Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα το μεσημερι ηρθε το κινητο που ειχα παραγκιλει απο πλαισιο,καλα μιλαμε σε ποιοτητα κατασκευης ειναι τρομερο! με το που ανοιγω την οθονη μενω με ανοιχτω το στομα :O, (με μια εκφραση οοοο) λες και ενας πρωτογονος ανακαλυψε την φωτια ημουν :p μπηκα λιγο στο μενου για ενα δυο λεπτα και μετα το εκλεισα για να το φορτισω!

btw, εβαλα το κινητο κατα τις 2 η ωρα το μεσημερι και τωρα εχει φορτισει στο φουλ,να το βγαλω ή να το αφησω? (πρωτη φορτισει)

 

καλοριζικο φιλε μου ,αφου φορτισε βγαλτω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη το βγαζω? δεν ισχυουν κατι βλακειες αστο 8 ωρες γιατι ειναι πρωτη φορτισει κλπ :p,

οχι βγαλτω ειναι ετοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,

έχει αγοράσει κανείς κάτι τέτοιο?είναι καλό?

 

http://cgi.ebay.com/Hard-Rubber-Protector-Cover-Case-Samsung-S8500-Wave-/110594736189?pt=PDA_Accessories&hash=item19bff5c03d

 

ρωταω γιατι ακόμη δεν έχω συνηθίσει το πόσο λεπτό είναι και φοβάμαι μη μου φύγει

από το χέρι κάποια στιγμή!!

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

αυτή την κοβω σκληρή, σαν απο καουτσούκ, θα υποφέρει το κινητό εκεί μέσα:shifty:,

πήρα μια δερμάτινη απο e-clik αλλά αποδείχτεικε μούφα γιατί μέσα ειχε υποδοχή πλαστικούρα σκληρό και για να το βάλω έπρεπε κάθε φορά να το λυγίζω

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου να μου εμφανιστεί προβληματάκι :D

 

Αυτό παρουσιάστηκε μετά από hard reset που έκανα.

 

όταν πάω να κάνω εγκατάσταση εφαρμογή από το κινητό, την κάνει download, και εκεί που πρέπει να αρχίσει να λέει "installing" γίνεται "paused" και αυτό ήταν. Μένει εκεί η εγκατάσταση.

 

Από το kies όλα κανονικά.

 

Έτυχε σε κάποιον άλλον;

 

 

Ναι το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα μόνο που κάνει pause κάπου στην μέση του Installing. Και δεν συνεχίζει.

Edited by Bada
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε και σε μένα στην αρχή αλλά μετά δεν το ξανάκανε ! Δοκίμασες να το κατεβάσεις άλλη μέρα ? Μάλλον bug του appstore θα είναι !!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,

έχει αγοράσει κανείς κάτι τέτοιο?είναι καλό?

 

http://cgi.ebay.com/Hard-Rubber-Protector-Cover-Case-Samsung-S8500-Wave-/110594736189?pt=PDA_Accessories&hash=item19bff5c03d

 

ρωταω γιατι ακόμη δεν έχω συνηθίσει το πόσο λεπτό είναι και φοβάμαι μη μου φύγει

από το χέρι κάποια στιγμή!!

ευχαριστώ πολύ.

 

την αγόρασα εγώ! την πήρα μαύρη και την έχω κοντά στις 10 ημέρες. Να ναι καλά οι φίλοι μας οι κινέζοι! καλή είναι! μπαίνει συρταρωτά και πιάνει μόνο την πίσω πλευρά. δεν επιρεάζει κάποια λειτουργία. Το μόνο κακό, και καλά.. είναι οτι δυσκολέυεσαι ελάχιστα να πατήσεις τα πλαινά κουμπιά. είναι μόνο μεχρι να την συνιθήσεις. Αγόρασα και άλλη μια απο το ebay, που πιάνει ολο το κινητό. πισω ολοκληρο και μπροστά το πανω και το κατω μέρος. Μπαινει κι αυτη συρταρωτά, το μόνο κακό ειναι οτι κρυβει το μικρόφωνο και δυσκολεύονται να σε ακούσουν οι άλλοι. την προτείνω μονο με χρήση bluetooth.

 

ελπίζω να σ κάλυψα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνδεσα το κινητο με pc μεσω usb και πηγα εκει που λεει inernet sharing,μου εβγαλε ενα πραθυρο στο pc και μετα ηθελε ονομα χρηστη και κωδικος προσβασης τι πρεπει να βαλω? :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,

έχει αγοράσει κανείς κάτι τέτοιο?είναι καλό?

 

http://cgi.ebay.com/Hard-Rubber-Protector-Cover-Case-Samsung-S8500-Wave-/110594736189?pt=PDA_Accessories&hash=item19bff5c03d

 

ρωταω γιατι ακόμη δεν έχω συνηθίσει το πόσο λεπτό είναι και φοβάμαι μη μου φύγει

από το χέρι κάποια στιγμή!!

ευχαριστώ πολύ.

