Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και γιατί δεν κάνετε τη διαδικασία με το registry ώστε να κάνετε αναβάθμιση κανονικά και χωρίς προβλήματα; απλά πειράζει το product code στο pc και γίνεται αναβάθμιση κανονικά

 

Και πως γινετε αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

 

εχω προβλημα με την εγκατασταση του kies.

Φτανω μεχρι το βημα 3, παταω επομενο

κολλαει για λιγο και μου βγαζει οτι εχει προβλημα

με τον διακομιστη αρχειων - σφαλμα δικτιου και

ακυρωνεται η διαδικασια του kies installer.

 

τι γινετε? βοηθηστε γιατι καιγομαι. Ευχαριστω παιδες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

 

εχω προβλημα με την εγκατασταση του kies.

Φτανω μεχρι το βημα 3, παταω επομενο

κολλαει για λιγο και μου βγαζει οτι εχει προβλημα

με τον διακομιστη αρχειων - σφαλμα δικτιου και

ακυρωνεται η διαδικασια του kies installer.

 

τι γινετε? βοηθηστε γιατι καιγομαι. Ευχαριστω παιδες.

 

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ εαν εχεις καποιο firewall.....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Και πως γινετε αυτο;;

 

Οδηγίες έχει από αυτό το post

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3260265#post3260265

 

 

Συνοπτικά:

 

Όποιος έχει αγγλικά και θέλει να περάσει αναβάθμιση ελληνικά μέσω Kies χωρίς να πειράξει τίποτα ας δοκιμάσει το εξής:

 

ΜΕ Συνδεδεμένη την συσκευή στον υπολογιστή και το kies σε λειτουργία

 

1 - Ανοίξτε το Windows Registry (έναρξη->εκτέλεση->regedit)

 

1.1-Βρείτε το "HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Samsung \ Kies \ DeviceDB \ * 1

* Δοκιμάστε πιθανά τους αριθμούς 0, 1,2,3 αν έχετε βάλει πολλές φορές το Kies.

 

1.2-εκεί πρέπει να βρουμε και να πειράξουμε τα ακόλουθα

HIDSWVER:

ProductCode:

SoftwareRevision:

 

θέτωντας τις εξής τιμές

HIDSWVER: S8500XXJEE/S8500OXCJEC

ProductCode: GT-S8500BAAEUR

SoftwareRevision: S8500XXJEE/S8500OXCJEC

 

Έπειτα στο kies πηγαίνετε να κάνετε αναβάθμιση!

 

δοκιμάστε το και πείτε μου αν σας δούλεψε

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

εχω προβλημα με την εγκατασταση του kies.

Φτανω μεχρι το βημα 2, παταω επομενο

κολλαει για λιγο και μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη

η προσβαση με τον διακομιστη αρχειων - ελεγξε τις

ρυθμισεις δικτιου και ακυρωνεται η διαδικασια του kies installer.

 

τι γινετε? βοηθηστε γιατι καιγομαι. Ευχαριστω παιδες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

εχω προβλημα με την εγκατασταση του kies.

Φτανω μεχρι το βημα 2, παταω επομενο

κολλαει για λιγο και μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη

η προσβαση με τον διακομιστη αρχειων - ελεγξε τις

ρυθμισεις δικτιου και ακυρωνεται η διαδικασια του kies installer.

 

τι γινετε? βοηθηστε γιατι καιγομαι. Ευχαριστω παιδες.

Κανε μια αναζητηση να βρεις αυτη την εκδοση Kies_1.5.0.10024_74

Εχω το ιδιο θεμα στο pc της δουλειας και μονο αυτο μου ολοκληρωσε την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,να ρωτησω κατι.

σκεφτομαι να αγορασω το κινητακι αυτο αλλα δεν ξερω αν αξιζει.

δεν εχω καταλαβει τι ειναι το λειτουργικο bada...εχει καποια σχεση με android?

υπαρχει bada market?

εμενα με νοιαζει να βαζω εφαρμογες gps και αλλες που τυχον κυκλοφορουν.

