Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει καποιος ποτε θα ειναι διαθεσιμη η official εκδοση bada 1.2?

 

 

Κάτι ακούγεται για τις αρχές του Νοέμβρη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

Σε γενικές γραμμές το κινητό είναι πολύ πολύ καλό. Κάτι όμως δεν μου αρέσει σχετικά με την ειδοποίηση χαμηλής στάθμης μπαταρίας. Επειδή το τηλ έχει μεγάλης διάρκειας μπαταρία και το 10% που ξεκινά η ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία είναι λίγο νωρίς, ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην ακούγεται αυτός ο ψιλοενοχλητικός θόρυβος ειδοποίησης που δυστυχώς διαρκεί και πάρα πολύ ώρα μέχρι να αποφορτιστεί πλήρως η συσκευή? Έψαξα να βρω κάτι αλλά δεν μπόρεσα. Αλλιώς θα πάρω τη samsung να ρωτήσω.

Ευχαριστώ

Δεν είναι μόνον το πρόβλημα του επαναλαμβανόμενου ήχου. Το λειτουργικό σου ακυρώνει και την εφαρμογή της κάμερας όταν η στάθμη της μπαταρίας φτάσει κάτω από το 10%...
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο της κάμερας αλλά και του browser και οποιαςδήποτε άλλης εφαρμογής που την θεωρεί ενεργοβόρα...μόνο κλήσεις και μυνήματα σε αφήνει να κάνεις...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο μαμίσιος browser δουλεύει ακόμα και μετά το power saving.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνον το πρόβλημα του επαναλαμβανόμενου ήχου. Το λειτουργικό σου ακυρώνει και την εφαρμογή της κάμερας όταν η στάθμη της μπαταρίας φτάσει κάτω από το 10%...

 

Ακυρώνει τα Java applications, και τα Multimedia (camera, videos etc).

 

ο Browser ανοίγει κανονικότατα.

 

speed dial:

βρήκα σήμερα ανανεωμένη έκδοση για το πρόβλημα που είχες με το speed dial και μόλις την δοκίμασα σε θυμήθηκα που το είχες παράπονο :p

 

Δοκίμασε την http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000197771&listYN=Y

 

έχει οδηγίες όταν την τρέξεις.

 

Hint: όταν ψάξεις για επαφή, δείχνει μόνο αυτές που έχουν συμπληρωμένο το First name. Εμένα επειδή οι περισσότερες είναι μόνο με last name έπρεπε να κάνω scroll τελείως κάτω για να βρω κάποιες επαφές.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι οχι, αν οι ρυθμισεις που εχεις δεν ειναι ενεργοβορες με λογικη χρηση εγω βγαζω 3-4 μερες απο το κινητο. Γενικα ο ρυθμος καταναλωσης ειναι περιπου 1% την ωρα

 

Κατ'αρχην να σ'ευχαριστησω γιατι με τις δικες σου οδηγιες τα καταφερα. Θα μπορουσες να αναφερεις καποιες ενεργοβορες εφαρμογες-ρυθμισεις, γιατι τοσο δεν μου κρατησε ποτε η μπαταρια, και μην νομιζεις οτι το πολυζοριζω το τηλ. Παντος το ξυπνητιρη ... δεν.Μια φορα στις πεντε θα χτυπησει το πρωι, οποια αλλη ωρα της ημερας το δοκιμαζω ολα καλα, το πρωι ... δεν:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με το να μειωσω τα widgets (απο 4 σε 2 οθονες) και το επιπεδο φωτισμου στο 2, ξεχναω ποτε το φορτισα τελευταια φορα, σιγουρα κραταει 4+ μερες με ηπια χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με το να μειωσω τα widgets (απο 4 σε 2 οθονες) και το επιπεδο φωτισμου στο 2, ξεχναω ποτε το φορτισα τελευταια φορα, σιγουρα κραταει 4+ μερες με ηπια χρηση.

 

Περιορισα τις οθονες σε μια μονο να το δοκιμασω, και τον φωτισμο τις προηγουμενες μερες τον ειχα στο 2, τωρα το ξανακανα 2, αλλα χθες που το χρησιμοποιησα εξω με ηλιο δυσκολευτηκα και το ειχα βαλει στο 10:O. Για τετοιο διαστημα δεν νομιζω οτι θα κρατησει αλλα και με δυο μερες καλα θα ηταν

Link to comment
Share on other sites

Περιορισα τις οθονες σε μια μονο να το δοκιμασω, και τον φωτισμο τις προηγουμενες μερες τον ειχα στο 2, τωρα το ξανακανα 2, αλλα χθες που το χρησιμοποιησα εξω με ηλιο δυσκολευτηκα και το ειχα βαλει στο 10:O. Για τετοιο διαστημα δεν νομιζω οτι θα κρατησει αλλα και με δυο μερες καλα θα ηταν

Θα σου πω μερικα που έχω βρει.Υπαρχει και ένα mode που μπορεις να αλλαξεις σε ενα απο τα κρυμμενα μενου του τηλεφωνου το οποιο υποτιθεται οτι κανει το κινητο λιγοτερο ενεργοβορο αλλα δεν το εχω δοκιμασει. Αυτο που λες με το ξυπνητηρι μου συνεβαινε και εμενα με την jf1 νομιζω, με το καινουργιο firmware προς το παρον δεν εχω προβλημα, κουφο παντως....

