Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

s8500OXCJF3 kai ego auti tin ekdosi paidia perasmeni i teleutaia einai ?otan piga simera na do mipos iparxei kamia neoteri eno egrafe oti i trexousa einai i teleutaia simera egrafe oti δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευη. Γιατι? Επειδη ειναι η τελευταια εκδοση?pleaseeeee help kapoios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

s8500OXCJF3 kai ego auti tin ekdosi paidia perasmeni i teleutaia einai ?otan piga simera na do mipos iparxei kamia neoteri eno egrafe oti i trexousa einai i teleutaia simera egrafe oti δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευη. Γιατι? Επειδη ειναι η τελευταια εκδοση?pleaseeeee help kapoios

 

ναι η τελευταία είναι. μην αγχώνεσαι

 

πως τα κατάφερες και μπέρδεψες και greeklish και ελληνικά σε ένα μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

euxaristo alla den katalavaino eno egrafe oti i trexousa einai i poio prosfati perasmeni ksafnika grafei oti den einai dinati i enimerosis auti tis ekdosis tis siskeuis mipos tha iparxei provlima sto mellon i grafei kai se esas to idio giati einai idi perasmni den einai i enimerosi auti tis ekdosis
Link to comment
Share on other sites

Eμένα δυστυχώς δεν είναι η τελευταία έκδοση και δεν βλέπω να μπορώ να κάνω αναβάθμιση.

Κατέβασα το napi player και την κάνω τη δουλειά μου πάντως.( γι' αυτό ήθελα να αναβαθμίσω,ώστε να μη χρειάζομαι το napi player για τους ελληνικούς υπότιτλους )

Link to comment
Share on other sites

ναι η τελευταία είναι. μην αγχώνεσαι

 

πως τα κατάφερες και μπέρδεψες και greeklish και ελληνικά σε ένα μήνυμα?

 

 

γιατι τα ελληνικα ειναι copy απο το δικο μου ποστ :)

 

αρα η δικη μου εκδοση δεν ειναι η τελευταια ε? και γιατι δεν μ'αφηνει να κανω update? περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λιγο στο μενου της καμερας, και δεν βρηκα για κοκκινα ματια. Μαλλον δεν εχει

 

Μεγαλη βλακεια εδω τα ποιο φθηνα κινητα το εχουν:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη βλακεια εδω τα ποιο φθηνα κινητα το εχουν:mad:

 

 

Ε δεν νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλο αρνητικο. Η συσκευη εχει πολλα θετικα. Και συγκεκριμενα, μπορει να μην εχει για τα κοκκινα ματια, αλλα οσες φωτος και να εβγαλα το πιτσιρικι μου καμια δεν ειχε κοκκινα ματια. Τυχαιο? Δεν νομιζω :lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατι τα ελληνικα ειναι copy απο το δικο μου ποστ :)

 

αρα η δικη μου εκδοση δεν ειναι η τελευταια ε? και γιατι δεν μ'αφηνει να κανω update? περίεργο

 

πράγματι περίεργο...

τι σου γράφει ακριβώς το kies? και από πού πήρες το κινητό?

ο movie player του κινητού σου παίζει ελληνικούς υπότιτλους?

 

επίσης, αν πας να δεις την έκδοση του λογισμικού από τις ρυθμίσεις->πληροφορίες συστήματος κτλ. το ίδιο σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το παιδί πήρα το κινητό από τη vodafone.

Το kies γράφει ότι "δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής"κι έχει disabled το κουμπί ενημέρωσης.

Ο movie player του κινητού παίζει υπότιτλους στα κινέζικα κι ας είναι UTF-8.

Αντίθετα ο napi player τους παίζει κανονικά.

Κωδικός μοντέλου : GT-S8500

Έκδοση : S8500XXJEE/S8500OXCJEC

Link to comment
Share on other sites

πράγματι περίεργο...

τι σου γράφει ακριβώς το kies? και από πού πήρες το κινητό?

ο movie player του κινητού σου παίζει ελληνικούς υπότιτλους?

 

επίσης, αν πας να δεις την έκδοση του λογισμικού από τις ρυθμίσεις->πληροφορίες συστήματος κτλ. το ίδιο σου βγάζει?

 

Μου γραφει ακριβως αυτο "δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευη".

Το πηρα απο την Vodafone.

Δεν δοκιμασα τον movie player.

Αν δω την εκδοση απο τις πληροφοριες συστηματος, μου δειχνει αυτην που ποσταρα στην προηγουμενησ σελιδα

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Eγώ που έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το παιδί πήρα το κινητό από τη vodafone.