πιστευετε οτι θα με καλυψει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα αρκετες απο τις σελιδες αλλα δεν βρηκα αυτο που εψαχνα οποτε λεω να ρωτησω. Ο browser του τηλεφωνου υποστηριζει websites που περιεχουν flash? Χρησημοποιω παραπολυ το ιντερνετ και ειναι ενα απο τα σημεια που με ενδιαφερει παραπανω. Αν οχι χανονται ολα τα websites που χρησημοπιουν flash και ειναι κριμα. Αν μπορει καποιος φιλος να το δοκιμασει και να μου πει. Επισης οποιος κανει τον κοπο ας παει και στο http://www.live24.gr και ας δοκιμασει και το live radio να δουμε αν παιζει. Ευχαριστω. Edited by lathio
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,να ρωτησω κατι.

σκεφτομαι να αγορασω το κινητακι αυτο αλλα δεν ξερω αν αξιζει.

δεν εχω καταλαβει τι ειναι το λειτουργικο bada...εχει καποια σχεση με android?

υπαρχει bada market?

εμενα με νοιαζει να βαζω εφαρμογες gps και αλλες που τυχον κυκλοφορουν.

πιστευετε οτι θα με καλυψει το κινητο?

 

φιλε καλησπερα πιστευω δεν θα σε καλυψει σε αυτα που γραφεις καποιο με android θα ηταν ποιο κοντα σου για gps+

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει τι ειναι το λειτουργικο bada...εχει καποια σχεση με android?

υπαρχει bada market?

 

Είναι το νέο λειτουργικό της samsung(αν και όχι ακριβώς αλλά τσπ). Μοιάζει πολύ με το android και είναι linux based(όπως είναι και το android). Αλλά δεν μπορείς πχ να βάλεις τις εφαρμογές του android στο bada. Παρόλα αυτά είναι δυνατόν οι developers να κάνουν port εφαρμογές από το android στο bada και ήδη υπάρχουν μερικές κοινές εφαρμογές.

 

Υστερεί ακόμα το bada σε σχέση με το android αλλά κάτι τέτοιο είναι λογικό αφού μόλις βγήκε και το wave είναι η πρώτη συσκευή με bada ενώ το android βγήκε πριν από 2 χρόνια. Έχει κανονικά market το bada με εφαρμογές, όπως και το android, δυστυχώς όμως από το ελληνικό bada market μπορείς να βάλεις μόνο δωρεάν εφαρμογές(δεν έχει paid δηλαδή, ένα πρόβλημα που υπάρχει και στο android).

 

Μέσα από το kies(το πρόγραμμα για pc που χρησιμοποιείς για να διαχειριστείς το κινητό), μπορείς να διαλέξεις το αγγλικό market και να δεις όλες τις εφαρμογές αλλά και πάλι δεν σε αφήνει να αγοράσεις κάποια με ελληνική πιστωτική κάρτα(μάλλον θέλει αγγλική). Από gps αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο το route66 που είναι δωρεάν για 30 ημέρες και μετά μπορείς να το αγοράσεις με 30-50€(δεν χρειάζεται market για να το αγοράσεις νομίζω). Αλλά θα βγει σύντομα και το ndrive. Επίσης έχει το googlemaps που είναι δωρεάν αλλά θέλει ίντερνετ για να δουλέψει.

 

Ο browser του τηλεφωνου υποστηριζει websites που περιεχουν flash?

 

Θεωρητικά υποστηρίζει flash αλλά ακόμη η υποστήριξή του είναι για τα μπάζα(ουσιαστικά αρκετά άχρηστο). Φαντάζομαι ότι στο μέλλον θα βελτιωθεί αυτό.

 

Αν μπορει καποιος φιλος να το δοκιμασει και να μου πει. Επισης οποιος κανει τον κοπο ας παει και στο http://www.live24.gr και ας δοκιμασει και το live radio να δουμε αν παιζει.

 

Δεν παίζουν οι σταθμοί αφού θέλουν windows media player. Μόνο με windows mobile παίζουν. Αλλά πιστεύω/ελπίζω ότι στο μέλλον θα φτιαχτεί κάποια εφαρμογή για να ακούς τους ελληνικούς σταθμούς μέσω internet streaming(όπως έχει γίνει και με το iphone).