 

Έχω πάρει Gel θήκη. Αυτήν http://cgi.ebay.com/SAMSUNG-S8500-WAVE-GEL-CASE-BLACK-CIRCLE-SCRN-PROTECT-/170522211337?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item27b3ea7409#ht_1389wt_905 και την βρίσκω τέλεια ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!!με καλυψες απόλυτα!!

αν μου εδινες και καποιο link για την "ολόσωμη" που λες θα ηταν τέλεια!!

ευχαριστώ πολύ!!

 

την αγόρασα εγώ! την πήρα μαύρη και την έχω κοντά στις 10 ημέρες. Να ναι καλά οι φίλοι μας οι κινέζοι! καλή είναι! μπαίνει συρταρωτά και πιάνει μόνο την πίσω πλευρά. δεν επιρεάζει κάποια λειτουργία. Το μόνο κακό, και καλά.. είναι οτι δυσκολέυεσαι ελάχιστα να πατήσεις τα πλαινά κουμπιά. είναι μόνο μεχρι να την συνιθήσεις. Αγόρασα και άλλη μια απο το ebay, που πιάνει ολο το κινητό. πισω ολοκληρο και μπροστά το πανω και το κατω μέρος. Μπαινει κι αυτη συρταρωτά, το μόνο κακό ειναι οτι κρυβει το μικρόφωνο και δυσκολεύονται να σε ακούσουν οι άλλοι. την προτείνω μονο με χρήση bluetooth.

 

ελπίζω να σ κάλυψα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και πάλι για τις χρηστικές σου πληροφορίες.. Αλλα για καποιο λόγο που δεν μπορω να βρω η λειτουργια του Συγχρονισμου σταμάτησε.... Ολη η εφαρμογη δηλαδη δεν λειτουργει. . Σκεφτηκα να την αφαιρεσω απο τους λογαριασμους και να την ξαναστησω.. αλλά δεν βρισκω τρόπο να την απεγκαταστήσω.. καμμια ιδεα;

 

Επειδη μου ετυχε 2η φορα να σταματησει και σε μενα ο συγχρονισμος, εψαξα λιγο και η λυση ειναι η εξης :

Πρεπει να πας εδω https://www.google.com/accounts/UnlockCaptcha

και αφου βαλεις τα στοιχεια σου να πατησεις το ξεκλειδωσε.

 

Αυτο γιατι απο οτι καταλαβα, οταν μπαινεις απο διαφορετικες IP το google μπλοκαρει μονο του νομιζοντας οτι δεχεσαι επιθεση. Με αυτον τον τροπο μου δουλεψε ξανα ο συγχρονισμος.

Δοκιμασε το και πες μου :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά είναι πολύ σπαστικό όποτε ανήγες το κινητό ή αλαζης κάρτα sim

Μήπως κανένας γνωρίζει πως ξεφορτώνετε αυτή η λειτουργία ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς για ποιό λόγο στο samsung apps υπάρχουν εφαρμογές ΕΙΤΕ ΜΟΝΟ για το wave ΕΙΤΕ μόνο για τα 525, 533, 723;!

 

Εάν υποψιαστώ ότι η samsung κατακερματίζει το bada σε διάφορες εκδόσεις και δεν υπάρχει συμβατότητα μεταξύ μοντέλων θα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ηλίθια!

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά φίλε μου βγαίνουν 5-6 free εφαρμογές, τώρα γιατι δεν μπορείς να τις δεις δεν ξέρω να σου πω, σου έχει κάνει κανένα update το apps καθόλου?

 

Δεν εχω κανει update οχι...Οποτε εχω μπει στο samsungapps δεν μου βγαζει τιποτα για update , μπορω να το επιλεξω με καποιο τροπο μονος μου ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει update οχι...Οποτε εχω μπει στο samsungapps δεν μου βγαζει τιποτα για update , μπορω να το επιλεξω με καποιο τροπο μονος μου ?

 

Ποιο firmware έχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς για ποιό λόγο στο samsung apps υπάρχουν εφαρμογές ΕΙΤΕ ΜΟΝΟ για το wave ΕΙΤΕ μόνο για τα 525, 533, 723;!

 

Εάν υποψιαστώ ότι η samsung κατακερματίζει το bada σε διάφορες εκδόσεις και δεν υπάρχει συμβατότητα μεταξύ μοντέλων θα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ηλίθια!

