Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη αν το βαλεις τωρα στο Kies δεν σου βγαζει update?

 

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ

- ανοιξε τον Kies

- στα Windows, πηγαινε [start] εκκίνησή > [Run] εκτελεση και γραψε “regedit” πατα enter

- στο Windows Register, ψαξε για τον παρακατω φακελο:

\HKEY_CURRENT_USER\Software\Kies\DeviceDB

- διεγραψε ολους τους υποφακελους ΚΑΤΩ απο το [DeviceDB] – ειναι συνηθως αριθμοι απο το 1 μεχρι το X.

- στον φακελο [DeviceDB], κανε κλικ στην παραμετρο [MaxID] και αλλαξε τον αριθμο απο X σε 0.

- κλεισε το Register, κλεισε τον Samsung Kies και ανοιξε τον ξανα, αφου εχεις συνδεσει το κινητο.

 

oxι μου λέει ότι έχω την τελεφτεα έκδοση που υπάρχει, να σημειώσω ότι η Ο2 το διάστημα που ήμουνα ελλαδα γεια άδεια, κυκλοφόρησε την jh3 γεια λίγες μέρες και μετά την κατέβασε με την δικαιολογήσει ότι ήτανε προβληματική ,και ανέβασε την jh1. πράγματι σε γερμανικά φόρουμ λένε γεια σοβαρά προβλήματα της jh3, τα περισσότερα εντοπιζοντε στον browser με τα πολύ μικρά γραφήματα.

 

εγώ τώρα τι να κάνω ?? , να την περάσω την jh3 η να περιμένω μέχρι τέλος oκτωμβριου που ακούγετε ότι θα κυκλοφορήσει νέα έκδοση , που θα είναι τελειοποιημένοι BADA 1.2 ???

 

εφχαριστω γεια την μεταφραση σου , φιλε bada_bing

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω ειχα 2 στα 2 και δεν κατεβαζα απο πουθενα μεχρι που εκανα firmware update. Να υποθεσω vodafone και εσυ?

 

 

 

Ηταν Vodaphone μεχρί που το έκανα unbrand μέσω Kies. Την τελευταία έκδοση firmware έχω.

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρίσκω. σαν να μην υπάρχει το δεν ξέρω γιατί.

το κιν το έχω συνδεδεμένο όταν ψάχνω να βρω τον συγκεκριμένο φάκελο ή όχι??

Είτε είναι συνδεδεμένο το κιν είτε όχι, με την λάθος διαδρομή που ακολουθείς δεν θα το βρεις ποτέ.

 

\HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB

Link to comment
Share on other sites

Ηταν Vodaphone μεχρί που το έκανα unbrand μέσω Kies. Την τελευταία έκδοση firmware έχω.

 

Κι εγώ Vodafone είχα και μπήκα σε όλη αυτήν την διαδικασία. Πριν από σήμερα δεν είχα ιδέα πως γίνονται όλα αυτά.

 

Να σημειώσω ότι κάποια στιγμή σήμερα, και αφού έκανα όλη αυτήν την διαδικασία μέσω του Kies, η συσκευή έκανε restart από μόνη της και μπήκε σε ένα ατελείωτο booting loop. Δηλαδή έφτανε μέχρι το σημείο που έβγαινε το σήμα του Bada Os και μετά ξαναέκανε restart. Κι αυτό επ' αόριστον. Αναγκάστηκα να κάνω downgrade μέσω της μεθόδου με τον Multiloader και να ξαναπάω στο καινούριο firmware πάλι με την μέθοδο του Kies. Δεν ξέρω ακριβώς τι έχω κάνει στο κινητό αυτήν την στιγμή και τι περιέχει μέσα...

(:p ) ...αλλά τουλάχιστον δουλεύει προς το παρόν. Βέβαια για κάποιο λόγο το Kies μου ανοίγει το SamsungApps της Μεγάλης Βρετανίας και δεν έχω καταλάβει γιατί. Σήμερα έμαθα για κινητά όσα δεν ήξερα τα υπόλοιπα χρόνια που δεν είχα smartphone. (Είναι το πρώτο μου...)

