Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://gr.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/softwareKiesUpdate.do

 

εδω αναφερει το pc studio 7!!! εχει δουλεψει κανεις_;;;;

το ρωταω γιατι το λει για το σωστο update του wave!!????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://gr.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/softwareKiesUpdate.do

 

εδω αναφερει το pc studio 7!!! εχει δουλεψει κανεις_;;;;

το ρωταω γιατι το λει για το σωστο update του wave!!????

 

kies λέει.

 

το pc studio είναι ο πρόγονος του kies. όχι δεν είναι καλύτερο.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ουφ θα με σκάσει η Samsung. Δεν βλέπει το τηλ με τίποτα το Kies και όχι μόνο το δικό μου αλλά καί του πατέρα μου αν και του πατέρα μου μέσω bluetooth σύνδετε ενώ εμένα η συσκεύη δεν υποστηρίζετε από το Kies. Exώ δοκιμάσει 2 pc με windows xp και όλες τις εκδόσεις Kies. Το δίκο μου είναι debranded από vodafone και έχω bada 1.0 ενώ του πατέρα μου κανονικό unbrand με περασμένο το 1.2. Μόλις τα συνδέω με usb μου βγαίνει μήνυμα ότι συνδέθηκε συσκευή υψήλης ταχύτητας σε θύρα usb χαμηλής ταχύτητας και στα 2 Pc. Πράγμα που δεν ισχύει γιατι συνδέω και άλλες συσκευές γρηγορής ταχυτητάς και δουλεούν κανονικά ούτε και λείπει κανένας driver από τις usb. OΥΦ θα σκάσω.
Link to comment
Share on other sites

kies λέει.

 

το pc studio είναι ο πρόγονος του kies. όχι δεν είναι καλύτερο.

vαι το ξερω οτι ειναι ποιο νεο το kies!!!απλα στο 3 σταδιο λει για το new pc studio 7!!! οκ δεν το εχω δοκιμασει!!!!!και εχει καποια πραγματα παραπανω!!απο λιγο που το ειδα!! οπως wifi προβολη αρχειων!

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

Ουφ θα με σκάσει η Samsung. Δεν βλέπει το τηλ με τίποτα το Kies και όχι μόνο το δικό μου αλλά καί του πατέρα μου αν και του πατέρα μου μέσω bluetooth σύνδετε ενώ εμένα η συσκεύη δεν υποστηρίζετε από το Kies. Exώ δοκιμάσει 2 pc με windows xp και όλες τις εκδόσεις Kies. Το δίκο μου είναι debranded από vodafone και έχω bada 1.0 ενώ του πατέρα μου κανονικό unbrand με περασμένο το 1.2. Μόλις τα συνδέω με usb μου βγαίνει μήνυμα ότι συνδέθηκε συσκευή υψήλης ταχύτητας σε θύρα usb χαμηλής ταχύτητας και στα 2 Pc. Πράγμα που δεν ισχύει γιατι συνδέω και άλλες συσκευές γρηγορής ταχυτητάς και δουλεούν κανονικά ούτε και λείπει κανένας driver από τις usb. OΥΦ θα σκάσω.

 

Ένα πρόβλημα που είχα και δεν συνδεόταν με το kies μετά την 1.2, έκανα hard reset. Κι αν δεν "φτιάξει" από την πρώτη, ξανακάνε hard reset μέχρι να φτιάξει.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το hard reset χανονται δεδομενα οπως οι

1) μετρητες κλησεων/μηνυματων?

2) επαφες στη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το hard reset χανονται δεδομενα οπως οι

1) μετρητες κλησεων/μηνυματων?

2) επαφες στη συσκευη?

 

ναι , τα πάντα ολλα χάνονται, γίνεται οποως την πρώτη ήμερα που το αγόρασες. δεν κρατάει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....υπαρχει τουλαχιστον κανενας κωδικος ωστε να βλεπεις καποιο συνολικο μετρητη κλησης οπως στα nokia?
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....υπαρχει τουλαχιστον κανενας κωδικος ωστε να βλεπεις καποιο συνολικο μετρητη κλησης οπως στα nokia?