 

Γενικά ρε παιδιά, το bada είναι ένα ολοκαίνουριο λειτουργικό το οποίο ουσιαστικά έχει βγει εδώ και 1 μήνα. Όταν ήταν τόσο νέα άλλα λειτουργικά(πχ iphone, android, κλπ), δεν υπήρχε ούτε σάλιο για εφαρμογή. Πέρασαν χρόνια για να φτάσουν εδώ που έχω φτάσει. Από αυτή την άποψη το bada είναι αρκετά μπροστά αφού ήδη έχει αρκετές εφαρμογές(5-10 πολύ ποιοτικά παιχνίδια, 2-3 gps). Αλλά για αυτό το δίνει τόσο φτηνά η samsung. Είναι τυχαίο νομίζεται ότι το galaxy s που είναι ουσιαστικά κατώτερο(πλαστικούρα, έλλειψη φλας) αλλά έχει android, το δίνει η samsung 200€ παραπάνω;

 

Η samsung θέλει να προωθήσει το bada και κάνει ότι μπορεί για αυτό. Συνεργάζεται με μεγάλους developers(ea, gameloft, capcom, κλπ), δίνει μεγάλα έπαθλα σε τρίτους developers για να αναπτύξουν εφαρμογές για το bada και δίνει τσάμπα ουσιαστικά τη καλύτερη συσκευή της αγοράς. To catch που λένε είναι ότι το bada αυτή τη στιγμή υστερεί σημαντικά έναντι του ανταγωνισμού και ότι δεν ξέρουμε εάν όντως θα καταφέρει να περπατήσει στο μέλλον.

 

Οπότε διαλέγετε και παίρνετε. Εάν δεν θέλετε να ρισκάρετε/γίνετε πειραματόζωα, παίρνετε galaxy s/iphone 4/κλπ. Εάν θέλετε να γλυτώσετε λεφτά και δεν σας νοιάζει να ρισκάρετε και να έχετε περιορισμένο αριθμό εφαρμογών(τουλάχιστον για τώρα), πάρτε το wave.

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα για κάποια απλά πράγματα πχ να στείλουμε sms me 160 ελληνικούς χαρακτήρες το κάνει, ή να μεταφέρουμε αρχεία μέσω bluetooth, θέλει ειδική εφαρμογή; ή να βάλω κάποιο mp3 για ήχο κλήσης, μπαίνει απλά ή πρέπει να φτιάξω καταλόγους κτλ Γεινκά είναι σχετικά απλό σαν λειτουργικό για τον μέσο χρήστη ή πρέπει να είμαστε προγραμματιστές για να το καταλάβουμε; Γενικά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για ποιότητα κατασκευής και καλύτερη κάμερα απόgalaxy s. Το σκέφτομαι να το πάρω, γενικλα κάνω απλή χρήση, να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ, να ακούω κανα τραγούδι, τέτοια πράγματα. Έχω βαρεθεί τα νοκια-ερικσον και λέω να πάω σε κάτι διαφορετικό. Πιστεύετε ότι αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Οπότε διαλέγετε και παίρνετε. Εάν δεν θέλετε να ρισκάρετε/γίνετε πειραματόζωα, παίρνετε galaxy s/iphone 4/κλπ. Εάν θέλετε να γλυτώσετε λεφτά και δεν σας νοιάζει να ρισκάρετε και να έχετε περιορισμένο αριθμό εφαρμογών(τουλάχιστον για τώρα), πάρτε το wave.

 

Ειχα που ειχα το διλημμα τωρα με εσκισες κανονικα.... Αυτα κανουν οι εταιριες!! Βγαλε ρε Samsung το κινητακι με android η εστω αφηστε τον χρηστη να διαλεξει OS (λεμε τωρα...). Τι λογικη ειναι αυτη το δινω 200 ευρω λιγοτερα για να τσιμπισω καμια 30 ευρω απο τις εφαρμογες?? Δινω και 300.000 δολαρια πρωτο βραβειο για την καλλιτερη εφαρμογη και περιμενω απο τους χρηστες του μοναδικο κινητου που "φοραει" bada να μου φτιαξουν εφαρμογες για να τις πουλαω!! Κατι δεν παει καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Οπότε διαλέγετε και παίρνετε. Εάν δεν θέλετε να ρισκάρετε/γίνετε πειραματόζωα, παίρνετε galaxy s/iphone 4/κλπ. Εάν θέλετε να γλυτώσετε λεφτά και δεν σας νοιάζει να ρισκάρετε και να έχετε περιορισμένο αριθμό εφαρμογών(τουλάχιστον για τώρα), πάρτε το wave.