 

Ξέρει κάποιος αν πρόκειται να μου ξανασυμβεί τώρα? ή αν μπορώ να κάνω κάτι για να το αποτρέψω..?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δηλαδη αν το βαλεις τωρα στο Kies δεν σου βγαζει update?

 

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ

- ανοιξε τον Kies

- στα Windows, πηγαινε [start] εκκίνησή > [Run] εκτελεση και γραψε “regedit” πατα enter

- στο Windows Register, ψαξε για τον παρακατω φακελο:

\HKEY_CURRENT_USER\Software\Kies\DeviceDB

- διεγραψε ολους τους υποφακελους ΚΑΤΩ απο το [DeviceDB] – ειναι συνηθως αριθμοι απο το 1 μεχρι το X.

- στον φακελο [DeviceDB], κανε κλικ στην παραμετρο [MaxID] και αλλαξε τον αριθμο απο X σε 0.

- κλεισε το Register, κλεισε τον Samsung Kies και ανοιξε τον ξανα, αφου εχεις συνδεσει το κινητο.

 

γεια σου και πάλι φίλε bada_bing,

 

δεν μου είπες τελικά , τι να κάνω ??

 

να ακολουθήσω την μέθοδο σου ?? η να μην κάνω τίποτα προς το παρών ??

 

και εάν είναι να ακολουθήσω τον οδηγό σου , μιας και σου ποσταρα φώτο, δεν μου κάνεις το παραδειγμα με το δικό μου FW που έχω

 

Άμα έχεις ώρα φίλε , δεν σε πιέζω.

 

φιλικά μακης

Link to comment
Share on other sites

@conlab

ευχαριστω που το προσεξες φιλε λαθος στο κλοπυ paste το σωστο ειναι οντως

\HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB

 

@DMJapan

Αυτο που λες εχει ενδιαφέρον. Για περιεγραψε λιγο πως σου βγηκε το προβλημα, μπας και μαθουμε τιποτα. Στην πρωτη δικη μου προσπαθεια εγκατεστησα το jh3 με multiloader με το ελληνικο csc, εβγαλέ προβλημα fota και μαμηθηκε ο Διας. Ξαναφλασαρα με το fota και ξεκινησαν τα απανωτα restart. Συνδεοντας την usb σταματησαν τα restart και εκανα την διαδικασια που περιεγραψα με ΚΙΕS και ολα καλα. Ο κολλητος μου απ την αλλη δεν ειχε κανενα προβλημα με την διαδικασια μεσω KIES. Καλο ειναι λοιπον οποιος την εκανε να μας πει αν προεκυψε καποιο προβλημα.

Αυτο που λες με το αγγλικο app store, μηπως εχεις βαλέι λογαρισμο στην samsung με αγγλια ως χωρα? Το product code το εχεις EUR?

 

@makisman

θα σου προτεινα να περιμενεις. Πες μας πρωτα οταν ανοιγεις τον KIES σου βγαζει upgrade στο firmware? Γενικα αν δεν ειχα προβλημα με το firmware της vodafone δεν θα εκανα τιποτα αρα αν δεν εχεις καποιο θέμα περιμενε, η εκδοση που εχεις ειναι απο τις τελευταιες ουτος η αλλως

Link to comment
Share on other sites

(:p ) Βέβαια για κάποιο λόγο το Kies μου ανοίγει το SamsungApps της Μεγάλης Βρετανίας και δεν έχω καταλάβει γιατί.

