Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λειπουν:samsun apps,καθημερινη ενημερωση,fb,twitter,μινι ημερολογιο

 

Ευχαριστώ αλλά νομίζω ότι το fb και twitter είναι στo social hub το οποίο εσείς δεν έχετε(και το οποίο είναι άχρηστο atm αλλά νομίζω τον Οκτώβριο θα αποκτήσει τη τελική του μορφή).

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οποιος βρει λυση με την ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΈΚΔΟΣΗς ΤΟΥ ΣΆΜΣΟΥΝΓΚ ΑΠΣ ΧΩΡΙΣ ΦΟΥΛ ΡΗΣΕΤ ΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΘΈΣΕΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους....πήρα μια καρτούλα toshiba 8giga συγκεκριμένα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730 και δεν μου την αναγνωρίζει, το kies ακόμα δεν το έχω εγκαταστήσει λέτε να παίζει ρόλο ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους....πήρα μια καρτούλα toshiba 8giga συγκεκριμένα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730 και δεν μου την αναγνωρίζει, το kies ακόμα δεν το έχω εγκαταστήσει λέτε να παίζει ρόλο ?

 

ευχαριστώ

 

μεσα απο το τηλ κανε ενα Format στην καρτα :)

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το τηλ κανε ενα Format στην καρτα :)

 

πως το κάνω αυτό ? έχω την αγγλική έκδοση και δυσκολεύομαι να εντοπίσω το format.

Nομίζω πως κατάφερα να κάνω φορμάτ αλλά και πάλι δεν την αναγνωρίζει, μου βγάζει το εξής μύνημα

error - memory card doesnt exist

 

μπήκα και μέσω του kies και μου έβγαλε το μύνημα drive is not ready

Edited by michael150583
Link to comment
Share on other sites

πως το κάνω αυτό ? έχω την αγγλική έκδοση και δυσκολεύομαι να εντοπίσω το format.

Nομίζω πως κατάφερα να κάνω φορμάτ αλλά και πάλι δεν την αναγνωρίζει, μου βγάζει το εξής μύνημα

error - memory card doesnt exist

 

μπήκα και μέσω του kies και μου έβγαλε το μύνημα drive is not ready

 

SETTINGS --> MEMORY --> MEMORY CARD (1η επιλογή) --> format κάτω αριστερά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. ευτυχής κάτοχος του wave εδώ και μια μέρα. για το gps ρε παιδιά ποιά επιλογή από τις 3 πρέπει να τσεκάρουμε και που δεν θα μας χρεώσει ? Για παράδειγμα αν βάλω το wetravel - αφού δεν υπάρχει κάτι καλύτερο προς το παρόν και το route κάποια στιγμή θα λήξει -τι να επιλέξω για να κάνει δωρεάν πλοήγηση χωρίς υποβοήθηση και τέτοιες π@π@!ριές?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το "έφτιαξα" με το να βάλω ξανά το firmware μέσω του multiloader. Βέβαια έχασα τα πάντα(τηλέφωνα, σημειώσεις, κλπ). Επίσης το νέο firmware που έβαλα, παρόλο που ήταν jf8(ίδιο με το παλιό) και έβαλα και ελληνικό csc, νομίζω ότι του λείπουν μερικά εικονίδια, όπως πχ το samsung apps. Ορίστε τα εικονίδια που έχω

 

1. Αρχ. κατ.

2. Social hub

3. Μουσική

4. Internet

5. Email

6. Τα αρχεία μου

7. Ημερολόγιο

8. Έξυπνη αναζ.

9 Ρολόι

10. Κάμερα

11. Ρυθμίσεις

12. Youtube

13. Άλμπουμ

14. Σημείωση

15. Εργασία

16. ΙΜ

17. Λογαριασμοί

18. Αριθμομηχανή

19. Περιήγηση

20. Ραδιόφωνο

21. Ηχογραφ.

22. Βίντεο

23. Παιχνίδια..α

 

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει και να μου πει τι μου λείπει;

 

Και εγώ το ίδιο έκανα αλλά έχω το εικονίδιο samsung apps

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. ευτυχής κάτοχος του wave εδώ και μια μέρα. για το gps ρε παιδιά ποιά επιλογή από τις 3 πρέπει να τσεκάρουμε και που δεν θα μας χρεώσει ? Για παράδειγμα αν βάλω το wetravel - αφού δεν υπάρχει κάτι καλύτερο προς το παρόν και το route κάποια στιγμή θα λήξει -τι να επιλέξω για να κάνει δωρεάν πλοήγηση χωρίς υποβοήθηση και τέτοιες π@π@!ριές?

