Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο στο βγαζει γιατι ειναι (COS), δες στον οδηγο flash πως γινεται το preconfiguration, κανε το και διαλεξε EUR και ξαναμπες στο KIES :)

 

Επρεπε να κανω μονο το preconfiguration? Γιατι εκανα ολη την διαδικασια απο την αρχη και τωρα κανει ξανα και ξανα επανεκινηση. Υπαρχει τροπος να το επαναφερω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επρεπε να κανω μονο το preconfiguration? Γιατι εκανα ολη την διαδικασια απο την αρχη και τωρα κανει ξανα και ξανα επανεκινηση. Υπαρχει τροπος να το επαναφερω τωρα?

 

Το preconfiguration το κανεις αφου βαλεις το firmware, ξανακανε την διαδικασια, κατι δεν θα γινε σωστα γι αυτο σου κανει restart.

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να κανω μονο το preconfiguration? Γιατι εκανα ολη την διαδικασια απο την αρχη και τωρα κανει ξανα και ξανα επανεκινηση. Υπαρχει τροπος να το επαναφερω τωρα?

 

Μετα απο πολλες προσπαθειες τελικα εγινε:):). Δεν ξερω αν ηταν αυτο αλλα στην τελευταια προσπαθεια αλλαξα το csc JF3 με το csc CL1 και εγινε:D:. Καποιος που ξερει ας μου πει τι διαφορα εχουν αυτα τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες προσπαθειες τελικα εγινε:):). Δεν ξερω αν ηταν αυτο αλλα στην τελευταια προσπαθεια αλλαξα το csc JF3 με το csc CL1 και εγινε:D:. Καποιος που ξερει ας μου πει τι διαφορα εχουν αυτα τα δυο.

 

Ε για αυτο σου κανει restarts, βαζεις λαθος csc. Το JF3 το δινει σαν παραδειγμα ο οδηγος, δεν χρησιμοποιεις αυτο για την JL2. Στα αρχεια της JL2 υπαρχει το JL1 csc, αυτο πρεπει να βαλεις.

Γενικα οταν βαζεις ενα firmware πρεπει να εχεις και το αντιστοιχο csc!

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες προσπαθω να μπω στο facebook απο την εφαρμογη που εχει εγκατεστημενη το bada αλλα μου γραφει συνεχως πως ο διακομιστης του facebook δεν ειναι σταθερος.απο τον internet explorer μπορω να μπω αλλα δε μπορω να ανεβασω φωτογραφιες που γινοταν μονο μεσω της εφαρμογης.ξερει κανεις τι συμβαινει???

 

τραγικη εφαρμογη, εγω εχω σταματησει να την χρησιμοποιω. κατεβασα την java εφαρμογη για το fb και βρηκα την υγεια μου. μπορει να μην εχει το τσατ (το οποιο δν χρησιμοποιω ουτως η αλλως), αλλα κατα τ' αλλα λειτουργει τελεια.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Παιδάι εδώ και κάτι μέρες δεν μου συγχρονίζει τα mail από το yahoo. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει να ρυθμισω τα windows 7 ωστε να βλεπει τον υπολογιστη το κινητο στο allshare...? το ειχα κανει παλιοτερα αλλα τωρα δε βγαζω ακρη,,,

 

κανεις ρε παιδια μια βοηθεια?...με ενδιαφερει κυριως να κανω streming τη μουσικη μου στο κινητο..

Link to comment
Share on other sites

όταν κάποια στιγμή μου χάλασε η συσκευή μου Sansung s8500 (δεν έβλεπε την συσκευή μου το laptop μέσω καλωδίου usb), κατά τα άλλα δούλευε κανονικά, αναγκάστικα να το πάω στην Vodafone για ελεγχο μιάς και το τηλεφωνάκι μου είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση. Έπειτα από δύο εβδομάδες αναμονής, με καλούν στο τηλέφωνο και μου λένε ότι το τηλέφωνο έχει πάρει υγρασία και θα χρειαστούν 169,5€ για να μού το επισκευάσουν (πως γίνεται να δουλεύει κανονικά και να έχει πάρει υγρασίες). Δυστυχώς την ίδια ακριβώς δικαιολογία είχα ακούσει μερικούς μήνες πριν όταν το τηλεφωνο της κόρης μου σταμάτησε να λειτουργεί (sony ericson)και το πήγα στην Vodafone για επισκευή ζητώντας μου πάλι 170€ για την επισκευή που τελικά δέν την έκανα και βρέθηκα στην δυσάρεστη θέση να μαλώσω το παιδί που δεν το πρόσεχε.