 

Δεν είναι ακριβώς κωδικός αλλά ακου τι κάνεις για να δεις την συνολική διάρκεια κλήσης...Μπαίνεις στο μενού,πας στο Αρχείο Καταγραφής,πατάς τις 3 τελίτσες,μπαίνεις στο Διαχείρηση Αρχείων Καταγραφής,μπαίνεις στο διάρκεια κλήσης και βλέπεις και αν θες μπορείς να το μηδενήσεις κιόλας...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς κωδικός αλλά ακου τι κάνεις για να δεις την συνολική διάρκεια κλήσης...Μπαίνεις στο μενού,πας στο Αρχείο Καταγραφής,πατάς τις 3 τελίτσες,μπαίνεις στο Διαχείρηση Αρχείων Καταγραφής,μπαίνεις στο διάρκεια κλήσης και βλέπεις και αν θες μπορείς να το μηδενήσεις κιόλας...

 

Η απλά πατάς το "call" κουμπί για να μπεις στο αρχείο καταγραφής και τα υπόλοιπα τα ίδια ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς κωδικός αλλά ακου τι κάνεις για να δεις την συνολική διάρκεια κλήσης...Μπαίνεις στο μενού,πας στο Αρχείο Καταγραφής,πατάς τις 3 τελίτσες,μπαίνεις στο Διαχείρηση Αρχείων Καταγραφής,μπαίνεις στο διάρκεια κλήσης και βλέπεις και αν θες μπορείς να το μηδενήσεις κιόλας...

 

ναι το ξερω αλλα λεω για μετα hard reset εποχη....μου ειπαν οτι θα μηδενιστουν και αναρωτιομουν αν καπου κρυφα παραμενει καποιος μετρητης...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα λεω για μετα hard reset εποχη....μου ειπαν οτι θα μηδενιστουν και αναρωτιομουν αν καπου κρυφα παραμενει καποιος μετρητης...

 

no sir. Και πουθενά δεν γίνεται αυτό.

 

όταν κάνεις hard reset, κάνεις HARD RESET. Δεν μένει απολύτως τίποτα (στο τηλέφωνο.)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν δεν τρεχουν τα εικονιδια που αναφερω σε προηγουμενα ποστ υπαρχει περιπτωση να γλιτωσω to hard reset?
Link to comment
Share on other sites

μετά από αναβάθμιση σε 1.2 με το κόλπο του KIES μου βγάζει ένα εικονίδιο στη θέση του browser και δεν κάνει τίποτα. Να σημιώσω πως είχα Cosmote firmware και έκανα το κόλπο με το registry. Δεν άλλαξε η οθόνη όταν φορτώνει το κινητό (παραμένει της cosmote) ενώ δεν έχασα και τις ρυθμίσεις των mms & internet. Μόνο το πρόβλημα με το συγκεκριμένο εικονίδιο. τι προτείνετε; Αν κάνω hard reset μπορώ τουλάχιστον να σώσω τα μηνύματα;

http://img4.imageshack.us/img4/5596/20110124180204.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ευχαριστώ!

 

Μη κανεις hard reset δεν κανει τπτ

Πατα στο πληκτρολογιο *#5239870*# μετα pre configuration και δωσε *#27236*# απο εκει διαλεξε EYR και πατα εγκατασταση........

Μολις τελειωσει θα εισαι οκ

*Θα χασεις ομως ολα τα αρχεια σα να εκανες hard reset οποτε κανε αντιγραφα

. επισης θα χασεις και τις εφαρμογες. ****** βγαλε και την καρτα μνημης και αν θες και την sim

 

Εδώ...

http://badawaveapps.blogspot.com/2011/01/ndrive-for-free.html

κι εδώ οι χάρτες..

http://badawaveapps.blogspot.com/2011/01/ndrive-maps-v218-for-ndrive-v10-for-all.html

όποιος το βάλει ας μου πει εντυπώσεις..