Λοιπον στο θεμα μας:

-Wallpaper και theme στην μνημη του τηλ

- φωτεινοτητα εχω συνηθως στο 4-5

- Κλεινεις οτιδηποτε εχει σχεση με το GPS στο location

- Kλεινεις 3g και το βαζεις να τρεχει σε GSM 900/1800

- Kλεινεις wifi

Για τα widgets δεν γνωριζω γιατι δεν χρησιμοποιω αλλα σιγουρα τρωνε μπαταρια αν εχεις πολλα φορτωμενα και ειδικα στην καρτα μνημης. Αυτα τα απλα, σιγουρα υπαρχουν και αλλες ρυθμισεις. Δυο μερες πρεπει να βγαζεις σιγουρα με αυτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να αφαιρεσω οθονες απο το αρχικο μενου?

Εχω αφαιρεσει τα widget αλλα δεν μπορω να βγαλω τις οθονες...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις πατήσει το κουμπί edit στην αρχική οθόνη γυρνάς το τηλεφωνό σου 90 μοίρες και θα σου βγάλει μια διαφάνεια με όλες τις οθόνες...στο πάνω μέρος της κάθε οθόνης υπάρχει ένα κόκκινο κυκλάκι,πατάς πάνω σε αυτό το κυκλάκι και αφαιρείται η οθόνη...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους μια ερώτηση σχετικά με το κινητο μας ....

Γνωρίζετε κάποιο site που μπορώ να κατεβάσω το Flash player για να μπορώ να βλέπω Video απο διάφορα site που το ζητάνε ;

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το κινητό μας;

THANKS IN ADVANCE

Link to comment
Share on other sites

το κινητό παίζει κανονικά τα video από flash , πχ youtube embedded videos. Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει την ιστοσελίδα http://www.livemovies.gr τις ταινίες και ζητάει Flash player τι παίζει ? Τι πρέπει να κάνω?

 

Δεν μπορεις να κανεις κατι, δεν τα παιζει αυτα τα video.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το wave μπορει να γινει root ή κατι τετοιο?

 

Τι εννοείς ακριβώς; Να εγκαταστήσεις μόνος σου άλλο firmware? ναι μπορείς, με τον Multiloader.

 

Root Κάνουν τα android για να κάνουν κάποιες επιπλέον διαδικασίες.

 

Τι διαδικασία θέλεις να κάνεις;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο εναν ακομα ευτυχη κατοχο εδω και 4 ημερες !!

 

απολυτα ευχαριστημενος και εντυπωσιασμενος !!

 

το μονο θεματακι που με ενοχλει, ειναι οτι το βυσμα 3.5mm δεν κανει καλη επαφη στην υποδοχη του τηλεφωνου, δλδ αν το βαλω τελειως μεσα, δεν το αναγνωριζει (και αρα δε λειτουργει το ραδιο και γενικα το handsfree).

 

για να δουλεψει, θελει περιπου ως την μεση να το βαζω το καρφακι, και να το παιζω καπως δεξια αριστερα.

 

το εχει συναντηςσει και κανενας αλλος αυτο το θεμα /? το ιδιο προβλημα ειχα και στο προηγουμενο κινητο μου με 3.5mm υποδοχη, το motorola zn5.

 

ελπιζω να το συνηθισω ή να στρωσει ..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο εναν ακομα ευτυχη κατοχο εδω και 4 ημερες !!

 

απολυτα ευχαριστημενος και εντυπωσιασμενος !!

 

το μονο θεματακι που με ενοχλει, ειναι οτι το βυσμα 3.5mm δεν κανει καλη επαφη στην υποδοχη του τηλεφωνου, δλδ αν το βαλω τελειως μεσα, δεν το αναγνωριζει (και αρα δε λειτουργει το ραδιο και γενικα το handsfree).

 

για να δουλεψει, θελει περιπου ως την μεση να το βαζω το καρφακι, και να το παιζω καπως δεξια αριστερα.

 

το εχει συναντηςσει και κανενας αλλος αυτο το θεμα /? το ιδιο προβλημα ειχα και στο προηγουμενο κινητο μου με 3.5mm υποδοχη, το motorola zn5.

 

ελπιζω να το συνηθισω ή να στρωσει ..

Βασικά μήπως το πρόβλημα το έχουντα ακουστικά και όχι το κινητό?Αλλα ακουστικά έχεις χρησιμοποιήσει?

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μήπως το πρόβλημα το έχουντα ακουστικά και όχι το κινητό?Αλλα ακουστικά έχεις χρησιμοποιήσει?

 

 

ti na πω, μακαρι.

 

με τα ακουστικα που δινει στην συσκευασια παρατηρησα το προβλημα. επισης, το ιδιο και με κατι αλλα φθηνιαρικα δικα μου.

 

θα προσπαθησω να δοκιμασω και αλλα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ!!Μέχρι την μεση , και παίξιμο δεξια και αριστερα.

δεν έχω δοκιμάσει άλλα απλά γιατί δεν τα πολυχρησιμοποιώ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στο κινητό με τα handsfree του κινητού δεν έχω πρόβλημα...στο pc τώρα τελευταία όταν συνδέω τα ακουστικά του κινητού θέλει να του κάνω κάτι δεξιά αριστερά για να λειτουργούν κανονικά αλλά μόνο στον υπολογιστή και μόνο με τα ακουστικά του κινητού...για αυτί σου λέω μήπως έχουν πρόβλημα τα ακουστικά...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που περίμενα να αλλάξει με την αναβάθμιση είναι, όταν ανοίγω το browser να μην αλλάζει η φωτεινότητα της οθόνης στο 4, αλλά να έχει αυτήν που έχω ρυθμίσει. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς αυτό δεν άλλαξε και πράγματι είναι κάπως ενοχλητικό αλλά εμένα δεν με πειράζει πλέον,το συνήθησα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...