Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οντως τελικα ειχατε δικιο. μια χαρα κουμπωνουν αλλα με πολυ πιεση !!

 

κατι αλλο, μηπως ξερετε αν γινεται συνταξη μηνυματος με εικονικο παραδοσικαο πληκτρολογιο και οχι με το πληρες ? δε μπορω να το συνηθισω ευκολα το πληρες, γι αυτο. στις ρυθμισεις μηνυματων δεν βρηκα κατι.

 

 

επισης , οταν μπαινω στο ιντερνετ με τον browser του κινητου, πχ σε ενα forum και κανω παραθεση σε ενα post, δεν μπορω να βρω πως μετα μπορω να κανω υποβολη του μηνυματος μου. δλδ αφου γραψω το μηνυμα μου, εχει επιλογη κατω δεξια που λεει επομενο, και πατωντας το με ρωταει για παρακολουθηση θεματος κτλ.. αλλα δεν βρηκα την υποβολη μηνυματος. κανεις ιδεα ?

 

πάτησε παρατεταμένα το κουμπί της αλλαγής γλώσσας, και μετά επέλεξε τύπο πληκτρολογίου. Το πρώτο είναι το κλασικό πληκτρολόγιο του κινητού.

 

σε forum όταν τελειώσεις αυτό που θέλεις μην πατήσεις next, πάτα κάπου μέσα στη σελίδα να φύγει το πληκτρολόγιο, και πάτα το κουμπί στο forum για να δημοσιεύσεις το post. Ακριβώς όπως και στο computer.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να ανοιγαμε 3 καινουργια θεματε πλεον του faq, δηλαδη, Αποριες Firmware, Αποριες Kies, Γενικες Αποριες? Χανονται τα μηνυματα και ειναι κριμα
Link to comment
Share on other sites

ετοιμο και το κανονικο πληκτρολογιο στα μηνυματα, να σαι καλα mario που απαντησες.

 

κατι ακομα, οταν βαζω ξυπνητηρι, δεν μου βγαζει καποια ειδοποιηση στην αρχικη οθονη οτι ειναι ενεργο το ξυνπητηρι. πχ ειδα στο topic με τις αρχικες οθονες του wave, σε καποιου εχει σχημα ξυπνητηριου αυτο το στρογγυλο που βρισκεται πανω δεξια διπλα στην ωρα στο wave.

 

μηπως ειναι ετσι η νεα εκδοση του bada ? γτ εγω εχω bada 1.0.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση 1.02 (JH3) είναι η πιο προβληματική έκδοση που έχει βγεί. πολλά κολήματα και καθυστέρηση γενικά.

 

όσοι δεν την έχετε καλύτερα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

η έκδοση 1.02 (JH3) είναι η πιο προβληματική έκδοση που έχει βγεί. πολλά κολήματα και καθυστέρηση γενικά.

 

όσοι δεν την έχετε καλύτερα

Εγω αντιθετα βλεπω μεγαλυτερη ταχυτητα και αξιοπιστια απο την 1.0

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι που ειμαι νεος στη συσκευη? Εβαλα την καρτα sim με τα τηλεφωνα μου και τα λοιπα αλλα το κινητο τα εχει αναγνωρισει καπως "αλαμπουρνεζικα"..Τα εχει μπερδεψει και επισης οι χαρακτηρες νομιζω οτι ειναι πολυυυ λιγοι σε σημειο που δεν χωρανε ουτε το επιθετο.. Πώς θα μπορουσε να διορθωθει αυτο ή απλά ειναι ενα ελλατωμα του κινητου? το προηγουμενο που ειχα ηταν sony ericsson και τα τηλεφωνα με τα ονοματα εμφανιζονταν τελεια..
Link to comment
Share on other sites

χερετω όλοι την κοινότητα τού φορουμ.

 

υστέρα από 4 μήνες που έχω το εργαλείο , είπα και εγώ να δοκιμάσω να δω ένα Film στο wave.

 

έχω στην κάρτα μνήμης στον φάκελο , VIDEO την ταινία RED! στον ίδιο φάκελο έχω και το αρχείο υποτίτλων .

 

έχω εγκατεστημένο το Napi Player, από την αρχή , αλλά λόγω ότι δεν χρειάστηκε να δω καπεια ταινία , με υπότιτλους, δεν το χρησιμοποίησα μέχρι τώρα.

μήπως υπαρχή καπιως οδηγός???

η μπορεί να μου πει καπιως, πως να πάω παρακάτω, ώστε να ενσωματώσω τους υποτίτλους, στην ταινία ?????