 

Ειναι πειρατικο?????

Επισης το δοκιμασες και επαιξε??

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη πάλι το εξής κουλό.Έχω την έκδοση ΚIES 1.5.3.10103_02 και πήγα να κάνω αναβάθμιση σε 1.2.Κατα την αναβάθμιση μου έβγαλε μήνυμα πως η αναβάθμιση απέτυχε και έκανε ανάκτηση λογισμικού.Με το που τελείωνει την ανάκτηση κοιτάω πως η αναβάθμιση έχει γίνει κανονικά παρόλο το παραπάνω που συνέβη.Έτσι έγινε και με τη προηγούμενη αναβάθμιση J5 αλλά δεν είχα πρόβλημα.

Το θέμα τώρα είναι πως το KIES δεν αναγνωρίζει το τηλεφωνό μου παρόλο που έκανα τη διαδικασία με τους Drivers καθώς πάω να κάνω και τη αναβάθμιση του KIES στη version 2.0 αλλά μου βγάζει μήνυμα πως η παραπάνω που ανέφερα είναι η πιο πρόσφατη!

 

Με λίγα λόγια να ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝΕ ENAΣ ΕΝΑΣ εκεί στη Samsung!!Έχω αγοράσει και δουλέψει πολλά κινητά αλλά αυτή η αστάθεια της Samsung δε παλεύεται.Πριν απο το δικό μου έκανα αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα ενός φίλου μου που παλιότερα δε μπορούσαμε να του κάνουμε με τίποτα αναβάθμιση παρα μόνο με μια ειδική έκδοση ΚΙΕS.Τι να πω ΝΤΡΟΠΗ μόνο.Ευτυχώς το έχω έχω για δεύτερο κινητό whats up και για πρώτο το HD2 που κάνει παπάδες.Ακούω μερικούς να τρέξει το wave android και με πιάνουνε τα γέλια.Εδώ δε μπορεί να κάνει μια αναβάθμιση θα τρέξει και Android?Το κινητό είναι πολύ καλό αλλά ελλειπές και ασταθές.

Μια ερώτηση που με απασχολεί , αν κατεβάσω την εκδοση ΚΙΕS 2.0 , κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση τη νέα θα χάσω τα downloads του Samsung APPS?Αν ναι τι πρέπει να κάνω για να μη τα χάσω?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την έκδοση 1.2 και το palringo δεν έχει επιλογή για msn!! Λέει ότι δεν υποστηρίζεται!! Τι κάνω???

 

Ακολούθησε τον οδηγό στο FAQ

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μη κανεις hard reset δεν κανει τπτ

Πατα στο πληκτρολογιο *#5239870*# μετα pre configuration και δωσε *#27236*# απο εκει διαλεξε EYR και πατα εγκατασταση........

Μολις τελειωσει θα εισαι οκ

*Θα χασεις ομως ολα τα αρχεια σα να εκανες hard reset οποτε κανε αντιγραφα

. επισης θα χασεις και τις εφαρμογες. ****** βγαλε και την καρτα μνημης και αν θες και την sim

τα μηνύματα τα χάνω; και τις κλήσεις που έχω κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν πρβ με την μπαταρια,δοκιμαστε το εξης-

1)Φορτιστε κανονικα το κιν σας και οταν δειξει οτι η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη...