 

Εδώ δεν μας τα λες καλά... Μάλλον μεγαλύτερο πείραμα κάνεις με το Wave από ότι με τα άλλα δύο που αναφέρεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος NIB τα ειπε ολα, ετσι εχουν τα πραγματα. Για το αν αξιζει ή οχι ειναι περιττο πλεον να απαντησω.

Μιλαμε για ενα κορυφαιο κινητο με πολυ καλη κατασκευη και αρκετα καλη μπαταρια.

Αν θελετε εφαρμογες να ξετυλιγετε κολοχαρτο και να φτιαχνετε φραπε, κοιταξτε αλλου :)

 

 

Εδώ δεν μας τα λες καλά... Μάλλον μεγαλύτερο πείραμα κάνεις με το Wave από ότι με τα άλλα δύο που αναφέρεις... ;)

 

Αυτο ειπε, μαλλον κατι δεν καταλαβες.

Βεβαια εδω δεν συμφωνω, το κινητο ειναι υπερ-πληρες, και τωρα που αναμενεται και το N-drive & Sygic θα ειναι κομπλε.

 

Παιδια διαβασα αρκετες απο τις σελιδες αλλα δεν βρηκα αυτο που εψαχνα οποτε λεω να ρωτησω. Ο browser του τηλεφωνου υποστηριζει websites που περιεχουν flash? Χρησημοποιω παραπολυ το ιντερνετ και ειναι ενα απο τα σημεια που με ενδιαφερει παραπανω. Αν οχι χανονται ολα τα websites που χρησημοπιουν flash και ειναι κριμα. Αν μπορει καποιος φιλος να το δοκιμασει και να μου πει. Επισης οποιος κανει τον κοπο ας παει και στο http://www.live24.gr και ας δοκιμασει και το live radio να δουμε αν παιζει. Ευχαριστω.

 

Υποστηριζει flash, μεχρι τωρα τα περισσοτερα site που μπαινω και εχουν flash τα τρεχει κανονικα. Το live24.gr θελει wmp οποτε δεν παιζει.

Μπορεις ομως να ακουσεις live radio μεσω του yourmuze.fm προς το παρον.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει flash, μεχρι τωρα τα περισσοτερα site που μπαινω και εχουν flash τα τρεχει κανονικα.

 

Με ψιλο μπερδεψατε ρε παιδια!! Αν μπεις για παραδειγμα στη σελιδα του http://www.sport-fm.gr σου δειχνει τις φωτογραφιες στο πρωτο θεμα η σου βγαζει το εικονιδιο του flash?

Link to comment
Share on other sites

Με ψιλο μπερδεψατε ρε παιδια!! Αν μπεις για παραδειγμα στη σελιδα του http://www.sport-fm.gr σου δειχνει τις φωτογραφιες στο πρωτο θεμα η σου βγαζει το εικονιδιο του flash?

 

Κανονικα τις δειχνει, μεχρι και κατι διαφημιστικα banners που τρεχουν δειχνει:)

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα για κάποια απλά πράγματα πχ να στείλουμε sms me 160 ελληνικούς χαρακτήρες το κάνει, ή να μεταφέρουμε αρχεία μέσω bluetooth, θέλει ειδική εφαρμογή; ή να βάλω κάποιο mp3 για ήχο κλήσης, μπαίνει απλά ή πρέπει να φτιάξω καταλόγους κτλ Γεινκά είναι σχετικά απλό σαν λειτουργικό για τον μέσο χρήστη ή πρέπει να είμαστε προγραμματιστές για να το καταλάβουμε; Γενικά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για ποιότητα κατασκευής και καλύτερη κάμερα από galaxy s. Το σκέφτομαι να το πάρω, γενικλα κάνω απλή χρήση, να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ, να ακούω κανα τραγούδι, τέτοια πράγματα. Έχω βαρεθεί τα νοκια-ερικσον και λέω να πάω σε κάτι διαφορετικό. Πιστεύετε ότι αξίζει;

 

Πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες στα SMS κανένα!