Το kies γράφει ότι "δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής"κι έχει disabled το κουμπί ενημέρωσης.

Ο movie player του κινητού παίζει υπότιτλους στα κινέζικα κι ας είναι UTF-8.

Αντίθετα ο napi player τους παίζει κανονικά.

Κωδικός μοντέλου : GT-S8500

Έκδοση : S8500XXJEE/S8500OXCJEC

 

Και εγω απο Vodafone και εχει ολα αυτα που αναφερεις και εσυ. Δηλ, που καταληγουμε? Οτι κατι παιζει απο την Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο Vodafone και εχει ολα αυτα που αναφερεις και εσυ. Δηλ, που καταληγουμε? Οτι κατι παιζει απο την Vodafone?

 

και εγω το ιδιο προωλιμα εχω, το πηρα απο την Ο2 γερμανια, εχει το branting , γεια αφτο δεν αφηνη να κανουμε αναβαθμησης.

 

το θεμα ειναι οτι αμα κανεις αναβαθμηση manual με τους σχετικουσ οδηγους , και τον multiloader, αμα γινει καμια λαλακια, κε τα κακαροση το μηχανακι , δεν σου αναγνοριζουνε την εγγηειση μετα, εμενα ετσι μου ειπανε εδω στο γερμανια.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να μην έχει επιλογή για κόκκινα μάτια μιας και το φλας που έχει είναι led,όχι xenon οπότε και να βγάλεις κάποιον φωτο και να έχει κόκκινα μάτια είναι λιγάκι απίθανο....

 

Τώρα και το δικό μου θέμα....Είναι φυσιολογικό το κινιτό μου να πιάνει τον ραδιοφωνικό σταθμό του bbc;;;

Είμαι στην περιοχή ζωγράφου αυτή την στιγμή και πιάνω bbc χωρίς παράσιτα καν...Πως εξηγείται συτό;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, πρέπει να φταίει το branding που βάζει η vodafone.

 

σαν επίσημη λύση θα σας πρότεινα να πάτε το κινητό σε αυτούς για αναβάθμιση ισχυριζόμενοι ότι δεν παίζει ελληνικούς υπότιτλους ενώ με την καινούρια αναβάθμιση αυτό διορθώνεται ή μπορείτε να ρωτήσετε κατευθείαν τη samsung (δε νομίζω βέβαια να βγάλετε και πολύ άκρη, η τεχνική εξυπηρέτησή τους έχει μαύρα μεσάνυχτα για το wave).

υπάρχει η πιθανότητα να μπορεί να σας το κάνει unbrand και αυτή, αλλά δεν ξέρω πόσο κοστίζει ή αν μπορεί να γίνει.

 

σαν ανεπίσημη λύση μπορείτε να το κάνετε εσείς ή να το δώσετε σε κάποιον άλλο που μπορεί. (με multiloader κτλ.)

 

Τώρα και το δικό μου θέμα....Είναι φυσιολογικό το κινιτό μου να πιάνει τον ραδιοφωνικό σταθμό του bbc;;;

Είμαι στην περιοχή ζωγράφου αυτή την στιγμή και πιάνω bbc χωρίς παράσιτα καν...Πως εξηγείται συτό;

 

αφού δεν πιάνει κανένα cnn καλά είσαι :p

 

δηλ. με ένα απλό ραδιόφωνο δεν τον πιάνεις αυτό το σταθμό?

Edited by Lynx
Link to comment
Share on other sites

με το ALLShare βρε πεδεια, καταφερε κανενας τιποτα ? εγω οσω και αν πρωσπαθησα ? δεν εβγαλα ακρη. τι ρυθμισης θελει ?? δεν μπορω να δω αρχεια του υπολογιστη, ουτε απο το κινιτο να δω κατι στην τβ !!

Γνωριζει κανεις?? τιποτα ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, πρέπει να φταίει το branding που βάζει η vodafone.

 

σαν επίσημη λύση θα σας πρότεινα να πάτε το κινητό σε αυτούς για αναβάθμιση ισχυριζόμενοι ότι δεν παίζει ελληνικούς υπότιτλους ενώ με την καινούρια αναβάθμιση αυτό διορθώνεται ή μπορείτε να ρωτήσετε κατευθείαν τη samsung (δε νομίζω βέβαια να βγάλετε και πολύ άκρη, η τεχνική εξυπηρέτησή τους έχει μαύρα μεσάνυχτα για το wave).