 

αυτό φίλε δεν ειναι απαραίτητα κακό...κοίτα μπας και μπορείς να κάνεις αγορά των paid εφαρμογών απο βρετάνια που εδώ στο ελλάντα δεν μπορούμε:X

Link to comment
Share on other sites

@DMJapan

Αυτο που λες εχει ενδιαφέρον. Για περιεγραψε λιγο πως σου βγηκε το προβλημα, μπας και μαθουμε τιποτα. Στην πρωτη δικη μου προσπαθεια εγκατεστησα το jh3 με multiloader με το ελληνικο csc, εβγαλέ προβλημα fota και μαμηθηκε ο Διας. Ξαναφλασαρα με το fota και ξεκινησαν τα απανωτα restart. Συνδεοντας την usb σταματησαν τα restart και εκανα την διαδικασια που περιεγραψα με ΚΙΕS και ολα καλα. Ο κολλητος μου απ την αλλη δεν ειχε κανενα προβλημα με την διαδικασια μεσω KIES. Καλο ειναι λοιπον οποιος την εκανε να μας πει αν προεκυψε καποιο προβλημα.

Αυτο που λες με το αγγλικο app store, μηπως εχεις βαλέι λογαρισμο στην samsung με αγγλια ως χωρα? Το product code το εχεις EUR?

 

αυτό φίλε δεν ειναι απαραίτητα κακό...κοίτα μπας και μπορείς να κάνεις αγορά των paid εφαρμογών απο βρετάνια που εδώ στο ελλάντα δεν μπορούμε:X

 

Λοιπόν, χθες που αποφάσισα να βγάλω τις ***** της Vodafone ξεκίνησα ακολουθώντας την μέθοδο αναβάθμισης μέσω του Kies (αλλάζοντας τα registry values ktl). Η αλλαγή του firmware έγινε κανονικά. Μάλιστα επειδή είμαι και λίγο newbie, είχα αφήσει την κάρτα μνήμης και την sim μέσα. Δεν ξέρω αν αυτό φταίει για τα προβλήματα που θα αναφέρω. Αμέσως μετά την αλλαγή και τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο κινητό, μπήκα στο Samsung Apps από το κινητό μέσω wi - fi αλλά οποιοδήποτε app ή widget προσπαθούσα να κατεβάσω έκανε pause στην μέση. Στην ουσία έκανε pause στην στιγμή που υποτίθεται θα γινόταν το installation. Ευθύς αμέσως το συνδεσα με το Kies όπου ανακάλυψα ότι η λίστα του SamsungApps ήταν η βρετανική (ενώ μέχρι τώρα έβλεπα την ελληνική, να προσθέσω ότι το Kies ήταν το ίδιο από την στιγμή που το εγκατέστησα, δεν έγινε επανεγκατάσταση ή κάτι παρόμοιο). Δοκίμασα να τα κατεβάσω από εκεί και η εγκατάσταση έγινε κανονικά. Μετά από μερικές ώρες το κινητό έκανε restart από μόνο του και μπήκε σε αυτήν την ατέλειωτη λούπα. Έφτανε στο σήμα του Bada και αμέσως γινόταν επανεκκίνηση του συστήματος. Έβγαλα την μπαταρία, sim, sd και όλα τα συναφή και το άφησα και λίγη ώρα στην ησυχία του αλλά αυτή η μέθοδος δεν είχε κανένα αποτέλεσμα. Οπότε αποφάσισα να ακολουθήσω την μέθοδο που ήταν στο έτερο pdf, αυτή του multiloader. Κατέβασα ένα firmware με κατάληξη jf1 (μάλιστα έκανα 2 φορές την διαδικασία επειδή την πρώτη φορά είχα γερμανικό csc -_-) και ακολούθησα τα βήματα. Το κινητό άνοιξε κανονικά και στην συνέχεια έκανα για άλλη μια φορά την διαδικασία αναβάθμισης μέσω του Kies. Πήρε αρκετό χρόνο, γύρω στις 3 ώρες για να ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία, downloading binaries + installation. Μάλιστα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μετά την εγκατάσταση είχε μέσα το Asphalt5 και διαφορετικά παιχνίδια στον αντίστοιχο φάκελο σε σχέση με αυτά που είχα δει όταν είχα πρωτοαγοράσει το κινητό πριν μερικές μέρες, αλλά φαντάζομαι θα οφείλεται στην αλλαγή του firmware. Πίσω στο θέμα, από χθες το κινητό δουλεύει μια χαρά και μάλιστα νομίζω πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη φορά. Το SamsungApps από το κινητό μου ανοίγει την ελληνική λίστα και δουλεύει μια χαρά και το Κies μου ανοίγει την βρετανική λίστα όπου δοκίμασα με επιτυχία να αγοράσω κάποιο appl. Εγκαταστάθηκε κανονικά. Το product code είναι EUR φαντάζομαι διότι έκανα και το αντίστοιχο "βήμα 16" στον οδηγό και το interface είναι στα ελληνικά. Ελπίζω αυτή η κατάσταση να παραμείνει στάσιμη γιατί επιτέλους μπορώ να ευχαριστηθώ το Wave μου. Ούτε μια βδομάδα δεν έχει κλείσει. :p

