Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες εγω εχω ενα σοβαρο προβλημα με το κινητο.

 

απο το πρωι ενω προσπαθω να παρω τηλεφωνο δεν μπορω.Παταω να κανει κληση και εμφανιζει "αποσυνδεθηκε" ή "κατειλλημενο δικτυο" . Μυνηματα και εισερχομενες κλησεις ερχονται κανονικα.Ομως οταν προσπαθω να παρω εγω..τζιφος.

Θεμα σηματος δεν υφισταται φυσικα,

 

Εχω cosmote, παιζει να φταιει το κινητο ή η cosmote?

 

Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα και εγω απο χτες σε ενα whats up (σε αλλη συσκευη) εχω τετοια προβληματα, κληση με την 5η πιανω και αν, οποτε μαλλον η cote εχει προβλημα (ξανα)!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες εγω εχω ενα σοβαρο προβλημα με το κινητο.

 

απο το πρωι ενω προσπαθω να παρω τηλεφωνο δεν μπορω.Παταω να κανει κληση και εμφανιζει "αποσυνδεθηκε" ή "κατειλλημενο δικτυο" . Μυνηματα και εισερχομενες κλησεις ερχονται κανονικα.Ομως οταν προσπαθω να παρω εγω..τζιφος.

Θεμα σηματος δεν υφισταται φυσικα,

 

Εχω cosmote, παιζει να φταιει το κινητο ή η cosmote?

Ειναι καθαρα θεμα της cosmote ειδικα εαν εχεις what's up

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

τα what's up γενικά έχουν τέτοια προβλήματα λόγω υπερφόρτωσης δικτύου, απλά υπέθεσα πως αν αυτό συνέβαινε συχνά στο φίλο θα γνώριζε περί τίνος πρόκειται, γι'αυτό του πρότεινα τη συγκεκριμένη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα και εγω απο χτες σε ενα whats up (σε αλλη συσκευη) εχω τετοια προβληματα, κληση με την 5η πιανω και αν, οποτε μαλλον η cote εχει προβλημα (ξανα)!

Το ίδιο συμβαίνει και με εμένα!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο συχνα συμβαινει , στην αθηνα δεν εχω τρελο σημα οποτε την βγαζω με μυνηματα. Και σημερα χαζεψα λιγο γιατι ειναι σχεδον ολη μερα ετσι .Το κινητο για λογους μπαταριας και γιατι δεν το χρησιμοποιω ειναι παντα σε gsm 900, το ανοιγοκλεισα αρκετες φορες.Οσο για την αλλαγη sim δεν ειναι δυνατο αυτη τη στιγμη ...ειδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με f2g έχω το κεφάλι μου ήσυχο από θέμα κλήσεων μυνημάτων κ internet (1,5gb τζάμπα)...μου πιάνει λίγο τον κ*λο βέβαια αλλά δεν βαριέσαι,τουλάχιστον έχω καλή ποιότητα υπηρεσιών...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει το λογότυπο της vodafone και το εικονιδιό του internet κοκκινό σύν ένα εικονίδιο Vodafone Music. Συν του ότι οι αναβαθμίσεις αργούνε πάντα πιο πολύ και το ότι στο Menu του Vodafone τηλεφώνου δεν έχει επιλογή αναβάθμισης του firmware του κινητού.

 

Δεν νομίζω να μπορείς να ζητήσεις Unbrand. Μόνο οι αρχικές συσκευές που έδιναν στην Vodafone ήταν unbrand.

 

Υπάρχουν βέβαια τρόποι να το κάνεις unbrand όπως έκανα το δικό μου. :)

 

και ποιος ειναι αυτος ο τροπος??:)

Link to comment
Share on other sites

και ποιος ειναι αυτος ο τροπος??:)

 

Αλλάζεις κατά κάποιο τρόπο ένα κωδικό με τον οποίο το kιes βλέπει αν το κινητό σου είναι branded και το κάνεις να φαίνεται ubranded και μετά κάνεις απλά το update και σου παιρνάει την κανονική έκδοση του bada os...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

καλα μολις το παρω στα χερια μου μες την βδομαδα θα σε ξανα ενοχλησω για περισωτερες λεπτομεριες.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον Studentmail που με την βοήθεια του έκανα unbrand το Vodafone wave μου.

Μια παρατήρηση. Δουλεύει μόνο μεχρι την εκδοσή 1.5.1 του Kies και όχι με την 1.5.3.

