλύτερες ταχύτητες σε ότι αφορά μεταφορά δεδομένων μέσω internet και wap.

β) είναι ο μοναδικός τρόπος για να πραγματοποιήσεις βιντεοκλήση.

γ) χάνεις σε διάρκεια της μπαταρίας.

δ) χάνεις σε ποιότητα σήματος στις απλές κλήσεις φωνής, εκτός αν βρίσκεσαι σε κάποια περιοχή που το 3g δίκτυο του παρόχου σου έχει καλύτερη κάλυψη από το 2g δίκτυο (σπάνιο αλλά συμβαίνει)

Link to comment
Share on other sites

Τελος, γιατι θα πρεπει να ειμαστε ακραιοι, και να συμπαθουμε πληρως ή να αντιπαθουμε ενα προιον??? αυτο ειναι νοοτροπια αλλης εταιρειας.... δηλαδη εσενα σου φαινεται αψογο το λειτουργικο bada???

 

Με το hardware που κουβαλάει, αν είχε και άψογο λειτουργικό ή θα έκανε +200 ευρώ ή αλλιώς θα έκλειναν όλες οι υπόλοιπες κατασκευάστριες κινητών. Για πρώτη έκδοση είναι φοβερό (ειδικά η out of the box δυνατότητα να παίζει τόσα video codecs είναι απίστευτη). Το θεωρώ μάλιστα τόσο καλό, που μπορεί να σταθεί (από πλευράς λειτουργικότητας και ευχρηστίας, όχι ως smartphone) ακόμη και αν η samsung επιβεβαιώσει τη φήμη της και δεν το υποστηρίξει (φτου κακα). Για πόσες πρώτες εκδόσεις λειτουργικών μπορείς να το πεις αυτό; Θυμάσαι τα πρώτα iphone OS και Android?

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο με τα βιντεο με εχει φαει πραγματικα, περιμενω και απο αλλους χρηστες να μου πουν την εμπειρια τους γιατι εγω βλεπω αρκετα frames να χανονται και να ειναι σπαστη η κινηση του βιντεο... Δηλαδη σε εσενα παει νερο ???? αν ειναι αληθεια το παω πισω αυριο:mad:

 

ειπα οτι ειναι χαζο λειτουργικο, οχι κακο, δηλαδη στην περιπτωση των widgets, θα μπορουσε ανετοτατα να αποθηκευει ποια widgets ειχες ανοικτα και να εμφανιζει παλι τα ιδια...... δηλαδη στα windows vista -7 αυτο ειναι το αυτονοητο.... και οταν γεμιζεις 8 9 σελιδες με αυτα δεν μπαινουν παλι τοσο ευκολα.... Και δεν υπαρχει απαραιτητο εργαλειο ή οχι.... για εμενα μερικα widgets ειναι ποιο σημαντικα και απο την ιδια την εφαρμογη....

 

και απο "χαζα" εχει μπολικα το κινητο, που μπορω ανετα να σου τα αναφερω και ανετα θα μπορουσαν να βελτιωθουν.... Και στην τελικη , αφου κοινως ομολογουμενως το κινητο αντιγραφει Iphone και android (σημαντικο πλεονεκτημα για εμενα και οχι αρνητικο στοιχειο) θα μπορουσε να παραλειψει αυτα τα μικρα ελαττωματα

 

Τελος, γιατι θα πρεπει να ειμαστε ακραιοι, και να συμπαθουμε πληρως ή να αντιπαθουμε ενα προιον??? αυτο ειναι νοοτροπια αλλης εταιρειας.... δηλαδη εσενα σου φαινεται αψογο το λειτουργικο bada???

 

Και συμφωνω οτι για πρωτη εκδοση ειναι παρα πολυ καλη, αλλα οχι αρκετη...

 

Αφου απο την αρχη ειχες περισοτερες απαιτησεις απο μια συσκευη με καινουργιο λειτουργηκο γιατη προχωρισες σε αγορα; Kαι παραλειψεις εχει και μικρα ελαττωματα ειναι ομως πολυ νωρις να κρινουμε κατι τοσο καινουργιο.Προσωπικα πιστευω οτι αγορασες λαθος συσκευη και δεν θα σε καλυψει οποια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω αντιμετωπίσει σπασίματα στην εικόνα (αν και έχω συναντήσει το πρόβλημα με τους κινέζικους υπότιτλους) είτε σε αρχεία παιγμένα κατευθείαν στο τηλέφωνο είτε σε αρχεία shared από τα PCs μου (και μιλάμε από xvid ως mkv και mp4, wmv δεν έχω οπότε δεν έχω δοκιμάσει.)

