Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, έχω το εξής πρόβλημα. Βάζω άλλη κάρτα στο wave μου και μου ζηταει το pin και μετα μου ζητάει sim password και δεν δεχεται κανενα password. Χωρις κάρτα ανοιγει κανονικα. Μπορει να βοηθησει κανεις? Pleaseeee
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε αυτη ειναι sd δεν μπαινει καν στο κινητο.το wave περνει micro sd

 

Μαλακια μου δε το προσεψα... Επειδη οι περισσοτερες ηταν micro sd ηταν και αυτη εκει και δε το προσεξα...ΑΚΥΡΟ ΤΟΤΕ :P

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ avatar απο τι εχω καταλαβει την εχεις πατησει??? Δεν εχω κανει ακομα καμια ενεργεια προς την αγορα της... Με αυτη τη καρτα με τα 8g που μ εβαλες ειναι class6 θα μπορω να γραψω σιγουρα βιντεο με τη μεγιστη ποιοτητα χωρις να κολλαει... Κ επισης το sygic κολλαει λογου της καρτας μνημης οποτε αφου μ λες οτι ειναι γρηγορη δε νομιzω να εχω καποιo προβλημα.... Εσυ αυτην εχεις και την εχεις παραγγειλει απο amazon.co.uk ????

 

Όχι δεν την έχω πατήσει από το Ebay με κάρτα,αλλά έχω διαβάσει για πάρα πολύ κόσμο που την πάτησε σε άλλα φόρουμ είτε επειδή πήρανε μαϊμούδες κάρτες είτε επειδή πήρανε noname κάρτα και ενώ είχε τρελά specs σερνώτανε η ακόμα και χαλούσε μετά απο λίγο καιρό!

Την κάρτα αυτή που σου πρότεινα την έχω δοκιμάσει από ένα φίλο που μου την είχε δώσει να του περάσω κάτι αρχεία. Σου πρότεινα class 6, γιατι μία class 4 είναι οριακά για το wave, ειδικά για όταν τραβάς βίντεο αλλά η class 10 είναι πολύ ακριβές. Αν το σηκώνει η τσέπη σου πάρε class 10 έχουν μεγάλη διαφορά με τις υπόλοιπες κλάσεις (Επώνυμη μάρκα πάντα λέμε) απλά σου λέω με την trancend class 6 θα είσαι ΟΚ.

Το sygic αμφιβάλω ότι σου κολλάει λόγο κάρτας (εκτός αν είναι πολύ μούφα η κάρτα σου) γιατί το πρόβλημα οι κάρτες το έχουνε στην ταχύτητα Εγγραφής. Η ταχύτητα ανάγνωσης είναι υπερ-αρκετή ακόμα και σε class 2 για να τρέξει πρόγραμμα GPS(η όποιο άλλο βασίζετε σε ανάγνωση δεδομένων και όχι σε εγγραφή) . Η class αναφέρεται σε ελάχιστη ταχύτητα εγγραφής όχι σε ταχύτητα ανάγνωσης την επηρεάζει όμως και αυτήν.

-Αν παραγγείλεις από amazon.co.uk να ξέρεις ότι σε παραγγελίες άνω των 25 λιρών (30ευρώ περίπου) σου έχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα.

Edited by Avatar_GR
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την έχω πατήσει από το Ebay με κάρτα,αλλά έχω διαβάσει για πάρα πολύ κόσμο που την πάτησε σε άλλα φόρουμ είτε επειδή πήρανε μαϊμούδες κάρτες είτε επειδή πήρανε noname κάρτα και ενώ είχε τρελά specs σερνώτανε η ακόμα και χαλούσε μετά απο λίγο καιρό!

Την κάρτα αυτή που σου πρότεινα την έχω δοκιμάσει από ένα φίλο που μου την είχε δώσει να του περάσω κάτι αρχεία. Σου πρότεινα class 6, γιατι μία class 4 είναι οριακά για το wave, ειδικά για όταν τραβάς βίντεο αλλά η class 10 είναι πολύ ακριβές. Αν το σηκώνει η τσέπη σου πάρε class 10 έχουν μεγάλη διαφορά με τις υπόλοιπες κλάσεις (Επώνυμη μάρκα πάντα λέμε) απλά σου λέω με την trancend class 6 θα είσαι ΟΚ.

Το sygic αμφιβάλω ότι σου κολλάει λόγο κάρτας (εκτός αν είναι πολύ μούφα η κάρτα σου) γιατί το πρόβλημα οι κάρτες το έχουνε στην ταχύτητα Εγγραφής. Η ταχύτητα ανάγνωσης είναι υπερ-αρκετή ακόμα και σε class 2 για να τρέξει πρόγραμμα GPS(η όποιο άλλο βασίζετε σε ανάγνωση δεδομένων και όχι σε εγγραφή) . Η class αναφέρεται σε ελάχιστη ταχύτητα εγγραφής όχι σε ταχύτητα ανάγνωσης την επηρεάζει όμως και αυτήν.