 

Χαρά μου Bada που βοήθησα! Ελπίζω μόνο να μη σου έχει κι εσένα κάποια μικρά θεματάκια μετά το debranding. Εμένα τα bada logo animations της έναρξης και του τερματισμού δεν έπαιζαν ολόκληρα, δεν υπήρχε σαν επιλογή το SOS messages και το FOTA δεν έβγαζε κάποιο μήνυμα ως αποτέλεσμα της αναζήτησης νέας έκδοσης. Αυτά λύθηκαν με αλλαγή του preconfiguration σε EUR μέσα από το administrator menu. Εσύ λογικά δε θα είχες τέτοιο πρόβλημα μιας και το μοντέλο σου ήταν εξ' αρχής EUR.

 

Τέλος καλό όλα καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το route66 απο το site κατεβασα κανονικα τουσ χαρτες αλλα οταν παω να ξεκινησω την εφαρμογη κολαει στο ληψη θεσης παει απο το 0 στο 1 kb και σταματαει εκει!!

πρεπει να κανω ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Το αγόρασα πριν λίγες ώρες. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποιες απορίες, μιας και είναι 235 αισίως οι σελίδες του θέματος :O:

1) έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector; κατά προτίμηση να είναι διαθέσιμο σε μαγαζί του κέντρου Αθήνας

2) σπό ότι βλέπω στα μυνήματα έχει πληκτρολόγιο full querty. Αυτό αλλάζει με κάποιο τρόπο; θα με ενδιέφερε να είναι πιο μεγάλα τα κουμπιά, κι ας έχει πολλά γράμματα σε ένα πλήκτρο, δεν ξέρω πως λέγεται, συγνώμη ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή

3) λίστα αναπαραγωγής πως μπορώ να κάνω, εξηγούμαι, έχω περασμένα σε υποκαταλόγους τραγούδια στην κάρτα μνήμης, ένας υποκατάλογος-ένας τραγουδιστής, αυτά μπορώ με κάποιον τρόπο να τα κάνω λίστες αναπαραγωγής, στα παλιά έρικσον θυμάμαι γινόταν και

4) μπορώ να βάλω ως ήχο κλησης, κάποιο mp3 από την κάρτα μνήμης; και αν ναι με ποιον τρόπο;

 

Συγνώμη αν σας κούρασα :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Το αγόρασα πριν λίγες ώρες. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποιες απορίες, μιας και είναι 235 αισίως οι σελίδες του θέματος :O:

1) έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector; κατά προτίμηση να είναι διαθέσιμο σε μαγαζί του κέντρου Αθήνας

2) σπό ότι βλέπω στα μυνήματα έχει πληκτρολόγιο full querty. Αυτό αλλάζει με κάποιο τρόπο; θα με ενδιέφερε να είναι πιο μεγάλα τα κουμπιά, κι ας έχει πολλά γράμματα σε ένα πλήκτρο, δεν ξέρω πως λέγεται, συγνώμη ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή

3) λίστα αναπαραγωγής πως μπορώ να κάνω, εξηγούμαι, έχω περασμένα σε υποκαταλόγους τραγούδια στην κάρτα μνήμης, ένας υποκατάλογος-ένας τραγουδιστής, αυτά μπορώ με κάποιον τρόπο να τα κάνω λίστες αναπαραγωγής, στα παλιά έρικσον θυμάμαι γινόταν και

4) μπορώ να βάλω ως ήχο κλησης, κάποιο mp3 από την κάρτα μνήμης; και αν ναι με ποιον τρόπο;

 

Συγνώμη αν σας κούρασα :O

 

Καλησπερα,

 

1) Η οθονη του wave ειναι αντιχαρακτικη, για μενα με μια θηκη θα εισαι οκ αλλα αν θες θα σου προτεινουν τα παιδια που εχουν βαλει.

2) Ναι γινεται, κρατα πατημενο το πληκτρο που λεει En ή EL στο πληκτρολογιο οταν γραφεις το μηνυμα και θα σου εμφανισει ενα μενου να βαλεις οτι θες.

3) Δεν γνωριζω, νομιζω οτι γινεται μεσω windows media player, αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

4)Πας ρυθμισεις - προφιλ ηχου επιλεγεις το προφιλ (πχ το κανονικο) και εκει που λεει ηχος κλησης και το αλλαζεις (πανω αριστερα εχει ενα βελακι που σε παει πισω για να διαλεξει οτι θες)!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος μου αγορασε το wave απο αγγλια και μου ειπε οτι ειναι locked

σε καποια εταιρια !Υπαρχει καποιος τροπος να το κανει unlock και να δεχεται την sim του?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος μου αγορασε το wave απο αγγλια και μου ειπε οτι ειναι locked

σε καποια εταιρια !Υπαρχει καποιος τροπος να το κανει unlock και να δεχεται την sim του?

http://www.samfirmware.com/unlockbyimei.htm

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Το αγόρασα πριν λίγες ώρες. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποιες απορίες, μιας και είναι 235 αισίως οι σελίδες του θέματος :O:

1) έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector; κατά προτίμηση να είναι διαθέσιμο σε μαγαζί του κέντρου Αθήνας