υπάρχει η πιθανότητα να μπορεί να σας το κάνει unbrand και αυτή, αλλά δεν ξέρω πόσο κοστίζει ή αν μπορεί να γίνει.

 

σαν ανεπίσημη λύση μπορείτε να το κάνετε εσείς ή να το δώσετε σε κάποιον άλλο που μπορεί. (με multiloader κτλ.)

 

Ορίστε εδώ οι απαντήσεις:

 

καλημέρα σε όλους! Επειδή πήρα και εγώ από Αγγλία το κινητό μου, μπορώ απλά να πάω στην Samsung και να μου το κάνουνε debrand και να περάσουνε τα ελληνικά δωρεάν?

 

το πας στην ίδια τη samsung! Εγώ το πήγα και μου άλλαξαν και το product code ώστε να είναι επίσημα ελληνικό δωρεάν. Βέβαια ένα πρόβλημα που είχα με την δόνηση δεν μου το έφτιαξαν και έτσι το ξανά έστειλα πίσω.

 

να στο κάνει αυτό η Samsung και δωρεάν? λίγο χλωμό το βλέπω, αλλά αν το κάνει τότε δεν χρειάζονται να παιδεύονται όλοι εδώ μέσα με φλασαρίσματα και ιστορίες.

 

H samsung το κάνει δωρεάν ναι . Το πρόβλημα είναι πως παίρνει 1 εβδομάδα να γίνει η διαδικασία και μένεις χωρίς τηλέφωνο
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, πρέπει να φταίει το branding που βάζει η vodafone.

 

σαν επίσημη λύση θα σας πρότεινα να πάτε το κινητό σε αυτούς για αναβάθμιση ισχυριζόμενοι ότι δεν παίζει ελληνικούς υπότιτλους ενώ με την καινούρια αναβάθμιση αυτό διορθώνεται ή μπορείτε να ρωτήσετε κατευθείαν τη samsung (δε νομίζω βέβαια να βγάλετε και πολύ άκρη, η τεχνική εξυπηρέτησή τους έχει μαύρα μεσάνυχτα για το wave).

υπάρχει η πιθανότητα να μπορεί να σας το κάνει unbrand και αυτή, αλλά δεν ξέρω πόσο κοστίζει ή αν μπορεί να γίνει.

 

σαν ανεπίσημη λύση μπορείτε να το κάνετε εσείς ή να το δώσετε σε κάποιον άλλο που μπορεί. (με multiloader κτλ.)

 

Στην δικια μου περιπτοση , διοτι το πιρα απο τιν Ο2, και αντι γεια το ρουττε 66, εχο το τελμαπ, δορεαν, αμα το περασο αλο με το multiloader, θα χασω το δωρεαν τελμαπ, και θα εχω γεια 30 μερες το ρυττ66. οποτε δεν λεει.

 

μου ειπανε να παο στα κεντρικα τους τισ ο2 στην πολη που διαμενω, εχουνε σερβισ εκει, αλλα αφτην την περιοδο κανουνε ανακαινιση το μαγαζη , 1 μηνα θα ειναι κλιστο, οποτε θα το αφησω γεια μετα την αδεια μου,.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το παιδί πήρα το κινητό από τη vodafone.

Το kies γράφει ότι "δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής"κι έχει disabled το κουμπί ενημέρωσης.

Ο movie player του κινητού παίζει υπότιτλους στα κινέζικα κι ας είναι UTF-8.

Αντίθετα ο napi player τους παίζει κανονικά.

Κωδικός μοντέλου : GT-S8500

Έκδοση : S8500XXJEE/S8500OXCJEC

Το ιδιο ακριβως κανει και το δικο μου...

Εκδοση S8500XXJEE/S8500OXCJEC αγορα απο wind...

ξεχναω δλδ την αναβαθμηση μεσω του kies ε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω απο vodafone το πηρα και δεν υπαρχει προβλημα με αναβαθμισεις, μεχρι τωρα 2 εχω κανει.

Οταν θα ειναι διαθεσιμη για την Ελλαδα θα μας την βγαλει στο Κies. Προς το παρον ουτε εμενα βγαζει για νεα αναβαθμιση.