-Αν παραγγείλεις από amazon.co.uk να ξέρεις ότι σε παραγγελίες άνω των 25 λιρών (30ευρώ περίπου) σου έχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα.

 

Η καρτα που εχω ειναι 8g class4 ... Καλα λεφτα για επωνυμη class10 δεν εχω οποτε μαλλον σε 8g class6 θα παω μου φενεται... Πηγα σημερα πλαισιο και βρηκα μια Transcend 8g class6 με 28 ευρω.. αν δε βρω κατι πολυ φθηνοτερο θα παω πλαισιο να τη παρω για να μη παιδευομαι με ιντερνετ και βλακεις... Ευχαριστω πολυ παντος για τις απαντησεις σ φιλε.. Με βοηθησες πολυ.. :thanks::thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα που εχω ειναι 8g class4 ... Καλα λεφτα για επωνυμη class10 δεν εχω οποτε μαλλον σε 8g class6 θα παω μου φενεται... Πηγα σημερα πλαισιο και βρηκα μια Transcend 8g class6 με 28 ευρω.. αν δε βρω κατι πολυ φθηνοτερο θα παω πλαισιο να τη παρω για να μη παιδευομαι με ιντερνετ και βλακεις... Ευχαριστω πολυ παντος για τις απαντησεις σ φιλε.. Με βοηθησες πολυ.. :thanks::thanks::thanks::thanks:

 

Στην σελίδα τους είναι πιο φτηνή έχει 25.80και δείνει και usb αντάπτωρα μαζί! Παράγκειλέ την από εκεί και δώσε παραλαβή από κατάστημα για να μην πληρώσεις μεταφορικά! http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται πως να κάνω logout από ένα λογαριασμό στο facebook γιατί μπήκα από την εφαρμογή που έχει και όχι από το internet. Μετά δοκίμασα και μπήκα από το internet με τον ίδιο λογαριασμό μήπως με πετάξει από το άλλο αλλά τπτ. Έκλεισα και άνοιξα το κινητό και πάλι το ίδιο, μόλις ανοίγω την εφαρμογή facebook ανοίγει τον ίδιο λογαριασμό. Παρακάλώ πολύ την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ πολύ.

~In search of my talent~
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ APPS ΓΙΑ SAMSUNG WAVE 8500..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ APPS ΓΙΑ SAMSUNG WAVE 8500..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

http://samsungapps.com/

στο οποιο εχεις προσβαση και απο το κινητο σου στο εικονιδιο που γραφει σαμσουνγκ απς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται πως να κάνω logout από ένα λογαριασμό στο facebook γιατί μπήκα από την εφαρμογή που έχει και όχι από το internet. Μετά δοκίμασα και μπήκα από το internet με τον ίδιο λογαριασμό μήπως με πετάξει από το άλλο αλλά τπτ. Έκλεισα και άνοιξα το κινητό και πάλι το ίδιο, μόλις ανοίγω την εφαρμογή facebook ανοίγει τον ίδιο λογαριασμό. Παρακάλώ πολύ την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μενου --> Λογαριασμοί --> Facebook (κοινωνικά δίκτυα) --> Διαγραφή

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αλλά έλεγα μήπως υπήρχε τίποτα καλύτερο να κατεβάζω γιατί αυτά που έχει στο samsung apps και είναι δωρεάν είναι λίγο μούφα.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αλλά έλεγα μήπως υπήρχε τίποτα καλύτερο να κατεβάζω γιατί αυτά που έχει στο samsung apps και είναι δωρεάν είναι λίγο μούφα.

 

νομιζω πως το υποτιμας. εχει παρα πολλα φοβερα παιχνιδια και δωρεαν και πολυ ωραια θεματα και widgets και πολυ χρησιμες εφαρμογες...πηγαινε στο αντιστοιχο τοπικ να δεις προτασεις...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το υποτιμας. εχει παρα πολλα φοβερα παιχνιδια και δωρεαν και πολυ ωραια θεματα και widgets και πολυ χρησιμες εφαρμογες...πηγαινε στο αντιστοιχο τοπικ να δεις προτασεις...

ΘΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΦΙΛΕ, Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να δούμε τους φακέλους που γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών του τηλεφώνου; Επειδή εμένα μου εμφανίζει μόνο το φάκελο "άλλα" σκέτο χωρίς περιεχόμενο και στην κάρτα και στο τηλέφωνο. Έχω BADA 1.2.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν έχεις ανοιχτο το wifi και το gps (θέση απο ρυθμίσεις) τρώει περισσότερη μπαταρία όταν είναι στην Αναμονή? γιατι με το iphone όταν το έκλεινες στην αναμονή έκλεινε και το wifi....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν έχεις ανοιχτο το wifi και το gps (θέση απο ρυθμίσεις) τρώει περισσότερη μπαταρία όταν είναι στην Αναμονή? γιατι με το iphone όταν το έκλεινες στην αναμονή έκλεινε και το wifi....

 

Για το wifi δεν ξερω αλλα για το gps σιγουρα σου τρωει, απο προσωπικη εμπειρια και μονο το λεω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να δούμε τους φακέλους που γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών του τηλεφώνου; Επειδή εμένα μου εμφανίζει μόνο το φάκελο "άλλα" σκέτο χωρίς περιεχόμενο και στην κάρτα και στο τηλέφωνο. Έχω BADA 1.2.

Μονο απο τον υπολογιστη σου μπορεις να τους δεις

Ειναι μεσα στο φακελο others/@@bada_applications@@

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση το έχει πάρει κανένας ρε παιδια , είδα στο Youtube οτι ειναι καλοοοοο

 

παιχνιδομηχανή κανονική σου λεω !!

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση το έχει πάρει κανένας ρε παιδια , είδα στο Youtube οτι ειναι καλοοοοο

 

παιχνιδομηχανή κανονική σου λεω !!

 

Nαι λειτουργεί μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σασ,εχω brand απο cosmote wave και θελω να το κανω αναβαθμιση μεσω kies αλλα δεν τα καταφερνω,εκνα το κολπο με το registry αλλα μοθ βγαζει οτι δεν μπορει να αναβαθμιστει,εχω GT-S8500BAACOS KAI S8500MAJL1 KAI S8500COSJL1,εχετα καμια ιδεα τι να βαλω στο registry?
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση το έχει πάρει κανένας ρε παιδια , είδα στο Youtube οτι ειναι καλοοοοο

 

παιχνιδομηχανή κανονική σου λεω !!

 

Ναι, δουλεύει. Οποιοδήποτε καλώδιο του ίδιο στύλ δουλεύει ψάξε και πάρε το πιο φτηνό που θα βρείς. Εγώ έχω αυτό εδώ από όταν ήταν προσφορά στο amazon. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0009V8W82/ref=oss_product πολύ φτηνό είναι αυτό εδώ http://www.amazon.co.uk/Camcorder-Lead-3-5mm-plug-length/dp/B000NVPSMG/ref=pd_cp_ce_0

Link to comment
Share on other sites

καλές ειδήσεις! Τώρα Bada 2.0 είναι επίσημα ανακοινωθεί για την έναρξη, τον Ιούλιο του με την Ινδία και στη συνέχεια στην Ευρώπη πηγή συνδέσμου

I Σήμερα βρήκε επίσης ANGRY εφαρμογή πτηνών στην ίδια περιοχή: σύνδεσμος πηγή

Edited by floppyfishh
add info on angry birds
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα ενοχλητικό πρόβλημα με το κινητό. έχει κάτι αναφορές, τις οποίες ενώ τις διαγράφω, όταν κάνω επανεκίνηση του κινητού, ξαναεμφανίζονται!!!

 

edit: τελικά έπρεπε να τα σβήσω ένα ένα και όχι όλα μαζί.... bug της 1.0.2.....

αν αναβαθμίσω σε 1.2 θα περαστούν τα προγράμματα και games που έχω περάσει με το wavespoof? η καλύτερα να το αφήσω.... διακρίνω αρκετά bugs στην 1.0.2 και ο μόνος λόγος που δεν αναβαθμίζω είναι το wavespoof....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει. Οποιοδήποτε καλώδιο του ίδιο στύλ δουλεύει ψάξε και πάρε το πιο φτηνό που θα βρείς. Εγώ έχω αυτό εδώ από όταν ήταν προσφορά στο amazon. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0009V8W82/ref=oss_product πολύ φτηνό είναι αυτό εδώ http://www.amazon.co.uk/Camcorder-Lead-3-5mm-plug-length/dp/B000NVPSMG/ref=pd_cp_ce_0

 

http://www.extracd.gr/361A8613.el.aspx μια εξήσου φτηνή και εγγυημένη λύση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεοτερο ποτε θα μας αφησει η Samsung να αγοραζουμε εφαρμογες;

Εβαλα πριν λιγο το splinter chell και εμεινα, παιχνιδαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...