 

Μάλλον λόγο ανάλυσης οθόνης είναι... μην ανησυχείς ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λόγο ανάλυσης οθόνης είναι... μην ανησυχείς ;)

 

Ακόμα και λόγω ανάλυσης να είναι (που κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι γιατί το bada κάνει resolution resize) είναι πολύ σοβαρό το θέμα! Αν δεν υπάρχει compatiblity ξεχνάμε τις νέες εφαρμογές. Οι developers δε πρόκειται να βγάζουν εφαρμογές για ένα ΜΟΝΟ τηλέφωνο. Διάβασα ότι τα νέα waves τρέχουν τη νέα έκδοση bada v1.1 αλλά αν αυτός είναι ο λόγος προκύπτει το ερώτημα του κατά πόσο συμβατή είναι η 1.1 με τη 1.0 του original wave; Έστειλα ερώτηση μέσω του site των samsung apps και περιμένω απάντηση. Ελπίζω ο λόγος να είναι τεχνικός και να λυθεί σύντομα. Είναι πραγματικά αδιανόητο να βγαίνουν νέες εφαρμογές για το bada και να μην μπορούν να μπουν σε τηλέφωνο που είναι μόλις 3-4 μηνών!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με το λογαριασμό hotmail που έχω δημιουργήσει στο wave.Όταν κάνω λήψη μηνυμάτων μου κατεβάζει και emails που έχω διαβάσει ήδη απο τον υπολογιστή μου..Δηλαδή κάθε φορά που θέλω να δω αν έχω κάποιο email πρέπει να κάτσω να ανοίξω όλα τα emails που ήδη έχω διαβάσει.Είναι κάτι που δεν έχω ρυθμίσει?

Ενός φίλου μου που έκανε λογαριασμό gmail , του έστειλα ένα email και έλαβε αυτό και μόνο αυτό που του έστειλα..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Οπως το αγορασα ειναι το κινητο , δεν εχω κανει τιποτα απο Kies.

Εγω προχτές που έκανα αναβάθμιση μέσω κιες, μόλις μπήκα στο Apps μου ζήτησε να το αναβαθμήσω.

Απ' ότι θυμάμαι όμως δεν είχα κανένα πρόβλημα με το Αpps.:(

Υπάρχει άλλος που έχει εργοστασιακή έκδοση με το δικό σου πρόβλημα ?

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και λόγω ανάλυσης να είναι (που κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι γιατί το bada κάνει resolution resize) είναι πολύ σοβαρό το θέμα! Αν δεν υπάρχει compatiblity ξεχνάμε τις νέες εφαρμογές. Οι developers δε πρόκειται να βγάζουν εφαρμογές για ένα ΜΟΝΟ τηλέφωνο. Διάβασα ότι τα νέα waves τρέχουν τη νέα έκδοση bada v1.1 αλλά αν αυτός είναι ο λόγος προκύπτει το ερώτημα του κατά πόσο συμβατή είναι η 1.1 με τη 1.0 του original wave; Έστειλα ερώτηση μέσω του site των samsung apps και περιμένω απάντηση. Ελπίζω ο λόγος να είναι τεχνικός και να λυθεί σύντομα. Είναι πραγματικά αδιανόητο να βγαίνουν νέες εφαρμογές για το bada και να μην μπορούν να μπουν σε τηλέφωνο που είναι μόλις 3-4 μηνών!

 

Η 1.1, χειρίζεται τις αναλύσεις... εμείς δεν έχουμε την 1.1. Και ούτε θα την πάρουμε, γιατί θα πάρουμε την 1.2, η οποία θα είναι αυτή που θα τρέχει και στο Wave II (8530). Οπότε, όπως το βλέπω, όλα τα wave θα τρέχουν την ίδια έκδοση, και θα υποστηρίζουν τα ίδια Apps...

 

Το πλαίσιο πλέον δεν πουλάει το κινητό αυτό?

 

Απ' ότι βλέπεις όχι αυτή τη στιγμή.

 

Έχω ένα προβληματάκι με το λογαριασμό hotmail που έχω δημιουργήσει στο wave.Όταν κάνω λήψη μηνυμάτων μου κατεβάζει και emails που έχω διαβάσει ήδη απο τον υπολογιστή μου..Δηλαδή κάθε φορά που θέλω να δω αν έχω κάποιο email πρέπει να κάτσω να ανοίξω όλα τα emails που ήδη έχω διαβάσει.Είναι κάτι που δεν έχω ρυθμίσει?

Ενός φίλου μου που έκανε λογαριασμό gmail , του έστειλα ένα email και έλαβε αυτό και μόνο αυτό που του έστειλα..

 

Θα σου απαντήσω σε μερικά λεπτά ! edit: Δες το FAQ προς το τέλος. Έκανα προσθήκη.

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η 1.1, χειρίζεται τις αναλύσεις... εμείς δεν έχουμε την 1.1. Και ούτε θα την πάρουμε, γιατί θα πάρουμε την 1.2, η οποία θα είναι αυτή που θα τρέχει και στο Wave II (8530). Οπότε, όπως το βλέπω, όλα τα wave θα τρέχουν την ίδια έκδοση, και θα υποστηρίζουν τα ίδια Apps...

 

Αν η 1.1 μπορεί και χειρίζεται τις αναλύσεις τότε γιατί όλες οι εφαρμογές του wave δεν είναι διαθέσιμες και για τα νέα μοντέλα; Επίσης, η 1.2 δεν είναι λογικό να περιλαμβάνει και όποιες βελτιώσεις/αλλαγές της 1.1 ως νεότερη έκδοση του ίδιου firmware;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...