Μεταφορά αρχείων με bluetooth , όχι μόνο το κάνει, αλλά το κάνει και με bluetooth 3.0 (όλα τα άλλα κινητά έχουν bluetooth 2.1)

Βluetooth 2.1 = 3Μbps.

Bluetooth 3.0 = 24Mbps

Ήχο κλήσης ΜΡ3 μπαίνει χαλαρά όπως θες ότι θες δεν έχει περιορισμούς

Η κάμερα του δεν είναι καλύτερη απο του galaxy, είναι ΙΔΙΑ (+το Φλάς)

Τώρα, σύμφωνα με αυτά που ζητάς πιστεύω ότι άλλο εκτός wave να πάρεις, θα χάσεις.... απλά!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα για κάποια απλά πράγματα πχ να στείλουμε sms me 160 ελληνικούς χαρακτήρες το κάνει

 

Μόνο εάν γράφεις μόνο με κεφαλαία, διαφορετικά μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες.

 

να μεταφέρουμε αρχεία μέσω bluetooth

 

Ναι, μπορείς να το κάνεις αυτό.

 

ή να βάλω κάποιο mp3 για ήχο κλήσης, μπαίνει απλά ή πρέπει να φτιάξω καταλόγους

 

Εφόσον βάλεις το mp3 που θέλεις στο κατάλογο ringtones(μέσα στο κινητό), μπορείς μετά να το διαλέξεις ως ringtone μέσα από το κινητό.

 

Γεινκά είναι σχετικά απλό σαν λειτουργικό για τον μέσο χρήστη ή πρέπει να είμαστε προγραμματιστές για να το καταλάβουμε;

 

Δεν νομίζω ότι έχει κάτι ιδιαίτερα πολύπλοκο. Υπολογιστή έχεις, αρχεία ξέρεις να αντιγράφεις από 1 κατάλογο σε άλλο; Ε αυτό είναι το πιο πολύπλοκο πράγμα που πρέπει να κάνεις. Και βασικά δεν χρειάζεται καν να κάνεις αυτό αφού υπάρχει και το kies, ένα πρόγραμμα της samsung που σε βοηθά να διαχειρίζεσαι το κινητό σου.

 

Το σκέφτομαι να το πάρω, γενικλα κάνω απλή χρήση, να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ, να ακούω κανα τραγούδι, τέτοια πράγματα. Έχω βαρεθεί τα νοκια-ερικσον και λέω να πάω σε κάτι διαφορετικό. Πιστεύετε ότι αξίζει;

 

Ναι.

 

Εδώ δεν μας τα λες καλά... Μάλλον μεγαλύτερο πείραμα κάνεις με το Wave από ότι με τα άλλα δύο που αναφέρεις

 

Μάλλον ανάποδα διάβασες αυτό που έγραψα, δοκίμασε ξανά :Ρ

 

Αν μπεις για παραδειγμα στη σελιδα του http://www.sport-fm.gr σου δειχνει τις φωτογραφιες στο πρωτο θεμα η σου βγαζει το εικονιδιο του flash?

 

Όπως έγραψα, θεωρητικά υποστηρίζει φλας, πρακτικά δεν πολυδουλεύει όπως θα έπρεπε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ψιλοδουλεύει αν και μπορείς να σου βγάλει λίγο τη πίστη για να παίξει το 2ο/3ο/4ο θέμα. Θεωρητικά σε βάθος χρόνου θα βελτιωθεί η υποστήριξη φλας. Αλλά ρε παιδιά εδώ το flash στα pc είναι γτπ, θεόβαρο και κρασάρει κάθε 2 λεπτά, τι περιμένετε να γίνεται στο κινητό;

 

Παρεμπιπτόντως βγήκε νέο firmware, το s8500xxjf8/s8500oxcjf3(το παλιό λεγότανε s8500xxjf7/s8500oxcjf3). Σύμφωνα με ένα ιταλικό φόρουμ βελτιώνει τη διαχείριση μνήμης, τη ταχύτητα κλειδώματος του gps, το appstore και σου επιτρέπει να βάλεις διαφορετικό ringtone στα sms απ' ότι στα email(παλιά είχαν κοινό ringtone). Παρατήρησα ότι πρόσθεσε δίπλα στο κινητό εικονίδιο(μέσα στο kies) επιλογή για συγχρονισμού ημερολογίου.