 

Ευχαριστώ γεια κάθε απαντήσεις .,:):)

 

 

Φιλικά Μάκης

 

Λοιπον

εγω εχω jh1 και για να δω ταινια με υποτιτλους απλως τους βαζω στον ιδιο φακελο με το ιδιο ονομα και οταν παιζω το νιντεο παταω ενεργοποιηση υποτιτλων.

επειδη στο media player το κανονικο τους δειχνει πολυ μικρους και καποιες φορες οι λεξεις ειναι κολημενες παιζω την ταινια απο το napi player . εκει για να βαλεις ταινια πατας το πρωτο που λεει κατι για film και επιλεγεις το βιντεο που θες (αν εχουν το ιδιο ονομα μπαινουν και οι αντιστοιχοι υποτιτλοι στο παρακατω που λεει napisy) αν εχουν αλλο ονομα οι υποτιτλοι η ειναι σε αλλο φακελο τοτε πατα στο napisy και βαλε τους υποτιτλους που θες. Αν θες να επηλεξεις μεγεθος υποτιτλων πατα czcionca . Για να παιξεις το νιντεο πατα GRAJ.

 

**Οταν κατεβασεις τους υποτιτλους στον υπολογιστη σου ανοιξε τους και στο σημειωματαριο πατα "Αρχειο" --> "αποθυκευση ως" και κατω κατω που λεει κωδικοποιηση επελεξε ansy αν θες να τους διαβαζει το madia player το κανονικο ( συνηθως ειναι προεπιλεγμενο το ansy )

Αν θες να τους διαβαζει το napi player πρεπει να επηλεξεις κωδικοποιηση u**8 (δεν θυμαμε ακριβως πως λεγετε αλλα ειναι τελευτειο)

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση 1.02 (JH3) είναι η πιο προβληματική έκδοση που έχει βγεί. πολλά κολήματα και καθυστέρηση γενικά.

 

όσοι δεν την έχετε καλύτερα

 

Εγώ προσωπικά την έχω από τότε που βγήκε και μετά από λίγο αποσύρθηκε και δεν έχω κανένα πρόβλημα...Δηλαδή την έχω ένα,ενάμιση μήνα και δεν έχω αντιμετοπίσει κανένα πρόβλημα πέρα από το οτί χάλασε η αίσθηση του smooth zoom στον browser...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έκανα εγκατάσταση το Kies κ είπα να κάνω αναβάθμιση το wave. Εκεί αρχίσαν τα προβλήματα. Το κινητό κόλλησε στη μέση της εγκατάστασης, μετά το kies πρότεινε recovery και ενώ ακολούθησα πιστά τις οδηγίες, ούτε αυτό γίνεται λόγω unexpected error. Σε παρόμοιο πρόβλημα που είδα σε ξένο site λέγαν πως είναι hardware problem κ η μόνη λύση είναι η αντικατάσταση της συσκευής. Βοηθήστε με έχω απελπιστεί...
Link to comment
Share on other sites

Δες το FAQ. Υπάρχουν οδηγίες αναβάθμισης για κλειδωμένες συσκευές. Έχει και απάντηση στο πρόβλημα που εχεις εσυ....

 

 

Ξέρει κανείς καμία καλή εφαρμογή που να προσθέτει πυξίδα στο κινητό;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Δες το FAQ. Υπάρχουν οδηγίες αναβάθμισης για κλειδωμένες συσκευές. Έχει και απάντηση στο πρόβλημα που εχεις εσυ....

 

 

Ξέρει κανείς καμία καλή εφαρμογή που να προσθέτει πυξίδα στο κινητό;

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000074276&listYN=Y

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη δυνατότητα να ανοίξω το κινητό ούτε για να μπω στο μενού. Οπότε δεν μπορώ να κάνω hard reset όπως λέει το FAQ. Άρα να απευθυνθώ εκεί που το πήρα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν παρατηρησατε το bada developer day στην Αθηνα. Αυτο σημαινει οτι συντομα, ισως και μεσα στον Νοέμβρη θα ανοιξει και το paid samsung app store για την Ελλαδα. Αντε να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας στο προβλημα που εχω με τα ακουστικα jaga. Η συσκευή μου δεν τα ''βλεπει'' καθολου και δεν μπορω να βρω ποιο ειναι το προβλημα. εχει να κανει μηπως με την εκδοση τοθ bluetooth 3?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν παρατηρησατε το bada developer day στην Αθηνα. Αυτο σημαινει οτι συντομα, ισως και μεσα στον Νοέμβρη θα ανοιξει και το paid samsung app store για την Ελλαδα. Αντε να δουμε...