 

Υ.Γ. Αν βοηθάει μπορώ να παραθέσω link για τα αρχεία που χρησιμοποίησα μήπως και πέτυχα "καλής ποιότητας", αν αυτός ο όρος είναι δόκιμος. :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αγόρασες εφαρμογή χρησιμοποιώντας Ελληνική πιστωτική κάρτα... ;
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αγόρασες εφαρμογή χρησιμοποιώντας Ελληνική πιστωτική κάρτα... ;

 

Δυστυχώς ( ή ευτυχώς) δεν έχω ελληνική κάρτα, χρησιμοποίησα μια American Express με χώρα έκδοσης την Κίνα. Δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο αλλά για να ρωτάς φαντάζομαι ότι μάλλον έχει σχέση. :P

 

Edit : Ψέμματα, την Visa χρησιμοποίησα αλλά ούτε αυτή είναι ελληνική.

Edited by DmJapan
Link to comment
Share on other sites

καλά apps δεν μπαίνουν από πουθενά. Ούτε από το apps, ούτε από το kies. Τα μεν γίνοτναι paused και τέλος, από το kies πατάω install και δεν ξεκινάει ποτέ. Τι αποσυνδέω την συσκευή και ξανά, τίποτα. γτπ είναι αυτό το kies.

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία ότι έχω το παλιό (1.5.1) γιατί μόνο με εκείνη την έκδοση μπορούσα να κάνω update τη συσκευή και να βγάλω το firmware της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες αρνηται να μπει στο Intenet ,μου βγαζει συνεχώς "Τα δεδομένα Wifi και πακέτου δεν είναι διαθεσιμα"και ζητά να ενεργοποιήσει το Wifi.

Εσβησα και ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις Cosmote για MMS και Ιντερνετ αλλά τίποτα.

Δνε θυμάμαι να πείραξα κάτι ... κάποια βοήθεια πριν το στείλω για services?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω τις αλλαγες απο την registry για να κανω τις αναβαθμισεις . Τελικα επιβαβαιωσα τις φοβιες μου. Το κινητο που αγορασα απο το play247.gr ειναι παραεισαγωγης και για αυτο δεν μου εκανε τις αναβαθμισεις.Ειχαν περασει τα ελληνικα.Αλλα το κινητο ειναι απο γερμανια.Εξου και η μνημη που ειχε μεσα απο το κουτι.Σε καποιο γερμανικο unboxing ειχα δει και εκει μνημη και εφοσον ηταν και το βιβλιαρακι που ειχα στα γερμανικα τοτε ημουν σχεδον σιγουρος.Οταν ομως ανοιξα την registry και ειδα κατω απο το Product code την καταληξη DBT, τοτε σιγουρευτικα.Αλλαζοντας μονο το Product code Κανοντας το EUR τοτε το μυνημα που μου πεταγε το Kies στην αναβαθμιση λογισμικου διορθωθηκε, και απο "Δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αυτης της εκδοσης της συσκευης" περασα στην αναβαθμιση της JH3.Οποτε προσοχη σε οσους το γραφει , μαλλον το κινητο σας ειναι παραεισαγωγης.Εστειλα και το αναλογο mail στο play.Αυτα
Link to comment
Share on other sites