2)Πατηστε τον κωδικο *#0228# και περιμενετε να φτασει το 100% η ΤΡΙΤΗ ΕΝΔΕΙΞΗ( bat max soc). Πρωτα θα φτασει στο 100% η πρωτη ενδειξη και σιγα σιγα η τριτη,αναλογα με το ποσοστο του καθενα μπορει να παρει και κανα μισαωρο.Με αυτον τον τροπο κανετε calibrate στην μπαταρια και ειναι καλο να το κανετε 1-2 φορες τον μηνα

 

εφόσον βέβαια δεν τρέχετε πολλά πράγματα στις αρχικές οθόνες γιατί αλλιώς το 100% θα αργήσετεεεεεεε πολύυυυυ να το δείτεεεεεεεεεε!! Εγώ πάντως δεν κατάφερα να το δω μετά από 2 ώρες. Thanks πάντως στον φίλο για το tip. θα το ξαναδοκιμάσω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

snap n go

το εβαλα στο κινητο ομως πως μπαινει στον υπολογιστη?

 

σου λέει η εφαρμογή. Διάβασες τι σου λέει όταν πας να την κάνεις Run ?

 

p.s. υπάρχει spoofer για 1.2. όπως είπε ο Μακης πιο πριν. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.

 

επίσης μόλις έβαλα το nDrive. Όταν το δοκιμάσω αύριο που θα είμαι σε εξωτερικό χώρο, θα ενημερώσω

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

ψαχουλεβοντασ την σελιδα κοταχτε τι βρηκα !!! με αφτο το προγραμα λεει μποροθμε ολλα τα προγραματα επι πληρομη , τα δουλεψουμε. εχει αναλιτικο βιντεο γεια την δαδικασεια , και κατο μια τεραστεια λιστα με προγραματα , γεια κατευασμα , κε μετα με το εργαλειο.:)

 

ορεα νεα σημερα .:D

 

http://adf.ly/ElnZ

 

Και τώρα το κακό νέο....δυστηχώς η samsung αυτό το βρήκε πριν από εμάς και διόρθωσε το κενό αφαλείας με την έκδοση jh5 οπότε πρέπει να περάσουμε παλιότερη έκδοση του bada για να έχουμε σπασμένες εφαρμογές...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

To spoofer αυτο ειναι για την εκδοση 1.0.2 νομιζω οχι για την 1.2,για την 1.2 αναμενουμε.Το εβαλα και γω το Ndrive,περασα και τον ελληνικο χαρτη,ολα καλα φαινονται.Το δοκιμαζω αυριο και ποσταρω πως δουλευει

 

εχετε δικιο πεδεια δεν κανει αφτοσ ο spoofer, περιμενοθμε γεια την 1.2 , παντοσ εγω το αγνωοθσα τελιος αφτο το εργαλειο δεν ηξερα καν την υπαρξη του.:confused:

 

γεια ελληνικους χαρτες , κανενα λινκ βρε πεδεια , απο που τους κατευασατε ?

Link to comment
Share on other sites

p.s. υπάρχει spoofer για 1.2. όπως είπε ο Μακης πιο πριν. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.

 

επίσης μόλις έβαλα το nDrive. Όταν το δοκιμάσω αύριο που θα είμαι σε εξωτερικό χώρο, θα ενημερώσω

 

To spoofer αυτο ειναι για την εκδοση 1.0.2 νομιζω οχι για την 1.2,για την 1.2 αναμενουμε.Το εβαλα και γω το Ndrive,περασα και τον ελληνικο χαρτη,ολα καλα φαινονται.Το δοκιμαζω αυριο και ποσταρω πως δουλευει

 

 

πες τη διαδικασια εγκαταστασης για το ndrive

 

το εγκατεστισα απο το ισπανικο σιτε...

που ειναι ο φακελοσ του νδριυε σο κινητο για να βαλω το χαρτη κ το κρακ του??

 

 

εδω εχει ολους του χαρτες κ της ελλαδας

http://www.megaupload.com/?f=KVBMEP8E

 

Οι χαρτες ολων των χωρων,μαζι και της Ελλαδας ειναι στο ιδιο site που ειναι και το Ndrive που δωσατε πριν.Να το βαλω η θα φαω κανα ΒAN?:)

 

 

 

ωχ το βαλα εγω

δεν επιτρεπεται ρε παιδια???

 

μιλιστε δε θελω να φαω μπαν

 

δε πολυ διαβασα τους ορους

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...