 

Απλά σε μεγάλα αρχεία παιγμένα μέσω WiFi κατά περιόδους κάνει buffering αλλά αυτό είναι λογικό (τουλάχιστον σ' εμένα) διότι ο router μου είναι g και όχι n.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω αντιμετωπίσει σπασίματα στην εικόνα (αν και έχω συναντήσει το πρόβλημα με τους κινέζικους υπότιτλους) είτε σε αρχεία παιγμένα κατευθείαν στο τηλέφωνο είτε σε αρχεία shared από τα PCs μου (και μιλάμε από xvid ως mkv και mp4, wmv δεν έχω οπότε δεν έχω δοκιμάσει.)

 

Απλά σε μεγάλα αρχεία παιγμένα μέσω WiFi κατά περιόδους κάνει buffering αλλά αυτό είναι λογικό (τουλάχιστον σ' εμένα) διότι ο router μου είναι g και όχι n.

 

Για τους κινέζικους υπότιτλους κατέβασε το napi player και παίξε τις ταινίες σου με αυτό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς απενεργοποιήται το 3G ?

Ρυθμίσεις>Δυνατότητα σύνδεσης>Δικτυο>Λειτουργία δικτύου>το βάζεις σε GSM 900/1800.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ξαναρωτησα στην προηγουμενη σελιδα, ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στην "περιαγωγη δεδομενων" και στα "πακετα δεδομενων"?

αν θελουμε να ειμαστε 3g αλλα να μην μπαινει στο ιντερνετ, πρεπει να απενεργοποιησουμε και τα 2? ή μονο τα πακετα?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω ψηθεί άγρια για το κινητό θα ήθελα να με διαφωτίσετε σε 1-2 απορίες,έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα πλοήγησης (όπως πχ το Ovi maps της Nokia) ή πρέπει να αγοράσεις κάποιο και αν αξίζει γενικά να το χρησιμοποιοείς σαν GPS και κατα πόσο εύκολο είναι να συνδεθείς σε δίκτυα Wi-Fi (με άλλα κινητά έχω συνέχεια προβλήματα σύνδεσης...) και να πλοηγηθείς στο Ιντερνετ???Επίσης οι φωτογραφίες είναι εξίσου καλές όσο και η καταγραφή βίντεο που έχει???Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις....!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω ψηθεί άγρια για το κινητό θα ήθελα να με διαφωτίσετε σε 1-2 απορίες,έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα πλοήγησης (όπως πχ το Ovi maps της Nokia) ή πρέπει να αγοράσεις κάποιο και αν αξίζει γενικά να το χρησιμοποιοείς σαν GPS και κατα πόσο εύκολο είναι να συνδεθείς σε δίκτυα Wi-Fi (με άλλα κινητά έχω συνέχεια προβλήματα σύνδεσης...) και να πλοηγηθείς στο Ιντερνετ???Επίσης οι φωτογραφίες είναι εξίσου καλές όσο και η καταγραφή βίντεο που έχει???Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις....!!!

 

Έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα GPS, το route66 και ετοιμάζονται το Sygic Drive και Ndrive. Συνδέεται πανεύκολα και γρήγορα σε WiFi. Οι φωτογραφίες του σε φωτεινό μέρος είναι πάρα πολύ καλές και σε σκοτεινό απλώς καλές. Το Video τα σπάει και το φλασάκι του παρόλο που είναι led είναι πολύ δυνατό. Κοινώς για τα λεφτά του και αυτά που προσφέρει είναι πολύ καλό και ελπίζω ότι θα γίνει ακόμα καλύτερο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν καλώς σας βρήκα, αν και σας διαβάζω πάνω από ένα χρόνο.

Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του wave.

To βρίσκω εξαιρετικό για τις ανάγκες μου και προσαρμόστηκα πιο γρήγορα απ' ότι περίμενα στην οθόνη αφής.

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησούλες:

 

1. Όταν δέχομαι μια κλήση και θέλω να μην ακούγεται το κουδούνι, υπάρχει κάποιο κουμπί να το βάζει στη σίγαση, όπως στα απλά κινητά; Μέχρι στιγμής αυτό το κάνω μειωνοντας το κουμπί της έντασης.

2. Ο ήχος στα πλήκτρα απενεργποποιείται;

3. Ενώ στα widget υπάρχει εφαρμογή γενέθλια, δεν έχω βρει ακόμη πως καταχωρώ τα γενέθλια των φίλων μου.

4. Σωστά κατάλαβα ότι δεν υποστηρίζει ηχογράφηση κλήσης;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

 

Από εμένα οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι πρόκειται για εξαιρετικό τηλέφωνο με εκπληκτική οθόνη και χρώματα, πολύ γρήγορο και στην ανταπόκριση της αφής, αλλά και στη λειτουργία του. Αν και έχει γραφεί επανειλημμένως το ξαναλέω Τ9 ελληνικό έχει κανονικό, και το wi fi είναι εξαιρετικό.

Ένα μειον του (ιδίως για εμένα που δουλεύω πρώτη φορά smart phone) είναι ότι οι ρυθμίσεις του είναι διάσπαρτες π.χ σε άλλο μενου η διάρκεια κλήσης, αλλού η ενεργοποιηση αναμονής κλπ.

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...