Και ρωτάω, έχει συμβεί σε κάποιον, παρόμοιο περιστατικό με το τηλεφωνό του και να είναι συνδρομητής στην Vodafone, γιατί έχω την εντύπωση ότι η Vodafone κάνει χρεώσεις ακόμα και τα τηλέφωνα πού βρίσκονται μέσα στήν εγγύηση τους. Μήπως μυρίζει δόλος της Vodafone και οι αδαείς αναγκάζονται να πληρώσουν επισκευή για κάποιο προβληματικό ή ελλατωματικο τηλέφωνο χωρίς να μπορούν να αποδείξουν ότι συμβαίνει το αντίθετο.

Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα κάποια σχόλια, και αν υπάρχουν προτάσεις για κάποια λυση σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

όταν κάποια στιγμή μου χάλασε η συσκευή μου Sansung s8500 (δεν έβλεπε την συσκευή μου το laptop μέσω καλωδίου usb), κατά τα άλλα δούλευε κανονικά, αναγκάστικα να το πάω στην Vodafone για ελεγχο μιάς και το τηλεφωνάκι μου είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση. Έπειτα από δύο εβδομάδες αναμονής, με καλούν στο τηλέφωνο και μου λένε ότι το τηλέφωνο έχει πάρει υγρασία και θα χρειαστούν 169,5€ για να μού το επισκευάσουν (πως γίνεται να δουλεύει κανονικά και να έχει πάρει υγρασίες). Δυστυχώς την ίδια ακριβώς δικαιολογία είχα ακούσει μερικούς μήνες πριν όταν το τηλεφωνο της κόρης μου σταμάτησε να λειτουργεί (sony ericson)και το πήγα στην Vodafone για επισκευή ζητώντας μου πάλι 170€ για την επισκευή που τελικά δέν την έκανα και βρέθηκα στην δυσάρεστη θέση να μαλώσω το παιδί που δεν το πρόσεχε.

Και ρωτάω, έχει συμβεί σε κάποιον, παρόμοιο περιστατικό με το τηλεφωνό του και να είναι συνδρομητής στην Vodafone, γιατί έχω την εντύπωση ότι η Vodafone κάνει χρεώσεις ακόμα και τα τηλέφωνα πού βρίσκονται μέσα στήν εγγύηση τους. Μήπως μυρίζει δόλος της Vodafone και οι αδαείς αναγκάζονται να πληρώσουν επισκευή για κάποιο προβληματικό ή ελλατωματικο τηλέφωνο χωρίς να μπορούν να αποδείξουν ότι συμβαίνει το αντίθετο.

Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα κάποια σχόλια, και αν υπάρχουν προτάσεις για κάποια λυση σε αυτό το θέμα.

 

Βασικα το καταλαβες και μονος σου οτι ειναι ******* αυτο που σου ειπαν. Εφοσον δουλευει κανονικα το τηλεφωνο, δουλευει κανονικα:lol:

Το γιατι δεν το εβλεπε το laptop, μαλλον θεμα drivers μου μυριζει. Σε αλλα pc δουλευε;

 

Διαλογος πελατη-vodafone!

 

Πελατης : Καλησπερα, δεν βλεπει το laptop το κινητο μου, τι μπορει να ειναι;

Vodafone υπαλληλος : Ε μα εχει παρει υγρασια φυσικα :!:

 

Ελεος, ποσο χαιρομαι που εφυγα απο αυτην την εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Και ρωτάω, έχει συμβεί σε κάποιον, παρόμοιο περιστατικό με το τηλεφωνό του και να είναι συνδρομητής στην Vodafone, γιατί έχω την εντύπωση ότι η Vodafone κάνει χρεώσεις ακόμα και τα τηλέφωνα πού βρίσκονται μέσα στήν εγγύηση τους.

 

Ναι, είχε συμβεί και σε εμένα, έχω windows 7 στα 64bit. Δεν ξέρω τι ακριβώς έφταιγε και έτσι απλά μια μέρα το laptop αποφάσισε να μην αναγνωρίζει το κινητό. Το πρόβλημα μου λύθηκε με format. (Το χρειαζόταν το λάπτοπ ούτος η άλλος).

-Είναι θέμα driver των windows το πρόβλημα και δεν έχει καμία σχέση με υγρασία η ότι άλλο σου πούνε....

Μία άλλη πιθανή εκδοχή είναι να σου έχει μπει σκόνη εκεί που συνδέετε το καλώδιο και να μην κάνει καλή επαφή, φύσηξε το καλά 2-3 φορές.

Επίσης πολλοί υπολογιστές σε συγκεκριμένες θύρες USB κάνουν ότι τους κατέβει... δοκίμασε σε κάποια άλλη θύρα USB. (Εμένα π.χ σε μία συγκεκριμένη θύρα δεν διαβάζει φλασάκια και εξωτερικούς σκληρούς, ενώ στις υπόλοιπες είναι ΟΚ.)