Μακάρι αλλά εδώ ολόκληρο android δεν έχει paid apps για ελλάδα και θα έχει το bada;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα έχει, ποιος ο λογος αλλωστε να προωθεις την αναπτυξη εφαρμογων σε bada αν δεν δημιουργησεις app store? Απ οτι παρακολουθω αυτη την τακτικη ακολουθησαν και στις αλλες χωρες που υπαρχει paid app store, και εξαλλου εχω επικοινωνησει μαζι τους ουκ ολιγες φορες στην samsung και η απαντηση ειναι συντομα. Αρα μαλλον το συντομα πλησιαζει....
Link to comment
Share on other sites

εδω δεν μπορει να φτιαξει ενα σωστο apps store, όλες οι εφαρμογες γινονται παύση στο κατεβασμα και αναγκάζεσαι να βρεις υπολογιστη για να κατεβάσεις μεσω κιες, paids apps ονειρευόμαστε? αι σιχτιρ με το κ@λ@ apps store τους Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

εδω δεν μπορει να φτιαξει ενα σωστο apps store, όλες οι εφαρμογες γινονται παύση στο κατεβασμα και αναγκάζεσαι να βρεις υπολογιστη για να κατεβάσεις μεσω κιες, paids apps ονειρευόμαστε? αι σιχτιρ με το κ@λ@ apps store τους

 

Δεν φταίει το app store τους για αυτό αλλά το μπρδλο που έχει δημιουργηθεί από τα προβληματικά updates...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

εδω δεν μπορει να φτιαξει ενα σωστο apps store, όλες οι εφαρμογες γινονται παύση στο κατεβασμα και αναγκάζεσαι να βρεις υπολογιστη για να κατεβάσεις μεσω κιες, paids apps ονειρευόμαστε? αι σιχτιρ με το κ@λ@ apps store τους

 

αυτο ειναι θεμα firmware, και εγω το ειχα και με τα updates εφυγε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι κάτι φταίει, ειτε update είτε firmware - που έχω και το τελευταίο- και μας τα κάνουν μπαχαλο. Εκεί που όλα ήταν ρολόι σε μένα άρχισαν σιγά σιγά τα προβλήματα με το aps store με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε Αργύρη, μην κάνεις έτσι... τον Νοέμβριο πιθανόν να έχουμε την 1.2 και θα λυθούν αρκετά προβλήματα.

 

Ηρεμία... θα περάσουμε μέρχρι να φτιαχτούν. Δεν μας τρέχει κανείς από πίσω, κι ούτε επιρρεάζει τη λειτουργία του κινητού !

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια με 300 και κατι ευρω πηραμε ενα κινητο που απο αποψη harware εινα οτι ποιο συγχρονο σημερα. Οπως ξερουμε ουτε και στα 2πλασια χρηματα βρισκεις τετοιο hardware. Απο software εχουμε θεματα και το γνωριζαμε απο πριν, αλλα ειμαστε απλα οι πρωτοι χρηστες ενος νεου λειτουργικου,και οχι πειραματοζωα οπως σε αλλες πλατφορμες παλαιοτερα. Το λεω αυτο γιατι εκτος απο τις παιδικες ασθενειες το bada ειναι μεχρι στιγμης εξαιρετικο. Αν ειχαμε και τα paid apps συντομα, η εμπειρια θα ηταν ακομα καλυτερη. Αποψη μου ολα αυτα ή τουλαχιστον αυτοι ηταν οι λογοι που εγω το προτιμησα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το google maps. Οταν πας στο google widget στην επιφάνεια εργασίας (μεσω 3g δικτυο) και πατήσεις την πυξίδα δεν βγάζει την τρέχουσα τοποθεσία σου, ενώ (νομίζω) όταν πας μέσω wi-fi στην βγάζει κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό κι αν ξέρει πως μπορώ να βρίσκω την θέση μου χρησιμοποιώντας πάντα το google maps.
Link to comment
Share on other sites

καλά παιδιά δεν υπάρχει ούτε app store ούτε kies. Εμένα ούτε από kies κάνει install. τις κατεβάζω ωραία ωραία και πατάω install και....πάπαλα.

βέβαι δίκιο έχει ο mariosx, η λειτουργία του κιν δεν επηρεάζεται, αλλά δεν έχεις κερδίσει κάτι από το wave.

ένα καταπληκτικό κιν. με φοβερή οθόνη. τα άλλα συν που έχει πχ το iphone δεν τα βλέπεις ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...