 

Ένα πρόβλημα που έχω μετά το firmware upgrade είναι ότι όποτε πάω να μπω στο appstore μου λέει ότι υπάρχει upgrade για το samsung apps και πατάω οκ. Κατεβάζει το upgrade αλλά μετά μου βγάζει "Σφάλμα. Η εγκατάσταση απέτυχε, Προσπαθήστε αργότερα(0xff10)" και δεν μπορεί να το κάνει upgrade. Ίσως να φτιάξει αργότερα από μόνο του.

 

Επίσης εάν είχατε βάλει τη beta του palringo, θα πρέπει να την ξαναπεράσετε μετά το update γιατί την κάνει overwrite με τη built in έκδοση του palringo που δυστυχώς δεν υποστηρίζει msn. Για να βάλετε τη beta του palringo που έχει υποστήριξη msn, απλώς κάντε τα 3 βήματα που γράφω εδώ.

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν δουλεύει η αναβάθμιση (το ΚΙΕΣ λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση), και δεν έκαναν το κόλπο με την registry , τώρα τους δούλεψε με την καινούρια που βγήκε;

 

(πολλές αναβαθμίσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα... καλό; κακό;)

 

Μετά την αναβάθμιση τι σου "χαλάει" στο κινητό, όσον αφορά εγκαταστάσεις ρυθμίσεις επαφές κτλ. ;;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

(πολλές αναβαθμίσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα... καλό; κακό

 

Καλό βέβαια, δείχνει ότι η samsung σκίζεται για να το στηρίξει.

 

Μετά την αναβάθμιση τι σου "χαλάει" στο κινητό, όσον αφορά εγκαταστάσεις ρυθμίσεις επαφές κτλ.

 

Τίποτα δεν χαλάει, δεν χρειάζεται να πάρεις backup ή να κάνεις οτιδήποτε. Όλα είναι ακριβώς όπως τα άφησες(εκτός από το palringo που ανέφερα, που είναι λογικό αφού αντικαθιστάς built in πρόγραμμα). Δεν ξέρω εάν κάνει απλώς αυτόματα backup και μετά restore από μόνο του όταν κάνει το firmware update ή εάν το σύστημα firmware update της samsung είναι τόσο εξελιγμένο που δεν πειράζει τίποτε άλλο. Όπως και να έχει i like it :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε κανά 2ωρο θα το έχω και εγώ στα χέρια μου αν υπάρχει διαθέσιμο στο κατάστημα vodafone που θα πάω λόγω επιδότησης....Με έχετε ''φτιάξει'' με το εν λόγω κινητό και ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια κ απο εμενα!

θα θελα να πω την γνωμη μ κ εγω για το κινητο μιας κ ειμαι κατοχος του κινητου εδω κ 20+ μερες!να δουν κ τα παιδια που ενδιαφερονται για να το αγορασουν!!

 

Τα συν:οθονη(χρωματα κ.τ.λ.),μπαταρια(χωρις μεγαλη χρηση wifi 2-3 μερες αλλιως 1 μερα κ κατι),παιχνιδια,αναλυση βιντεο κ απο τα αρχεια κ απο το you tube κατευθειαν παρα πολυ καλο,κατεβασμα σελιδων(αρκετα γρηγορο),καλο ραδιοφωνο(καλο σημα),δυνατο ηχειο,ωραια ληψη βιντεο!!

 

τα πλην:χαλια εφαρμογη facebook κ πολυ ασταθης(μακαρι να βγει σαν του iphone στο μελλον),το flash δεν παιζει παντα αλλα κ σε πολλες σελιδες θελει το flash9 που δν υποστηριζεται απο το κινητο,κ καποια προβληματα μνημης τα οποια εμφανιζονται σε μεγαλες σελιδες!!