Εχω την XXJF7

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

2 παρατηρησεις :

 

1 :Εχω την εντυπωση οτι το κινητο εχει ενα bug.Βασικα μπορει να φταει και το δικο αλλα μου δεν ξερω.Εκει που επαιζα ενα παιχνιδακι (caligo) πηγα να πιω νερο και πατησα το κλειδωμα οταν γυρισα το κινητο ειχε κολλησει.Πιστευω οταν τρεχει βαρια εφαρμογη και πατησεις το κλειδωμα και αφισεις γι αλιγο διαστημα το κινητο μερικες φορες κολλαει.Εχει ξαναγινει αυτο αλλα δεν εδωσα σημασια. ΔΕν γινεται παντα και απορω γιατι.

2:πιστευω πως ειναι λα8ος σχεδιασμος να ειναι ολα τα ασυρματα μερη του κινητου στο κατω μερος επρεπε να τα ειχε πανω.8α διευκολεινε πολυ τις συνδεσεις.

 

ΥΓ.Στο καλο ΛΙΝΕΝ και να μην μας γραφεις (soz παιδια αλλα ειναι μεγαλο το βαρος που εχω αυτην την στιγμη)

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

thanks Le_lo, με ένα σμπάρο απάντησες σε πολλούς :)

 

Παιδια και εγω απο vodafone το πηρα και δεν υπαρχει προβλημα με αναβαθμισεις, μεχρι τωρα 2 εχω κανει.

Οταν θα ειναι διαθεσιμη για την Ελλαδα θα μας την βγαλει στο Κies. Προς το παρον ουτε εμενα βγαζει για νεα αναβαθμιση.

Εχω την XXJF7

 

χμ, τότε τα παιδιά που έχουν προηγούμενη έκδοση από τη δική σου γιατί δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

κ το parlingo ακομα δν εχω καταλαβει πως χρησιμοποιειται!!!!!!!!

 

Καταρχήν έχεις βάλει το beta parlingo; Γιατί το δικό του δεν έχει ακόμη msn(φαντάζομαι για το msn το θέλεις;). Κάνε τα 3 βήματα που γράφω εδώ για να βάλεις τη beta του palringo. Αφού το βάλεις, θα πρέπει να κάνεις palringo account(μπορείς μέσα από το palringo) και μετά αφού μπεις στο palringo, μπορείς να προσθέσεις msn account μέσα από αυτό. Εκεί θα δώσεις τα msn login στοιχεία σου και θα έχεις κανονικά msn μετά.

 

Υπόψην ότι σε περίπτωση firmware ugprade, σου ξαναβάζει το αρχικό palringo το οποίο μέχρι τώρα δεν έχει αποκτήσει msn νομίζω(άρα θα πρέπει να ξανακατεβάσεις τη beta).

 

με το ALLShare βρε πεδεια, καταφερε κανενας τιποτα ?

 

Καταρχήν τι θέλεις να κάνεις; Εάν θέλεις να βλέπεις πράγματα από το pc στο κινητό, τότε θα πρέπει να βάλεις κάποιο dlna πρόγραμμα στο pc όπως πχ το samsung pc share manager και από εκεί να ορίσεις τι θέλεις να βλέπεις(πχ τον folder με τις ταινίες/μουσικές/κλπ) και να δώσεις άδεια στο κινητό σου για να το βλέπει(μέσα από το pc share manager).

 

Επίσης εγώ που έχω samsung τηλεόραση με wifi που υποστηρίζει dlna, μπορώ με 1 κλικ να στέλνω ότι βίντεο/φωτογραφία/μουσική θέλω να παίξει στη τηλεόραση από το κινητό χωρίς καμία ρύθμιση. Φαντάζομαι ότι το ίδιο συμβαίνει και με άλλες τηλεοράσεις που έχουν dlna μέσω wifi/ethernet. Εάν δεν έχει dlna η τηλεόρασή σου, τότε φαντάζομαι ότι μπορείς να το κάνεις αυτό το πράγμα συνδέοντας ένα pc με τη τηλεόραση και βάζοντας το κατάλληλο πρόγραμμα για αυτό αλλά δεν το έχω κάνει και δεν ξέρω τι πρόγραμμα να σου προτείνω. Γενικά googlαρε, δεν είναι τόσο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μη γεμίσει το θέμα με επαναλαμβανόμενα μηνύματα: ΚΑΝΕΝΑ WAVE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BRANDED ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΟΧΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

 

Έχει ειπωθεί 10άδες φορές στις προηγούμενες σελίδες,οπότε όσοι έχετε πρόβλημα με την αναβάθμιση κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι φταίει το νέο kies γιατί μόλις το έβαλα μου βγάζει και εμένα αυτό το μήνυμα όταν πάω να κάνω upgrade το firmware.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...