Ευθύς αμέσως το συνδεσα με το Kies όπου ανακάλυψα ότι η λίστα του SamsungApps ήταν η βρετανική (ενώ μέχρι τώρα έβλεπα την ελληνική, να προσθέσω ότι το Kies ήταν το ίδιο από την στιγμή που το εγκατέστησα, δεν έγινε επανεγκατάσταση ή κάτι παρόμοιο). . :p

 

πως καταλαβαίνεις ότι η λίστα είναι βρετανική. έχω την εντύπωση πως από την αρχή που το έχω με vodafone μέσα είναι βρετανική. ελληνική δεν έχω δει.

 

Είτε είναι συνδεδεμένο το κιν είτε όχι, με την λάθος διαδρομή που ακολουθείς δεν θα το βρεις ποτέ.

 

\HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB

 

 

είχες δίκιο thank's αλλά τη διαδρομή άλλος μου την έστειλε.

πάντως thank's σε όποιον βοήθησε

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.
Link to comment
Share on other sites

@DMJapan

Ξεκινησες αντιστροφα απο εμενα αλλα μας εβγαλε τα ιδια προβληματα. Πιστευω οτι το firmware της vodafone εχει πολλα θεματα, πχ δεν μπορουσα να μπω στo pre configuration να δω το product code....

 

Χθες εστειλα ενα mail στην Picsel μπας και μαθω τιποτα απο αυτους ποτε θα ανοιξει paid samsung app store στην Ελλαδα. Ιδου η απαντηση,τα εχουν παρει στο κρανιο με την samusng:

 

Thank you for your interest in Picsel Smart Office. Unfortunately we do not have any additional information from Samsung about when paid apps will be available in Greece. This is most frustrating for us as well as yourself. We have much interest from countries for which paid apps is still not available, in particular Greece and India.

 

Unfortunately we do not have the facilities to be able to sell directly.

 

Needless to say we will make the application available to you as soon as we can, but at the moment this is out of our control.

 

We hope you are able to enjoy using Picsel Smart Office soon,

Product Support Team

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακολούθησα τον οδηγό και είμαι φοβερά ευχαριστημένος, γιατί μετά από πάνω από ένα μήνα που δεν μπορούσα να εγκαταστήσω μέσω kies, πλέον εγκατέστησα όλα τα προγράμματά μου μέσω kies. Μέσω wifi δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά και να μου βγάζει πάλι pause, όπως πριν, δε με ενοχλεί γιατί μπορώ πλέον μέσω kies να τα κάνω εγκατάσταση.

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε όλους που συνεισέφεραν σε αυτόν τον οδηγό. :)

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες αρνηται να μπει στο Intenet ,μου βγαζει συνεχώς "Τα δεδομένα Wifi και πακέτου δεν είναι διαθεσιμα"και ζητά να ενεργοποιήσει το Wifi.

Εσβησα και ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις Cosmote για MMS και Ιντερνετ αλλά τίποτα.

Δνε θυμάμαι να πείραξα κάτι ... κάποια βοήθεια πριν το στείλω για services?

 

Είσαι τυχερός,

μόλις πριν από λίγο, επειδή τελείωσε το Internet on the phone 60 από την cosmote, απενεργοποίησα τη χρήση δεδομένων πακέτου και όταν πήγα να ελέγξω αν μπαίνει στο internet μου έβγαλε το μήνυμα που έβγαζε και σε εσένα.