 

υ.γ.Τωρα οσο αφορα το app store τα εχουν πει τοσα παιδια κανουμε υπομονη κ θα το κρινουμε σε 1 χρονο τουλαχιστον κ για το συστημα πλοηγησης επισης θα περιμενουμε κ θα το πληρωσουμε!!!!!

κ κατι ακομα που εχω παρατηρησει οποτε γινετε αναβαθμιση στο κινητο εχει πολλα προβληματα το κινητο κ σε λιγες ωρες σταματανε σαν να τα λυνει μονο του!!!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εάν γράφεις μόνο με κεφαλαία, διαφορετικά μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες.

 

 

 

Ναι, μπορείς να το κάνεις αυτό.

 

 

 

Εφόσον βάλεις το mp3 που θέλεις στο κατάλογο ringtones(μέσα στο κινητό), μπορείς μετά να το διαλέξεις ως ringtone μέσα από το κινητό.

 

 

 

Δεν νομίζω ότι έχει κάτι ιδιαίτερα πολύπλοκο. Υπολογιστή έχεις, αρχεία ξέρεις να αντιγράφεις από 1 κατάλογο σε άλλο; Ε αυτό είναι το πιο πολύπλοκο πράγμα που πρέπει να κάνεις. Και βασικά δεν χρειάζεται καν να κάνεις αυτό αφού υπάρχει και το kies, ένα πρόγραμμα της samsung που σε βοηθά να διαχειρίζεσαι το κινητό σου.

 

 

 

Ναι.

 

 

 

Μάλλον ανάποδα διάβασες αυτό που έγραψα, δοκίμασε ξανά :Ρ

 

 

 

Όπως έγραψα, θεωρητικά υποστηρίζει φλας, πρακτικά δεν πολυδουλεύει όπως θα έπρεπε. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ψιλοδουλεύει αν και μπορείς να σου βγάλει λίγο τη πίστη για να παίξει το 2ο/3ο/4ο θέμα. Θεωρητικά σε βάθος χρόνου θα βελτιωθεί η υποστήριξη φλας. Αλλά ρε παιδιά εδώ το flash στα pc είναι γτπ, θεόβαρο και κρασάρει κάθε 2 λεπτά, τι περιμένετε να γίνεται στο κινητό;

 

Παρεμπιπτόντως βγήκε νέο firmware, το s8500xxjf8/s8500oxcjf3(το παλιό λεγότανε s8500xxjf7/s8500oxcjf3). Σύμφωνα με ένα ιταλικό φόρουμ βελτιώνει τη διαχείριση μνήμης, τη ταχύτητα κλειδώματος του gps, το appstore και σου επιτρέπει να βάλεις διαφορετικό ringtone στα sms απ' ότι στα email(παλιά είχαν κοινό ringtone). Παρατήρησα ότι πρόσθεσε δίπλα στο κινητό εικονίδιο(μέσα στο kies) επιλογή για συγχρονισμού ημερολογίου.

 

Ένα πρόβλημα που έχω μετά το firmware upgrade είναι ότι όποτε πάω να μπω στο appstore μου λέει ότι υπάρχει upgrade για το samsung apps και πατάω οκ. Κατεβάζει το upgrade αλλά μετά μου βγάζει "Σφάλμα. Η εγκατάσταση απέτυχε, Προσπαθήστε αργότερα(0xff10)" και δεν μπορεί να το κάνει upgrade. Ίσως να φτιάξει αργότερα από μόνο του.

 

Επίσης εάν είχατε βάλει τη beta του palringo, θα πρέπει να την ξαναπεράσετε μετά το update γιατί την κάνει overwrite με τη built in έκδοση του palringo που δυστυχώς δεν υποστηρίζει msn. Για να βάλετε τη beta του palringo που έχει υποστήριξη msn, απλώς κάντε τα 3 βήματα που γράφω εδώ.

 

file exeis apolito dikio oso afora tin anavathimisi pou tou ekana auta akrivos ftiaxnei sin oti tora mou vgazei kai ellinikous ipotitlous kanonika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...