2) σπό ότι βλέπω στα μυνήματα έχει πληκτρολόγιο full querty. Αυτό αλλάζει με κάποιο τρόπο; θα με ενδιέφερε να είναι πιο μεγάλα τα κουμπιά, κι ας έχει πολλά γράμματα σε ένα πλήκτρο, δεν ξέρω πως λέγεται, συγνώμη ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή

3) λίστα αναπαραγωγής πως μπορώ να κάνω, εξηγούμαι, έχω περασμένα σε υποκαταλόγους τραγούδια στην κάρτα μνήμης, ένας υποκατάλογος-ένας τραγουδιστής, αυτά μπορώ με κάποιον τρόπο να τα κάνω λίστες αναπαραγωγής, στα παλιά έρικσον θυμάμαι γινόταν και

4) μπορώ να βάλω ως ήχο κλησης, κάποιο mp3 από την κάρτα μνήμης; και αν ναι με ποιον τρόπο;

 

Συγνώμη αν σας κούρασα :O

 

 

Για το 3. που δεν σου απάντησαν, σύνδεσε το τηλέφωνο σε συχρονισμό ήχου (δεν θυμάμαι πως ακριβώς το λέει, νομίζω i- κάτι το λέει), μπες στον φάκελο που έχεις τα τραγούδια, επέλεξε αυτά που θέλεις, δεξί κλικ και create playlist. Τόσο απλά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι κολησει το gps γιατι δοκιμαζω και με την εφαρμογη show my location και παλι δεν μου δειχνει τιποτα!

δειχνει συνεχεια την ιδια περιοχη!

ειχε δωσει οδηγιες ενας φιλος στο forum για το πως ξεκολας το gpς αλλα δεν μπορω να τις βρω τωρα!

αν ξερει καποιος ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites

αν αγοραστει απο αγγλια θα εχει ελληνικα η οχι?

μπορουν να περαστουν εδω μετα? η ειναι μαιμουδια ?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι κολησει το gps γιατι δοκιμαζω και με την εφαρμογη show my location και παλι δεν μου δειχνει τιποτα!

δειχνει συνεχεια την ιδια περιοχη!

ειχε δωσει οδηγιες ενας φιλος στο forum για το πως ξεκολας το gpς αλλα δεν μπορω να τις βρω τωρα!

αν ξερει καποιος ας μου πει!

 

Το gps δεν κολλάει απ ότι ξέρω...Κάνε μια επανεκίννηση καλού κακού όμως και δες...

Το show my location πάντως στο δικό μου wave ποτέ δεν λειτούργησε...όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές όμως που σχετίζονται με το gps είναι μια χαρά...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

μαμω την γκαντεμια μου μαμω....πανω που (νομιζα οτι) βρηκα τη λυση με το kies παλι ακυρο.. πλεον μου εμφανιζει τα κουμπια 'install' αλλα μολις το πατω μου "γραφει η συσκευη αποσυνδεθηκε" .....τι να πω δωστε καμια συμβουλη!

τουλαχιστον, ετσι που ειναι αδειο το κινητο απο εφαρμογες δεν τελειωνει η μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

μαμω την γκαντεμια μου μαμω....πανω που (νομιζα οτι) βρηκα τη λυση με το kies παλι ακυρο.. πλεον μου εμφανιζει τα κουμπια 'install' αλλα μολις το πατω μου "γραφει η συσκευη αποσυνδεθηκε" .....τι να πω δωστε καμια συμβουλη!

τουλαχιστον, ετσι που ειναι αδειο το κινητο απο εφαρμογες δεν τελειωνει η μπαταρια!

 

αν το προβλημα σου ειναι ο kies (σορρυ αλλα το τοπικ ειναι τεραστιο) απεγκατεστησε το, διεγραψε τα registry entires κατεβαζοντας το ccleaner και εγκατεστησε απο το samsung app την καινουργια εκδοση 1.5.3

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο ξερουμε αν το δινει unbdranded?

 

Όταν το πήρα εγώ ήταν unbranded....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

λες να ειναι το Kies? απο το site της samsung το κατεβασα κ προχθες εκανε κ απο μονο του αναβαθμιση! παλι σε μπελαδες μπαινω γμτ

 

κοιτα μεχρι τωρα δεν μου εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα (μαμισιο firmware vodafone). Συνδεω πρωτα το κινητο με το pc, επιλεγοντας απο το κινητο τον Kies. Επειτα ανοιγω τον Kies (δεν εχω επιλεξει να ανοιγει μονος του) και η συνδεση γινεται απροβληματιστα. Μεχρι τωρα φτου-φτου δεν εχω κανενα προβλημα με τις συνδεσεις και χρησιμοποιω win7 64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...