Για να μπορείς να χρησιμοποιείς τα δεδομένα πακέτου πήγαινε [Ρυθμίσεις] --> [Δυνατότητα σύνδεσης] και επέλεξε [χρήση δεδομένων πακέτου], έτσι ώστε να χρωματιστεί ο κύκλος από δίπλα

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω αυτο, δοκιμασες και μεσω wifi και μεσω δικτυου; Στο κανει και στα 2;

 

με wifi μπαινει...χωρις wifi μου λεει μη διαθεσιμη λειτουργια...

Link to comment
Share on other sites

με wifi μπαινει...χωρις wifi μου λεει μη διαθεσιμη λειτουργια...

 

Ε τοτε δεν εχεις τις σωστες ρυθμισεις δικτυου, παρε στον παροχο που εχεις να σου τις στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έχω την έκδοση 1.5.3.10093_82 του KIES και προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στην JH1 που μου βγάζει ότι είναι διαθέσιμη. Μόλις τελειώνει η λήψη διαδικών αρχείων, αποσυνδέεται η συσκευή, εμφανίζει ένα κινητό με ένα βέλος στο πάνω μέρος στην οθόνη και πετάει ένα σφάλμα BinaryLoaderMgr ότι ένα file is invalid. Στην ανάκτηση πάλι εμφανίζει το ίδιο σφάλμα.

Είπαμε υπομονή με το Bada αλλά έλεος!

 

Κάποια ιδέα;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

:):) Επιτελους αναβαθμιση:):). Εχω ξαναγραψει οτι εχω το κιν. απο αρχες Σεπτεμβριου και ως τωρα δεν ειχα καταφερει να κανω καμια αναβαθμηση, οποια εκδοση του KIES και αν ειχα ,το κιν δεν ειναι vodafon, αλλα οποτε προσπαθησα να το κανω αναβαθμιση μου εβγαζε "δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευης".Με τον τροπο που περιγραφει ο φιλος στη σελδα 270 αν δεν κανω λαθος, εγινε χωρις κανενα προβλημα, το πριν και το μετα στις φωτο πιο κατω. Προσεξτε οτι πριν η ενδηξη για το ξυπνητηρι δεν ειχε "αυτια" και "ποδαρακια", ελπιζω τωρα να χτηπαει και στην ωρα του γιατι πριν δεν ανταποκρινοταν παντα στα καθηκοντα του.:mad::mad: Και κατι τελαυταιο το ποσοστο φορτησης της μπαταριας ειναι τοσο αφου το τηλ. βγηκε απο το φορτηστη 7'00 η ωρα το πρωι:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Σε γενικές γραμμές το κινητό είναι πολύ πολύ καλό. Κάτι όμως δεν μου αρέσει σχετικά με την ειδοποίηση χαμηλής στάθμης μπαταρίας. Επειδή το τηλ έχει μεγάλης διάρκειας μπαταρία και το 10% που ξεκινά η ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία είναι λίγο νωρίς, ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην ακούγεται αυτός ο ψιλοενοχλητικός θόρυβος ειδοποίησης που δυστυχώς διαρκεί και πάρα πολύ ώρα μέχρι να αποφορτιστεί πλήρως η συσκευή? Έψαξα να βρω κάτι αλλά δεν μπόρεσα. Αλλιώς θα πάρω τη samsung να ρωτήσω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος ποτε θα ειναι διαθεσιμη η official εκδοση bada 1.2?

 

Νομίζω όταν θα βγει επίσημα το Wave II 8530 ...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελαυταιο το ποσοστο φορτησης της μπαταριας ειναι τοσο αφου το τηλ. βγηκε απο το φορτηστη 7'00 η ωρα το πρωι:blink:

ναι γιατι οχι, αν οι ρυθμισεις που εχεις δεν ειναι ενεργοβορες με λογικη χρηση εγω βγαζω 3-4 μερες απο το κινητο. Γενικα ο ρυθμος καταναλωσης ειναι περιπου 1% την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...