Link to comment
Share on other sites

Απλα δοκιμασε σε καποια αλλη θυρα ή εφοσον δεν υπαρχει, σε αλλο Η/Υ. Δεν σου προτεινω να το στειλεις στη θεια σαμ γιατι μεχρι να στο επιστρεψουν θα εχει ληξει η εγγυηση σου.
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και σε άλλο λαπιτοπι αλλά τίποτα, το έβαλα σε όλες τις θύρες usb τίποτα, έσβησα τούς drivers από τα windows πάλι τίποτα, το μόνο που δεν έκανα είναι να το φυσίξω:lol:

Το θέμα είναι ότι έχω δημιουργήσει θέμα στην Voda ότι δεν παραλαμβάνω το τηλέφωνο αν δέν μου το επισκευάσουν γιατί το είναι ελλατωματικό και η εγγύηση ισχύει. Μάλλον θα το ψάξω με τον συνήγορο του καταναλωτή γιατί δεν θα βρώ το δίκιο μου με δαύτους, και βλέπω το τηλεφωνάκι για σκουπιδιντενεκέ.:(

Link to comment
Share on other sites

έσβησα τούς drivers από τα windows πάλι τίποτα(

Μόνο με format,αλλιώς δεν κάνεις δουλειά... Είχα δοκιμάσει και εγώ σβήσιμο drivers, uninstall το kies κτλ, αλλά τίποτα, ε το format όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια μια βοηθεια?...με ενδιαφερει κυριως να κανω streming τη μουσικη μου στο κινητο..

 

Κατέβασε το "Samsung PC Share Manager" και μετά επέλεξε ποιά αρχεία θέλεις να βλέπει το κινητό. Για εμένα σε win xp λειτουργούσε μία χαρά.

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και σε άλλο λαπιτοπι αλλά τίποτα, το έβαλα σε όλες τις θύρες usb τίποτα, έσβησα τούς drivers από τα windows πάλι τίποτα, το μόνο που δεν έκανα είναι να το φυσίξω:lol:

Το θέμα είναι ότι έχω δημιουργήσει θέμα στην Voda ότι δεν παραλαμβάνω το τηλέφωνο αν δέν μου το επισκευάσουν γιατί το είναι ελλατωματικό και η εγγύηση ισχύει. Μάλλον θα το ψάξω με τον συνήγορο του καταναλωτή γιατί δεν θα βρώ το δίκιο μου με δαύτους, και βλέπω το τηλεφωνάκι για σκουπιδιντενεκέ.:(

 

Άλλο καλώδιο δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Samsung Wave III

http://techblog.gr/mobile/samsung-wave-3-bada-2-0-8871/[/QUO

 

ομορφο ειναι με την 4'' οθονη(αδυναμια μου) και πανισχυρο με 1,4 απλα θα μπορουσε λιγο να αλλαξει το design του!κατι διαφορετικο!περιμενα πολυ καλυτερο μοντελο!

αντε να δουμε κ τι θα γινει κ με αυτον τον flash player!:mad:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το "Samsung PC Share Manager" και μετά επέλεξε ποιά αρχεία θέλεις να βλέπει το κινητό. Για εμένα σε win xp λειτουργούσε μία χαρά.

 

το κατεβασα κ εγω αλλα δεν βγαζω ακρη!

τελικα αυτο το all share πως λειτουργει μεσω δικτου ποτε δεν καταλαβα!!!

αν εχει ορεξη καποιος ασ εξηγησει την διαιδκασι!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Στο bada 2.0 το palringo θα είναι σαν αυτό το "ωραίο" που έχει το κινητό μας ή θα έχει καμιά βελτιωμένη αναβάθμιση?

(Δεν μιλάω για αυτούς που έχουν βάλει μονταρισμένη rom με SHP)

Link to comment
Share on other sites

Αν μαζί με τις ίντσες ανέβαζαν την ανάλυση της οθόνης, κράταγαν το διαμάντι στο κεντρικό πλήκτρο, κάμερα, φλάς και ανέβαζαν και την ανάλυση του βίντεο σε Full HD, τότε πιστεύω θα πούλαγε τρελά σαν το πρώτο.

 

Α! ναι και μεγαλύτερη μπαταρία :D

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα κ εγω αλλα δεν βγαζω ακρη!

τελικα αυτο το all share πως λειτουργει μεσω δικτου ποτε δεν καταλαβα!!!

αν εχει ορεξη καποιος ασ εξηγησει την διαιδκασι!

 

Αφού εγκαταστήσεις το PC Share Manager το τρέχεις και πάνω-πάνω πατάς "Κοινή Χρήση" μετά "Ορισμός πολιτικής συσκευής" , επιλέγεις το κινητό και πατάς "Αποδοχή" (πρέπει φυσικά, κινητό και υπολογιστής, να είναι στο ίδιο δίκτυο), τέλος πατάς ΟΚ.

Από το κινητό μετά ανοίγεις το All Share και βρίσκει το PC Share Manager

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν γινομαι σπαστικος, αλλα ας συζητησουμε οτι αφορα το wave III στο αντιστοιχο θεμα που εχει ανοιχτει :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3764187

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...