 

αν μπορέσεις και παίξεις το wetravel πες μας και μας. Στις ρυθμίσεις --> δυνατότητα σύνδεσης --> ξετσεκάρισε τα "Περιαγωγή δεδομένων .." και "Χρήση δεδομένων.." και στις ρυθμίσεις --> Θέση --> τσεκάρισε μόνο το πρώτο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

λειπουν:samsun apps,καθημερινη ενημερωση,fb,twitter,μινι ημερολογιο

 

Σε μενα λείπουν μόνο τα fb και twitter.

Αδιαφορο ομως

Link to comment
Share on other sites

στο πρόβλημα με την αποτυχία εγκαταστασης του σαμσουνγκ απς θα δοθεί λύση πιστεύετε με firmware upgrade? για να ξέρω να τσεκάρω...γιατί όταν κανω εγκατασταση απο το κιεσ μια εφαρμογή ανοίγει ξαφνικά μονη της με το ανοιγμα του κινητου κ το κολλαει...τι την ηθελα την jf8...
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος βρει λυση με την ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΈΚΔΟΣΗς ΤΟΥ ΣΆΜΣΟΥΝΓΚ ΑΠΣ ΧΩΡΙΣ ΦΟΥΛ ΡΗΣΕΤ ΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΘΈΣΕΙ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ...

 

τι να πούμε? με αυτή την έκδοση έχει γίνει τόσο μπάχαλο που ο καθένας μας συνάντησε και διαφορετικά προβλήματα τα οποία πως λύθηκαν από την μια μέρα στην άλλη χωρίς να κάνουμε τίποτα μόνο η Samsung το ξέρει, αν ξέρει και αυτή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει καμμια καινουρια αναβαθμιση μηπως κ λυθουν τα προβληματα!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως εκανα την αναβαθμιση με το Multiloader και έβαλα την JF8.

Το κινητό πετάει και δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως εκανα την αναβαθμιση με το Multiloader και έβαλα την JF8.

Το κινητό πετάει και δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα.

 

θα το εκανα κ εγω απο εκει αλλα δν εχω ιδεα!!κ σβηνουν τα παντα?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

αν μπορέσεις και παίξεις το wetravel πες μας και μας. Στις ρυθμίσεις --> δυνατότητα σύνδεσης --> ξετσεκάρισε τα "Περιαγωγή δεδομένων .." και "Χρήση δεδομένων.." και στις ρυθμίσεις --> Θέση --> τσεκάρισε μόνο το πρώτο.

thanks, δεν ήξερα ότι δεν παίζει το ρημαδοπρόγραμμα, έλεγα ότι σαν java θα παίξει, όπως και στο renoir που είχα πιο πρίν

Link to comment
Share on other sites

ξέκαρε σήμερα κανένας στο κιες αν βγήκε αναβάθμιση; κ δν υπάρχει κανένα blog ή σάητ να γράφει πότε βγαινουν καινουργιες εκδόσεις κ το changelog τουσ...:S
Link to comment
Share on other sites

θα το εκανα κ εγω απο εκει αλλα δν εχω ιδεα!!κ σβηνουν τα παντα?

 

Είναι πολύ απλό αλλά σβήνουν τα πάντα εκτός φυσικά της memory card

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει κάποιος ποιο firmware έχω, 7 ή 8?

το κινητό γράφει sw ver s8500xxjee

csc ver s8500xcjec

 

μάλλον καμιά από τις δύο

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλά πόσες εκδόσεις κυκλοφορούν? και το kies δεν βγάζει τίποτα για αναβάθμιση, το apps store λειτουργεί κανονικά και στα ελληνικά,ούτε καμιά ενημέρωση μέσω κινητού. Το κινητό είναι αγορασμένο απο απόθεμα
Link to comment
Share on other sites

καλά πόσες εκδόσεις κυκλοφορούν? και το kies δεν βγάζει τίποτα για αναβάθμιση, το apps store λειτουργεί κανονικά και στα ελληνικά,ούτε καμιά ενημέρωση μέσω κινητού. Το κινητό είναι αγορασμένο απο απόθεμα

 

η τελευταια εκδοση ειναι sw ver:s8500xxjf8/csc ver s8500OXCJF3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση ειναι sw ver:s8500xxjf8/ ver s8500OXCJF3

 

εγω που εκανα την αναβαθμιση χωρις κανενα προβλημα, μου λεει οτι εχει την

ver:s8500xxjf8_EUR

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό αλλά σβήνουν τα πάντα εκτός φυσικά της memory card

αν συγχρονισω με outlook απο το κιες θα περαστούν μετά το ρησέτ οι επαφές κ αν ναι με ποιο τροπο;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...